Jump to content

BlackBerry Curve 3G 9300


moment_v
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρώτον: εδώ και 27 χρόνια είμαι άντρας και σκοπεύω να παρα μείνω. Οπότε η έκανες λάθος ή σε μπερδεψαν τα ροζ (no hard feelings).

 

Δεύτερον: δε χρειάζεται να τους δώσεις κάτι και ούτε παίζει ρόλο αν η συσκευή ήταν cosmote.

 

Εμ και εσυ με το ροζάκι..

τοσα χρώματα υπάρχουν! Σου ευχομαι αλλα 127 χρόνια να είσαι άντρας :)

Sorry !!!! :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 96
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Λέω να δώσω το Galaxy S ετσι για αλλαγή σε ενα φίλο και να πάρω το 9300 του.Θελω όμως ενα πολυ σημαντικό για μένα πράγμα.Το Go SMS εχει μια παράμετρο που επιλέγεις ποια νούμερα που σου στέλνουν SMS θέλεις να χτυπάνε και ποια όχι κτλ.Εχει το BB κατι ανάλογο;Να κρύβει μηνύματα κτλ;
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

για τα bb μπορεις να επιλεγεις προφιλ για συγκεκριμενα νουμερα αν θα κτυπανε κτλ.τωρα για να κρυβει sms κανε μια αναζητηση στο app world της blackberry μηπως βρεις τιποτα,πρεπει να εχει προγραμματα για privacy αλλα δεν θυμαμε κατι συγκεκριμενο.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Πηρα πριν λιγο ενα 9300 απο ενα φιλο ετσι για αλλαγη και αντιμετωπιζω το εξης.Τα μηνυματα που λαμβανω δειχνουν οτι ερχονται 2 ωρες αργοτερα,ενω ο αλλος εχει απαντησει αμεσως.Αυτο φυσικα εχει ως αποτελεσμα να γινεται χαμος στα μηνυματα.Κανεις καμια ιδεα?Το εψαξα και με τις ζωνες ωρας αλλα τιποτα.

 

 

Tελικα το εφτιαξα αυτο!Εβγαλα την αυτοματη ενημερωση ωρας.Κατι αλλο τωρα.Ενω συνδεεται σε οσα routers εχω δοκιμασει,δειχνει να μη μπορει να παρει internet αφου δεν μπαινει πουθενα.Μου διαφευγει κατι?

Edited by rallistas
ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ΄

 

έχω το 9300 εταιρικο, και εδω και πολυυυ καιρο, οταν φυσάει ή εχει ηλιο το trackpad κανει τα δικα του (πηγαινει μονος του ο κερσορας περα δωθε, πανω κατω κλπ) το οποιο οπως καταλαβαίνετε ειναι πιο εκνευριστικο και κριθαρακι στο ματι... στο google γραφανε κατι ιστοριες να βαλω χαρτι αναμεσα στη sim και τη μπαταρια που δεν ελυσε τιποτα. Εχει κανεις καμια ιδεα (βαριεμαι να το στειλω πισω για service γιατι πρεπει να μιλησω με 10 ατομα...)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω το blackberry 9300. εχει λογισμικο vodafone γερμανιας.

 

πριν απο δυο μηνες του εκανα υπο-βαθμιση στο os 5 για να δω τα γραφικα κλπ κ οταν προσπαθησα μεσω desktop manager να το αναβαθμισω σε os 6 μου λεει οτι δεν μπορω, συγκεκριμενα :

Αυτή η αναβάθμιση του BlackBerry® Device Software περιλαμβάνει νέες λειτουργίες και σημαντικές βελτιώσεις στη λύση BlackBerry®, και ως τέτοια, διατίθεται μόνο σε χρήστες με ενεργή συνδρομή BlackBerry. Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υπηρεσία BlackBerry®, επισκεφτείτε τη διεύθυνση http://www.blackberry.com/service.

 

 

Εχω κατεβασει εκατο φορες εκτοτε το desktop manager ξανα κ ξανα, εχω κατεβασει το os 6 απτην RIM για ελλαδα αλλα δεν γινεται τιποτα.

