Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ είμαι γύρω στα 100-120mb με greenify και μόλις πρόσεξα ότι έχω την έκδοση 14-4 και όχι την 17-4 την οποία κατεβάζω τώρα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια δοκιμή δυο φορές ,είμαι στα 200mb ανοίγω την pudding camera και πέφτει στα 186mb και με το που παταω το κυκλικό να πάω στην αρχική οθόνη η ραμ πάει στα 205mb και την δεύτερη φορά ανεβαίνει στα 217mb .

Περιμένω να την δοκιμάσεις γιατί έχω πάθει πλάκα.

Link to comment
Share on other sites

Με το δικό μου setup έχω 150-170mb αντι του κλασσικού 90-120mb με τις άλλες ρομ.Και η ρομ πετάει.Κάτι έχει κάνει το παλικάρι και ειναι σούπερ

edit

Εχει απίστευτη διαχείριση μνήμης.Πρώτη φορά που τρέχω στο παρασκήνιο pv star +,παίζω temple run 2 και όταν επιστρέφω στον launcher,δεν φορτώνει απο την αρχή.Εκει που με την 4.1.2 είχε γονατίσει το κινητό,με την 4.2.2 ξαναζωντάνεψε

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα, παρόλο που δεν το αναγράφει στον τίτλο, είναι native. Μιλάτε νομίζω για την aokp v2.0 όχι για την XYECMAO V5.0, έτσι; είναι ανώτερες της αντίστοιχης του tytung ;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα, παρόλο που δεν το αναγράφει στον τίτλο, είναι native. Μιλάτε νομίζω για την aokp v2.0 είναι ανώτερες της αντίστοιχης του tytung ;
εγω την εχω natinesd.ναι για την V2.0 17/4 .βαλτην και θα παθεις πλακα,η ρομ ειναι απιστευτη.
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιείς διαφορετικές native sd roms, τι γίνεται με τον λογαριασμό στο google play? Γιατί περνώντας για δοκιμή την aokp v.2.0 μου χάθηκε από το google play ο παλιός λογαριασμός της Nexus 4.2.2. και πήρε την θέση της η aokp... Μετά από κάνα 2 επανεκκινήσεις του κινητού στην ρομ της nexus, επανήλθε η nexus στον λογαριασμό στο google play αλλά χάθηκε η aokp. Δεν μπορώ να βλέπω ταυτόχρονα και τις 2 ρομ στο google play ώστε να βλέπω τι εφαρμογές έχω στην κάθε μία???
Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμή που πρόκειται για την ίδια συσκευή,όχι.Παλιότερα ίσως γινόταν,τώρα όχι.Η μόνη λύση λοιπόν ειναι να έχεις άλλο gmail για καθε nativesd ρομ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έβαλα και εγώ την aokp v2.0 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή και γρήγορη αλλά έχω ένα πρόβλημα με τον ηχο,ποιος είναι αυτός.

Έχω στο HTC HD2 το iGO Primo 9.6.7.281004 (07 Feb 2013) και την φωνή του Δημήτρη (acapellaTTS) και επειδή δεν ακούγετε δυνατά έβαλα το

Volume+ (Volume Boost) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5URVNULmFuZHJvaWQubHZoIl0. που είναι σουπερ και το δουλεύω πολύ καιρό με την NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a χωρίς κανένα προβλημα,σε αυτήν την RUM αντί να μου αυξάνει τον Ήχο μου τον χαμηλώνει δεν ξέρω γιατι,και μόλις απενεργοποιώ το Volume+ (Volume Boost) ακούγετε η φωνή στα στάνταρ της Ρουμ., αλλά δεν ακούγεται με την προσαύξηση που είχα στην NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a με το Volume+ (Volume Boost),το έχει παρατηρήσει κάνεις αυτό????και αν ναι τη μπορούμε να κάνουμε για να το διορθώσουμε.....

ΥΓ=Στην NAND εχω την NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a σε (DataOnExt)και την aokp v2.0 την εχω σαν NaviteSD στην SD

Edited by tselias69
XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

aokp v2.0 ή NexusHD2-JellyBean-v.2.0???? Για πείτε γιατί η aokp μου κόλλησε την 1 φορά (ίσως ήταν δικό μου λάθος που βιαζόμουν στην 1η εκκίνηση και πάταγα τα κουμπιά...) και το σκέφτομαι αν αξίζει να την ξαναπροσπαθήσω...

Σημ. ετοιμάζεται και η NexusHD2-JellyBean-v.2.1 από ότι γράφει ο tytung

Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρεχει καλα του tytung, δεν υπαρχει λόγος να μην σου τρεχει το ιδιο καλά η aokp

Παιδιά έβαλα και εγώ την aokp v2.0 και μπορώ να πω ότι είναι πολύ καλή και γρήγορη αλλά έχω ένα πρόβλημα με τον ηχο,ποιος είναι αυτός.

Έχω στο HTC HD2 το iGO Primo 9.6.7.281004 (07 Feb 2013) και την φωνή του Δημήτρη (acapellaTTS) και επειδή δεν ακούγετε δυνατά έβαλα το

Volume+ (Volume Boost) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.TEST.android.lvh&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5URVNULmFuZHJvaWQubHZoIl0. που είναι σουπερ και το δουλεύω πολύ καιρό με την NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a χωρίς κανένα προβλημα,σε αυτήν την RUM αντί να μου αυξάνει τον Ήχο μου τον χαμηλώνει δεν ξέρω γιατι,και μόλις απενεργοποιώ το Volume+ (Volume Boost) ακούγετε η φωνή στα στάνταρ της Ρουμ., αλλά δεν ακούγεται με την προσαύξηση που είχα στην NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a με το Volume+ (Volume Boost),το έχει παρατηρήσει κάνεις αυτό????και αν ναι τη μπορούμε να κάνουμε για να το διορθώσουμε.....

