Jump to content

[Off topic] Sony Ericsson K700


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

TO Κ700 ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ..

 

Το mobile-review εβγαλε ηδη review του Κ700(δυστυχως οχι και στα αγγλικα)

:)

according to http://www.mobile-review.com/exhibition/cebit-se-2004-en.shtml

 

"Keep in mind that the main information about K700 will be available next week. Stay with us and you will know all information about the hit of summer 2004." ;)

 

 

.Ας ελπισουμε μεσα στο Μαιο να το εχουμε..να και μια φωτογραφια που τραβηχτικε με Κ700!Πολυ καλη για VGA! :D

 

http://www.arc-mobile.de/images/mobile/cebit%202004/K700%20Cambild.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 756
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis (26 Μάρ. 2004 , 16:25)

 

TO Κ700 ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ..

 

Το mobile-review εβγαλε ηδη review του Κ700(δυστυχως οχι και στα αγγλικα)

:)

according to http://www.mobile-review.com/exhibition/cebit-se-2004-en.shtml

 

"Keep in mind that the main information about K700 will be available next week. Stay with us and you will know all information about the hit of summer 2004." ;)

 

 

Αχ μακάρι να το δούμε πάντως λίγο που είδα τις φώτο από μενού στο ρωσικό review δείχνει καταπληκτικό!!! Πάντως για τιμή αν και στα Ρώσικα κάτι λέει για 350-375 ευρώ!! Άντε μακάρι!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος antonis_wrx (26 Μάρ. 2004 , 17:38)

 

hit of summer σημαίνει αρχές?

 

 

Όχι φαντάζομαι εννοεί το χιτ που λέμε και εμείς την επιτυχία του καλοκαιριού και αναφέρεται στο κινητό που σίγουρα θα είναι το hit του καλοκαιριού!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Diavasa to review tou MR(o Eldar akomh glyfths einai) kai enw exwto Sx1 me exei balei se skepseis.En oligois:kataplhktikh othonh anwterh sxedon olwn plhn autwn ths neas seiras V ths motorola(pou exei asiath promhtheuth)Grhgoro menu,Dynato kai poiotiko speaker-kalytero apo to T610(pou htan hdh poly kalo).Na xe kai card slot kai to xa parei xthes.Pantws logw kalokairiou kai megethous pisteuw einai koryfaia epilogh se sxesh me nokia kai allous mainstream players.Eiani adikia pantws na exeeei toso exeligmeno(gia kinhto) EQ ston Mp3 player kai na mhhn pairnei mmc
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος omikrone3 (27 Μάρ. 2004 , 02:28)

 

kataplhktikh othonh anwterh sxedon olwn

 

Aυτό τείνω να το πιστέψω και μάλλον πρέπει να οφείλεται όχι τόσο στη ποιότητα από κατασκευαστικής απόψεως αλλά στην πολύ υψηλή της ανάλυση 176*220 που φτάνει πλέον τα επίπεδα των smartphones (SX1, 6600). Επίσης είναι ίδια και με αυτή του sharp GX20, μη ξεχνάμε ότι η άριστη ποιότητα της εικόνας των GX βασίζεται και στη πολύ υψηλή ανάλυση των οθόνων τους, το GX30 φτάνει το 240*320!

 

*Eπίσης θετικό είναι η απεριόριστη δυνατότητα εγγραφής βίντεο που περιορίζεται μόνο από τη μνήμη των 32ΜΒ.

*Αρνητικά τώρα, δυστυχώς και πάλι δεν υπάρχει η επιλογή για αλλαγή του ήχου των sms (καλά τόσο δύσκολο τους είναι να το προσθέσουν πια;;;;;).

Όπως και στα nokia δε μπορείς να ακούσεις ράδιο χωρίς να είναι ενωμένα τα hands free αφού χρησιμεύουν ως κεραία.

Το viewfinder όπως και στα nokia όπως και στο νέο s65 δε καλύπτει όλη την οθόνη αλλά τρώγονται αρκετές γραμμές και πάνω και κάτω.

 

Αλήθεια mms πολλαπλών σελίδων θα έχει;; Το 630 είχε;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Απο εμπειρια και μονο σαν αναβαθμιση του Τ630 θα χει.Παντως πριν λιγο διαβασα για το 6230 στο clubsonyericsson οτι εχει 4096χρωματα τελικα(αν προσεξετε και στο site της εταιριας μιλαει για support 65000...)απορω για το πως την εχει δει τωρα τελευταια η Νοκια..

