Jump to content

Εθελοντές Ολυμπιακών Αγώνων


antonis_wrx
 Κοινοποίηση

Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?  

158 members have voted

  1. 1. Θα γραφτείτε εθελοντές για τους Ολυμπιακούς?

    • ΝΑΙ
      46
    • ΟΧΙ
      107
    • ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΣΚΕΦΤΕΙ ΑΚΟΜΑ
      5


Recommended Posts

Θα γραφτείτε εθέλοντες για τους Ολυμπιακούς?

 

Προσωπικά έχω στείλει την αίτηση εδώ και 2 μήνες ακόμα δεν μου έχουν πάρει συνέντευξη κ τα ρέστα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 446
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

 

Όχι για πολλούς και διάφορους λόγους, τους οποίους έχουμε χίλιες φορές αναφέρει εδώ μέσα... :)

 

 

Συμφωνώ στο όχι αλλά ποιοί είναι οι λόγοι που έχουμε αναφέρει εδώ μέσα;;;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και δεν θα γραφτώ επειδή είμαι αντίθετος με τη σύγχρονη ιδέα των Ολυμπιακών αγώνων.

 

Πέρα από το θέμα όμως της ιδεολογίας, και πρακτικά αυτό που βλέπω είναι ότι για αυτούς τους ολυμπιακούς, έχουν σταματήσει όλα τα έργα και η ανάπτυξη στην υπόλοιπη Ελλάδα. Εγώ μεγάλωσα στα Γιάννενα και χρόνια τώρα σπουδάζω στην Πάτρα. Όλα τα "μεγάλα" έργα (βλ. Εγνατία για παράδειγμα - το τμήμα Ηγουμενίτσα-Γιάννενα) έχουν σταματήσει λόγω έλλειψης χρημάτων. Και όσον αφορά τα γήπεδα που λένε ότι θα μείνουν, εγώ συνεχίζω και παίζω μπάσκετ σε φθαρμένα τσιμεντένια γήπεδα, όπου στο πρώτο στραβοπάτημα έφυγες για το νοσοκομείο.

 

Τί να λέμε τώρα ...

 

:mad:

"The reasonable man adapts himself to the world; the unreasonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore, all progress depends on the unreasonable man." George Bernard Shaw
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον johner

 

Συμφωνώ στο όχι αλλά ποιοί είναι οι λόγοι που έχουμε αναφέρει εδώ μέσα;;;

 

 

Όταν λέω εδώ εννοώ στο unwired.gr...

Μερικά ανέφερε το παλικάρι ποηγουμένως..

Ξέρεις μωρέ τα γνωστά περί Ολυμπιακούς της cocacola και των McDolands, του ντόπινγκ, των διαφημίσεων, των πολυεθνικών...

Επίσης ότι μας έχουν φάει τα νιάτα και τα λεφτά με τους ολυμπιακούς τους..

Τα γνωστά ξέρετε, μην τα πολυλογώ και έχει και ζέστη.. :cool: :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Εθελοντισμος = προσχημα για να γλιτωσουν χρηματα.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Ετσι και αλλιως μπορουν να ''φανε'' λιγα λιγοτερα και να δωσουν καποιες (χιλιαδες) παραπανω θεσεις εργασιας εκεινη την περιοδο....

http://img64.photobucket.com/albums/v195/oikono79/acropolis/07230045.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον thman

 

Εθελοντισμος = προσχημα για να γλιτωσουν χρηματα.

ΔΥΣΤΥΧΩΣ

Ετσι και αλλιως μπορουν να ''φανε'' λιγα λιγοτερα και να δωσουν καποιες (χιλιαδες) παραπανω θεσεις εργασιας εκεινη την περιοδο....

 

 

Συμφωνώ απολύτως.

Επίσης η ίδια η Γιάννα Αγγελοπούλου έπρεπε να δώσει το καλό παράδειγμα και να δουλεύει στο Αθήνα 2004 ΑΜΙΣΘΙ (και αυτή και οι άλλοι οι παρατρεχάμενοι.... :mad: )

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

 

Συμφωνώ απολύτως.

Επίσης η ίδια η Γιάννα Αγγελοπούλου έπρεπε να δώσει το καλό παράδειγμα και να δουλεύει στο Αθήνα 2004 ΑΜΙΣΘΙ (και αυτή και οι άλλοι οι παρατρεχάμενοι.... :mad: )

 

 

Re gamoto pali h idia istoria....

 

Blepo to thread, leo de tha to anoi3o kan...

 

Telika to anoigo kai leo de tha apantiso omos.....

 

 

Alla ginete na mhn apantiso?????????

