Jump to content

Εθελοντές Ολυμπιακών Αγώνων


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?  

158 members have voted

  1. 1. Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?

    • ΝΑΙ
      46
    • ΟΧΙ
      107
    • ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΚΟΜΑ
      5


Recommended Posts

@αναφορικά με ό,τι έχει λεχθεί για τον Κεντέρη...

 

έχω να πω ότι είναι κατάντια του έλληνα να βρίζει κάποιον που στο κάτω κάτω έκανε την Ελλάδα να λάμψει, έστω και για λίγο. εσείς που του τα χώνετε έχετε κάνει κάτι καλύτερο? ή μήπως είστε πιο αθώοι?

 

όσο για τα λαμόγια... ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. μα δω αν σας έδειναν ήξες αν θα τις παίρνατε. και ευχαριστώ θα λέγατε. μην κρυβόμαστε. περιμένω να ακούσω κάποιους να λένε "όχι, εγώ ποτέ είμαι οικογενειάρχης εγώ...τσκ τσκ τκσ" ... :mad:

 

φιλικά Αλέξης

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ένα απλό έρωτημα που τρόμαξα όταν μου το έκανα!

Θα στέλαντε ποτέ το παιδί σας, όχι να γίνει αθλητής, αλλά πρωταθλητής του στίβου με όλα αυτά που γίνονται;

Εγώ πάντως δεν θα το έστελνα

Link to comment
Share on other sites

Ποιος μηλησε για δουλεια??

 

Το ρημα ειναι "προσφερω" ...

 

Δινω κατι στη κοινωνια.... ΚΑνω κατι αντι πανατ να περιμενω...

 

 

Εχουν ακουστει πολλα επιχειρηματα σε αυο το thread, τα σεβομαι, να ρωτισω κατι ομως οσους αρνουνται να γινουν "τα κοροιδα της Γιαννας":

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Nte kai kala πρεπει να ντοπαρετε ε?

 

Ντε και καλα οποιος εχει λεφτα κλεβει?

Ντε και καλα τα εργα γινονται για να φανε καποιοι?

Νετε και καλα οποια γυναικα κανει κατι γαμηθηκε για να το πετυχει?

 

ΕΛΕΟΣ ΡΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ... Για Ελληνα αθλητη μηλαμε, οχι για Τουρκο....

 

 

Oloi oi protathlites stivou pairnoun dopa. Se olo ton kosmo.

Opoios den dikaiologei ayta pou exei me ayta pou kanei ta klevei.

Ola ta erga stin Ellada einai gia na trone. OLA.

 

Diavaste kai to arthro tou Syrigou stin Eleftherotypia xtes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Από το flash.gr

 

 

Και ποιός μπορεί να εγγυηθεί οτι θα μας ανακοινώσουν τα πραγματικά αποτελέσματα!

 

Μήπως το παίζει Κακλαμανάκης...; :o

 

 

Kenteris is one of the few among his kind. He has passion and pride and keeps a low profile. Rare to find, easy to spoil. I feel sorry for many of your journalists and for you who easily follow.

Link to comment
Share on other sites

Ohm nama shivaya....

 

Αρχικό Μήνυμα από τον Alexkass

 

@αναφορικά με ό,τι έχει λεχθεί για τον Κεντέρη...

 

έχω να πω ότι είναι κατάντια του έλληνα να βρίζει κάποιον που στο κάτω κάτω έκανε την Ελλάδα να λάμψει, έστω και για λίγο. εσείς που του τα χώνετε έχετε κάνει κάτι καλύτερο? ή μήπως είστε πιο αθώοι?

 

όσο για τα λαμόγια... ΟΛΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ. μα δω αν σας έδειναν ήξες αν θα τις παίρνατε. και ευχαριστώ θα λέγατε. μην κρυβόμαστε. περιμένω να ακούσω κάποιους να λένε "όχι, εγώ ποτέ είμαι οικογενειάρχης εγώ...τσκ τσκ τκσ" ... :mad:

 

 

 

Χεχεχε πέστα Αλέξη... :p

 

Γι'αυτό πάμε κατά διαόλου σαν λαός, γιατί όταν κάποιος καταφέρνει κάτι, πάμε να τον φάμε...