 

Anyway...το Κ700 πιστευω οτι θα χει μεγαλη επιτυχια γιατι τα συνδιαζει ολα στο μεγαλυτερο βαθμο αλλα με περιορισμο μνημης...το οποιο ειναι φυσικα προτιμότερο του να χεις π.χ. mmc αλλα η οθονη να μη φτανει ουτε για μηνυμα να γραψεις με 128*128 pixel(6230).Και εξαλλου ας μην υποτιμουμε τη μνημη των 32MB που οπως αναφερεται στο official site θα ειναι πληρως διαθεσιμη στον χρηστη! αλλα και την τιμη του!

Link to comment
Share on other sites

Ενω με εχει γοητευσει με το σχεδιο του...(το Τ610 το θεωρω απο τα κορυφαια σε design τηλεφωνα και το Κ700 ειναι μια πανεμορφη εξελιξη του εν λογω σχεδου), θεωρω μεγαλη πατατα να μην εχει sd/mc καρτα...*αφου* μας βαλανε το mp3 player και μας κα&λω$ανε...

Κλεινω με μια ευχη...

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΟ INCREASING RING ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΛΑΝΕ ΣΤΟ τ610!!!!!!Αλλη πατατα και αυτη Θεε μου ημαρτον!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis (27 Μάρ. 2004 , 16:34)

 

Απο εμπειρια και μονο σαν αναβαθμιση του Τ630 θα χει.Παντως πριν λιγο διαβασα για το 6230 στο clubsonyericsson οτι εχει 4096χρωματα τελικα(αν προσεξετε και στο site της εταιριας μιλαει για support 65000...)απορω για το πως την εχει δει τωρα τελευταια η Νοκια..

Ποιό είναι το πρόβλημα; Η αναξιοπιστία της sonyericsson ή της ΝΟΚΙΑ; Και τί σχέση έχει η SE στα χωράφια της ΝΟΚΙΑ; :blink:

Anyway...το Κ700 πιστευω οτι θα χει μεγαλη επιτυχια γιατι τα συνδιαζει ολα στο μεγαλυτερο βαθμο αλλα με περιορισμο μνημης...το οποιο ειναι φυσικα προτιμότερο του να χεις π.χ. mmc αλλα η οθονη να μη φτανει ουτε για μηνυμα να γραψεις με 128*128 pixel(6230).Και εξαλλου ας μην υποτιμουμε τη μνημη των 32MB που οπως αναφερεται στο official site θα ειναι πληρως διαθεσιμη στον χρηστη! αλλα και την τιμη του!

Σε πληροφορώ φίλε μου, πως το preview και του Κ700 και του S65 είναι μικρότερα από αυτό του 6230 ή στην χειρότερη περίπτωση ίδιο....(λιγότερα ή ίσα πίξελς) Και βέβαια αυτό που μετρά πάντα, είναι το τελικό αποτέλεσμα, ενώ το μέσο (οθόνη) προσδίδει και αποκαλύπτει την αδυναμία αποτελεσματικότητας και το μέγεθός της, όταν αυτό δεν καλύπτει τον βασικό λόγο ύπαρξής του.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Christ συμφωνω απολυτα στο θεμα της μνημης...καλυτερα να μην βαζανε το mp3player μεσα....αλλα φιλε μου οχι στα υπολοιπα.

Να ξεκαθαρισω κατι...δεν ειμαι φανατικος καμιας εταιριας. Μαλλον ειμαι η εταιρα της κινητης τηλεφωνιας...παω με ολες! :D

Αλλα μην μιλαμε για αξιοπιστια ΝΟΚΙΑ εναντι ERICSSON...αστο καλυτερα.Ειναι μεγαλο αγγαθι και θα βγουμε Off topic.Ενα ειναι σιγουρο.Ουτε οι μεν ουτε οι δε μας εχουν συνηθισει σε καλοσυνες και σε αξιοπιστιες που θελεις να επικαλεισαι.

Απλα το τελειο τηλεφωνο δεν υπαρχει. Αν υπηρχε δεν θα το αλλαζες. Για αυτο και αλοιμονο σε μας τους καταναλωτες στη τελικη.

Εγω πια αρκουμαι σε 2 - 3 πραγματα στανταρντ, να εχει ομορφο σχεδιασμο,(οπως και να το κανουμε ειναι ωραιο να σου λενε "α τι ωραιο που ειναι το τηλεφωνο αυτο...!") να εχει ΒΤ,μια καλη αυτονομια και να ειναι bug free (Οσο αυτο γινεται) συν κανα 2 αλλα πραγματα.

