Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dpapa (18 Νοέ. 2004 , 10:07)

 

Παιδια χαιρετε, θελω βοηθεια με κατι σας παρακαλω αν μπρωρειτε να μου πειτε τι να κανω. Πρωτα απο ολα θελω να αναφερω πως εχω ενα καμμενο πιχελ. Το εχει κανις αλλος? ειναι μια μπλε κουκιδα και μου σπαι τα νευρα. Το παω στον γερμανο, μου λενε 20 μερες οσπου το παρω πισω. Το περνω στιν σονυ σερβισ και μου λενε 10 μερες θα το παρω πισω. Ρε γ@μ... μολις το αγοραςα και τορα πρεπει να φτιακτει? Το αγορασα απο το πλαισιο, και συνεχως μου λενε να το παρω στιν Σονυ. Λιπον τι προτεινετε να κανω??? Μ@λακ#@!σ γινονται τωρα και θελω τιν βοηθεια σας. Ευχαριστω.

 

Κατα τα αλλα,το κινητο μου ειναι καταπληκτικο!!!!. Απλα φανταζομαι πως ειμαι ο μοναδικος με ενα καμμενο πιχελ??? πως γινεται αφτο.

 

 

Καλησπέρα και καλορίζικο το S700!Aν δεν έχουν περάσει 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς της συσκευής,την πηγαίνεις στο πλαίσιο με την απόδειξη και σου δίνουν καινούρια! Αλλιώς στο πλησιέστερο service της SE... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

@dpapa... Mhn eisai xazos ... mhn akous auta pou lene... autoi kanoune pws kai pws gia na mhn sou alaksoune to kinhto kai na zhtisoune antallaktiki othoni... Katarxas ton Germano ton ksexnas gia kai autos sthn SonyEricsson ta paei... Tha pas sta KENTRIKA tis SonyEricsson kai tha KANEIS SAMATA... mono etsi tha sou allaksoune to kinhto... pes pws to theleis gia thn douleia sou kai oti den uparxei periptwsh na fugeis apo ekei ama den sou dwsoune alo. Mias hmeras kai kinhto kai tha pesei katsavidi??????? den to dexesai... Autoi theloun oso mporoun na kratane ta S700i pou exoun proorismo to replacement gia na ta poulane se idiwtes se xamhlh timi

 

@Aesop.... Oi IRDA kai to Bluetooth tou S700i einai ksekleidwtes... Tou Sharp GX25 den gnwrizw ala ama krinw apo ta GX10,GX20 kai GX30 malon tha einai kleidwmenes.... Oi fwtografies kai vevaia tha mporoun na perastoun kai na diavastoun sto GX25

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aesop (18 Νοέ. 2004 , 10:46)

 

re paidia 2 ervtiseis... i fwtografies tou ti megethos exoun?? tha mporw na tis steilw se sharp GX25???

 

to bluetooth kai oi uperithres tha einai xekleidwtes k an oxi tha mporw na tis xekleidwsw? tha to parw apo to germano me sundesi vodafon...

 

Θα μπορέσεις σίγουρα να στείλεις φωτογραφίες από s700 σε gx25 αφού το δεύτερο έχει ανοικτό bluetooth & irda όπως αναφέρεται άλωστε και στην αναλυτική παρουσιασή του από τον MsK, επίσης το s700 δεν ξεφεύγει από τhn "παράδοση" του quickshare (που καθιέρωσε το t610) έχοντας ανοικτά bluetooth & irda ;)
Link to comment
Share on other sites

Eπεσε σημερα στα χερια μου ενα s700...μου αφησε καλες και κακες εντυπωσεις...Οι καλες:απιθανη κατασκευη(σ'αυτη τη λεξη περικλειονται σχεδιο,ποιοτητα,γωνιες,γενικα η αισθηση που σου δινει οταν το εχεις στο χερι σου),τρομερη οθονη & καμερα,ευχαριστα μεγαλη μνημη & ωραιοι ηχοι & παιχνιδια...Οι κακες ενυτπωσεις ομως ειναι μαλλον λιγο περισσοτερες:Πρωτο & κυριο,η τιμη του...θα συμφωνησω πως μπορει καποιος να το δει σαν κομψοτεχνημα,αλλα προσωπικα δεν θα εδινα πανω απο 450 ευρω για να αποκτησω κατι που εχει αρκετες ελλειψεις,οπως μη ανοιχτο λογισμικο(αληθεια την τοσο μεγαλη μνημη την εχει μονο για φωτογραφιες,βιντεο & παιχνιδια?κριμα ρε παιδια... :worry: ),αργο μενου(δεν παιρνω ορκο,αλλα ετσι μου φανηκε),ελλειψη joystick(βασικοτατο κατα τη γνωμη μου),ενοχλητικο φλας(σαν φακος μου φανηκε),μετρια μπαταρια & λιγο δυσκολο ανοιγμα(βεβαια αυτο φανταζομαι οτι το συνηθιζει καποιος & δεν αποτελει προβλημα...).Γενικα ενω με την πρωτη ματια σε τραβαει,μετα εχεις την αισθηση πως τελικα δεν ηταν και κατι το φοβερο...

