Jump to content

[Επίσημο] Motorola Droid/Milestone 2


Erebos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο το κρατησα για 2 ημερες και μπιρω να πω τα εξης: η οθονη του στα ιδια εοιπεδα με του milestone 1 και με καλυτερο λευκο (τωρα το τι γραφεται στα review δεν υποκαθιστα με τιποτα αυτα που ειδα). Το κινητο με την εκδοση που φορα ηταν απολαυστικο στη χρηση). Μου εκανε επισης εντυπωση το ακουστικο που ειναι στα ιδια-αψογα- επιπεδα με αυτο του ΧΤ720...

@ manos the greek

Με το greek ime απο το μαρκετ εχεις ελληνικα με 160 χαρακτηρες και στο εικονικο και στο φυσικο πληκτρολογιο...

 

Καλημέρα,

Μια χαρά λοιπόν, ευχαριστώ παιδιά, θα κλειδώσω την αναβάθμιση για 2 μήνες

ελπίζοντας ότι θα έχει έρθει...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 202
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Για αυτους που το εχουν κ εχουν δει θα το συγκρινατε στο βιντεο με ενα apple iphone 3 3g

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι έχω καταλάβει τι θέλεις να πεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
λεω ποιο εχει καλυτερο βιντεο αυτο η το apple 3 αν τα εχει δει καποιος

 

Μην συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Η συγκεκριμένη συσκευή έχει δυνατότητα για 720p video, καμία σχέση δηλαδή με το iphone 3G.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε μια εδω https://supportforums.motorola.com/thread/42637?tstart=0

υπαρχει ποστ με το ιδιο προβλημα που εχει βγαλει το defy σχετικα με το προβλημα με το ηχειο του το ιδιο κ στο milestone 2

κ ακομα δεν εχουν βγαλει επισημη ανακοινωση για το defy

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε μια εδω https://supportforums.motorola.com/thread/42637?tstart=0

υπαρχει ποστ με το ιδιο προβλημα που εχει βγαλει το defy σχετικα με το προβλημα με το ηχειο του το ιδιο κ στο milestone 2

κ ακομα δεν εχουν βγαλει επισημη ανακοινωση για το defy

 

Περασαν και τα δυο απο τα χερια μου (το defy το εχω ακομα) και δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τον ηχο απο τη συνδεση ακουστικων. Δε νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα εκτατεμενο...

Link to comment
Share on other sites

Περασαν και τα δυο απο τα χερια μου (το defy το εχω ακομα) και δεν ειχα το παραμικρο προβλημα με τον ηχο απο τη συνδεση ακουστικων. Δε νομιζω οτι ειναι ιδιαιτερα εκτατεμενο...

Δεν μπορω να καταλαβω ποιο ακριβως ειναι το προβλημα, αλλα εγω στο μιλεστονε εχω το εξης προβλημα (το αναφερω, μηπως λεμε το ιδιο πραγμα) Οταν στριβω το βυσμα των ακουστικων, μερικες φορες χανει την επαφη. Αυτο συμβαινει με ολα τα ακουστικα, εκτος απο αυτα της μοτορολα. Υποψιαζομαι ομως οτι δεν ειναι προβλημα, αλλα εχει να κανει με την υπαρξη μικροφωνου στα ακουστικα της μοτο, ενω τα αλλα που προκαλουν το προβλημα δεν εχουν και ακουστικο. Απο οτι παρατηρω, το ιδιο συμβαινει και στο tab.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλημερα,βασικα πηρα ενα motorola milestone 2 την προηγουμενη τριτη στο πρωτο boot που του εκανα μετα την πρωτη μεγαλη φορτιση απο οτι θυμαμαι ειχε ανοιξει κανονικα.Δεν εκανα κατι τρομερα 4 apps εγκατεστησα απο το android market.Νομιζω οτι και στο δευτερο boot κανονικα ανοιξε χωρισ να ειμαι σιγουρος...ωστοσο προχθεσ διαπηστοσα οτι οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο και το ανοιγω κανει ενα boot βαζω το pin της καρτας και μετα απο λιγο κανει μονο του reboot και μετα δουλεβει κανονικα.Παιζει καποιο προβλημα η ετσι γινεται,ρωταω γιατι ειναι το πρωτο android κινητο που εχω και δεν ξερω τιποτα.Παρακαλω πειτε αν γνωριζεται κατι γιατι αν ειναι προβλημα πρεπει να το παω πισω γιατι εχει DOA 7 ημερων και νομιζω οτι θα μπορω να το αλλαξω.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,βασικα πηρα ενα motorola milestone 2 την προηγουμενη τριτη στο πρωτο boot που του εκανα μετα την πρωτη μεγαλη φορτιση απο οτι θυμαμαι ειχε ανοιξει κανονικα.Δεν εκανα κατι τρομερα 4 apps εγκατεστησα απο το android market.Νομιζω οτι και στο δευτερο boot κανονικα ανοιξε χωρισ να ειμαι σιγουρος...ωστοσο προχθεσ διαπηστοσα οτι οταν ειναι κλειστο το τηλεφωνο και το ανοιγω κανει ενα boot βαζω το pin της καρτας και μετα απο λιγο κανει μονο του reboot και μετα δουλεβει κανονικα.Παιζει καποιο προβλημα η ετσι γινεται,ρωταω γιατι ειναι το πρωτο android κινητο που εχω και δεν ξερω τιποτα.Παρακαλω πειτε αν γνωριζεται κατι γιατι αν ειναι προβλημα πρεπει να το παω πισω γιατι εχει DOA 7 ημερων και νομιζω οτι θα μπορω να το αλλαξω.