Προσωπικα το Κ700 το βρισκω πανεμορφο, και βρισκω οτι μου καλυπτει τις πρωταρχικες μου αναγκες ως συσκευη. Βεβαια το πληρωμα του χρονου θα δειξει.

ΥΓ μηπως εισαι λιγο ΝΟΚΙΑΚΟΣ??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver (28 Μάρ. 2004 , 00:04)

 

ΥΓ μηπως εισαι λιγο ΝΟΚΙΑΚΟΣ??? :rolleyes:

 

Όχι φίλε μου, τους βρίζω όλους..... ;)

 

Απλώς κι εγώ κάνω τις επιλογές μου με βάση το κριτήριο "το μη χείρον βέλτιστο" και σαφώς το 6230 συγκεντρώνει τους περισσότερους λόγους στην αλήθεια αυτή....και επίσης φαίνεται αρκετά πιό τίμιο, τουλάχιστον με σαφείς προθέσεις..... :o

 

Δυστυχώς κανένα κινητό δεν με ικανοποιεί απόλυτα..... :(

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος omikrone3 (28 Μάρ. 2004 , 02:00)

 

Sorry alla de thewreis thn analysh 128.128 liga XRONIA pisw?

 

 

Καλά τώρα μη την ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση γιατί δε θα τελειώσει ποτέ. Η ανάλυση ότι και να πιστεύουν πολλοί επειδή έχω και το 7250i είναι πολύ μικρή με αποτέλεσμα να αλλοιώνονται και οι φώτο&όλα αλλά η nokia ξέρει ότι θα πουλήσει σα τρελλή λόγω nokia οπότε σιγά μη το κουράσει κι όλας, πέταξε μία mmc και ένα mp3 και όλα τ΄άλλα τα άφησε ίδια από τη series 40 και πολλοί τσίμπησαν δυστυχώς. Όχι ότι η ericsson δεν έκανε τις δικές τις μ@λ@κίες αλλά τουλάχιστον το πάλεψε αρκετά και βελτίωσε πάρα πολλά από τους προκατόχους και δεν είναι τυχαίο ότι το λέω εγώ αυτό ένας από τους μεγαλύτερους πολέμιους της εδώ και χρόνια, ποτέ δε τη πήγαινα την εν λόγω εταιρεία και ούτε είχα μπει στο κόπο να πιάσω στο χέρι μου συσκευή της, τη θεωρούσα μακράν τη χειρότερη αλλά τη καλή δουλειά ξέρω να την αναγνωρίζω και στο κ700 έκανε δουλειά.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bigalis (27 Μάρ. 2004 , 17:34)

 

Για οποιον ξερει γερμανικα ας μπει στο http://www.p800.info και εχει ενα παρα πολυ καλο review του Κ700

 

 

Βασικά εδώ να πάει κάποιος http://www.p800.info/index.php?s=57 και να κατεβάσει τα τρία βιντεάκια που έχει και είναι όλα τα λεφτά. Δείχνει μενού και τα mp3 σε ανοιχτή ακρόση καλά μιλάμε τέλειος ήχος και τρομερά δυνατός για ακρόαση από το μεγαφωνάκι ενός κινητού.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμασει το κ700 ωστε να εχω διαφορετικη αποψη... αλλα δεν τολμω καν να πιστεψω οτι απο τα 32ΜΒ θα ειναι "ελευθερα" για το χρηστη μονο 12-14 συμφωνα με τον eldar,αλλα και διαφορους αλλους που το δοκιμασαν.

Aν ισχυει κατι τετοιο και στην "φαιναλ" εκδοση του λογισμικου του τηλεφωνου(τωρα "φοραει"ενα βερσιον του Ζ1010) θα πρεπει να το ξεγραψω τελειως...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξαναπει αλλα το επαναλαμβανω και θελω και να συμληρωσω κατι:

Ευχομαι να μας βγαλουν τις 2 πιο μεγαλες μ@λ@&ιες που εχουμε δει σε τηλ ericsson δηλαδη

1)να βγει το αναγκαστικο progressive ring που εχει το Τ610.Αν θελω να προστατευσω τα αυτακια μου θα το κανω ΕΓΩ! :down:

2)και ας βαλουν το "ς" μεσα στο input οχι μονο στο ελληνικο Τ9 :down:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Quicksilver (28 Μάρ. 2004 , 11:05)

 

Το εχω ξαναπει αλλα το επαναλαμβανω και θελω και να συμληρωσω κατι:

Ευχομαι να μας βγαλουν τις 2 πιο μεγαλες μ@λ@&ιες που εχουμε δει σε τηλ ericsson δηλαδη

1)να βγει το αναγκαστικο progressive ring που εχει το Τ610.Αν θελω να προστατευσω τα αυτακια μου θα το κανω ΕΓΩ! :down:

 

Εννοείς αυτό που δυναμώνει σιγά σιγά ο ήχος μετά από 2 δευτερόλεπτα;; Μπα αυτό οι περισσότεροι κατασκευαστές το έχουν υιοθετήσει (πχ siemens) και είναι όντως πολύ σπαστικό αλλά είναι λέει για τη προστασία μας :blink:

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pan82 (28 Μάρ. 2004 , 04:08)

 

Καλά τώρα μη την ανοίξουμε αυτή τη συζήτηση γιατί δε θα τελειώσει ποτέ. Η ανάλυση ότι και να πιστεύουν πολλοί επειδή έχω και το 7250i είναι πολύ μικρή με αποτέλεσμα να αλλοιώνονται και οι φώτο&όλα αλλά η nokia ξέρει ότι θα πουλήσει σα τρελλή λόγω nokia οπότε σιγά μη το κουράσει κι όλας, πέταξε μία mmc και ένα mp3 και όλα τ΄άλλα τα άφησε ίδια από τη series 40 και πολλοί τσίμπησαν δυστυχώς. Όχι ότι η ericsson δεν έκανε τις δικές τις μ@λ@κίες αλλά τουλάχιστον το πάλεψε αρκετά και βελτίωσε πάρα πολλά από τους προκατόχους και δεν είναι τυχαίο ότι το λέω εγώ αυτό ένας από τους μεγαλύτερους πολέμιους της εδώ και χρόνια, ποτέ δε τη πήγαινα την εν λόγω εταιρεία και ούτε είχα μπει στο κόπο να πιάσω στο χέρι μου συσκευή της, τη θεωρούσα μακράν τη χειρότερη αλλά τη καλή δουλειά ξέρω να την αναγνωρίζω και στο κ700 έκανε δουλειά.

 

Φίλε Παναγιώτη, με όλη τη συμπάθεια που σου έχω, θα μου επιτρέψεις να σου πω πως εδώ κάνεις λάθος....:o

 

Η δουλειά που έγινε στη SE me to K700, είναι μάλλον αφαιρετική....Η οθόνη μπορεί να φαίνεται μεγάλη, όμως το viewfinder παραμένει σε πολύ μικρότερα μεγέθη και δεν σου επιτρέπει να χαρείς την οθόνη....

 

Το mp3 μάλλον υπάρχει γιά διακοσμητικούς ρόλους και πρόκειται να ικανοποιήσει μόνο όσους ακούν ράδιο......

 

Αν είναι και το πρώτο σου SE νέας τεχνολογίας θα μαρτυρήσεις την ώρα και τη στιγμή που το απόκτησες πολύ σύντομα μετά την αγορά του....Ετοιμάσου γιά τα πιό σπαστικά bugs και όχι μόνο και μάθε ότι στη SE πολλά κοινότυπα bugs τηλεφώνων αποτελούν νορμαλ λειτουργίες....Μάλλον μου φαίνεται ότι ελάχιστα μετά την πολυπόθητη απόκτησή του, θα ενισχύσεις την άποψή σου για τη ΝΟΚΙΑ στο θετικότερο...Θυμήσου αυτό το ποστ, που μακάρι να βγεί ψεύτικο.....

 

Δυστυχώς ακόμα απέχουμε αρκετά από το ποθητό αποτέλεσμα....Το GX30 γιά να κάνει χρήση mp3 χρειάζεται εξωτερικό reader, to S65 δεν διαθέτει καν ράδιο και Mp3, το Κ700 δεν το αξιοιποιεί, κάτι που είναι δώρο άδωρο και μόνο το ράδιο μπορεί να προσφέρει την ικανοποίηση....Ετοιμάσου να καταγράψεις τις καταχωρήσεις καταλόγου με λατινικά στοιχεία γιά να λειτουργήσει η ανίχνευση, γράφε τα μηνύματά σου μόνο με κεφαλαίους χαρακτήρες (δεν υπάρχει τελικό ς) ενώ πρόσεχε την συμπεριφορά του τηλεφώνου κατα το τέλος της κλήσης....