 

Υ.Γ.Τα παραπανω τα λεω απλα πληροφοριακα,επειδη ακουγα καιρο γι'αυτο το κινητο & ημουν περιεργος να το δοκιμασω...ολα τα παραπανω ειναι οι πρωτες εντυπωσεις & οχι απολυτα συμπερασματα(σιγουρα οι κατοχοι του συγεκκριμενου τηλεφωνου θα μπορουν να κρινουν καλυτερα απο μενα ;) )...αυτα προς αποφυγη παρεξηγησεων,μιας και ειδα πως υπαρχει αρκετα τεταμενο κλιμα σ'αυτο το thread... :!:

Link to comment
Share on other sites

Παντως σιγουρα ειναι ακριβο αλλα να εισαι σιγουρος οτι θα παιξει χριστουγεννα σε καλη τιμη.

Αλλωστε ειναι και αρχη ακομα. :)

Link to comment
Share on other sites

paidia to pira simera kai to exw spiti na fortisei.... Ena exw na pw.. oi fotografies to adikoun!!!

Euxaristw SOLARIS kai GKA gia tis apantiseis sas alla exw kai alli mia erwtisi mias kai den tha to anoixw mexri tis 12 to vradu ospou na fortisei... alutheia.. poses wres to fortisate tin prwti fora??? 15 kala prepei na einai e?

 

kai twra i erwtisi.. mesa sto koutaki eixe mia mnimi 32 mb...

enswmatwmeni mnimi posi exei????

me tin mnimi eixe kai enan adaptor... pou xrisimeuei???

 

 

euxaristw prokatavolika..

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Εχει 32ΜΒ ενσωματωμενη μνημη. Ο adaptor ειναι για να μπορει να διαβασει τη μνημη ενας card reader που δεχεται μονο memory stick και οχι memory stick duo.
Link to comment
Share on other sites

diladi 32 + 32 = 64 MB an exw panw thn karta e?

 

kalo akougete alla mia 128 + 32 akougete kalutera!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

paidia egw simera to pira to kinito.... to vradu tha to liwsw... oso gia ton kinitomani.. an de goustarei na min mpainei edw alla sti nokia giati mas ta exei prixei...ok???? mazi sou cameron .... kantou dwro ena nokia na kollaei na to efxaristithoume!!!! etsi na ponaei!!!!!!!!!!!!!!!!
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος aesop (19 Νοέ. 2004 , 13:59)

 

paidia egw simera to pira to kinito.... to vradu tha to liwsw...

 

 

meyia sou kai kalo kseskisma ;)
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Dimitris79 (19 Νοέ. 2004 , 17:13)

 

ΟΚ,αφου το κινητο το θελεις μονο για κλησεις & για μηνυματα & ολα τα υπολοιπα τα κανεις με αλλες συσκευες,γιατι πληρωσες 600 ευρω & δεν εμενες στα κινητα της προηγουμενης πενταετιας που ικανοποιουσαν τις αναγκες σου?Η λογικη "αυτο ειναι το κινητο μου & δεν δεχομαι κανεις να πει κατι γι'αυτο" μου φαινεται πολυ παιδικη...σορυ αλλα ετσι ειναι :rolleyes: Και κατι αλλο,πρωτη φορα μπηκα να γραψω τη γνωμη μου για ενα κινητο που δεν εχω & δεν προκειται να αποκτησω(οπως λες) & δεχτηκα επιθεση...ενταξει ρε παιδια,αφηστε να γραφουν σ'αυτο το thread μονο οι s700ακηδες... :whistle:

 

Υ.Γ.Οι moderators τι λενε γι'αυτο? :!:

 