 

Όσον δε αφορά την ευκαιρία της αρπαχτής που ανέφερες... Καλά, είναι 1000000% σίγουρο ότι ΟΛΟΙ θα την κάνουμε την λαδία, αν μπορούμε

Brave new worlds...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

 

Ουουου... πολλές φορές...

Αλλά όποτε το έκανα, αυτοί που το διοργάνωναν ήταν μαζί μου και έσκαβαν, έσβηναν, φύτευαν, κουβάλαγαν...

 

Αν κάποιος πιστεύει ότι οι μύες της Θάνου είναι αποτέλεσμα... άσκησης, μάλλον είναι πολύ ρομαντικός...

Όποιος πιστεύει ότι ένας λευκός (ο Κεντέρης ή οποιοσδήποτε άλλος) μπορεί να κερδίζει τους σκασμένους από τη ντόπα νέγρους, χωρίς να έχει πάρει τίποτα, είναι αφελής...

Όποιος νομίζει ότι ο Τσέκος άδικα είναι γνωστός ως "φαρμακείο", ας περιμένει λίγο...

Αν ψάχνετε για Έλληνες ήρωες, ας τους ψάξετε στα Πανεπιστήμια... Αν τυς ψάχνετε όπου παίζονται εκατομμύρια, αν νομίζετε ότι υπάρχει κάποιος που θα βουτήξει στη λάσπη και θα μείνει καθαρός, απατάστε πλάνη οικτρά...

Αν πηγαίνουμε κατά διαόλου, αυτό γίνεται γιατί πολλοί έχουν αναγάγει τη "λαμογιά" σε τρόπο ζωής. Και γιατί πολλοί εθελοτυφλούν...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Μόνο η Παγκόσμια Ομοσπονδία κάνει έλεγχο;

 

μη ρωτας καν τετοια παραγματα,εκτιθεσαι.Υποτιθεται οτι ξερεις 5 πραγματακια για να εχεις και αποψη σε τετοια συζητηση και οχι λεμε οτι μας κατεβει οπως καποιος αλλος παραπανω που επαναλαμβανει συνεχεια οτι το logo της voda βρισκεται στο στηθος πανω απο το εθνοσημο συγχεοντας τους Ολυμπιακους με το Champions League

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον akatsim

 

Τον Πατρινο (ονομα ειναι οχι η πολη) ποσοι τον ξερουν?

 

 

Πας να βγάλεις λαγό εσύ! Δώσε more infos :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Τι ωραια διαφημιση για το νεο site μας κατι τετοια thread..γιατι δεν το κανουμε και επισημασμενο και με μεγαλα γραμματα κιολας μη τυχον και το χασει κανεις;Ε τι λετε;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Ουουου... πολλές φορές...

Αλλά όποτε το έκανα, αυτοί που το διοργάνωναν ήταν μαζί μου και έσκαβαν, έσβηναν, φύτευαν, κουβάλαγαν...

 

Αν κάποιος πιστεύει ότι οι μύες της Θάνου είναι αποτέλεσμα... άσκησης, μάλλον είναι πολύ ρομαντικός...

Όποιος πιστεύει ότι ένας λευκός (ο Κεντέρης ή οποιοσδήποτε άλλος) μπορεί να κερδίζει τους σκασμένους από τη ντόπα νέγρους, χωρίς να έχει πάρει τίποτα, είναι αφελής...

Όποιος νομίζει ότι ο Τσέκος άδικα είναι γνωστός ως "φαρμακείο", ας περιμένει λίγο...

Αν ψάχνετε για Έλληνες ήρωες, ας τους ψάξετε στα Πανεπιστήμια... Αν τυς ψάχνετε όπου παίζονται εκατομμύρια, αν νομίζετε ότι υπάρχει κάποιος που θα βουτήξει στη λάσπη και θα μείνει καθαρός, απατάστε πλάνη οικτρά...

Αν πηγαίνουμε κατά διαόλου, αυτό γίνεται γιατί πολλοί έχουν αναγάγει τη "λαμογιά" σε τρόπο ζωής. Και γιατί πολλοί εθελοτυφλούν...