 

Η ΝΟΚΙΑ φαίνεται πολύ πιό τίμια σε αυτό που προσφέρει και σαφώς γνωρίζεις εκ των προτέρων τα συν και τα πλην της....Δεν πρόκειται να τα ανακαλύπτεις με τον χρόνο..... :whistle: Η οθόνη (που έχει πολυσηζητηθεί) είναι αδιαμφησβήτητα η καλύτερη της σειράς 40, ενώ είναι πλήρες και ολοκληρωμένο σε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του....Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή σήμερα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως στις μικρές του λεπτομέρειες είναι τέλειο (και δεν αναφέρομαι μόνο στην οθόνη)...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (28 Μάρ. 2004 , 13:11)

 

Φίλε Παναγιώτη, με όλη τη συμπάθεια που σου έχω, θα μου επιτρέψεις να σου πω πως εδώ κάνεις λάθος....:o

 

Η δουλειά που έγινε στη SE me to K700, είναι μάλλον αφαιρετική....Η οθόνη μπορεί να φαίνεται μεγάλη, όμως το viewfinder παραμένει σε πολύ μικρότερα μεγέθη και δεν σου επιτρέπει να χαρείς την οθόνη....

 

Το mp3 μάλλον υπάρχει γιά διακοσμητικούς ρόλους και πρόκειται να ικανοποιήσει μόνο όσους ακούν ράδιο......

 

Αν είναι και το πρώτο σου SE νέας τεχνολογίας θα μαρτυρήσεις την ώρα και τη στιγμή που το απόκτησες πολύ σύντομα μετά την αγορά του....Ετοιμάσου γιά τα πιό σπαστικά bugs και όχι μόνο και μάθε ότι στη SE πολλά κοινότυπα bugs τηλεφώνων αποτελούν νορμαλ λειτουργίες....Μάλλον μου φαίνεται ότι ελάχιστα μετά την πολυπόθητη απόκτησή του, θα ενισχύσεις την άποψή σου για τη ΝΟΚΙΑ στο θετικότερο...Θυμήσου αυτό το ποστ, που μακάρι να βγεί ψεύτικο.....

 

Δυστυχώς ακόμα απέχουμε αρκετά από το ποθητό αποτέλεσμα....Το GX30 γιά να κάνει χρήση mp3 χρειάζεται εξωτερικό reader, to S65 δεν διαθέτει καν ράδιο και Mp3, το Κ700 δεν το αξιοιποιεί, κάτι που είναι δώρο άδωρο και μόνο το ράδιο μπορεί να προσφέρει την ικανοποίηση....Ετοιμάσου να καταγράψεις τις καταχωρήσεις καταλόγου με λατινικά στοιχεία γιά να λειτουργήσει η ανίχνευση, γράφε τα μηνύματά σου μόνο με κεφαλαίους χαρακτήρες (δεν υπάρχει τελικό ς) ενώ πρόσεχε την συμπεριφορά του τηλεφώνου κατα το τέλος της κλήσης....

 

Η ΝΟΚΙΑ φαίνεται πολύ πιό τίμια σε αυτό που προσφέρει και σαφώς γνωρίζεις εκ των προτέρων τα συν και τα πλην της....Δεν πρόκειται να τα ανακαλύπτεις με τον χρόνο..... :whistle: Η οθόνη (που έχει πολυσηζητηθεί) είναι αδιαμφησβήτητα η καλύτερη της σειράς 40, ενώ είναι πλήρες και ολοκληρωμένο σε όλα τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά του....Δεν υπάρχει καλύτερη επιλογή σήμερα, χωρίς αυτό να σημαίνει πως στις μικρές του λεπτομέρειες είναι τέλειο (και δεν αναφέρομαι μόνο στην οθόνη)...