ΥΓ=Στην NAND εχω την NexusHD2-JellyBean-CM10_V1.4a σε (DataOnExt)και την aokp v2.0 την εχω σαν NaviteSD στην SD

 

Δεν το δοκιμασα αλλα ισως φταίει το πρόγραμμα lowsoundfixer.πήγαινε ρυθμίσεις εφαρμογές ολα low sound fixer και πατα απενεργοποίηση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Οκ δοκημαζω και επανέρχομαι αν και το lowsoundfixer το έχω και στην Nexus 1.4 και δεν μου το κάνει αυτό
XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

Αν σου τρεχει καλα του tytung, δεν υπαρχει λόγος να μην σου τρεχει το ιδιο καλά η aokp

 

Άρα καθαρά "αισθητική" η διαφορά? Εμένα με ενδιαφέρει και αν υπάρχει διαφορά στην ταχύτητα...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από δοκιμή στην aokp v2.0 το Volume+ (Volume Boost) και απενεργοποιημένο το lowsoundfixer, αντι να ανεβαζη τον ηχο για να ακούγετε στο iGo Primo δυνατότερα η Φωνη TTS, όπως και στης ειδοποιήσεις (ηχοι κλησεις κλπ),μπλοκαρη τον ηχο και δεν ακούγεται σχεδον καθόλου,μόλις το απενεργοποιώ το Volume+ (Volume Boost) ολα επανέρχονται κανονικά στα στανταρ της Ρουμ.

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει καποιο αντιστοίχο προγραμμα με το Volume+ (Volume Boost) για να αυξήσουμε τον ηχο

XIAOMI REDMI 5 PLUS
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω ενα προβλημα, Το κινητο χωρις να πεσει κατω ή να το "βαρέσω" καπου, δεν δουλευει καθολου το tuch του κινητου. Τι λέτε να φταιει?

Πάντως εχω ενα HTC 8S αριστο οποιος θέλει το ανταλλάσω....

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το γνωστό θέμα με την οθόνη που σταματά να δουλεύει λόγω των πλήκτρων.Δε χρειάζεται να σου έχει πέσει κάτω.Απλά σταματά να δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το γνωστό θέμα με την οθόνη που σταματά να δουλεύει λόγω των πλήκτρων.Δε χρειάζεται να σου έχει πέσει κάτω.Απλά σταματά να δουλεύει...

 

Γινεται κατι με αυτο 'η τέλος?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, επειδή εχω το ίδιο πρόβλημα τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;
[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Αν υπάρχει ακόμη εγγύηση το επαναφέρεις σε wm και το πας στο service.Η τηλεφωνείς στο service ή πας σε κάποιο μαγαζι που επισκευάζει κινητά και τους ρωτάς πόσο κοστίζει ή αν πιάνουν τα χέρια σου,δοκιμάζεις να το φτιάξεις μόνος σου με ανταλακτικά απο το ebay και οδηγό τα βιντεάκια

-
που υπάρχουν στο youtube

Edit

Βγήκε η νέα nexushd2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

γεια παιδια την nexushd2 v2.1 την δοκιμασε κανεις?Εχω εδω και κατι μερες την aokp v2.0 αλλα μου κανει κατι χαζα με το touch της οθονης και για να γινω πιο συγκεκριμενος οταν κατεωαζω την κουρτινα και παω να πατησω την οποια ειδοποιηση πρεπει να κανω ταπ 2 φορες την πρωτη δεν κανει τιποτα και επισης το ιδιο παντα στην κουρτινα οταν παω να πατησω πανω δεξια για το αλλο μενου με wifi κλπ.Συμβαινει και σε σας η να αρχισω να ανησυχω για την οθονη μου?
Link to comment
Share on other sites

Μην ανησυχείς προς το παρόν.Η aokp έχει κάποιο θεματάκι με το touch κάτω από ορισμένες συνθήκες π.χ. pinch 2 zoom.Λύνεται αν βάλεις στο /system/lib το αρχείο libinput.so απο την 4.2.2 του tytung,αντικαθιστώντας το ήδη υπάρχον με ένα root explorer και permissions rw -r -r.Το ανέφερα στο θέμα της aokp και πιστεύω θα το διορθώσει στην επόμενη έκδοση.Την v2.1 την τρέχω από το απόγευμα σε nativesd.Σταθερότατη,η κάμερα δουλεύει σωστά και με την default εφαρμογή αλλά δεν έχει αυτόν τον "αέρα" στη διαχείριση μνήμης που έχει η aokp.Hδη έβγαλε την v3.0 με τα fix της κάμερας από τον tytung Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα ρε συ bbbb μου φυγε ενα βαρος με το touch.Το παρατηρησα και γω αυτο με την μνημη και την ταχυτητα να πω την αληθεια πρωτη φορα μετα απο τοσες ρομ το κινητο παει τοσο καλα δεν μασαει πουθενα.Κατι αλλο τωρα επειδη ο νοβα launcer δεν μου πολυ αρεσει αμα τον αλλαξω παιζει τιποτα ή ειναι μια κλασσικη διαδικασια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...