Jump to content

Sony Ericsson S700i


bigalis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θεμα δεν ειναι οτι δεν το βλεπει αλλα οτι δεν βρισκει τους drivers για να το εγκαταστησει.....και ενω βαζω αυτους τησ sony μου λεει δεν βρισκω drivers για το υλικο σας...

 

Δεν θυμάμαι ακριβώς τι γράφει, όμως κατά την διάρκεια της εγκατάστασης των drivers, κάπου έχει τσεκαρισμένη την επιλογή στο παράθυρο, για "εμφάνιση συμβατού υλικού". Δες μήπως είναι τσεκαρισμένο αυτό.

 

Αν σου εμφανίζει τους drivers αλλά γράφει ότι δεν ταιριάζει με το υλικό, κάνε εσύ προσθήκη νέου υλικού και μην αφήσεις να ψάξει μόνο του για hardware (να κάνεις "εμφανίση όλων των συσκευών" και να επιλέξεις από "δισκέτα" τους drivers που κατέβασες.

 

Δεν ξέρω γιατί το παθαίνει αυτό κάποιες φορές (όχι μόνο με την βάση) αλλά και εμένα πρόσφατα δεν έβρισκε το mouse MX1000 στην usb, ενώ λίγες ώρες πριν το φορμάτ στο pc ήταν οκ. Βάλε βγάλε drivers, τελικά το είδε (ένα σωρό επανεκκινήσεις). Το ίδιο μου έγραφε και εμένα (δεν κάνουν οι drivers για το υλικό, άσχετα αν ήταν οκ αυτοί). Ελπίζω να δει το cradle σου.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν θυμάμαι ακριβώς τι γράφει, όμως κατά την διάρκεια της εγκατάστασης των drivers, κάπου έχει τσεκαρισμένη την επιλογή στο παράθυρο, για "εμφάνιση συμβατού υλικού". Δες μήπως είναι τσεκαρισμένο αυτό.

 

Αν σου εμφανίζει τους drivers αλλά γράφει ότι δεν ταιριάζει με το υλικό, κάνε εσύ προσθήκη νέου υλικού και μην αφήσεις να ψάξει μόνο του για hardware (να κάνεις "εμφανίση όλων των συσκευών" και να επιλέξεις από "δισκέτα" τους drivers που κατέβασες.

 

Δεν ξέρω γιατί το παθαίνει αυτό κάποιες φορές (όχι μόνο με την βάση) αλλά και εμένα πρόσφατα δεν έβρισκε το mouse MX1000 στην usb, ενώ λίγες ώρες πριν το φορμάτ στο pc ήταν οκ. Βάλε βγάλε drivers, τελικά το είδε (ένα σωρό επανεκκινήσεις). Το ίδιο μου έγραφε και εμένα (δεν κάνουν οι drivers για το υλικό, άσχετα αν ήταν οκ αυτοί). Ελπίζω να δει το cradle σου.

Και παλι ετσι οπως το λες το εκανα και μου λεει δεν υπαρχει driver για το υλικο σας ενω του βαζω αυτους της sony.... :( (απο προσθηκη) αν ειναι δυνατον να κανει τετοια.....

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ετσι οπως το λες το εκανα και μου λεει δεν υπαρχει driver για το υλικο σας ενω του βαζω αυτους της sony.... :( (απο προσθηκη) αν ειναι δυνατον να κανει τετοια.....

 

Δοκίμασε σε safe mode (στα windows).

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά Θέλω να βλέπω τα αρχεία του κινητού μου όσο αυτό είναι δυνατό από κάποιον explorer.ως τώρα είχα το S55 και ήμουν ευχαριστημένος με τον explorer Που είχε μέσα. Γίνεται αυτό στο s700i? Έχει κάποιου είδους explorer μέσα?

 

2.Επίσης το ίδιο θέλω να γίνεται και από τον υπολογιστή μου όταν το συνδέω. To καλύτερο θα ήταν ο windows explorer να έβλεπε το κινητό σαν μια ξεχωριστή μονάδα δίσκου με φακέλους και αρχεία. Δοκίμασα μια φορά ένα sharp και είχε μόνο 2-3 επιλογές από κάποιο "ειδικό" πρόγραμμα...μεταφορά sms εικόνων και ήχων. Ο Win explorer δεν χαμπάριαζε τίποτα....

 

3. θέλω το κινητό να μπορεί να διαβάζει .txt .doc kαι .pdf. Μπορώ να το κάνω αυτό με το s700 με κάποιες java εφαρμογές? Αυτή η σελίδα από της valeria την υπογραφή http://briefcase.pathfinder.gr/contents/soniasim/33718 έχει πολλές εφαρμογές...για doc k txt θα κάνει μάλλον το word.jar αλλά γιa PDF ?

 

4.έχει υπάρξει σε κάποιον από εσάς πρόβλημα με τα μηχανικά μέρη της συσκευής?Περιστρεφόμενο μέρος και κουμπιά?