Φιλε μου ολα τα συγχρονα κινητα κανουν πολλα πραγματα αλλα τα κανουν μετρια ,μπαινεις στο internet απο μια οθονουλα 1χ2,ακους μετριας ποιοτητας μουσικη(και μεχρι τωρα απο τα περισσοτερα μονοφωνικα :) )λογω κυριως των μετριων ακουστικων καθε εταιριας,βγαζεις μετριες φωτογραφιες,και εδω θα σταθω γιατι ειναι το χομπυ μου 15 χρονια τωρα,για να πω οτι ΠΟΤΕ κανενα τλεφωνο δεν θα μπορεσει να βγαλει φωτο ακομα και σαν μια φτηνη-μετρια ψηφιακη μηχανη,παιδια δεν παιζουν ρολο τα mpixel βασικο ρολο παιζει το σωμα και ακομα βασικοτερο ο φακος μιας μηχανης,ολα τα κινητα που υπαρχουν και οσα βγουνε εχουν κατι φακουδακια της πλακας επανω,οσο κανει το 6630 η το s700 η το 902 κανει ενας φακος της sigma ,παρτε την olympus 310 μια μηχανουλα που κανει 150 ευρω ρυθμιστε την στις χειροτερες ρυθμισεις που εχει ε οι φωτο που θα τραβηξει θα ειναι καλυτερη απο οποιδηποτε τηλεφωνου,επισης παιζεις μετριας ποιοτητας παιχνιδια παλι σε μια οθονουλα 1χ2 και με μη λειτουργικα χειριστηρια κλπ κλπ

Οποτε ολοι θα επρεπε να εχουμε αυτα τα κινητακια των 80 ευρω να κανουμε την δουλεια μας, ομως ζουμε στον αιωνα της τεχνολογιας και της ΔΙΑΦΙΜΗΣΗΣ εχουμε τα κινητα πια σαν απαραιτητο εξαρτημα και προεκτασης του εαυτου μας,οποτε καθε ενας παιρνει αυτο που του αρεσει κανοντας ομως υποχωρησεις στην ποιοτητα των λειτουργιων που του προσφερει το κινητο του,και οσο περισσοτερες λειτουργιες θα βαζουν πανω στα συγχρονα κινητα τοσο περισσοτερες υποχωρησεις θα πρεπει να κανουμε

 

Αυτα τα ολιγα ;)

 

Ειρηνη αδερφια :p

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N331i)

 

Σκέφτομαι να το πάρω αύριο από Πλαίσιο.Αξίζει;Ποιότητα φωτό;Νυχτερινή λήψη;Τραβάει φωτό αν δεν ανοίξεις το πάνω μέρος;Ήχος κλείστρου off με αθόρυβο προφίλ;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο STEVIE ακριβως οπως τα λες ειναι .....

Το θεμα ειναι οτι ετσι κ αλλιως "πεφτουμε θυματα" ηθελημενα βεβαια της "δηθεν" τεχνολογιας , αλλα να τουλαχιστον να το γνωριζουμε να το αναγνωριζουμε κ να μη γινομαστε υποχειρια της ....

 

 

Οσο για το S700 ειναι ενα καλο κινητο αλλα δυστυχως ακριβο για αυτα που προσφερει σημερα....αν ειχε βγει πριν το καλοκαιρι θα ηταν διαφορετικα τα πραγματα ....

Αλλωστε οπως φαινεται κ απο την καρτα μνημης που "φοραει" μαλλον η SE το καθυστερησε καπως ...

Αλλα ευτυχως η ζωη μας δεν τελειωνει εδω και εχουμε να δουμε κινητα ...που θα τριβουμε τα ματια μας ....

Αντε και του χρονου τετοιο καιρο να παιζουμε με το SE S900 με 4.1mp 8x optical zoom + 3G + ms duo pro !!

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

e se 2 mines i samsung 8a bgali kinito me 5 mp camera siga min to kleo pou den to pira. toulaxiston den apagoiteftika apo to s 700 oso apo tin nokia mia aidia kai misi pou exi kai 8a exi ta idia kinita me diaforetika plikra den trela8ika na paro nokia :down:
Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα off topic posts έγιναν splitted!

 

Επαναλαμβάνω για τελευταία φορα,δε θα κάνουν το φόρουμ 2-3 άτομα μπάχαλο,σε αυτούς που αναφέρομαι ξέρουν πολύ καλά ποιοι είναι και καλά θα κάνουν να ηρεμήσουν και να ποστάρουν όταν έχουν να πουν κάτι που αφορά το thread. :mad:

Όποιος έχει προσωπικές εμπάθειες με την κάθε εταιρεία καλό θα ήταν να μην ποστάρει!