 

H Gianna Aggelopoyloy agaphte kyrie DOYLEYEI amisthi gia to 2004. ( me dikh ths apofash, o apotyxhmenos Mpakoyrhs eixe ploysioparoxo symbolaio). Gia thn akribeia de xreonei kan thn etairia gia megalo meros ton prosopikon ejodon poy kanei...

 

Poly kakos bebea kata th gnomh moy kanonika tha eprepe na amoibetai gia th doyleia poy kanei opos synebh me toys prokatoxoys ths se oles ths proigoymnes Olympiades.

 

Kai gia XILIOSTH fora: Oi Ethelontes DEN DEN DEN einai ellhnikh anakalypsh. 60.000 ethelontes eixe to Sidney, apano toys sthrixtike h e3eretikh Olympiada toy 2000 poy filodo3oyme na 3eperasoyme, 50.000 ethelontes eixe h Atlanta kai paei legontas...

 

Alla bebaia 3exasa, oloi aytoi einai "koroidares koytofragkoi", oxi ellhnarades.

 

Apologies gia ta greenglish eimai sto Panepistimio....

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

Τυχαίνει να είναι μακρινή συγγενής μου η κυρα-Γιάννα και έτσι ξέρω αρκετά πράγματα γι' αυτήν...

Φυσικά και πληρώνεται... Όχι όμως σε χρήμα... Ο Αγγελόπουλος έχει τόσα πολλά που 10-20-30 εκατομμύρια το μήνα δεν είναι τίποτα... άλλωστε γι' αυτό λιποθύμησε στην αγγαλιά του όταν πρωτογνωρίστηκαν...

Αυτό που θέλει κολασμένα είναι η δόξα. Και με αυτό πληρώνεται... (Θυμάστε πώς άρπαξε από τα χέρια του Αβραμόπουλου τη σημαία στο Σίδνεϋ; ). Δεν την νοιάζει τίποτα... μόνο να φαίνεται η καλογυαλισμένη μούρη της στο γυαλί... Αυτό θέλει, και αυτό παίρνει... Άλλωστε είναι αφελές να πιστέψουμε ότι δεν υπάρχουν πολλοί τρόποι να κερδίσει κάποιος βιομήχανος (εννοώ την τελευταίο σύζυγο της κυρα-Γιάννας) πέρα από τους φανερούς. Ακόμα δεν σας βρωμάνε οι "απ' ευθείας αναθέσεις"; Εμένα, πάρα πολύ...

 

Και τι έγινε βρε Κώστα που στην Αυστραλία βρέθηκαν 60000 κορόιδα να υποστηρίξουν το "δικό τους" όραμα; Πρέπει να βρεθούν και εδώ; Άλλωστε πρέπει να μαζευτούν πολλά θύματα για να ταϊσουν λίγους απατεώνες... Το ξέρεις το ρητό:

Φάτε σκ@τά... Τρισεκατομμύρια μύγες δεν μπορεί να κάνουν λάθος...

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Κώστα, δεν θα ξαναγράψω στο θέμα αυτό, νομίζω ότι είχε αμαυρώσει το unwired.gr δεν θέλω να γίνει το ίδιο και σήμερα. απλά κάποιες τέτοιες στιγμές... διαβάζοντας τέτοια πόστς... ντρέπομαι που είμαι Έλληνας και που φέρω ελληνική παιδεία και ιστορία...

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Ωχ αμαν..πονεμενη ιστορια, ειδικα στο Unwired.

 

Θα απαντησω στο ερωτημα κατευθειαν.. ΟΧΙ. Και αυτο το οχι δεν πηγαζει ουτε απο ελλειψη χρονου, ουτε απο ελλειψη διαθεσης ουτε λογω της Γιαννας, ουτε για χαμενες περιουσιες που στην θεση τους θα γινονταν ποδηλατοδρομια κλπ χαριτωμενα παραμθυρακια... Προερχεται απο ενα αισθημα αηδιας πλεον μετα απο τον κατακρεουργισμο της ολυμπιακης ιδεας τα τελευταια χρονια . Πλεον..οι Ολυμπιακοι (για μενα προσωπικα) ειναι ενα μεγαλο meeting που δεν εχει καμια σχεση με το Ολυμπιακο πνευμα και την σημασια των Ολυμπιακων αγωνων που εμεινε οσο μπορουσε βεβαια..αναλοιωτη στο περασμα των χρονων. Και οι λογοι πολλοι..Απο τα ντοπινγκ και τους "φτιαγμενους" αθλητες μεχρι και την σουπερ-μανια του μαρκετινγκ που φτασαμε στο σημειο να εχουμε το Vodafone πανω απο το εθνοσημο..(για τετοιο ολυμπιακο πνευμα μιλαμε..)