 

5.Είναι γρήγορο το κινητό, μπορείς να κινηθείς άνετα μέσα στα μενου ή έχετε δει κ γρηγορότερα?

 

6. Επίσης είδα και αυτό

και το χειρότερο δεν βρέθηκε λύση στην επανεκίνηση της συσκευής όταν την καλέσεις και βρίσκετε πάνω σε μεταλλική επιφάνεια.
μία σελίδα πίσω. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

 

ΟΙ 1, 2, 3 και 6 μ'ενδιαφέρουν αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Και παλι ετσι οπως το λες το εκανα και μου λεει δεν υπαρχει driver για το υλικο σας ενω του βαζω αυτους της sony.... :( (απο προσθηκη) αν ειναι δυνατον να κανει τετοια.....

Εγώ έχω εγκαταστήσει και το CD της συσκευής και έκανα και αναγνώριση της βάσης στο mobile agent (Phone Monitor στι control panel) δηλώνοντας ποια θύρα com παίζει.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω πως κανουμε hard reset στο κινητο?

menu - ρυθμίσεις - επαναφορά ρυθμίσεων - διαγραφή όλων.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

1.Παιδιά Θέλω να βλέπω τα αρχεία του κινητού μου όσο αυτό είναι δυνατό από κάποιον explorer.ως τώρα είχα το S55 και ήμουν ευχαριστημένος με τον explorer Που είχε μέσα. Γίνεται αυτό στο s700i? Έχει κάποιου είδους explorer μέσα?

 

2.Επίσης το ίδιο θέλω να γίνεται και από τον υπολογιστή μου όταν το συνδέω. To καλύτερο θα ήταν ο windows explorer να έβλεπε το κινητό σαν μια ξεχωριστή μονάδα δίσκου με φακέλους και αρχεία. Δοκίμασα μια φορά ένα sharp και είχε μόνο 2-3 επιλογές από κάποιο "ειδικό" πρόγραμμα...μεταφορά sms εικόνων και ήχων. Ο Win explorer δεν χαμπάριαζε τίποτα....

 

3. θέλω το κινητό να μπορεί να διαβάζει .txt .doc kαι .pdf. Μπορώ να το κάνω αυτό με το s700 με κάποιες java εφαρμογές? Αυτή η σελίδα από της valeria την υπογραφή http://briefcase.pathfinder.gr/contents/soniasim/33718 έχει πολλές εφαρμογές...για doc k txt θα κάνει μάλλον το word.jar αλλά γιa PDF ?

 

4.έχει υπάρξει σε κάποιον από εσάς πρόβλημα με τα μηχανικά μέρη της συσκευής?Περιστρεφόμενο μέρος και κουμπιά?

 

5.Είναι γρήγορο το κινητό, μπορείς να κινηθείς άνετα μέσα στα μενου ή έχετε δει κ γρηγορότερα?

 

6. Επίσης είδα και αυτό μία σελίδα πίσω. Ισχύει κάτι τέτοιο?

 

 

ΟΙ 1, 2, 3 και 6 μ'ενδιαφέρουν αρκετά.

 

 

1) Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοείς αλλά στο κινητό έχεις και φακέλλους και υποφακέλλους και βλέπεις τα περιεχόμενα πριν ανοίξεις.

2) Ναι αν εγκαταστήσεις το CD. Βλέπεις και τη μνήμη του τηλεφώνου και τη μνήμη της κάρτας. Επίσης υπάρχει και μία εφαρμογή που λέγετε FMA (υπάρχει και ανάλογο thread.

3) Oxι

4) Οχι (made in Japan).

5) Εχω δει και γρηγορότερα, αλλά δεν με προβληματίζει.

6) Δυστυχώς ισχύει. Αν καλέσεις το κινητό όταν αυτό βρίσκετε με την πλάτη σε μιά μεταλλική επιφάνεια, τα φτήνει χτυπά με άλλα κουδούνια και κάνει επαννεκίνηση. Βέβαια δεν παθαίνει κάποια άλλη ζημιά όπως απώλεια στοιχείων κλπ. Αυτό μου έτυχε πριν από λίγο καιρό κατά σύμπτωση γιατί δεν παρατάς εύκολα τη συσκευή σου σε μεταλλική επιφάνεια και μάλιστα να τύχει να σε καλέσουν κιόλας. Τέλος, δεν έχει πρόβλημα η συσκευή μου, αλλά είναι γενικότερο και διαπιστωμένο.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Ολα στραβαααα :( μολις εκανα αναβαθμηση και εχει μονο αγγλικα και οχι Ελληνικαααα τι να κανω ??? :( :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Για να κανω αναβαθμιση απο internet χρειαζομαι απαραιτητα καλωδιο η υπαρχει και αλλος τροπος πχ bluetooth?
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Για να κανω αναβαθμιση απο internet χρειαζομαι απαραιτητα καλωδιο η υπαρχει και αλλος τροπος πχ bluetooth?