 

 

Αφού στο έχω πει βρε Χρήστο ότι δεν έχω δουλέψει ποτέ SE οπότε δε ξέρω για τα "εσωτερικά" του τηλεφώνου εγώ μιλάω πάντα για τις δυνατότητες οι οποίες είναι μακράν καλύτερες από οτιδήποτε κυκλοφορεί σε αυτά τα επίπεδα τιμών και ας μην έχει mmc, τα 32ΜΒ για τη πλειοψηφία των χρηστών (αν είναι όλα τελικά διαθέσιμα) είναι αρκετά. Για τα εσωτερικά προβλήματα νιώθω τι μου λες και σίγουρα το τηλέφωνο θα το χειριστώ πριν το πάρω, εκεί η nokia είναι απλά κορυφή δε το αμφισβητεί κανένας, θα ξεχάσω ότι στη siemens δε μπορούσες &δε μπορείς ας πούμε να δεις ημερομηνία & ώρα στις εξερχόμενες κλήσεις, ότι ο κατάλογος μπαίνει πρώτα στα ελληνικά & μετα στα αγγλικά, ότι άμα έδινε στις φώτο ή στις μελωδίες που είχες στη μνήμη τίτλους στα ελληνικά τα έβλεπες κινέζικα στη συνέχεια, ότι έκανε μια ώρα να φορτώσει τα sms από τη sim το sl45 και τόσα άλλα με τα οποία απλά συμβιβάστηκα από συνήθεια. Σίγουρα ένα τηλέφωνο κρίνεται και εκεί και είναι θέμα συνήθειας, ένας ericssonάκιας ας πούμε αυτά τα έχει συνηθίσει όπως κι εγώ σαν siemensάκιας τόσα χρόνια είχα συνηθίσει τα δικά μου προβλήματα. Για να πω την αλήθεια και τα δύο bug που ανέφερες τα είχα χρόνια ολόλκηρα στα siemens μου και ξέρω τη πίκρα τώρα που χρησιμοποίησα nokia αλλά και τώρα έχω τόσες άλλες πικρίες από τη nokia που ίσως να συμβιβαζόμουν πάλι με αυτά. Μάλλον ποτέ δε θα ικανοποιηθώ τελικά. Αλλά κι εσύ όταν ζήσεις την οθόνη του 6230 που φαντάζομαι δε θα μπορείς ούτε εκεί να δεις τις φώτο σε full screen θα καταλάβεις τι εννοούσα τόσο καιρό που φώναζα για αθλιότητες στην ανάλυση και θα με θυμηθείς.

 

Εγώ λοιπόν για αποφυγή παρεξηγήσεων εδώ συγκρίνω απλά συσκευές και δυνατότητες και φυσικά κάνω εικασίες δε μπαίνω στα πιο "εσωτερικά" γιατί αυτά φαντάζομαι είναι ψιλογνωστά και από τις προηγούμενες σειρές μοντέλων οποτε δεν υπάρχει λόγος να τα σχολιάσω είναι απλά στάμπα με το όνομα ericsson. Άν θυμάσαι σου είχα πει από την αρχή που μιλούσαμε σε αυτό το forum για το K700 ότι μπορεί να θεωρώ ότι είναι κορυφή αλλά σαν τηλέφωνο και δυνατότητες και σε όλα τα άλλα για τα "εσωτερικά" έχεις απόλυτο δίκιο μιας και τα έχω ζήσει στη siemens χρόνια ολόκληρα (ξεχνάει κανείς εποχή s25 και γραφή sms, όποιος είχε θυμάται...).

Γι' αυτό και δεν αποκλείω τίποτα για το μέλλον ακόμα και το 6230...

Ως τότε απλά σχολιάζουμε και λέμε τις απόψεις μας που άλλες φορές συγκλίνουν (συνήθως Χρήστο συγκλίνουν ειδικά όταν σχολιάζουμε τις ηλιθιότητες της siemens) άλλες φορές πάλι όχι (σε θέματα SE ας πούμε).

Θα σου στείλω κανά pm να μου πεις πιο αναλυτικά για τα SE bugs σύντομα...

 

*Και για να επανέλθουμε στο θέμα μας το http://www.clubsonyericsson.com παρόλο που δείχνει την όθόνη να μην είναι full screen στη λήψη φωτογραφιών γράφει από κάτω "The viewfinder is full screen, with many indicators in the borders"

*Επίσης θεωρώ δεδομένο ότι το Κ700 θα κυκλοφορήσει με live πρώτα και μακάρι να έχω άδικο.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει η βεβαιοτητα καποιον για vodafone-live...Mηπως μιλαμε με διευθυντες της vodafone και δεν το ξερουμε?? :whistle: :mad:

 

Και ειναι λαθος να λες το θεωρω δεδομενο και απο την αλλη μακαρι να χω αδικο :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Off topic] Sony Ericsson K700
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...