 

Και αυτες οι αποψεις που φανταζομαι συμμεριζονται και αλλοι, δεν ισχυουν μονο για τους δικους μας Ολυμπιακους αγωνες αλλα ειναι χιλιοειπωμενες εδω και αρκετα χρονια. Δεν μπορω λοιπον να γινω εθελοντης αυτων των ολυμπιακων αγωνων. Ειτε ειμαι Ελληνας, ειτε αν ημουν Αυστραλος, Αμερικανος και παει λεγωντας.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Stephen

 

Ωχ αμαν..πονεμενη ιστορια, ειδικα στο Unwired.

 

Θα απαντησω στο ερωτημα κατευθειαν.. ΟΧΙ. Και αυτο το οχι δεν πηγαζει ουτε απο ελλειψη χρονου, ουτε απο ελλειψη διαθεσης ουτε λογω της Γιαννας, ουτε για χαμενες περιουσιες που στην θεση τους θα γινονταν ποδηλατοδρομια κλπ χαριτωμενα παραμθυρακια... Προερχεται απο ενα αισθημα αηδιας πλεον μετα απο τον κατακρεουργισμο της ολυμπιακης ιδεας τα τελευταια χρονια . Πλεον..οι Ολυμπιακοι (για μενα προσωπικα) ειναι ενα μεγαλο meeting που δεν εχει καμια σχεση με το Ολυμπιακο πνευμα και την σημασια των Ολυμπιακων αγωνων που εμεινε οσο μπορουσε βεβαια..αναλοιωτη στο περασμα των χρονων. Και οι λογοι πολλοι..Απο τα ντοπινγκ και τους "φτιαγμενους" αθλητες μεχρι και την σουπερ-μανια του μαρκετινγκ που φτασαμε στο σημειο να εχουμε το Vodafone πανω απο το εθνοσημο..(για τετοιο ολυμπιακο πνευμα μιλαμε..)

 

Και αυτες οι αποψεις που φανταζομαι συμμεριζονται και αλλοι, δεν ισχυουν μονο για τους δικους μας Ολυμπιακους αγωνες αλλα ειναι χιλιοειπωμενες εδω και αρκετα χρονια. Δεν μπορω λοιπον να γινω εθελοντης αυτων των ολυμπιακων αγωνων. Ειτε ειμαι Ελληνας, ειτε αν ημουν Αυστραλος, Αμερικανος και παει λεγωντας.

 

 

Σωστός ο βάζελος :p

Σε μερικά χρόνια δεν θα έχουμε ενικές ομάδες αλλά την ομάδα της cocacola, την ομάδα των McDonalds,την ομάδα της vodafone και πάει λέγοντας... :eek: :confused: :'( :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσαν κάλλιστα να χρησιμοποιήσουν το -άνεργο- έμψυχο δυναμικό της χώρας μας. Μπορεί να ήταν για 2-3 μήνες η δουλεία, αλλά πιστεύω οτι κάποιοι θα ωφελούντουσαν από αυτό. "Απο το ολότελα, καλή και η παναγιώταινα" που λέει και ο λαός.
I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη ρε παίδες δεν είχα δει το thread στο unwired που λέτε...
Link to comment
Share on other sites

Nop, αρκετά έχουν φάει μέχρι τώρα.

Άλλοι να πληρώνονται και άλλοι να δουλεύουν... άστο.

Εξάλλου, τον "εθελοντισμό" τον ζούμε καθημερινά, μέσω της τσέπης μας...

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Bayern7

Σε μερικά χρόνια δεν θα έχουμε ενικές ομάδες αλλά την ομάδα της cocacola, την ομάδα των McDonalds,την ομάδα της vodafone και πάει λέγοντας... :eek: :confused: :'( :wacko: :blink:

 

Το λες για αστειο γαυρε :p , αλλα δεν αποκλειω καθολου να γινεις προφητης και σε λιγα χρονια να δουμε παρομοια φαινομενα.

 

Και μαλιστα ηδη δειλα δειλα..τα βλεπουμε. Για θυμηθειται τις πρωτες δηλωσεις Κεντερη πριν 2 αν θυμαμαι καλα χρονια οταν κερδισε το χρυσο για δευτερη φορα.."Ευχαριστω την Cosmote (νομιζω πως ειπε Cosmote αλλιως θα ηταν καμια αλλη) για την ψυχικη ( ;;;; ) υποστηριξη που μου παρειχε και τα καταφερα ".. :blink: :wacko: :worry:

 

Εξάλλου, τον "εθελοντισμό" τον ζούμε καθημερινά, μέσω της τσέπης μας...

