Jump to content

[Off topic] Sony Ericsson K700


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

όπως είχε γράψει και κάποιος παλιότερα στο thread του T630 (νομίζω ο mirage) ενώ γράφεις ελληνικά ανοίγεις το T9 και κάνεις scroll για να βάλεις το τελικό ς. Πολύ εύκολο και γρήγορο.

 

Τώρα για το series Τ κινητό που θα βγεί με expansion slot για μνήμη είμαι σίγουρος ότι μέσα στο φθινόπωρο θα το έχουμε. Εμένα με ικανοποιεί πλήρως το T630 και άνετα περιμένω για το καινούργιο T-series

 

Επίσης ξέρω πολλούς που έχουν συνηθίσει σε SE και Siemens menu και δεν μπορούν το menu της Nokia. Όλα είναι σχετικά

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

- In September we will see T-series model, it will be built on the same platform as K700. The improvements will be concluded in presence of exchangeable memory cards (hotswap will be supported), camera will turn into 1.3mpx one. The manufacturer will most likely claim that this model will have around 64mb of memory on board .

καλά ποίο κινητό θα είναι αυτό? Ξέρουμε τίποτα άλλο?

Link to comment
Share on other sites

θα είναι ο αντικαταστάτης των T610 - T630 μιας και το K700 δεν είναι αντικαταστάτης αυτών των μοντέλων αλλά ανήκει σε άλλη κατηγορία (πιο low end των T series)

Ζωή είναι αυτό που συμβαίνει την ώρα που εσύ κάνεις σχέδια για το μέλλον.

 

c_k / ck_test

Link to comment
Share on other sites

Ξανα και ξανα η ιδια ασχετη με το θεμα αντιπαραθεση με καποιους που θελουν με το ζορυ οπουδηποτε και οποτεδηποτε να προβαλουν τη νοκια :alien: ...για οσους ενδιαφερονται για ουσιαστικη συζητηση για το Κ700 και για να μην γινομαστε κουραστικοι επανελθετε!

 

Οσο για τη μνημη του Sonyericsson K700 πρεπει να τονισω πως το κινητο που δοκιμασε ο Eldar στο MOBILE-REVIEW(ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΚΟΥΣΟΝ.. ΤΟ ΘΕΩΡΟΥΝ ΑΝΑΞΙΟΠΙΣΤΟ...ΕΔΩ ΓΕΛΑΜΕ... :p ΕΠΕΙΔΗ Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ της οθονης του 6230 διχνει για ακομα μια φορα τα χαλια του μονελου.. :p )ειναι δοκιμαστικο και η μνημη του θα ειναι κατα πολυ μεγαλυτερη στην πραγματικοτητα...και σιγουρα οχι 12 ή 16ΜΒ.. ;) :whistle:

 

Παντως γελαω ακομα οταν θυμαμαι το μενου των διαδοχικων εικονιδιων που σε καποια φαση στα νοκια ειχε φτασει στα 17και ειχε κανει το μενου της λαβυρυνθο!!και επιτελους αν και καθυστερημενα η νοκια κανει αυτο που η sonyericsson ειχε αρχισει να εφαρμοζει εδω και 2 χρονια...εικονιδιακο μενου σε μια επιφανεια :p ;) :cool: :whistle:

 

 

 

Το τελικο ς διορθωθηκε στο Ζ1010 αρα θα ειναι και στο Κ700.

Η τιμη του για ενα τοσο ολοκληρωμενο πακετο αγορας απο καθε πλευρα ειναι πληρως ελκυστικη και ειναι αυτη που θα το αναδειξει οπως και στο Τ610 νουμερο 1 στις πωλησεις...

Αρκετα αναλωνομαστε σε προσπαθειες για να προβαλουμε τα χαρακτηριστικα που απο μονα τους μιλουν και αναδεικνυουν το Κ700 το καλυτερο κινητο την παρουσα περιοδο στην κατηγορια του...

