Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα επειδη σκοπευω να το αγορασω εχω 2 ερωτησεις:α)μπορουμε να βαλουμε ως ηχο για το ξυπνητηρι mp3? και β) mp3 ως ηχο για τα μηνυματα? ευχαριστω.

distixos oute to ena alla oute kai to alo .. edo fenete i se kimotan :X SORRY wiastika na apantiso nai to kipnitiri perni mp3 kai midi ... SORRY :rolleyes: :O

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tελικά ρε παιδιά τι γίνεται? Ένας μπορεί να βάλει mp3 στο ξυπνητήρι και άλλος όχι. Και είναι και οι δυο 100% σίγουροι γι' αυτό που λένε. Πως εξηγείται άραγε? Έχετε τα ίδια τηλέφωνα ή όχι? Ή μήπως εννοείτε ότι ο ένας το κατάφερε και βρήκε πως γίνεται και ο άλλος όχι? Αν και νομίζω ο φίλος που ρωτούσε ήθελε να μάθει τη δυνατότητα του τηλεφώνου να πάρει mp3 στο ξυπνητήρι και όχι αν το κατάφερε κανείς από μόνος του.

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου. Το τηλέφωνο έχει μόνο 2 ξυπνητήρια, ένα επαναλαμβανόμενο και ένα απλό? Δεν μπορώ να ορίσω να χτυπάει ΔΕ ΤΕ ΠΕ σε μια ώρα και ΤΡ ΣΑ ΚΥ σε άλλη?

Link to comment
Share on other sites

kai emena proxthes mou perasan thn R3K kai exw video 10MB (sorry pou eipa aperioristo se prohgoumeno post den to eixa dokimasei na dw an exei periorismous) epishs o filos FOTISPROP ekane anavathmish apo R3F se R3K opws anaferei prohgoumenws. edw elpizw na kleinei to thema mas ws pros to teleytaio SW. (oxi tipota prhzoume kai aytoys pou den asxolountai me ayto adika) ;)

 

Μπορείτε να μου πείτε αν χάσατε όλα τα αρχεία με την αναβάθμιση σε R3K.

Αυτό είχε συμβεί με την R3F

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

den 8a mini tipota apo to vodafone menu ... akoma na to kanis ??? sto pirea ine to 9 volto.

 

Αυριο το παιρνω... :D Εχθες δεν το ειχαν φερει....

Πω πω ο Πειραιας πεφτει καπως μακρια...Σε κανενα καταστημα SE δεν θα ειναι το ιδιο?

Link to comment
Share on other sites

Tελικά ρε παιδιά τι γίνεται? Ένας μπορεί να βάλει mp3 στο ξυπνητήρι και άλλος όχι. Και είναι και οι δυο 100% σίγουροι γι' αυτό που λένε. Πως εξηγείται άραγε? Έχετε τα ίδια τηλέφωνα ή όχι? Ή μήπως εννοείτε ότι ο ένας το κατάφερε και βρήκε πως γίνεται και ο άλλος όχι? Αν και νομίζω ο φίλος που ρωτούσε ήθελε να μάθει τη δυνατότητα του τηλεφώνου να πάρει mp3 στο ξυπνητήρι και όχι αν το κατάφερε κανείς από μόνος του.

Να ρωτήσω κι εγώ με τη σειρά μου. Το τηλέφωνο έχει μόνο 2 ξυπνητήρια, ένα επαναλαμβανόμενο και ένα απλό? Δεν μπορώ να ορίσω να χτυπάει ΔΕ ΤΕ ΠΕ σε μια ώρα και ΤΡ ΣΑ ΚΥ σε άλλη?

Όχι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες.Ένα είναι το επαναληπτικό κι ένα το απλό.Εγώ σίγουρα μπορώ να βάλω ως ήχο ξυπνητηριού mp3,κι έχω αλλάξει πολλές φορές ήχους.Τώρα ο dane δεν ξέρω τι εννοει ,μπορεί να έχει vodafone live συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παιρνω... :D Εχθες δεν το ειχαν φερει....

Πω πω ο Πειραιας πεφτει καπως μακρια...Σε κανενα καταστημα SE δεν θα ειναι το ιδιο?