Κατεβασα το BBSAK αλλα ζηταει κωδικο , τον οποιο δεν εχω, εχει σαν option να μην βαλεις κωδικο, παταω συνεχεια κ μετα δεν γινεται τιποτα.

Τωρα δοκιμασα να κατεβασω το os 6 απο vodafone γερμανιας. Δεν κατεβηκε ακομα οποτε δεν εχω κανει καποια αποπειρα.

 

Το μεγαλυτερο μου προβλημα ομως ειναι η διαγραφη του αρχειου vendor κλπ κλπ. δεν το εντοπιζω στο pc ουτε στο κινητο. ξερω οτι το vendor id του κινητου ειναι 124 που σημαινει οτι ειναι απο Γερμανια. Γενικα το χω παλεψει πολυ αλλα δεν βγαινει τιποτα και εχω χασει απειρες ωρες ψαχνοντας μια λυση σε ελληνικα κ ξενα forum.

 

Με λιγα λογια... HELP!

Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησε οτιδηποτε εχει σχέση με blackberry απο το pc. Τα παντα, ολα. Κανε reboot το pc ωστε να σβησει οτιφηποτε χρειάζεται. Εγκατέστησε το BB Desktop software και την εκδοση λογισμικου που θες να περασεις στο κινητο. Πηγαινε στο Program Files/Common Files/Research In Motion/Apploader κανε delete το vendor.xml και τρέξε με δικαιωματα admin το Loader

 

Συνδεσε το κινητο και ξεκίνα την αναβάθμιση.

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Έχω ένα Blackberry Curve 9300 το οποίο είναι hardlocked με MEP 0 Left στο Βρετανικό δίκτυο "3". Επειδή χρειάζεται συγκεκριμένο hardware για την επαναφορά του MEP ώστε να ξεκλειδωθεί το οποίο δεν το έχω, μήπως ξέρει κάποιος πού μπορώ να το στείλω να μου κάνουν το ξεκλείδωμα; Το έχω αρκετούς μήνες κι είναι κρίμα να πηγαίνει έτσι άδικα η συσκευή.

 

Ευχαριστώ

...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν χρειαζεσαι τιποτα κανε wipe out την συσκευη σου..σαν επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ολα θα ειναι μια χαρα.το εχω κανει σε blackberry πρωην εταιρικο κλειδωμενο με BES.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου έκανα wipe, επανεγκατέστησα ολόκληρο το λογισμικό της Vodafone GR, χρησιμοποίησα και τον Multiflasher, αλλά η συγκεκριμένη συσκευή έχει πιο καινούργια πολιτική ασφαλείας και δε "σπάει" όπως οι σειρά 8. Εσύ ποια σειρά επανέφερες;
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει σε bb9700/80.πριν απο αρκετο καιρο αλλα θυμαμε οτι ηταν κλειδωμενο σε BES με ΙΤ policy.επισης θυμαμε οτι μου ειχα 0 προσπαθειες μετα απο ενα σημειο....
Link to comment
Share on other sites

Κι όμως αν και έκανα format κι άλλαξα όλο το λογιμικό, δεν έκανε reset τον μετρητή...
...everything can happen...
Link to comment
Share on other sites

Άλλο το ΙΤ Policy, άλλο το MEP0, το οποίο όπως πολύ σωστά λες bobo θέλει ειδικό hardware. Στην Ελλάδα δεν γνωρίζω να έχει κάποιος εξοπλισμό. Πρέπει να πάει εξωτερικό και δεν νομίζω ότι σε συμφέρει, ζητάνε μεγάλο ποσό για τέτοιο ξεκλείδωμα και μαζί με τα μεταφορικά, μάλλον είναι προτιμότερο να πάρεις ένα άλλο μεταχειρισμένο blackberry.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

το λογισμικο του κινητου που θα κατεβασω να δηλωσω ελλαδα η γερμανια? γτ απο γερμανια προερχεται οπως προανεφερα.

