Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Nand σκέτη, με dataonext, με link2sd με minimum εγκατάσταση σε ευρωπαϊκή συσκευή ή nativesd σε γκρι κόκκινη SanDisk?
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα την έχω σε nativesd.Και nand με dataonext που δοκίμασα μια χαρά πήγαινε.Το link2sd ειναι η μέση λύση και προτεινόμενη για πιο αργές κάρτες.
Link to comment
Share on other sites

Για το πρόβλημα που κατά το συγχρονισμό βγάζει θαυμαστικό στις επαφές και δεν τις κάνει συγχρονισμό, δεν έχει βρεθεί κάτι?

Δεν το αντέχω άλλο:w00t: :rocket:

 

EDIT: απενεργοποίησα τη ρύθμιση ασφαλείας του gmail "επαλήθευση σε 2 βήματα" και ο συγχρονισμός πραγματοποιήθηκε για πρώτη φορά. για να δούμε αν θα προκύψει το πρόβλημα ξανά στο μέλλον ή λύθηκε το πρόβλημα οριστικά.

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω την nexushd2 jb 4.2.2 του tytung σε nativesd.

Οταν με καλούν, παρόλο που ακούγεται το τηλέφωνο που χτυπάει στην οθόνη δεν φαίνεται τίποτα και μόνο αν πατήσω τα πλήκτρα φωνής (έχω κάνει την ρύθμιση αυτή για να ξυπνάει το τηλέφωνο) ανάβει η οθόνη και μου δείχνει ποιός με παίρνει.

Εχει τύχει σε κανέναν ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω την nexushd2 jb 4.2.2 του tytung σε nativesd.

Οταν με καλούν, παρόλο που ακούγεται το τηλέφωνο που χτυπάει στην οθόνη δεν φαίνεται τίποτα και μόνο αν πατήσω τα πλήκτρα φωνής (έχω κάνει την ρύθμιση αυτή για να ξυπνάει το τηλέφωνο) ανάβει η οθόνη και μου δείχνει ποιός με παίρνει.

Εχει τύχει σε κανέναν ;

 

Την έχω από εχθές το μεσημέρι και με αρκετό σκάλισμα δεν μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα που λες. Σε ένα σημείο που δυσκολεύομαι είναι λόγο των nav buttons δεν μου τρέχει το iGo και μου βγάζει ένα μήνυμα που αφορά ότι η ανάλυση της οθόνης δεν είναι σωστή. Υπάρχει κάποια λύση γ'αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εχω την nexushd2 jb 4.2.2 του tytung σε nativesd.

Οταν με καλούν, παρόλο που ακούγεται το τηλέφωνο που χτυπάει στην οθόνη δεν φαίνεται τίποτα και μόνο αν πατήσω τα πλήκτρα φωνής (έχω κάνει την ρύθμιση αυτή για να ξυπνάει το τηλέφωνο) ανάβει η οθόνη και μου δείχνει ποιός με παίρνει.

Εχει τύχει σε κανέναν ;

Σε όλους, είναι γνωστό πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Την έχω από εχθές το μεσημέρι και με αρκετό σκάλισμα δεν μου έχει εμφανίσει το πρόβλημα που λες. Σε ένα σημείο που δυσκολεύομαι είναι λόγο των nav buttons δεν μου τρέχει το iGo και μου βγάζει ένα μήνυμα που αφορά ότι η ανάλυση της οθόνης δεν είναι σωστή. Υπάρχει κάποια λύση γ'αυτό?

Βάλε την εφαρμογή Screen Size and Density από το Google Play για να βρεις ακριβώς τις διαστάσεις του παράθυρου με τη navbar. Το χρησιμοποιείς και σε portrait και σε landscape και γράφεις κάπου τις διαστάσεις του παράθυρου με τη navbar.

Μετά άνοιξε το sys.txt από το primo και άλλαξε από:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"

[android]
fullscreen=1

σε:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="800_480:800xΥΥΥ/480xΧΧΧ:fullscreen"

[android]
fullscreen=1

 

Όπου ΧΧΧ την οριζόντια διάσταση που σου δείχνει το screen size σε landscape mode και YYY την κάθετη διάσταση που σου δείχνει το screen size σε portrait mode.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την εφαρμογή Screen Size and Density από το Google Play για να βρεις ακριβώς τις διαστάσεις του παράθυρου με τη navbar. Το χρησιμοποιείς και σε portrait και σε landscape και γράφεις κάπου τις διαστάσεις του παράθυρου με τη navbar.