Τι λες βρε συ;Η se δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση να σου βγάλει το vodafone menu αφού είναι πάνω-κάτω παράνομο!Επίσης να σου ξεκαθαρίσω ότι μάλλον χάνεις την εγγύηση... ;)
Link to comment
Share on other sites

Απλά ο dane θα έπρεπε να το ξεκαθαρίσει αυτό μάλλον , γιατί από ότι διάβασα πρέπει να είναι και από τους πρώτους που το αγόρασαν το s700 και θα έπρεπε να είναι πιό σίγουρος για αυτά που αναφέρει. Tέλος πάντων. Παρακάμπτω τα Ξυπνητήρια και συνεχίζω να εκνευρίζομαι με το μέγεθος απεικόνισης του βιντεο (και όχι τόσο με τη διάρκεια). Ακόμα και αν μας στείλουν κάποιο βίντεο πάλι το ίδιο θα δείχνει? Τραγικό.....!!!

 

Για το θέμα του FW από τη SE στη Θεσσαλονίκη (Παπαναστασίου 25) μου είπαν ότι έχουν την R3K ως τελευταία έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου πείτε αν χάσατε όλα τα αρχεία με την αναβάθμιση σε R3K.

Αυτό είχε συμβεί με την R3F

Δεν χάθηκε κανένα απολύτως αρχείο από την αναβάθμιση σε R3K ούτε και οι επαφές. Όμως χρειάστηκε να τις σβήσω όλες και να τις ξαναπεράσω μετά την αναβάθμιση για να λυθεί το πρόβλημα που αντιμετώπιζα (βλ.σελ.59,60,63).

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω κατεβασει την R3K και την εχω αποθηκευμενη στο P.C μου γινεται να την περασω εγω στην συσκευη και πως?

Αν ξερει καποιος σιγουρα ας μας πει μηπως και αποφυγουμε τους ασχετους της εταιριας γιατι τελικα ετσι αποδειχτηκε οτι ειναι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να το κάνεις αυτό που λες.Ένα είναι το επαναληπτικό κι ένα το απλό.Εγώ σίγουρα μπορώ να βάλω ως ήχο ξυπνητηριού mp3,κι έχω αλλάξει πολλές φορές ήχους.Τώρα ο dane δεν ξέρω τι εννοει ,μπορεί να έχει vodafone live συσκευή.

oxi wre ekana lathos i valeria to ipe sosta ... :rolleyes: :O NAI i melodia sto ksipnitiri alazi

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Απλά ο dane θα έπρεπε να το ξεκαθαρίσει αυτό μάλλον , γιατί από ότι διάβασα πρέπει να είναι και από τους πρώτους που το αγόρασαν το s700 και θα έπρεπε να είναι πιό σίγουρος για αυτά που αναφέρει. Tέλος πάντων. Παρακάμπτω τα Ξυπνητήρια και συνεχίζω να εκνευρίζομαι με το μέγεθος απεικόνισης του βιντεο (και όχι τόσο με τη διάρκεια). Ακόμα και αν μας στείλουν κάποιο βίντεο πάλι το ίδιο θα δείχνει? Τραγικό.....!!!

 

Για το θέμα του FW από τη SE στη Θεσσαλονίκη (Παπαναστασίου 25) μου είπαν ότι έχουν την R3K ως τελευταία έκδοση.

sorry siga na min katso na asxoli8o me to ksipniti popopo aman ,,, tipota alo ??? :mad:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Αυριο το παιρνω... :D Εχθες δεν το ειχαν φερει....

Πω πω ο Πειραιας πεφτει καπως μακρια...Σε κανενα καταστημα SE δεν θα ειναι το ιδιο?

mono ston pirea mporis na to bgalis ... sto leo afto gia as meno stin germania mono afton exo akousi toso kairo gia tin ellada na kani debranding .. i oli alli 8a sou poun pos den ginete ( giati i vodafone exi simbolea me tin se)