 

 

Sorry, alal diabases to mynhma moy sto opoio apanthses? :worry:

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Sorry, alal diabases to mynhma moy sto opoio apanthses? :worry:

 

Ναι, γιατί;

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Ναι, γιατί;

 

 

Giati egω γραφω για τη προσφορα στη κοινωνια και λεω οτι δε δεχομαι τις δικαιολογιες περι Γιαννας ( ή περι φαρμακων Τσεκου) ρωτωντας:

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

 

Και παιρνω απαντηση παλι για τα ποδια της Θανου

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Giati egω γραφω για τη προσφορα στη κοινωνια και λεω οτι δε δεχομαι τις δικαιολογιες περι Γιαννας ( ή περι φαρμακων Τσεκου) ρωτωντας:

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

 

Και παιρνω απαντηση παλι για τα ποδια της Θανου

 

Οπότε εσύ δεν διαβάζεις τις απαντήσεις...

Η ερώτησή σου απαντήθηκε, τουλάχιστον για 'μένα, στις δύο πρώτες γραμμές. Τα υπόλοιπα, όπως εύκολα μπορείς να καταλάβεις, δεν απευθύνονται άμεσα σε 'σένα...

Έχουν όμως σχέση... Γιατί το θέμα μας είναι ο εθελοντισμός για τους αγώνες της ρεμούλας, της ντόπας, της κονόμας και της αρπαχτής...

 

Λοιπόν, ΟΧΙ... δεν θα χάσω τις διακοπές μου ή τη δουλειά μου για να ξεροσταλιάζω κάτω από τον ήλιο, χωρίς νερό και φαγητό, 12 ώρες (ρώτα τους εθελοντές του Παγκοσμίου '97), για κάποιους αγώνες celebrities, που στις φλέβες τους κυλάνε γνωστές και άγνωστες χημικές ουσίες, μέσα σε εγκαταστάσεις που φτιάχτηκαν από τα δικά μου λεφτά, με κόστος πολλαπλάσιο (γιατί κάποιοι έπρεπε να φάνε) και που θα πληρώνω μέχρι να πεθάνω...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Ένα απλό έρωτημα που τρόμαξα όταν μου το έκανα!

Θα στέλαντε ποτέ το παιδί σας, όχι να γίνει αθλητής, αλλά πρωταθλητής του στίβου με όλα αυτά που γίνονται;

Εγώ πάντως δεν θα το έστελνα

 

 

Pote den stelnoume ta paidia mas me to skeptiko oti tha ginei standar prwtathlitis!!!!O prwthathlitismos einai oros pou xrhsimopoieitai gia tous athlites pou kanoun to athlima ayto me skopo na ftasoun oso psilotera ginetai xwris na to kanoun gia ton xabale!Ayto gia na katalabeis ti shmainei prwtathlitismos!Mesa se ayton ton oro mapinoun mesa kai polles wres proponhshs,polles wres pou thisiazeis apo thn proswpikh sou zwh kai diafora alla kai genika pragmata pou osoi dene xoun asxolithei den ta kseroun kai petous aythaireta diafores blakeies!Twra an kapoioi goneis einai kollimenoi kai theloun to paidi tous na ginei prwtathlitis me opoiodhpote kostos........tote FTAINE OI GONEIS!!!!Giati ntoparoun prwta nohtika to paidi apo mikro kai meta to paidi ntoparetai me diafores ousies!!An to paidi einai syneidhtopoihmeno den bazei tetoia pragmata sto swma tou!Egw asxoloumai tosa xronia me ton athlitismo kai to mono pou exw parei einai polybitamines(gia osous den kseroun einai ta simplirwmta diatrofhs pou diafhmizoun kai sthn thleorash kamia fora opws to Dynamisan) kai an xreiastei ligo sidhro!Kai kserw polla paidia kai malista oute aytoi pairnoun tipota!Bebaia apo ta 100 paidia oi 10 ntoparontai alla se ayto symballei to myalo tous kai kyriws oi goneis tous!!!!Gia ayto prin milhsete rwthste ti paizete se aytous tous xwrous!

 

Oson afora ton Kenterh-Tzeko.......thn ntopa pou nomizete oti exei parei......dne thn exei parei!Paizetai kati allo to opoio pros to paron einai sxetika akindyno gia thn ygeia alla kai pali den eimaste sigouroi gia ayto mexri na perasoun kapoia xronia!Den mporw na pw perissotera gia to thema ayto kai elpizw na to katalabainete!