Την βαση DSS20/DSS25 της sonyericsson αν εχει κανας φιλος P800/900/910 δανεισου την αν μπορεις ειδαλος θα πρεπει να την αγορασεις η να πας σε καποιο εξουσιοδοτημενο service για να κανεις αναβαθμηση :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Ολα στραβαααα :( μολις εκανα αναβαθμηση και εχει μονο αγγλικα και οχι Ελληνικαααα τι να κανω ??? :( :(

 

Πολύ παλιά είχα διαβάσει παρόμοιες καταστάσεις (σε ξένο φόρουμ) και είπαν οτι η λύση είναι master reset. Πάρε ένα back up και δοκίμασε. Εγώ δεν είχα πρόβλημα μετά την αναβάθμιση αλλά του έδωσα μία για στρώσιμο.

Good luck :cry:

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Θα μου χαθουν ολεσ οι επαφες και οι εικονες ομως... :( γμτ θα δω μηπως τις κρατησω με τις υπεριθρες τις επαφες γιατι με την βαση δεν μ' αφηνει :(

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν οι φώτο το βράδι είναι καλές.Με το βίντεο είστε ευχαριστημένοι;Θα ήθελα τη γνώμη σας γιατί σκέφτομαι να αγοράσω το τηλέφωνο αλλά δεν ξέρω τί γίνεται με

1.Τις φώτο το βράδι και

2.Τη βιντεογράφηση.

Please help me to that :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με το master reset λυθηκε το προβλημα και ξανα εχω Ελληνικαα... :D :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Την βαση DSS20/DSS25 της sonyericsson αν εχει κανας φιλος P800/900/910 δανεισου την αν μπορεις ειδαλος θα πρεπει να την αγορασεις η να πας σε καποιο εξουσιοδοτημενο service για να κανεις αναβαθμηση :)

Ευχαριστω και κατι ακομα αυτο το καλωδιο που πουλαει το πλαισιο για S700 δεν κανει?

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και κατι ακομα αυτο το καλωδιο που πουλαει το πλαισιο για S700 δεν κανει?

OXI μόνο οι βάσεις DSS-20 ή DSS-25.

Θα κατεβάσεις και τους drivers περίπου 750ΚΒ και θα τους κάνεις εγκατάσταση ώστε να αναγνωρίζετε η βάση. Επίσης πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την SUN JAVA. Για τα υπόλοιπα σε καθοδηγεί το site

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

OXI μόνο οι βάσεις DSS-20 ή DSS-25.

Θα κατεβάσεις και τους drivers περίπου 750ΚΒ και θα τους κάνεις εγκατάσταση ώστε να αναγνωρίζετε η βάση. Επίσης πρέπει να έχεις εγκατεστημένη την SUN JAVA. Για τα υπόλοιπα σε καθοδηγεί το site

Που ξυπνησες νωριτερα και με προλαβες στην απαντηση παπι :) :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Πηγα που λετε ο ερημος να κανω αναβαθμιση μεσω του site και μου εβγαζε το γνωστο μηνυμα "ο λειτουργος του δικτυου σας δεν υποστηριζει αυτη την υπηρεσια" η κατι τετοιο! Το εχει κανει σε κανεναν αλλο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηγα που λετε ο ερημος να κανω αναβαθμιση μεσω του site και μου εβγαζε το γνωστο μηνυμα "ο λειτουργος του δικτυου σας δεν υποστηριζει αυτη την υπηρεσια" η κατι τετοιο! Το εχει κανει σε κανεναν αλλο?

Αυτό το έκανε στη συσκευή μου όταν είχε την R3F και δεν με άφηνε να πάω στην R3K. Μόλις όμως έβαλαν την R3M όλα πήγαν καλά. Επίσης η συσκευή μου είναι κανονική και όχι Voda.

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

re paidia otan theloume na perasoume ena java game sto kinito apo card reader mipos kserei kaneis se poio fakelo to apothikeyoume sthn memory card gia na mporei na to xrisimopoihsei to kinito?
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έκανε στη συσκευή μου όταν είχε την R3F και δεν με άφηνε να πάω στην R3K. Μόλις όμως έβαλαν την R3M όλα πήγαν καλά. Επίσης η συσκευή μου είναι κανονική και όχι Voda.

Αυτο μου το εκανε στην αρχη προχτες αναβαθμησα κανονικα την συσκευη μου....για να ξαναπροσπαθησε να δεις αν θα στο ξανα πει...¨)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

Εππ σορρυ :O ;) απο την κουραση πατησα λαθος κουμπι στον x8diesel ηθελα να απαντησω :)

Η γνώση μας κάνει περήφανους, η σοφία ταπεινούς!

 

Our forum ===>> IrCtAlK Forum :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson S700i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...