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

mporeis na valeis MP3 ws hxo klhshs kai hxo ksypnhthrioy. ta mhnymata exoun toys klassikous 6 hxous pou epikratoyn apo to T610 kai meta... :mad:

pws to vriskete ayto??? tha mou peite edw ena aplo "s" teliko den exoun kataferei na valoun akomh, tha exoume kai MP3 sta mhnymata? xa!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα μόλις χτες το S700 και μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα από την πρώτη επαφή μαζί του. Όσον αφορά το firmware και επειδή διάβασα όλα όσα έχουν γραφτεί σχετικά πήγα σήμερα σε ένα SE Support κατάστημα και ρώτησα για αυτό. Το δικό μου έχει την R3F008 και μου είπαν ότι αυτή είναι η τελευταία που κυκλοφορεί.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Αγόρασα μόλις χτες το S700 και μπορώ να πω ότι έχω πάθει πλάκα από την πρώτη επαφή μαζί του. Όσον αφορά το firmware και επειδή διάβασα όλα όσα έχουν γραφτεί σχετικά πήγα σήμερα σε ένα SE Support κατάστημα και ρώτησα για αυτό. Το δικό μου έχει την R3F008 και μου είπαν ότι αυτή είναι η τελευταία που κυκλοφορεί.

 

 

Aντε παλι τα ιδια και φτου κι απο την αρχη που λενε.

Κι εγω ειπαμε οτι αυτην εχω και εμενα η μαμα εταιρεια απο εγκυρη πηγη!! μου ειπε οτι αυτη ειναι η τελευταια αλλα ελα ομως που απο τα λεγομενα των μισων τουλαχιστον φιλων απο εδω μεσα δεν ειναι!?

Δεν ξερω τελικα τι γινεται αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι οι μισοι απο εμας παραπληροφορουν τους αλλους μισους.

Δεν ξερω σε ποιους μισους ανηκω τελικα.

Τουλαχιστον στην ερωτηση που εκανα πιο πανω μπορει καποιος να απαντησει υπευθυνα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χανεται η εγγυηση?μλκ...Τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε το ακριβες firmware το οποιο εχει μεγαλου μεγεθους βιντεο?

 

Και καποιος ειπε οτι ακουσε φημες πως αν αναβαθμισεις τι κινητο παιρνει και 256MS...Μπορει καποιος να το εξακριβωσει?

Link to comment
Share on other sites

Αν εχω κατεβασει την R3K και την εχω αποθηκευμενη στο P.C μου γινεται να την περασω εγω στην συσκευη και πως?

Αν ξερει καποιος σιγουρα ας μας πει μηπως και αποφυγουμε τους ασχετους της εταιριας γιατι τελικα ετσι αποδειχτηκε οτι ειναι.

 

file giannh pali egw tha se diafwtisw!

ante kai katevases to firmware, pws to pernas? h lysh vrisketai sto

http://www.davinciteam.com/

to thema einai pws egw den polyempisteyomai na valw pistwtikh gia na agorasw credits apo aytoys prokeimenou na kanw thn anavathmish monos. den einai kai kana super aksiopisto site. ayto to programa douleyei me to DSS25 th vash toy P900 dhladh kai gi'ayto to logo epsaksa kai to vrhka, alla telika katelhksa na trexw thessalonikh gia anavathmish sto service ths SE.

opote giannh mou pas sthn panepisthmiou sto SE service kai perimeneis sthn ateleiwth oura toy gia upgrade, fysika me apodiksh agoras an den theleis na plhrwseis.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χανεται η εγγυηση?μλκ...Τουλαχιστον μπορειτε να μου πειτε το ακριβες firmware το οποιο εχει μεγαλου μεγεθους βιντεο?

 

Και καποιος ειπε οτι ακουσε φημες πως αν αναβαθμισεις τι κινητο παιρνει και 256MS...Μπορει καποιος να το εξακριβωσει?

 

R3K exei 10MB video (to maximum mexri stigmhs)

gia 256 kalytera ksexaste to oloi! :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pwpw ti sas epiase olous me thn anavathmisi?Egw thn R3F exw kai duleuei mia xara....Twra gia to video toso dyskolo einai otan teleiwsei to 1MB na pathseis xana new video??? Epishs ta credits pu anafereis x8diesel, gia poio akrivws logo xreiazodai? Egw exw katevasei to programma pu kanei thn istoria ka8ws k ta arxeia ths anavathmisis. Ta credits xreiazodai gia na boreseis na xrhsimopoihseis to programma h gia to download twn arxeiwn? An einai gia to download su ta stelnw ta arxeia...

 

Telos HELP pws tha grapsw sthn sim tis epafes pu exw sth syskeuh?De vrhka pu8ena tetoia epilogh!