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον runner

 

Oson afora ton Kenterh-Tzeko.......thn ntopa pou nomizete oti exei parei......dne thn exei parei!Paizetai kati allo to opoio pros to paron einai sxetika akindyno gia thn ygeia alla kai pali den eimaste sigouroi gia ayto mexri na perasoun kapoia xronia!Den mporw na pw perissotera gia to thema ayto kai elpizw na to katalabainete!

 

Tι θα πει "ακίνδυνο"; Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει αν θα πάθει κάτι ο ίδιος... Επιλογή του είναι, ας πρόσεχε! Από τη στιγμή που παίρνει κάτι, έστω και μη ανιχνεύσιμο, έστω και ακίνδυνο είναι κατακριτέο...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Giati egω γραφω για τη προσφορα στη κοινωνια και λεω οτι δε δεχομαι τις δικαιολογιες περι Γιαννας ( ή περι φαρμακων Τσεκου) ρωτωντας:

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

 

Και παιρνω απαντηση παλι για τα ποδια της Θανου

 

 

κι εγώ προσωπικά Κώστα έχω καθαρίσει από μόνος μου παραλίες, έχω συμμετάσχει σε αναδάσωση...

 

απορώ όμως γιατί τα ανακατεύεις αυτά? τι σχέση μπορεί να έχει ο εθελοντισμός για μία ΕΜΠΟΡΙΚΗ Ολυμπιάδα, με το περιβάλλον και την ευαισθητοποίησή μας ως προς αυτό.. τα χεις μπερδέψει μου φαίνεται...

 

Δεν καταλαβαίνεις ένα πράγμα όμως Κώστα, ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ.

Σπουδάζεις αυτή τη στιγμή στην Αγγλία, όπου θα περάσεις εκεί τον Χειμώνα, όπως και τα τελευταία χρόνια.

Θα έρθεις εδώ το καλοκαίρι, ΧΩΡΙΣ υποχρεώσεις, για να είσαι βοηθήσεις εθελοντικά στους αγώνες.... όλα καλά μέχρι εδώ.

 

Δεν τρως στη μάπα καθημερινά και στο δρόμο τα όλα όσα γίνονται, δεν ζείς εδώ για να πληρώνεις εδώ, για να ζείς στις συνθήκες ΕΔΩ.

για να σου λέει και μετά ότι το "πάρτυ συνεχίζεται..."

 

μιά on-line εφημερίδα δεν μπορεί να σου δώσει την πραγματική εικόνα. Μόνο η παρουσία σου μπορεί.

 

Γι αυτό και δεν σ αδικώ για πολλές ακραίες σου τοποθετήσεις, ή ρομαντικές έστω, να το πω καλύτερα, χωρίς επιχειρήματα.

 

Ασπάζομαι και σέβομαι πλήρως τις απόψεις του Βασίλη π.χ., ο οποίος τα τρώει όλα στη μάπα καθημερινά (π.χ. Πειραιά - Γλυφάδα) μέσα από τα εμπόδια των έργων, ξοδεύει τα λεφτά του εδώ και "χαίρεται" μαζί μας την Ελληνική πραγματικότητα.

επί ίσοις όροις λοιπόν, δέχομαι την άλλη άποψη, όχι τη δογματική αλλά τη ρεαλιστική. :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον runner

 

