Jump to content

BlackBerry Curve 3G 9300


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://blackberry-experts.net/sites/default/files/imagecache/full_image/banner01_9300gryr.png.jpg

 

No surprise here considering Rogers in Canada already announced the new BlackBerry Curve last week, but this morning it became official on a Research In Motion level. Like the Pearl 3G, the new BlackBerry Curve will be known as the BlackBerry Curve 3G. It's the next generation of the 8500 series, which basically remains the same entry level device as the 85xxx, but now has 3G. Also, while the device is shipping with BlackBerry OS 5.0 to start, it is labeled at 6 ready. That's a nice suprise that I wasn't totally expecting. So it looks like you'll be able to stick with 5 or upgrade to BlackBerry 6 on the Curve 3G as you see fit. We've seen the Curve 85xx series be extremely successful in the marketplace, and this one looks like a nice little followup that should do big sales for RIM. Stay tuned for more details - we'll have a full BlackBerry Curve 3G review up soon.

 

Press Release

RIM Introduces the New BlackBerry Curve 3G Smartphone

 

New addition to the globally popular BlackBerry Curve series is fast, easy-to-use, richly-featured and BlackBerry 6 ready

 

WATERLOO, ONTARIO--(Marketwire - Aug. 9, 2010) -

 

Research In Motion (RIM) (NASDAQ:RIMM)(TSX:RIM) today announced the new BlackBerry® Curve 3G, an exciting addition to the globally popular BlackBerry Curve series of smartphones. Designed to provide the growing mass of smartphone purchasers with a distinctly powerful, approachable and affordable choice, the BlackBerry Curve 3G supports high-speed 3G (HSDPA) networks around the world and gives users the exceptional communications features they need to accomplish more than ever, when they're at home, at work and everywhere in-between.

 

"The majority of people in the worldwide mobile phone market have yet to buy their first smartphone and the BlackBerry Curve 3G is designed to provide an extremely attractive and accessible choice that will help convince many of them to make the leap," said Mike Lazaridis, President and Co-CEO at Research In Motion. "The new BlackBerry Curve 3G is a perfect choice for happily busy people who are looking for a user-friendly 3G smartphone to help them make the most of their day and to stay connected with their friends, family and co-workers."

 

The BlackBerry Curve 3G smartphone features a comfortable full-QWERTY keyboard for fast, accurate typing, optical trackpad for fluid navigation, built-in GPS and Wi-Fi®, as well as dedicated media keys, so music lovers can easily access their tunes while on the go. The new smartphone also features a camera that can record video and a microSD/SDHC slot that supports up to 32 GB memory cards for media storage. Support for 3G networks makes browsing faster, streaming music smoother, and gives users the ability to talk on the phone while they browse the web, instant message with BlackBerry® Messenger (BBM) or share their location with friends on popular social networking sites.

 

The BlackBerry Curve 3G ships with BlackBerry 5 and is BlackBerry 6 ready. BlackBerry 6 is a new operating system for BlackBerry® smartphones that was announced last week. It retains the trusted features that distinguish the BlackBerry brand while delivering a fresh and engaging experience that is both powerful and easy to use. BlackBerry 6 is expected to be available for the BlackBerry Curve 3G, subject to carrier certifications, in the coming months.

 

The new BlackBerry Curve 3G smartphone (model 9300) will be available from various carriers and distribution partners around the world beginning in August. Check with local carriers for details about availability and pricing.

 

For more information about the new BlackBerry Curve 3G smartphone visit http://www.blackberry.com/curve3G. For more information about BlackBerry 6, visit http://www.blackberry.com/6.

 

 

Os 5.0 προς το παρόν, και OS 6.0 ready. Το πρώτο 3G Curve :)

Edited by moment_v

Κάποτε ήμουν moderator. Τώρα απλώς μεγάλωσα 😎

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ελεος και ελεγα να αγορασω το 8520! μαλλον θα περιμενω!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς κι ένα καλό νέο μέσα στην σηεμρινή κακή μέρα προσπάθειας απόκτησης του Curve 8900...!

Παίζει να το δούμε στην Ελλάδα μέσα στον επόμενο μήνα?

 

Βέβαια έχει χαμηλότερης ανάλυσης οθόνη από το 8900. Έχει μόλις 320x240 σε σχέση με τα 480x360 του 8900..

Οπότε μάλλον αξίζει μόνο για το 3G του και το optical TrackPad σε σχέση με το 8900.