 

...mia mikri dior8wsh ta arxeia ta eixa, no more...ta esvhsa giati den eixa ta ergaleia na ta perasw :O

Live by the sword,

Die by the sword

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η R3F δεν μου δουλεύει και τόοοοοσο μια χαρά...

 

Έχω μεγάλα προβλήματα με την αντιστοίχιση φώτο και ήχων σε επαφές. Κάθε λίγο και λιγάκι χάνονται οι αντιστοιχίσεις και πρέπει να τις ξαναπεράσω.

 

Επίσης αντιμετωπίζω ένα ακόμη πρόβλημα με τα SMS το οποίο είναι δύσκολο να το εξηγήσω.

 

Εν ολίγοις μερικές φορές ένα SMS που μου στέλνει κάποιος έρχεται επαναλαμβανόμενα (όχι με την ίδια ώρα αποστολής). Το πρόβλημα σταματάει όταν βγάλω την SIM και την βάλω σε άλλο κινητό.

 

Σύμφωνα με την TIM το πρόβλημα συμβαίνει γιατί το κινητό "δείχνει" στο δίκτυο ότι είναι κλειστό με αποτέλεσμα να γίνεται επαναλαμβανόμενα προσπάθεια αποστολής του SMS.

 

Φυσικά το τηλέφωνο δεν είναι κλειστό... αλλά έτσι δείχνει.

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Lipon, en sinexia tou xtesinou mou post paratheto ta akoloutha:

 

Kalesa simera sto 2106412400, to service point tis SE stin LEOFORO ALEKSANDRAS 63, GIZI

(sto site tis SE nomizo oti anaferete "KALOGEROPOYLOS, EYELPIDON 47,

THL: 2108227900", alla an kalesete sto noumero pou dinei to site tha sas parapempsoun sto noumero pou sas dino, einai to idio katastima ;) )

Einai Voda shop alla kanoun anavathmisi kai se original SE kinita kai ta paidia ekei ta empistevome sxedon tifla!!!!

Rotisa lipon pio einai to telefteo firmware gia S700i original kai vodafonized.

H apantisi pou mou edosan einai h R3K

 

Sta kapakia kalesa tin SE (210 899 1919 ) kai ekana tin idia erotisi. H apantisi itan ligo poli idia me tin xtesini, diladi oti gia to original einai h R3K kai oti gia vodafonized den gnorizoun akoma.

 

Afta apo emena (telos oson afora to firmware...den antexo allo :p ) ta tilefona sas ta exo dosei, opios thelei kalei na epiveveosei!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα σμσ το κανει και σ εμενα :) ειναι λιγο σπαστικο αλλα σταματαει μετα τα 10 σμσ lol

 

Ποια 10;;;

 

Την πρώτη φορά που συνέβει και μέχρι να ανακαλύψω ότι έφταιγε το κινητό μου και όχι το δίκτυο, λάμβανα ένα SMS επί 3 ημέρες συνέχεια!! :geek:

 

Πρέπει να το έλαβα πάνω από 50 φορές...

 

Επίσης ΠΟΛΥ σπαστικό αυτό που συμβαίνει με τις αντιστοιχίσεις φώτο και ήχων :mad:

The evil that men do lives on and on...
Link to comment
Share on other sites

Pwpw ti sas epiase olous me thn anavathmisi?Egw thn R3F exw kai duleuei mia xara....Twra gia to video toso dyskolo einai otan teleiwsei to 1MB na pathseis xana new video??? Epishs ta credits pu anafereis x8diesel, gia poio akrivws logo xreiazodai? Egw exw katevasei to programma pu kanei thn istoria ka8ws k ta arxeia ths anavathmisis. Ta credits xreiazodai gia na boreseis na xrhsimopoihseis to programma h gia to download twn arxeiwn? An einai gia to download su ta stelnw ta arxeia...

 

Telos HELP pws tha grapsw sthn sim tis epafes pu exw sth syskeuh?De vrhka pu8ena tetoia epilogh!

 

...mia mikri dior8wsh ta arxeia ta eixa, no more...ta esvhsa giati den eixa ta ergaleia na ta perasw :O

Για την τελευταία απορία σου πρέπει να πας Μενού - Ευρετήριο - Επιλογές - Προηγμένες - Αντιγρ. στη SIM :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...