Link to comment
Share on other sites

Και για να σοβαρευτουμε και λιγο διαβαστε την μεχρι τωρα ΕΠΙΣΗΜΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΤΗΣ SONYERICSSON ΕΛΛΑΣ:

 

Αγαπητέ Κύριε ΧΧΧΧΧΧ,

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, το Sony Ericsson K700i κινητό

τηλέφωνο θα είναι διαθέσιμο στην Ελληνική αγορά τον Ιούνιο, με κάθε

επιφύλαξη. Ενδεικτική τιμή δεν υπάρχει διαθέσιμη μέχρι και την επίσημη

κυκλοφορία του προϊόντος. Παρόλα αυτά, σας προτείνουμε να επισκεφθείτε

και την ιστοσελίδα μας στην διεύθυνση www <http://www.sonyericsson.com/>

.sonyericsson.com, για περαιτέρω προϊόντική ενημέρωση.

 

 

Με εκτίμηση,

Α. ΧΧΧΧΧΧ

Sony Ericsson

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis ( 2 Απρ. 2004 , 16:13)

 

Και κατι ακομα για να συγκρινουμε και να...γελασουμε...

:rolleyes: :) :D :lol:

 

Βρε μας δουλεύεις;;; :blink:

 

Η πρώτη φωτό έχει εμφανώς περάσει από όλα τα φίλτρα του fotoshop και σχεδόν έχει γίνει όλη θαλασσια.... :wacko:

 

Να γελάσουμε ή να κλάψουμε με το κατάντημα κάποιων εδώ μέσα.... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ακομα και αν ειναι ετσι οπως τα λες , κοιτα διαφορα στις οθονες :). Νομιζω ειναι καιρος καποιοι φανατικοι Nokiaδες να παραδεχθουν καποια πραγματα ... :!:
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣ:Η δυο φωτογραφιες ειναι απο τη cebit 2004 ειναι live ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ Κ Α Μ Ι Α ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ περαν του οτι μπηκαν πλαι πλαι...αν ζοριζονται καποιοι που η οθονη του 6230 ειναι χαλια και του φταιν τα παντα βγαζοντας και απο μια δικαολογια για καθε φωτογραφια που βγαινει εεε καλυτερα να παραδεχτουν την πατατα της εταιρειας...Παντως το SONYERICSSON K700 ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΑΦΩΣ ΠΙΟ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΟΥ...πιστευω πως θα γινει μοδα στο χωρο της κινητης τηλεφωνιας για το καλοκαιρι...μην ξεχναμε αλλωστε πως απευθυνεται σε νεους που αποτελούν και το 65% των αγοραστων(15-30)!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος savarel ( 3 Απρ. 2004 , 14:12)

 

Ακομα και αν ειναι ετσι οπως τα λες , κοιτα διαφορα στις οθονες :). Νομιζω ειναι καιρος καποιοι φανατικοι Nokiaδες να παραδεχθουν καποια πραγματα ... :!:

 

 

Καλά δεν υπάρχει και κανένας nokias που να πιστεύει ότι το 6230 μπορεί να συγκριθεί με το Κ700 σε θέμα οθόνης, όσο και πορωμένος να είναι, και ο Χρήστος μιλάει για θέματα μνήμης και άλλων χαρακτιριστικών και σε πολλά μπορεί να έχει και δίκιο, σε θέμα οθόνης είναι σίγουρα μπροστά μιας και δε μιλάμε για ποιότητα αλλά για ξεκάθαρα χαρακτηριστικά (μέγεθος, ανάλυση), ούτε κανένας θα μπορούσε ας πούμε να συγκρίνει το Κ700 με το GD30 ας πούμε που έχει ανάλυση 321Χ240, είναι απλή λογική. Βασικά για όποιον δε θέλει mp3 το Κ700 είναι η σωστή επιλογή, όποιος θέλει mp3 θα πρέπει αναγκαστικά να κάνει σοβαρές υποχωρήσεις σε θέματα οθόνης και το 6230 προς το παρόν είναι μονόδρομος

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Και ομως pan32 υπαρχουν ατομα που τους βγαζεις ακομα και φωτογραφιες απο καταξιαωμενα site(mobile-review) και τα αμφισβητουν...

 

Προσωπικα θα σου πω το εξης...Το Κ700 για τις διαστασεις και αναλυση της οθονης ειναι μακραν καλυτερο των αντιστοιχων νοκια...ωστοσο ειναι φυσικα παραδεκτο οτι το GD30 οπως ειπες εχει οντως καλυτερη του κ700.