 

Μπορεί κάτι να φταίει κάτι στις εφαρμογές, αλλά μπορεί να είναι και πρόβλημα της συσκευής.

Για να σου φύγει κάθε ιδέα, καλύτερα πήγαινε πίσω τη συσκευή, όσο προλαβαίνεις.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατεστησα το angry birds εκλεισα το κινητο (εβγαλα και τη μπαταρια για κανα λεπτο) και μετα που το ανοιξα ολα οκ.Τωρα δε ξερω τι απο τα δυο βοηθησε θα δουμε πως θα παει με το καιρο.Απο μπαταρια πως τα παει σε εσενα που το εχεις και αν δουλεβεις κανα καλο battery manager που δε θελει rooting πες αν μπορεις το ονομα του.
http://img.widgetbox.com/thumbs/b492fd38-f58c-4bbc-9061-97f98eddaec5.jpg?29 = FERRARI
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξερα ποιό το μέλλον του Milestone2 μετά την ανακοίνωση του Atrix ως νεας ναυαρχίδας smartphone της εταιρείας...έτσι πως αργεί δε η ευρεία διάθεσή του σε μεγάλες εμπορικές αλυσίδες πέρα από online stores, βλέπω το Atrix να προλαβαίνει να έρθει πρώτο με την μανία ενθουσιασμού που έχει κατακλύσει τις αγορές...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ξερα ποιό το μέλλον του Milestone2 μετά την ανακοίνωση του Atrix ως νεας ναυαρχίδας smartphone της εταιρείας...έτσι πως αργεί δε η ευρεία διάθεσή του σε μεγάλες εμπορικές αλυσίδες πέρα από online stores, βλέπω το Atrix να προλαβαίνει να έρθει πρώτο με την μανία ενθουσιασμού που έχει κατακλύσει τις αγορές...

Γιατι πιστευεις δηλαδη οτι το ατριξ θα διατεθει γρηγοροτερα απο το μιλεστονε 2???

Ασε που θα υπαρχει και μια σεβαστη διαφορα στην τιμη τους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχουμε καμιά πληροφορία για το πότε θα κυκλοφορήσει το κινητό από την

Wind? Τους πήρα τηλέφωνο και το έχουν σαν μοντέλο με αναμονή από 1 βδομάδα εως 1 μήνα λένε, ξέρει κανείς κάτι πιο συγκεκριμένο;

 

Ευχαριστώ παιδιά...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πιστευεις δηλαδη οτι το ατριξ θα διατεθει γρηγοροτερα απο το μιλεστονε 2???

 

Προφανώς οχι, αυτό ήταν μεταξύ σοβαρού και αστείου... :)

Απλά θεωρώ οτι η motorola έχει ένα πρόβλημα και με το timing παρουσίασης ορισμένων μοντέλων, και με την διάθεση τους στις αγορές και με το lineup των κινητών της όπου υπάρχουν επικαλύψεις, περιττές συσκευές κλπ...και νομίζω οτι είναι λόγοι που την έχουν κρατήσει σχετικά πίσω σε ποσοστά πωλήσεων αν και επί Android έχει παρουσιάσει ίσως τα ποιοτικότερα και πληρέστερα μοντέλα της ιστορίας της... (βλ. Milestone :O )

Στην δε προκειμένη περίπτωση, αν έρθει το Milestone2 σε ένα μήνα και σε 3 π.χ. το Atrix, πολλοί που έχουν ανάγκη το εκάστοτε superphone (πραγματική ή όχι είναι άλλη ιστορία) θα βρεθούν να χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο...