 

Eυχαριστώ πολύ για το χρόνο σας να με διαβάσετε! :blink: :whistle:

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μολις (που λεει ο λογος) πηρα το S700 (πριν 12 ωρες) λοιπον το κινητο ειναι ΑΠΑΙΧΤΟ, και αν σκεφτει καποιος κατι του στυλ ο ρομπ@ς δεν ειχε αλλο κινητο στη ζωη του τοτε του λεω οτι κανει ΛΑΘΟΣ εχουν περασει απο τα χερια μου το τελευταιο 14μηνο, MPX200, NOKIA 6600, SX1, GX30 και P900 απο ολα μεχρις στιγμης το Ρ900 και το S700 (παροτι ημουν ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΝΟΚΙΑS) ειναι οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ υπαρχει στην αγορα (τουλαχιστον αυτη την περιοδο) το ΚΑΘΕΝΑ στον ΤΟΜΕΑ του. Και μια ερωτηση εχει βρει κανεις τιποτα 3D Java Games FREE????

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος spinemm (20 Νοέ. 2004 , 21:03)

 

Παιδια, μολις (που λεει ο λογος) πηρα το S700 (πριν 12 ωρες) λοιπον το κινητο ειναι ΑΠΑΙΧΤΟ, και αν σκεφτει καποιος κατι του στυλ ο ρομπ@ς δεν ειχε αλλο κινητο στη ζωη του τοτε του λεω οτι κανει ΛΑΘΟΣ εχουν περασει απο τα χερια μου το τελευταιο 14μηνο, MPX200, NOKIA 6600, SX1, GX30 και P900 απο ολα μεχρις στιγμης το Ρ900 και το S700 (παροτι ημουν ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΝΟΚΙΑS) ειναι οτι ΚΑΛΥΤΕΡΟ υπαρχει στην αγορα (τουλαχιστον αυτη την περιοδο) το ΚΑΘΕΝΑ στον ΤΟΜΕΑ του. Και μια ερωτηση εχει βρει κανεις τιποτα 3D Java Games FREE????

 

sxetika ego ta psaxno se ka8imeini basi distixos oxi file ..

 

kai megia sou :happy:

Η Samsung έχει Πελάτες, Η Apple έχει οπαδούς !!!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ φιλε μου, αντε και να δουμε αν θα βρουμε τιποτα ;)

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (NEC N331i)

 

Θα ανεβάσει κανείς φωτό να δούμε ποιότητα; Αν δεν ανοίξεις το άνω μέρος με την οθόνη, τραβάει φωτό; Ήχος κλείστρου αλλάζει/απενεργοποιείται(στο αθόρυβο);Νυχτερινή λήψη με κόκκους όπως στο κ700;Ουφ,τα ρωτησα όλα! Ευχαριστώ για απαντήσεις!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΚΟΥΦΑ!!!!1)Ενω εστελνα κανονικα MMS τωρα δεν μπορω να στειλω,γιατι μου λεει"Συστημα αρχειων πληρες".Εντωμεταξυ στελνω 35ΚΒ μονο!Η μνημη του τηλεφωνου ειναι εντελως αδεια κ η καρτα μνημης επισης! 2)μου στελνουν mms απο cosmote(εγω ειμαι βονταφον) μια εικονα,την παιρνω κανονικα,αλλα δεν εμφανιζεται το ονομα του αποστολεα παρα μονο το νουμερο του. 3)Μου στελνουν απο ενα 6230 βιντεακι κ δεν το παιζει!!Μου στελνουν απο Ρ900,το παιζει κανονικα! 4)ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΛΝΑ ΜΜS,ειχα στειλει ενα βιντεο σε 6230 και δεν το επαιζε.Το ιδιο βιντεο το στενω με BT σε ενα αλλο 6230 και το παιζει κανονικα!!!!!

ΤΙ ΣΤΟ ΚΑΛΟ ΓΙΝΕΤΑΙ??Ειναι σοβαρα το S700 μου?ΕΧΕΙ παρουσιαστει κατι αναλογο σε καποιον?ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ.......

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δε το χω ακουσει ξανα αυτο μηπως θα επερεπε να περασεις απο ενα service σημερα το πρωι?δε χανεις και τιποτα μπορει να θελει καμια αναβαθμιση και μετα να παιζουν ολα ok

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ταξιδιωτης22 (22 Νοέ. 2004 , 02:55)

 

δε χανεις και τιποτα μπορει να θελει καμια αναβαθμιση και μετα να παιζουν ολα ok

 

 

Δεν έχει βγεί καινούρια έκδοση software ακόμη... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...