Pote den stelnoume ta paidia mas me to skeptiko oti tha ginei standar prwtathlitis!!!!O prwthathlitismos einai oros pou xrhsimopoieitai gia tous athlites pou kanoun to athlima ayto me skopo na ftasoun oso psilotera ginetai xwris na to kanoun gia ton xabale!Ayto gia na katalabeis ti shmainei prwtathlitismos!Mesa se ayton ton oro mapinoun mesa kai polles wres proponhshs,polles wres pou thisiazeis apo thn proswpikh sou zwh kai diafora alla kai genika pragmata pou osoi dene xoun asxolithei den ta kseroun kai petous aythaireta diafores blakeies!Twra an kapoioi goneis einai kollimenoi kai theloun to paidi tous na ginei prwtathlitis me opoiodhpote kostos........tote FTAINE OI GONEIS!!!!Giati ntoparoun prwta nohtika to paidi apo mikro kai meta to paidi ntoparetai me diafores ousies!!An to paidi einai syneidhtopoihmeno den bazei tetoia pragmata sto swma tou!Egw asxoloumai tosa xronia me ton athlitismo kai to mono pou exw parei einai polybitamines(gia osous den kseroun einai ta simplirwmta diatrofhs pou diafhmizoun kai sthn thleorash kamia fora opws to Dynamisan) kai an xreiastei ligo sidhro!Kai kserw polla paidia kai malista oute aytoi pairnoun tipota!Bebaia apo ta 100 paidia oi 10 ntoparontai alla se ayto symballei to myalo tous kai kyriws oi goneis tous!!!!Gia ayto prin milhsete rwthste ti paizete se aytous tous xwrous!

 

Oson afora ton Kenterh-Tzeko.......thn ntopa pou nomizete oti exei parei......dne thn exei parei!Paizetai kati allo to opoio pros to paron einai sxetika akindyno gia thn ygeia alla kai pali den eimaste sigouroi gia ayto mexri na perasoun kapoia xronia!Den mporw na pw perissotera gia to thema ayto kai elpizw na to katalabainete!

 

 

Προφανώς δεν κατάλαβες το νόημα της ερώτησης!

Εννοώ αν θα έστελνες το παιδί σου με σκοπό να τον δεις μια μέρα πρωατθλητή στίβου! Όχι απλά επειδή είναι καλό να αθλέίται και να γεμίζει τον ελεύθερο χρόνο του με κάτι που θα του κανε καλό στην υγεία του! Δεν είπα ότι όποιος αθλείται παίρνει φάρμακα! Υπήρξαμε και εμείς αθλητές στα νιάτα μας :o

Δυστυχώς ο αθλητισμός σε επίπεδο πρωαταθλητισμού ειδικά στον στίβο έχει συνδεθεί με την ντόπα!Αυτό ήθελα να πω

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον KostasV

 

Giati egω γραφω για τη προσφορα στη κοινωνια και λεω οτι δε δεχομαι τις δικαιολογιες περι Γιαννας ( ή περι φαρμακων Τσεκου) ρωτωντας:

 

Εχετε κανει ποτε κατι αλλο απο τη καλη σας καρδια?

 

Εχετε καθαρισει μια παραλια? Ενα δασος? Κατι εθελοντικο?

 

Και παιρνω απαντηση παλι για τα ποδια της Θανου

 

 

Σε μία εγωιστική κοινωνία που έχει αναγάγει το "ΕΓΩ" σαν κυρίαρχο τρόπο σκέψης, αναγκαστικά γίνεσαι και εσύ εγωιστής.

Δον Κιχώτες που κυνηγάνε αερικά είμαστε όλοι όσοι πιστεύουμε στο "εμείς".

Σε κάποιες περιπτώσεις πρέπει να βάλουμε τα πράγματα κάτω και να δούμε αν θα πρέπει να είμαστε στο "εμείς" ή στο "εγώ".

Στη γιορτή των δις επιλέγω να μείνω απ'εξω. Οι κύριοι θα κοιμηθούν όπως έστρωσαν.

 

Φιλικά

 

Astrolabos

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα σχεδον ορκιστει να μην ξαναγραψω εδω αλλα τελικα δεν κρατηθηκα...μια ειναι η ενσταση μου για οσα εχουν ακουστει εδω μεσα,ειναι ΜΕΓΙΣΤΗ ΝΤΡΟΠΗ για καθε εναν απο δω να λεει τετοια πραγματα για τους ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ,γι αυτους που μας κανουν περηφανους σε ολα τα μηκη και τα πλατη του κοσμου,γι αυτους που για παρτυ τους σηκωνεται η Ελληνικη σημαια πιο ψηλα απο ολες τις αλλες.Ειναι ντροπη για το myphone να υπαρχουν τετοιες αποψεις εδω μεσα,εγω ειλικρινα ντρεπομαι και γι αυτο δεν ηθελα να συμμετασχω και ουτε θα το ξανακανω σε αναλογες συζητησεις.