 

Absolutely true. ;)

Link to comment
Share on other sites

oxi bebaia pou 8a ginw e8elonths ektos an me plhrwnan alla tsampe den paw egw :) na broun alla koroida :lol:

ti 8a kerdisw egw apo tous olumpiakous?

ti me niazei emena pou 8a ginoun olumpiakoi agwnes?

ta exoume ola lymena se auth th xwra(asfalistiko,anergia,paidia,ygeia ktl)gia na kanoume tous olumpiakous? :mad:

 

oso gia ta erga pou lene oti 8a meinoun se emas einai TOUFES,gia na pezoume 8a plhrwnoume kanonikotata.Ara pio to nohma?

 

oso gia to 8ema taxa tou e8elontismou gia thn patrida mas odhgei kapou allou siga siga opws gia ta epaggelmatika dikaiomata alla den 8elw na epekta8w perissotero.....!

Link to comment
Share on other sites

Δήλωσα εθελοντής , πήγα στην ενημέρωση που έγινε και τώρα πλέον περιμένω να με ειδοποιήσουν για τον τομέα που θα βοήθησω .

 

Σχετικά με τα έργα που θα μείνουν , είναι πολύ παραπάνω από ότι νομίζετε . Τα Ολυμπιακά έργα δεν περιλαμβάνουν μόνο τα γήπεδα αλλά και τα οδικά και κυκλοφοριακά έργα-παρεμβάσεις που θα λύσουν κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό το κυκλοφοριακό πρόβλημα της πρωτεύουσας . Έτσι , με την δημιουργία 2 ανισόπεδων κόμβων στην Λ.Κηφισίας και τον περιφερειακό δρόμο που θα συνδέει την Λ.Κατεχάκη με τον Σταυρό (από την μία μεριά) και την Ελευσίνα (από την άλλη μεριά) , η Λ.Μεσογείων και η Λ.Κηφισίας θα αποσυμφωρηθούν . Επίσης , με την δημιουργία του τράμ και του προαστιακού σιδηροδρόμου οι μετακινήσεις των Αθηναίων θα μπορούν να γίνονται με πολύ μεγαλύτερη ευκολία και κυρίως ταχύτητα .

 

Μια περιοχή ολότελα παρατημένη και ανεκμετάλλευτη ως σήμερα όπως είναι η περιοχή της παραλίας του Φαλήρου , αναδιαμορφώνεται ολοκληρωτικά με αποτέλεσμα την δημιουργία ενός χώρου περιπάτου με πολλές προοπτικές για τους κατοίκους της περιοχής .

 

Μην είμαστε λοιπόν πεσιμιστές και απαισιόδοξοι . Δεν κατάλαβα δηλαδή τι παραπάνω έχουν οι ξένοι από εμάς ; Μια ζωή λέμε ότι είναι καλύτεροι κλπ κλπ . ΟΧΙ μπορούμε και εμείς να διοργανώσουμε μια τόσο μεγάλη διοργάνωση με επιτυχία . Μπορούμε και θα το αποδείξουμε .

Link to comment
Share on other sites

Ωραία όλα αυτά, αλλά γιατί χρειάζονται οι Ολυμπιακοί Αγώνες για να γίνουν;
Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα... Θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας.
Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (Nokia7650/1.0 SymbianOS/6.1 Series60/0.9 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

Ena einai sigouro! Den yparxei olympiako pneuma! Oi athlites to mono pou tous endiaferei einai to xrima kai otan to apoktisoun auto i doxa! Tous organotes tous endiaferei apo pou tha arpaxoun apo ta erga (h gianna eutyxos den exei anagki auto)! Ego gia poion logo na voithiso? Gia na ikanopoihso ta symferonta twn allwn?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον unforgiven

 

Ωραία όλα αυτά, αλλά γιατί χρειάζονται οι Ολυμπιακοί Αγώνες για να γίνουν;

 

 

Για να μας ρίξουν στάχτη στα μάτια :mad: και να μας αποπροσανατολίσουν από άλλα πιο σημαντικά θέματα

I Am The One, Orgasmatron...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον astrolabos

 

Για να μας ρίξουν στάχτη στα μάτια :mad: και να μας αποπροσανατολίσουν από άλλα πιο σημαντικά θέματα

 

 

Αυτή την άποψη δεν την είχα σκεφτει!

 

Δεν ξέρω αν θυμάστε οι πιο παλιοί αλλά κατα την εποχή της δικτατορίας είχε μεγάλη ανάπτυξη το ποδόσφαιρο και δίπλα σε κάθε γήπεδο έβαζαν σημαίες υπέρ της δικτατορίες! (Δεν είχα γεννηθεί, ο,τι έχω ακούσει!)

Ασχολούταν ο κόσμος με το ποδόσφαιρο και ξεχνούσα τα ουσιώδη πράγματα της ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...