Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς αν αρχίσουν να ασχολούνται τώρα με το να προσαρμόσουν το 2.3 από την καρτα,θα μείνει πίσω η δουλειά nand 2.2.Προτιμώ το 2.2 από nand παρά το 2.3 από κάρτα.Και εκτός αυτού το 2.3 χωρίς htc sense είναι πολύ φτωχό και δε μου λέει κάτι.Δε θα μπω καν στον κόπο να το δοκιμάσω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ακριβώς αν αρχίσουν να ασχολούνται τώρα με το να προσαρμόσουν το 2.3 από την καρτα,θα μείνει πίσω η δουλειά nand 2.2.Προτιμώ το 2.2 από nand παρά το 2.3 από κάρτα.Και εκτός αυτού το 2.3 χωρίς htc sense είναι πολύ φτωχό και δε μου λέει κάτι.Δε θα μπω καν στον κόπο να το δοκιμάσω

 

+1 και απο εμενα,προσωπικα εχω κανει παρα πολυ υπομονη και ειμαι στο τσακ να μην το δωσω το HD2 ακομα περιμενοντας τη NAND θα περιμενω μεχρι στις 31/12/2010:p αν δεν γινει κατι συνταρακτικο με ολες αυτες τις ρομ που βγαζουν συνεχεια θα αναγκαστω να αποχωριστω το λεο μου γιατι οπως και να εχει να τρεχει συνεχεια απο την καρτα ειναι καπως για εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

έχει καταφέρει κανείς με την 4.3 να συνδέση το PPC στο internet με το καλώδιο?

 

Τι χρησιμοποιπείτε για να Office? Έχω κάποια word και excel αρχεία αλλά δε μου τα ανοίγει, τι να περάσω?

EDIT: πέρασα το Documents to Go v3.0 και όλα οκ!

 

Τέλος, επειδή χτες πέρασα πολλές ώρες φορτώνοντας την συσκευή με καλούδια από το Android Market και σήμερα σέρνεται, αν κάνω format λογικά θα επανέλθει στην αρχική της κατάσταση η rom,e? Αλλα.. κάποιες από τις εφαρμογές τις θέλω και ξέρω ότι έχουν κατεβεί. Πως μπορώ να με κάποιο τρόπο να τις απομονώσω και να τις ξαναχρησιμοποιήσω όταν περάσω την καινούργια ROM? Δλδ να μην πρέπει να τις κατεβάζω πάλι, αλλά να τις εκτελώ και να γίνεται η εγκατάσταση στο Android OS.

 

Τέλος, πέρασα το PinTail το οποίο διάβασα ότι κάνει ακριβώς ότι και το Where Is My Phone για τα WM. Αλλά, γμτ, όταν ψάχνεις την συσκευή σου και στέλνεις το "μυστικό" sms παρατηρείς ότι δεν είναι κ τόσο μυστικό. Στα αντίστοιχο πρόγραμμα των WM όταν στέλνεις sms η συσκευή δεν ενεργοποιείται και δε μπορεί να καταλάβει ο κάποιος ότι επικοινωνείς με το κινητό, αντιθέτως τώρα βλέπω ότι χτυπάει το μύνημα κανονικα και το χειρότερο, εμφανίζει και τον κωδικό που έχεις βάλει. Το έχει δουλέψει κανείς μήπως? Έτσι λειτουργεί ή κάνω κάτι λάθος εγώ?

 

 

Ευχαριστώ!

Edited by karhariasgr
Link to comment
Share on other sites

Προτιμώ το 2.2 από nand παρά το 2.3 από κάρτα.Και εκτός αυτού το 2.3 χωρίς htc sense είναι πολύ φτωχό και δε μου λέει κάτι.Δε θα μπω καν στον κόπο να το δοκιμάσω

 

Αυτό ξανά πες το. Ακριβώς τα ίδια κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

 

Τέλος, επειδή χτες πέρασα πολλές ώρες φορτώνοντας την συσκευή με καλούδια από το Android Market και σήμερα σέρνεται, αν κάνω format λογικά θα επανέλθει στην αρχική της κατάσταση η rom,e? Αλλα.. κάποιες από τις εφαρμογές τις θέλω και ξέρω ότι έχουν κατεβεί. Πως μπορώ να με κάποιο τρόπο να τις απομονώσω και να τις ξαναχρησιμοποιήσω όταν περάσω την καινούργια ROM? Δλδ να μην πρέπει να τις κατεβάζω πάλι, αλλά να τις εκτελώ και να γίνεται η εγκατάσταση στο Android OS.

 

Ευχαριστώ!

 

τι φορματ να κάνεις ; αυτά είναι για τα wm στα android δεν έχει τέτοια ....

κάνε επανεκκίνηση το build

backup και τις εφαρμογές κάνουμε με το titanium backup από market

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν...