Edited by babis200sx
--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που την πάω πολύ την RIM, κάτι τέτοια κάνει και με απογοητεύει.Με το τσιγκέλι να βάζει τα καλύτερα χαρακτηριστικά σε σχέση με τα προηγούμενα μοντέλα.Ας του βάζανε έστω λίγο καλύτερη κάμερα και καλύτερη ανάλυση οθόνης.Την έβαλες που την εβαλες την ρημάδα την κάμερα, εν έτος 2010 και κινητό 300 περίπου ευρώ να έχει 2mp κάμερα, δεν είναι λίγο ξεφτίλα? Θα μου πεις, είναι πιο πολύ επαγγελματικό.Δηλαδή γιατί να απαγορεύσεις σε κάποιον που μπορεί να του αρέσει απλά σαν τηλέφωνο να το χειριστεί και για ψυχαγωγία? Moυ θυμίζει λίγο τη sony ericsson και τη samsung που βγάζουν 500 μοντέλα με παρεμφερή χαρακτηριστικά.Τουλάχιστον η RIM, δεν βγάζει κινητά συχνά, αλλά θα 'πρεπε όταν βγαίνουν, να έχουν σαφή διαφορά από τα προηγούμενα.Τελοσπάντων...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σε όλους!!!

Πήρα μια προσφορά από Voda... για το 8900, αν και είδα στο site της ΒΒ ότι το τρέχον curve είναι το 9300...

 

Ξέρει κανείς πότε θα έρθει στην Ελλάδα; Αξίζει να το περιμένει κανείς ή δεν έχει και μεγάλες διαφορές;

 

...το trackball με προβληματίζει...

BlackBerry Curve 9300

PIN : 235d11c0

Link to comment
Share on other sites

Όπως όλα δείχνουν, ναι, αξίζει να το περιμένεις. Το trackball είναι καλό, αλλά το trackpad δεν πάσχει από θέματα όπως σκόνη, βρωμιά κλπ και είναι τουλάχιστον εξίσου ακριβές μόλις το συνηθίσεις. Επίσης το νέο curve έχει 3G και υποστηρίζει το νέο OS 6.0. Έχει και κάποια ακόμα καλά, όπως υποστήριξη wifi n. Ίσως χάνει σε κάμερα και οθόνη, αλλά αυτό δεν το ξέρω γιατί δεν το έχω δει. Γενικά πάντως είναι αρκετά καλή αναβάθμιση, συγκριτικά με το 8900.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Σε διάφορα καταστήματα στην Ελλάδα (από ότι είδα μέσω του σκρουτζ) η συσκευή πωλείται κανονικά και μάλιστα η τιμή είναι πολύ κοντά σε αυτή που μου δίνει η βόντα...

Θα περιμένω λίγο καιρό... :-(

BlackBerry Curve 9300

PIN : 235d11c0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια εχω αγορασει το κινητο εδω και 2 μερες και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο την αποδοση του.

Ειμαι νεος χρηστης blackberry os (εχω ερθει απο ios) και ταλαιπωρηθηκα λιγο για να καταλαβω την αναγκαιοτητα της bis ,αλλα τα τακτοποιησα ολα και τωρα μια χαρα :)

galaxy note 2....galaxy note 2...:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

wifi χωρις BIS παιζει? ρωταω γτ σκεφτομαι κ εγω να το παρω αλλα θα χρειαστω ιντερνετ 2-3 φορες τον μηνα στο κινητο κ δν θελω να βαλω το προγραμμα για το ιντερνετ

 

[υπενθύμιση: η γραφή τύπου sms (γτ, κ, δν) δεν επιτρέπεται και επόμενα μηνύματα θα διαγραφούν]

Edited by thief
iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μόλις παρέλαβα το 9300 απο vf με internet bb250. Την ερχόμενη εβδομάδα που θα ενεργοποιηθεί και η σύνδεση μου λογικά θα μπορέσω να set-αρω e-mail κτλ.

BlackBerry Curve 9300

PIN : 235d11c0

Link to comment
Share on other sites

εχθες ειδα οτι το κινητο θα το φερει η vodafone αλλα δν εχει ανακοινωσει ακομα τιμη.

http://www.vodafone.gr/portal/client/eshop/details-42125.action

 

βεβαια το κινητο πωλειτε στο e-shop οποιος θελει να το παρει σκετη συσκευη στα 419€

http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.000895

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Μόλις αγόρασα ένα 9300 3G το οποίο ήρθε με λειτουργικό έκδοσης 5.

 

Είχα την εντύπωση ότι απευθείας θα μπορούσα να αναβαθμιστώ σε OS 6. Όμως στο blackberry desktop software μου αναφέρει ότι έχω το τελευταίο λογισμικό.