Μετά άνοιξε το sys.txt από το primo και άλλαξε από:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="auto"

[android]
fullscreen=1

σε:

[rawdisplay]
driver=engine
screen_xy="800_480:800xΥΥΥ/480xΧΧΧ:fullscreen"

[android]
fullscreen=1

 

Όπου ΧΧΧ την οριζόντια διάσταση που σου δείχνει το screen size σε landscape mode και YYY την κάθετη διάσταση που σου δείχνει το screen size σε portrait mode.

 

Αν χρησιμοποιεί skin πρέπει να προσθέσει την ανάλυση που θα προκύψει στο info.ini που υπάρχει σε κάθε skin.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά, ενώ η Pixeldroid 4.2.2. είναι πολύ καλή, έχω μεγάλο θέμα με τα notification sounds. Ενώ ο ήχος κλήσης ακούγεται κανονικά, οι ειδοποιήσεις, ότι και να κάνω, σχεδόν δεν ακούγονται. Έχει βρεθεί καμιά λύση γι' αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα, αλλά είδα εδώ ότι είναι ενσωματωμένο στη ROM, άρα θα πρέπει ήδη να λειτουργεί. Προφανώς βέβαια, δε χάνω τίποτα να το δοκιμάσω. Παρεμπιπτόντως, στη Nexus δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Oχι σε μένα τουλάχιστον μια χαρά ακούγεται.Το θέμα που υπάρχει και ήδη αναφέρθηκε αλλά δεν συμβαίνει πάντα ειναι αυτό που έχεις κλήση και δεν ανοιγει η οθόνη χωρις να πατήσεις κάποιο κουμπί
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη με φοβίζει, μετά το πρόβλημα με το digitizer που είχα και γι' αυτό λέω να παραμείνω στην Pixeldroid. Θα δοκιμάσω το LowSound και θα ενημερώσω. Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οθόνη με φοβίζει, μετά το πρόβλημα με το digitizer που είχα και γι' αυτό λέω να παραμείνω στην Pixeldroid. Θα δοκιμάσω το LowSound και θα ενημερώσω. Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια.

Εχω και εγώ το πρόβλημα με τον digitizer. Εχεις κάνει κάτι εσύ με αυτό. Εγώ προσωρινά προσπαθώ να το ξεπερνάω με τα softkeys της ρομ (nexushd2) αλλά και το button savior. Είναι όμως πολύ ευαίσθητα τα πλήκτρα και αν πατηθούν (πχ με πίεση του τηλεφώνου μέσα στην τσέπη) αρχίζει πάλι τα τρελά του και με παιδεύει πολύ μέχρι να συνέλθει. Σκέφτομαι ακόμα και να το εγκαταλείψω αν δεν βρω μια λύση σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξε φίλος που πιάνουν τα χέρια του (γιατί εγώ δεν...) και έφτιαξε τα καλώδια που βραχυκύκλωναν. Τώρα λειτουργεί καλά, αλλά δεν ξέρω για πόσο και πα΄ντως αποφεύγω να πατάω τα hard buttons. Μερικές σελίδες πιο πάνω ο bbbb είχε δώσει κάποια links για παραγγελία και τοποθέτηση νέου digitizer. Ή αυτό, ή service, φαντάζομαι. Edited by kost7
Link to comment
Share on other sites

Καλή μέρα και καλό μήνα. Είπα να αναβαθμισθώ σε 4.2.2 . Είχα βέβαια μέσα την 4.1.2 του tytung και την ics . Και πήγε και την πέρασε από πάνω πράγμα που δεν ήθελα , προτιμούσα να τις έχω και τις δύο μαζί . Έχω θέμα με το ξυπνητήρι όταν πατάω να ρυθμίσω η εφαρμογή ρολόι κρασσαρει και κλείνει . Είναι λογικό ; ή επειδή εγκαταστάθηκε "από πάνω " έχω θέματα ;

Με τις κλήσεις δεν έχω θέμα . Προφανώς δεν χρειάζεται και το superSu ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι γνωστό θέμα όταν βάλεις την ρομ από πάνω.πήγαινε στις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στο ρολόι
Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα συμβίωσης (άτιμο One ακόμα σε περιμένω) με το HD2 και την 4.2.2. του tytung ένα έχω να πω: Βοήθειααα σέρνεται το σύμπαν..