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς οχι, αυτό ήταν μεταξύ σοβαρού και αστείου... :)

Απλά θεωρώ οτι η motorola έχει ένα πρόβλημα και με το timing παρουσίασης ορισμένων μοντέλων, και με την διάθεση τους στις αγορές και με το lineup των κινητών της όπου υπάρχουν επικαλύψεις, περιττές συσκευές κλπ...και νομίζω οτι είναι λόγοι που την έχουν κρατήσει σχετικά πίσω σε ποσοστά πωλήσεων αν και επί Android έχει παρουσιάσει ίσως τα ποιοτικότερα και πληρέστερα μοντέλα της ιστορίας της... (βλ. Milestone :O )

Στην δε προκειμένη περίπτωση, αν έρθει το Milestone2 σε ένα μήνα και σε 3 π.χ. το Atrix, πολλοί που έχουν ανάγκη το εκάστοτε superphone (πραγματική ή όχι είναι άλλη ιστορία) θα βρεθούν να χτυπάνε το κεφάλι τους στον τοίχο...

 

Συμφωνώ σε όλα φίλε μου.:):)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα η Μοτορολα δινει ελπιδα να βλεπουμε και καμια σοβαρη συσκευη (μαζι με φωτοβολιδες απο αλλες εταιριες, οπως dell κλπ).

Τα Atrix, Xoom ειναι τρομερες συσκευες, αρκει να μην κολλησουν παλι... καπου.

Ενα κινητο απο μοτο ηθελα πολυ να δω και δεν μας εκανε τη χαρη:

Droid X...

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα η Μοτορολα δινει ελπιδα να βλεπουμε και καμια σοβαρη συσκευη (μαζι με φωτοβολιδες απο αλλες εταιριες, οπως dell κλπ).

Τα Atrix, Xoom ειναι τρομερες συσκευες, αρκει να μην κολλησουν παλι... καπου.

Ενα κινητο απο μοτο ηθελα πολυ να δω και δεν μας εκανε τη χαρη:

Droid X...

 

To ξέρω Βαγγέλη. Γι αυτό, όσο κι αν ακούγεται περίεργο είμαι πολύ φίλος της μοτορόλα.

Το droid x πρέπει να ήταν πολύ καλό, αλλά τι τα θές, το ταλαιπώρησε και αυτό το τηλεφωνάκι πάαααρα πολύ. (τη 2.2 δεν ξέρω αν την έχει πάρει ακόμα.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τελικα ειμαι αδιορθωτος

το πηρα και αυτο

παιδια το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο κοντραρει στα ισα το sgs και εχει την γνωστη ποιοτητα μοτορολα

απο moding οχι πολλα ακομα ενα root και recovery με την bootstrap του droid 2

και τα 2 δοκιμασμενα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τελικα ειμαι αδιορθωτος

το πηρα και αυτο

παιδια το τηλεφωνακι ειναι πολυ καλο κοντραρει στα ισα το sgs και εχει την γνωστη ποιοτητα μοτορολα

απο moding οχι πολλα ακομα ενα root και recovery με την bootstrap του droid 2

και τα 2 δοκιμασμενα

 

Το expansys το έχει και σε πολύ καλή για την κατηγορία τιμή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ειναι,ειναι τοσο ποιοτικη και άξια συσκευη,μονο οποιος το εχει δουλεψει το αντιλαμβανεται.

Εγω ολο λεω θα παρω κατι πιο καινουργιο αλλα με τιποτα δεν βρισκω κατι εστω και κοντα σε ποιοτητα.

Αν ειχε παραπανω μνημη το 1 δεν θα το αλλαζα για πολλα χρονια,με το 2 δεν ξερω αν παιζει ποικιλια σε ρομ κτλ...

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι βλεπω το ιδιο ακριβως παραμυθι με το 1 οταν βγηκε

αργησε να βγαλει customιες αλλα τις εβγαλε

οπως ειπα πιο πριν λιγα πραγματα εχει μονο root και recovery

αλλα εχω την αισθηση οτι αν φλασαρω ρομ απο το 1 θα την παει μια χαρα

φλασαρα απο droid 2 και bootαρε κανονικοτατα απλα δεν ειχε gsm services

Link to comment
Share on other sites

Το expansys το έχει και σε πολύ καλή για την κατηγορία τιμή.

 

Σε κανένα από τα γνωστά εμπορικά καταστήματα το εχει εντοπίσει ακόμα κανείς?????

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

αλλα εχω την αισθηση οτι αν φλασαρω ρομ απο το 1 θα την παει μια χαρα

 

http://www.youtube.com/watch?v=9pgXQaVPBiA :p

 

Αν το κανεις, θα περασω απο το σπιτι σου και θα φερω μονο Ελληνικο και ζαχαρη. Τα χρεη μπρικιου θα τα αναλαβει το stone2.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...