 

Τι ακριβώς δεν κάνω σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Οι ελληνικες εταιριες κινητης δεν εχουν εκδωσει επισημα το 6 λειτουργικο για το Curve 3g, για αυτο δε σου εμφανιζεται στο desktop manager

 

Οποτε, ειτε πρεπει να περιμενεις πότε θα το εκδωσει ο παροχος σου (που δεν ειναι σιγουρο και αν το κανει καποτε), ειτε να εγκαταστησεις την 6 εκδοση καποιου παροχου του εξωτερικου

 

Αλλωστε οι ιδιες εκδοσεις ειναι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

 

Σου είναι εύκολο να με συμβουλέψεις και στα κάτωθι:

 

1) Εάν κάνω την αναβάθμιση, θα σβηστούν όλες οι ρυθμίσεις και τα στοιχεία των επαφών μου;

2) Που μπορώ να βρω μια αξιόπιστη έκδοση 6 παρόχου του εξωτερικού;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Για εκδοση κατεβασε αυτη. Μια χαρα ειναι αν και δεν εχει εκδοθει ακομα επισημα, αλλα ειναι θεμα ημερων

 

http://hotfile.com/dl/89234288/a168a7d/9300M_PBr6.0.0_rel1676_PL6.6.0.105_A6.0.0.418.exe.html

 

Πρεπει να αναζητησεις εδω στο forum καποια αρθρα για το πως κανουμε αναβαθμισεις στα blackberry. Παντως μπορεις να κανεις αναβαθμισεις χωρις να σβηνονται τα στοιχεια που εχεις ηδη στο κινητο σου

Link to comment
Share on other sites

φιλε abagus σε μια βδομαδα περιπου εχω αναβαθμιση κ σκεφτομαι να το παρω.

κοσμοτε εχω.εισαι ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο αυτο?μπορεις να μου πεις εμπειρια?μερικα συν κ πλην?

ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ φίλε, έχω το κινητό μερικές μονο ημέρες:

 

ΣΥΝ:

1) πολυ δυνατό για email

2) Πολυ ολοκληρωμένο ως τηλέφωνο.

3) το qwerty πληκτρολόγιο ειναι πολυ εύχρηστο και με εχει βολέψει πολυ (το προτιμώ μακραν από τα touch).

4) συνεργάστηκε άψογα με περιφερειακά Bluetooth.

 

ΜΕΙΟΝ

1) η οθόνη θα άξιζε να εχει μεγαλύτερη ανάλυση (το 9700 εχει). Τα fonts στον browser π.χ. Φαίνονται λιγο χοντροκομμενα.

2) δεν ειναι για σπουδαίο Internet browsing

3) με εκνευρισε το γεγονός οτι δεν μπορώ αυτόματα να αναβαθμιστω στο os 6 με κοσμοτε και πρεπει να ψάχνω για οδηγίες (το 6 πρεπει να εχει καλύτερο browser).

4) to wifi πέφτει μερικές φορές ανεξήγητα.

 

Ελπίζω να σου φανούν χρήσιμα τα ως άνω.

 

Γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Σου είναι εύκολο να με παραπέμψεις σε ένα τέτοιο αξιόπιστο άρθρο;

 

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Κατεβασε την τελευταια εκδοση του blackberry desktop manager απο εδω και

εγκατεστησε τη

http://us.blackberry.com/apps-software/desktop/

 

Μετα κανε εγκατασταση την εκδοση 6.0 του λειτουργικου που σου ειπα χθες

 

Μετα πηγαινε εδω και καπου στη μεση της σελιδας λεει για αναβαθμιση

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=243313

Link to comment
Share on other sites

απο κοσμοτε το πηρες ε?μονο εκει το δινει ε?γιατι δεν το βλεπω σε γερμανοπλαισιο.

το συνιστας δηλαδη απ οτι καταλαβα.το μονο που με προβληματιζει ειναι αυτο που λες με την οθονη γιατι η αληθεια ειναι οτι το παιρνω και για την συμπιεση κ λιγο οικονομικο σερφαρισμα στο γραφειο.

κατα τ αλλα τελειο ετσι?ποιτητα κατασκευης?ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το pc1.gr, όχι από την cosmote.

 

Ναι η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή!

 

Δεν θα σου το συνιστούσα για browsing πάντως. Εκτός εάν η έκδοση 6 (την οποία δεν έχω βάλει ακόμα) είναι τόσο πολύ καλύτερη.

 

Θα μελετήσω της οδηγίες του φίλου για την αναβάθμιση σε 6 και εάν τα καταφέρω (!) θα έχω εικόνα και για τον καινούριο browser, οπότε και θα σου πω τις εντυπώσεις μου.

 

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα από το pc1.gr, όχι από την cosmote.

 

Ναι η ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλή!

 

Δεν θα σου το συνιστούσα για browsing πάντως. Εκτός εάν η έκδοση 6 (την οποία δεν έχω βάλει ακόμα) είναι τόσο πολύ καλύτερη.

 

Θα μελετήσω της οδηγίες του φίλου για την αναβάθμιση σε 6 και εάν τα καταφέρω (!) θα έχω εικόνα και για τον καινούριο browser, οπότε και θα σου πω τις εντυπώσεις μου.

 

Γιώργος

 

 

 

Γιατι δεν το συνιστάς για browsing?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...