Παντως για οσους πιστευουν ακομα οτι εχει γινει μονταζ μπορουν να κανει μια επισκεψη στο MOBILE-REVIEW και να δουν... :whistle:

 

Κανεις δεν ειπε οτι δεν υστερει σε θεματα mp3 αλλα...

 

Η τιμη του σε συνδιασμο με τις διολου ευκαταφρονητες δυνατοτητες του το καθυστουν ΣΥΝΟΛΙΚΑ καλυτερη επιλογη απο το συνολο των υποψηφιων αγοραστων ;)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΩΣ για να επικεντρωθουμε στο Κ700...

:!: ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ :!: Για να επιβεβαιωσω αυτο που ελεγα οτι η μνημη στο Κ700 θα ειναι 32ΜΒ καθαρα και οχι 12 οπως ελεγε ο ELDAR στο review πρεπει να πω πως το μοντελο που δοκιμασε δεν ηταν ολοκληρωμενο για ενα ακομα στοιχειο: δεν ειχε στο πακετο και usb καλωδιο κατι το οποιο αναφερθηκε απο την ετιρεια επισημα οτι θα εχει και μαλιστα η εισαγωγη απο τον υπολογιστη θα ειναι drag and drope οπως του Ρχχχ ;) :)

Link to comment
Share on other sites

Tα γραφικα απο τις βιβλιοθηκες της JAVA 3D ειναι κορυφαια...ακομα ενα σημειο υπεροχης του Κ700 http://www.mobile-review.com/forum2/images/smilies/beer.gif

 

http://www.mobile-review.com/forum2/attachment.php?postid=61743

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 2 Απρ. 2004 , 01:57)

 

Πάλι off topic kai sory, αλλά και εγώ όταν είχα πάρει το 3310 βρέθηκε ένας ανάγωγος κύριος στο ταμείο να μου πει πως θα μετανιώσω γιά την επιλογή μου...Αποδείχτηκε τότε η καλύτερη και ανθεκτικότερη...3310 γνωστών μου μέχρι και στη θάλασσα είχαν πέσει και λειτουργούσαν επι μήνες...ενώ το δικό μου 8310 έπεσε από τον πρώτο όροφο καταστήματος στο δάπεδο (μωσαϊκό) και παρά το κρότο δεν έπαθε τίποτα πουθενά....

 

Έτσι το μόνο που μένει είναι η εχθρικότητα των "αντιπάλων" και τίποτε περισσότερο....Ποτέ δεν πρόκειται να συγκρίνω τα αχνά μενού του 610 ακόμα και με αυτά του 3510i μου....ή έστω με αυτά του alcatel 535....Τέλος πάντων, μόνο όσοι ζήσουν ένα SE μπορεί να εκφράσουν άποψη, εκτός κι αν είναι πορωμένοι.... :o

 

Πάντως ο καλύτερος είναι ο φίλος millis....Eυγε, θα έχουμε την καλύτερη σύγκριση....Και στο τέλος χτύπα τα και τα δύο στον τοίχο να δούμε πιό θα σπάσει περισσότερο.... :lol:

 

 

afto pou grafeis pio pano to pisteveis? giati an nai tote prepei na exeis kapoio provlima, oloi porspathoun na mimithoun kai na antigrapsoun to menu tis ericsson akoma kai i nokia

Link to comment
Share on other sites

@ikitsos

Mαλλον αρχες ιουνιου και σε τιμη εκει ... γυρω στα 400Ε.

ισως λιγο πανω ...ισως λιγο πιο κατω. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω κλεινω χρονο τον οκτωβρη. Σε κεινη την περιοδο , την τιμη αναμενεται να εχει το k700 (φυσικα με καθε επιφυλαξη) ???
http://www.throgswarhammer.com Η κοινότητα του warhammer fantasy.
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα δεν μπορω να σου απαντησω απο τωρα ...αλλα με "καθε επιφυλαξη" ισως εκει γυρω στα 300 :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lkitsos ( 5 Απρ. 2004 , 17:58)

 

afto pou grafeis pio pano to pisteveis? giati an nai tote prepei na exeis kapoio provlima, oloi porspathoun na mimithoun kai na antigrapsoun to menu tis ericsson akoma kai i nokia

 