 

Καμαρωστε λοιπον και αλλον εναν ντοπαρισμενο αθλητη μας:

 

http://www.contra.gr/images/iakovakis_xalkino.jpg

 

Στην ελίτ του Παγκόσμιου Στίβου ανήκει και με τη βούλα πλέον ο Περικλής Ιακωβάκης . Ο Ελληνας πρωταθλητής μας πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση στα 400μ μετ εμποδίων κατέλαβε την τρίτη θέση και πήρε το χάλκινο μετάλλιο , το τρίτο μετάλλιο για την χώρα μας στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου του Παρισιού.

 

Ο Ιακωβάκης βρέθηκε πίσω από τον ...άπιαστο Φέλιξ Σάντσεζ (Δομινηκανή Δημοκρατία) όπου έσπασε τα κοντέρ με 47.25. Το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Τζόι Γούντι από την Αμερική με 48.18.

 

Ο Ιακωβάκης ξεκίνησε πολύ καλά την κούρσα, στη συνέχεια κάποια λάθη τον ανάγκασαν να μείνει πίσω και με ένα εκπληκτικό ντεμαράζ στο τέλος ανέβηκε στο τρίτο σκαλί του βάθρου.

 

Μετά το τέλος της κούρσας, εμφανώς αμήχανος, ο Ιακωβάκης δήλωσε: "Είμαι πολύ χαρούμενος γι αυτό το χάλκινο μετάλλιο . Νιώθω πάρα πολλά πράγματα μαζί αυτή τη στιγμή και δεν ξέρω τι να πω. Θα πάρει χρόνο για να καταλάβω την επιτυχία που έκανα σήμερα . Υπήρχε πάντα στο μυαλό μου οτι μπορούσα να κάνω το κάτι παραπάνω και τα κατάφερα. Φέτος, ευτυχώς πάνε όλα καλά. Πάντως αυτό που έκανα δεν είναι ουρανοκατέβατο. Το δικαιούμε 150% . Χρόνο με το χρόνο φαίνεται η δουλειά που κάνω με την προπονήτριά μου μέσα στο ταρτάν. Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένειά μου, τους χορηγούς μου που μου έχουν σταθεί από μικρό παιδί και φυσικά όλους τους Ελληνες. Μπορεί να είναι πολλά χιλιόμετρα μακριά, αλλά ένιωθα οτι σήμερα κάτι περίμεναν από έμενα ".

 

Το τελευταιο μην ανησυχειτε δεν αναφερεται σε σας και ευτυχως δηλαδη. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Well said βασιλη...

 

ΟΤι διαβασα για τη Γιαννα, τους Ολυμπιακους και τον εθελοντισμο, οσο και αν διαφωνω καταλαβαινω την καποια λογικη τους. Αυτη την επιθεση στους αθλητες μας ( ΠΟΥ ΑΜΟΙΒΟΝΤΑΙ ΜΕ ΨΙΧΟΥΛΑ) δε μπορω να τη καταλαβω ουτε στο ελαχιστο και ας προσπαθησα....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γινόμουνα εθελοντής σε κάτι που θεωρούσα και θεωρώ ένα ακόμα σφάλμα της χώρας μας (μια μικροπολιτική επιδίωξη –με σαφή προσανατολισμό) μέσα στα τόσα που έχουμε κάνει ως τώρα..

 

Αναρωτιέμαι, επίσης, τι θα συμβεί την επαύριον των Αγώνων, όταν τα φώτα θα έχουν σβήσει, οι ξένοι θα έχουν φύγει, τα κρατικά ταμία θα έχουν αδειάσει, και ο προϋπολογισμός θα είναι αρνητικός ενώ οι θέσεις εργασίας από τα Ολυμπιακά Έργα θα έχουν εκλείψει δια παντός..

 

Για τις μέρες λοιπόν που έρχονται, αντί να τρέχω εθελοντής (ελπίζοντας σε κάποιον διορισμό –γιατί υπάρχει μια τέτοια, ανεδαφική, ελπίδα στην σκέψη πολλών), τρέχω για «τα προς το ζην» και τους χαλεπούς καιρούς του «έπειτα» και «μετά» το 2004..

 

Αυτά!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...