έχει καταφέρει κανείς με την 4.3 να συνδέση το PPC στο internet με το καλώδιο?

 

 

Ευχαριστώ!

internet κανονικά με το καλώδιο στην 4.3.Στο pc έχω περάσει το htc sync.Συνδέω το καλώδιο και από το μενού που βγαίνει στο κινητό,επιλέγω την τελευταία κάτω επιλογή και τα υπόλοιπα γίνονται μόνα τους

Link to comment
Share on other sites

mimo χμ.. καλα λες, το format εδώ δε πιάνει, μπερδεύτικα, σε ευχαριστώ για το titanium όμως, θα το δοκιμάσω.

 

bbbb σε μένα γμτ δε λειτουργεί έτσι. εχω ξανερώσει.. :/ άσε που συνέχεια μου βγάζει στο ppc ένα μύνημα ότι υπάρχει σφάλμα στο USB. το HTC Sync το βλέπει κανονικά και κάνει επικοινωνία με το pc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , εσείς που θέλετε να τρέξει nand android , ορίστε τι επικρατεί αυτή τη στιγμή με το gignerbread :

Checklist

WiFi? Not tested.

BlueTooth? Not tested.

3G Data? Working - select APN before going on the 'net.

Sound? Not working.

Camera? Not working.

Camcorder? Not working.

Screen (blacklight, touch etc)? Working.

Accerometer? Not working.

(..to finish..)

 

 

το "build" είναι ένα demo όχι playable .

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στη κατασταση που ηταν πριν 6 μηνες το 2.2.κατα το φεβρουαριο μπορει να εχουμε playable 2.3

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ακριβώς αν αρχίσουν να ασχολούνται τώρα με το να προσαρμόσουν το 2.3 από την καρτα,θα μείνει πίσω η δουλειά nand 2.2.Προτιμώ το 2.2 από nand παρά το 2.3 από κάρτα.Και εκτός αυτού το 2.3 χωρίς htc sense είναι πολύ φτωχό και δε μου λέει κάτι.Δε θα μπω καν στον κόπο να το δοκιμάσω

 

Οι γνωστοί μάγειρες του xda δεν είναι σε θέση να βγάλουν nand rom. Αυτή τη δουλειά μπορεί να την κάνει άλλος (αυτός που έβγαλε και την μέθοδο της κάρτας) αλλά δυστυχώς έχει "παγώσει" το θέμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Nαι σε αυτό έχεις δίκιο.Aν δεν ήταν ο cotulla και η παρέα του,δε θα είχαμε καν το hspl.Αλλά δε νομίζω ότι έχει "παγώσει" το θέμα.Νομίζω ότι υπάρχουν κάποια προβλήματα που δε μπορούν να λύσουν.Αλλά και πάλι θα πρέπει να είμαστε ευχαριστημένοι που τρέχουμε android έστω και έτσι.Δε πιστεύω πολλοί από εμάς όταν πήραμε το κινητό,να σκεφτόμασταν ότι θα τρέχουμε και android.Για windows 7 είχαμε κάποιες ελπίδες.Προσωπικά έβλεπα στο xda από το φεβρουάριο ένα thread που είχαν ανοίξει,σχετικά με το bootarisma του linux στο hd2 και δε μπήκα ποτέ στον κόπο να το διαβάσω,γιατί σκεφτόμουν ότι το Linux θα είναι μια βλακεία και τίποτε παραπάνω.Μόλις όμως έβαλα android στο κινητό και ubuntu στο pc,άλλαξα γνώμη και δε πρόκειται να ξαναδώσω χρήματα για windows στον βασιλάκη :lol: και την ms Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εχετε φαει με τη nand

Παρτε μια γρηγορη καρτουλα sd class4 / class6 και εχετε dual boot.

ξερετε πολλες συσκευες να τρεχουν 2 λειτουργικα ανα πασα στιγμη ?

 

Θα το καταλαβαινα να ειστε ανυπομονοι αν ετρεχε χαλια απο την καρτα , αλλα αυτο δεν συμβαινει , με μια καλη καρτα το αντροιντ πεταει στην κυριολεξια στο hd2

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ !

Και εμένα με εχει βολέψει απίστευτα το Dual boot!Με class6 κάρτα..

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εχετε φαει με τη nand

Παρτε μια γρηγορη καρτουλα sd class4 / class6 και εχετε dual boot.

ξερετε πολλες συσκευες να τρεχουν 2 λειτουργικα ανα πασα στιγμη ?

 

Θα το καταλαβαινα να ειστε ανυπομονοι αν ετρεχε χαλια απο την καρτα , αλλα αυτο δεν συμβαινει , με μια καλη καρτα το αντροιντ πεταει στην κυριολεξια στο hd2

 

Έχεις δίκιο φίλε μου, πετάει αλλά το πρόβλημα με την μπαταρία είναι μεγάλο, με normal χρηση δεν κρατάει παραπάνω απο μια μέρα εννοώντας από το πρωί μέχρι το βράδυ και οχι ολόκληρο 24ωρο. Απο την άλλη το android ειναι μονόδρομος, δε ξαναγυρνάς windows mobile με τιποτα και για κανένα λόγο.