Mάλλον το πρόβλημα το έχεις εσύ.....μιάς και είναι γνωστό σε όλους και ιδίως σε όσους το έχουν ψάξει και λίγο η διαφορά φιλικότητας και ευχρηστίας των μενού των δύο εταιρειών....ακόμα και στους πορωμένους ερικσονάκηδες (χωρίς πρόβλημα)!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 5 Απρ. 2004 , 23:08)

 

Mάλλον το πρόβλημα το έχεις εσύ.....μιάς και είναι γνωστό σε όλους και ιδίως σε όσους το έχουν ψάξει και λίγο η διαφορά φιλικότητας και ευχρηστίας των μενού των δύο εταιρειών....ακόμα και στους πορωμένους ερικσονάκηδες (χωρίς πρόβλημα)!!! ;)

 

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά έχεις άδικο. Το νέο μενού της SE είναι εξίσου φιλικό με το απαρχαιωμένο της Nokia, αρκετά πιο εύχρηστο και με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 5 Απρ. 2004 , 23:30)

 

Θα σε στεναχωρήσω αλλά έχεις άδικο. Το νέο μενού της SE είναι εξίσου φιλικό με το απαρχαιωμένο της Nokia, αρκετά πιο εύχρηστο και με πολύ περισσότερες δυνατότητες.

 

Αναφέρομαι ιστορικά και στο εγγύς παρελθόν.... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k ( 5 Απρ. 2004 , 23:35)

 

Αναφέρομαι ιστορικά και στο εγγύς παρελθόν.... :whistle:

 

 

Θεωρώ λάθος να σχηματίζουμε γνώμη για τα υπάρχοντα και επερχόμενα κινητά με βάση τα παλιότερα. Προσωπικά δεν είχα ποτέ SE ή Ericsson, έβλεπα τους φίλους μου να ταλαιπωρούνται με το μενού του Τ18 και του Τ28 ή και πιο πρόσφατα με το Τ65 και γέλαγα. Αλλά δεν φορούσα παρωπίδες. Όταν βγήκε το Τ610 είδα ότι το μενού του από φιλικότητα και ευχρηστία ήταν κορυφαίο, οπότε όταν αποφάσισα να αλλάξω κινητό έριξα μια ματιά στο Τ630, μου άρεσε και το πήρα.

Σε πληροφορώ ότι ανακάλυψα φοβερές δυνατότητες που δε φανταζόμουν και που με βοήθησαν πάρα πολύ.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ουσιαστικα τα παντα αλλαξαν απο την εποχη τοι τ68...το οποιο και ηταν το πρωτο στο οποιο εφαρμοστηκε η λογικη των εικονιδιων οπως εγινε γνωστη σημερα.

Σημερα που βλεπουμε ολοενα και περισσοτερες εταιριες να υοθετουν αυτη την λογικη φαινεται ποσο μπροστα εβλεπαν (σε καποια πραγματα) οι μηχανικοι της ερικσον τοτε...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton ( 6 Απρ. 2004 , 00:02)

 

Θεωρώ λάθος να σχηματίζουμε γνώμη για τα υπάρχοντα και επερχόμενα κινητά με βάση τα παλιότερα. Προσωπικά δεν είχα ποτέ SE ή Ericsson, έβλεπα τους φίλους μου να ταλαιπωρούνται με το μενού του Τ18 και του Τ28 ή και πιο πρόσφατα με το Τ65 και γέλαγα. Αλλά δεν φορούσα παρωπίδες. Όταν βγήκε το Τ610 είδα ότι το μενού του από φιλικότητα και ευχρηστία ήταν κορυφαίο, οπότε όταν αποφάσισα να αλλάξω κινητό έριξα μια ματιά στο Τ630, μου άρεσε και το πήρα.

Σε πληροφορώ ότι ανακάλυψα φοβερές δυνατότητες που δε φανταζόμουν και που με βοήθησαν πάρα πολύ.

 

Kαι εγώ είχα το Τ610, αλλά δεν μπορώ να πω πως με συγκίνησε...., ίσως γιατί οι απαιτήσεις μας είναι διαφορετικές....Το θέμα όμως είναι πως η SE εμπαίζει όλους τους χρήστες της συστηματικά και κατά εξακολούθηση....και φυσικά δεν πρόκειται να σταματήσει εδώ....Αναμείνατε την διαχείρηση μνήμης στο super εξελιγμένο της Κ700...και τα λέμε!!! :whistle: :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Off topic] Sony Ericsson K700
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...