 

ευχαριστω παρα πολυ , ησουν πολυ κατατοπιστικος και αμεσος. θα τα δοκιμασω ολα βημα βημα και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα!

 

επισης εχω macbook pro πλεον. κατεβαασα το μπλακμπερι ντεσκτοπ στ μακ αλλα δεν δουλευει :/ κ ρεμπουτ στο αλλο λαπτοπ δεν μπορω να κανω γτ εχω πολλα αρχεια τα οποια δεν μπορω να μεταφερω αυτη τη στιγμη κ επισης εχει γουιντοους βιστα, και κολλαει τρελα.

 

τελικα δουλεψε το μπλακμπερυ ντεσκτοπ στο μακ κ εγκατασταθηκε το ος 6 πολυ ευκολα χωρις τα "κολπα " που θελουν τα γουιντοους.

 

ευχαριστω πολυ για την καθοδηγηση

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλημέρα, έχω για εγώ ένα BB 9900 στην ίδια κατάσταση. Δυστυχώς δεν είναι τόσο απλό το ξεκλείδωμα. Το είχα ψάξει λίγο τον Αύγουστο του 2012 και όσοι μπορούσαν να επαναφέρουν BB κινητά από αυτή τη κατάσταση μου είχαν πει ότι για το BB 9900 δεν ήταν ακόμα διαθέσιμο, αλλά ακόμα και για αυτά που γινόταν το κόστος ήταν μεγάλο...!!!! Υπ'όψιν ότι το κινητό το έστελνες εξωτερικό και γυρνούμε μετά από μερικές εβδομάδες...

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω απλά δεν ξέρω αν έχεις το τηλέφωνο ακόμη :)

 

Εμένα θα με ενδιέφερε πάντως... :whistle:

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι για MEP repair πρέπει να έχω τη συσκευή στα χέρια μου.

Και εσύ βρίσκεσαι στο port tailor. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι για MEP repair πρέπει να έχω τη συσκευή στα χέρια μου.

Και εσύ βρίσκεσαι στο port tailor. :lol:

 

Χα χα χα, καλό..! :lol:

 

Αυτό είναι το λιγότερο, λόγω δουλειάς είμαι καθημερινά Ν.Ιωνία και στην τελική αν είναι αν λυθεί το πρόβλημα κάνω και κάποια χιλιόμετρα παραπάνω. Δεν είναι αυτό το πρόβλημα... Πλάκα κάνω... Αν είναι να μιλήσουμε με pm...

Edited by npatrin

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Όπα διπλό ποστ.

Καλά αν χρειαστεί μιλάμε.

Δεν έχω κάνει 9900 MEP repair ποτέ αλλά λογικά όλα θα παίξουν. Ίσως να χρειαστώ χρόνο, θα μάθω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο και θα παίξουμε όταν έχω χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Όπα διπλό ποστ.

Καλά αν χρειαστεί μιλάμε.

Δεν έχω κάνει 9900 MEP repair ποτέ αλλά λογικά όλα θα παίξουν. Ίσως να χρειαστώ χρόνο, θα μάθω λεπτομέρειες για το συγκεκριμένο και θα παίξουμε όταν έχω χρόνο.

 

Εντάξει, αν δεν σου είναι κόπος και αν βρεις χρόνο να ασχοληθείς, θα με ενδιέφερε. Πάντως τον Αύγουστο του 2012 που το έψαξα πολύ, δεν γινόταν τίποτα με τη συγκεκριμένη συσκευή (ΒΒ 9900), πουθενά στον κόσμο. :blink:

BB 8900 -> BB 9700 -> BB 9800 -> ΒΒ 9900 -> ΒΒ Ζ10 STL100-2 -> BB Passport -> BB KeyOne

BB PlayBook 32GB

Link to comment
Share on other sites

Στον κόσμο μπορεί, στο σπίτι μου όμως είναι άλλη υπόθεση.

Δυστυχώς είμαι λίγο πιεσμένος από χρόνο λόγω δουλειάς, θα σε ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...