Link to comment
Share on other sites

το τελειο θα ηταν να εχουημε το android στο τηλεφωνο και τα windows στην καρτα:lol::p:D

 

ξέρει κανεις αν μπορω να εγκαταστησω το μαμησιο προγραμματακι SIM toolkit σε μια rom που δεν το εχει???? (δλδ σαν να ηταν προηγραμματακι με καταληξη *.apk )

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εγω δεν μπορω να καταλαβω τι σκαλωμα εχετε φαει με τη nand

Παρτε μια γρηγορη καρτουλα sd class4 / class6 και εχετε dual boot.

ξερετε πολλες συσκευες να τρεχουν 2 λειτουργικα ανα πασα στιγμη ?

 

Σίγουρα αυτό που λες είναι η άλλη όψη του νομίσματος. Εντούτοις δεν μπορώ να παραβλέπω το γεγονός ότι μου κάνει την κάρτα άνω κάτω, ένα πραγματικό μπάχαλο, πόσο μάλλον όταν την έχω φορτωμένη και με 8 προγράμματα πλοήγησης που τρέχουν στα windows mobile. Από την άλλη, η διαδικασία αλλαγής κάρτας κάθε φορά που αλλάζω λειτουργικό δεν αποτελεί λύση για εμένα, όπως και το να χρειάζεται να φτιάξω καφέ μέχρι να κάνει η συσκευή ένα απλό restart (στο Android μιλάμε πάντα).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

απ την άλλη μεριά Γιάννη εαν απεμπολήσεις τα wm δεν θα βρειςνα βάλεις 8 πλοηγούς android ,ούτε στον αριθμό ,ούτε στην ποιότητα !.....

 

για το μπάχαλο κάνω τον κινέζο , σαν να μην υπάρχει....

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απ την άλλη μεριά Γιάννη εαν απεμπολήσεις τα wm δεν θα βρειςνα βάλεις 8 πλοηγούς android ,ούτε στον αριθμό ,ούτε στην ποιότητα !.....

 

Τουλάχιστον εάν έχει μείνει ένα πράγμα που μπορούν να καμαρώνουν τα windows είναι η ποσοτική και η ποιοτική πληθώρα προγραμμάτων πλοήγησης που εξακολουθεί να είναι πολύ μπροστά από κάθε ανταγωνισμό.

 

(Τώρα που τα μέτρησα δεν είναι 8 αλλά 10, χωρίς να έχω μέσα Garmin, TomTom και άλλα :p ).

Edited by athanaso77

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

σας άκουσε που θέλατε revolution με animation etc και αφού έβγαλε και τον kernel7.7 λέει δεν βγάζω και κανα build

 

[09.12.10]MDJ Revolution HD v.1.0[kernel:MDJ S7.7HD]

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=866558

 

Γιάννη μετράς και όλα τα destinator 6,7,8,9 ;

 

 

ps : χρειάζομαι σκληρό ...

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα κάνεις:blink:

Ο ιδανικότερος συνδιασμός!!!

Το απόγευμα έχει φλασάρισμα.

 

απόγευμα γιατί? ?!?!?!

 

πάω να βάλω ένα γαλλικό και ξεκινάω :D :D

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σας άκουσε που θέλατε revolution με animation etc και αφού έβγαλε και τον kernel7.7 λέει δεν βγάζω και κανα build

 

Και είχα αρχίσει να ανησυχώ ότι άργησε! :p

 

Γιάννη μετράς και όλα τα destinator 6,7,8,9 ;

 

Μόνο 7 και 8.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα στην 7.7 να πάει στα 1600mhz :p

Oποιος κατέβασε την 1.0 hd revolution βιάστηκε!!! Πριν λίγο άλλαξε τον τίτλο σε 1.1 και download soon...

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

από γραφικά καλά πάμε , αφασία αρχική οθόνη , το πα θα γίνει serial στην tv ....

 

πάντως επρώτη εντύπωση : είναι γρήγορο, εαν κρίνω που δεν το αφησα να ηρεμήσει ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Περίμενα στην 7.7 να πάει στα 1600mhz :p

Oποιος κατέβασε την 1.0 hd revolution βιάστηκε!!! Πριν λίγο άλλαξε τον τίτλο σε 1.1 και download soon...

 

όχι μόνο βιαστήκαμε να την κατεβάσουμε, βιάστηκες να το ποστάρεις κιόλας!! :D μέχρι να το ποστάρεις εσύ, αυτός έβγαλε το soon και ανέβασε την ΡΟΜ!!! φαντάζομαι μέχρι να κατεβεί η 1.1 θα εχει βγει η 1.4 :/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...