Πείτε ρε παίδες καμιά γρήγορη rom γιατί δεν την παλεύω άλλο έτσι.. Είμαι στα πρόθυρα να του περάσω την official 3.14 μπας και μπορέσω να το δουλέψω χωρίς πρόβλημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240 την βάζεις με καθαρή εγκατάσταση στη NAND with DataOnEXT γιατί δεν έχεις γρήγορη κάρτα και είσαι έτοιμος.
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1930240 την βάζεις με καθαρή εγκατάσταση στη NAND with DataOnEXT γιατί δεν έχεις γρήγορη κάρτα και είσαι έτοιμος.

 

Μα αυτό ακριβώς είναι το πρόβλημα ότι δεν έχω γρήγορη κάρτα και γι' αυτό την 4.2.2 την έβαλα μόνο στη nand χωρίς καν ext4.

Δεν με απασχολεί ο χώρος μιας και δεν έχω σκοπό να βάλω εφαρμογές, μόνο το tapatalk έχω...

Η 4.1.2 είναι πιο γρήγορη από την 4.2.2? Αν ναι να την ρίξω αλλά χωρίς ext.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια βδομάδα συμβίωσης (άτιμο One ακόμα σε περιμένω) με το HD2 και την 4.2.2. του tytung ένα έχω να πω: Βοήθειααα σέρνεται το σύμπαν..

Πείτε ρε παίδες καμιά γρήγορη rom γιατί δεν την παλεύω άλλο έτσι.. Είμαι στα πρόθυρα να του περάσω την official 3.14 μπας και μπορέσω να το δουλέψω χωρίς πρόβλημα.

 

Μήπως είσαι συνηθισμένος από τα πιο γρήγορα κινητά; η 4.1.2 δεν είναι πιο γρήγορη.Αν θες κάτι πιο "αεράτο" σε ui βάλε gingerbread π.χ. nexushd2 gingerbread

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι συνηθισμένος από τα πιο γρήγορα κινητά; η 4.1.2 δεν είναι πιο γρήγορη.Αν θες κάτι πιο "αεράτο" σε ui βάλε gingerbread π.χ. nexushd2 gingerbread

 

Φαίνεται ε?? Θα δοκιμάσω GB και βλέπουμε..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Koίτα το σέρνεται ειναι βαριά κουβέντα :p και το εννοεί διαφορετικά ο καθένας μας.Σέρνεται για μένα,σημαίνει να μην μπορείς να κουνήσεις τις οθόνες δεξια-αριστερα,να πας να πάρεις τηλέφωνο και να μην παίρνει ποτέ,να μην μπορείς με τίποτε να γράψεις μηνυμα.Απο την άλλη π.χ. το να κάνει 3-4" να ανοίξει ο dialer,το λες "φυσιολογικό" όταν σε 4πυρηνα κινητά έτους 2012-2013 με διπλάσια ραμ ο dialer με jb δεν ανοίγει σφαίρα.Το ίδιο και όταν πας να γράψεις μήνυμα αν π.χ. λαγκάρει το πληκτρολόγιο σε γρήγορο γράψιμο.Ειναι "φυσιολογικά" πράγματα για ένα κινητό 4ετιας με μη επίσημο android και kernel sources "απο όπου κάτσει καλύτερα".Με αυτά λοιπόν ως δεδομένο το hd2 με jb δουλεύει αξιοπρεπέστατα και θεωρώ καλύτερα απο τα επίσημα wm Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Η 4.0.4 είναι ο καλύτερος συμβιβασμός μεταξύ αξιοπρεπούς ui και ταχύτητας . Με 80-85 εφαρμογές χρήστη ,native ,sd class 10 η 4.1.2 ήθελε ευγενική χρήση ,ενώ η 4.0.4 αντέχει περισσότερο . Τώρα με την 4.2.2 φαντάζομαι θα είμαι κάπου στην μέση και κοντύτερα στην 4.0.4.

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...