Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εκανα τα βηματα απο την αρχη task29 και ετσι το δεχτηκε....

 

τωρα εχω κολησει στο

 

Recovery_130M_system_4M_cache[v3.0.2.4]

ποση ωρα κανει ρε παιδια

 

το εχω 5 λεπτα και εχει κολησει στο flashing 1 partition....

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

κάτι πάει λάθος αλλά δε ξέρω τι.Κανονικά το φλασάρει σε μερικά δευτερόλεπτα
Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα τα βηματα απο την αρχη task29 και ετσι το δεχτηκε....

 

τωρα εχω κολησει στο

 

Recovery_130M_system_4M_cache[v3.0.2.4]

ποση ωρα κανει ρε παιδια

 

το εχω 5 λεπτα και εχει κολησει στο flashing 1 partition....

κανε αυτα τα βηματα 1)βαλε την ρομ wm που φορουσες μεσω activesync τικαρισε πρωτα allow usb connection 2)βαλε αυτο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433 HSPL2 2.08 3)Tωρα ξετικαρισε το allow usb connection και βαλε αυτο http://cotulla.pp.ru/leo/Android/DFT_LEO_MAGLDR113_DAF.rar 4)μετα βαλε αυτο http://www.multiupload.com/9U7L42DO3O 5)σου λεω να κατεβασεις αυτην την ρομ http://www.multiupload.com/11VO5R7EM4 5)και την φλασαρεις ετσι

 

1. Boot into MAGLDR (Power On and HOLD the Power Button till MAGLDR options are shown)

2. Boot into AD SD or AD Recovery to enter CWM Recovery Mode

3. If coming from another ROM, do a Nandroid Backup (just to be sure)

4. Wipe data

5. Wipe cache

6. Wipe Dalvik Cache

7. Go to mounts and storage and mount sdcard

8. Copy the ZIP you downloaded to your sdcard and unmount

9. Select install zip from sdcard

10. Find the TyphooN zip and install

11. Reboot and remove Phone from USB

12. After initial setup, reboot to get everything settled

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους στην Αθήνα :)

 

Έβαλα την SuperRam Froyo και μέχρι στιγμής λειτουργεί. 2 πράγματα που μου λείπουν πολύ απο Sense είναι, το μενού που βγαίνει όταν συνδέεται με υπολογιστή και το άλλο είναι ο οδηγός που έχει για να μεταφέρεις τις επαφές σου με bluetooth απο ένα άλλο pda. (Δεν θυμάμαι πως αλλιώς τις μεταφέρεις).

 

2 ερωτήσεις

1) Δεν μου βλέπει απο τα android την SD μου. Γράφει Damaged SD Card και ότι θέλει format.

2) Θέλω ένα media player που να του επιλέγω φάκελο για να παίξει, και όχι album - artist - song. (Μια ζωή τα ίδια προβλήματα, μόνο ο windows media player με καταλαβαίνει)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω menioseten αλλα τα καταφερα χτες...

 

δεν σηκωσα κεφαλι και μετα δεν μπηκα στο φορουμ να ενημερωσω....

 

1)ηθελε επειδη περασα το Hsp 2.08 να ξανα κανω task29 και μετα να βαλω το MAGLDR113_DAF, μετα

2)ηθελε να ξανα κανω την καρτα την sd format δεν ξερω καπου κολλουσε οταν πηγαινε να κανει Partinion....αναγκάστικα εφυγα απο το σπιτι μου και πηγα στις φιλης μου και εκαν εκει φορματ με το laptop της και με adapter....

3)δεν με δουλευε το

7. Go to mounts and storage and mount sdcard

8. Copy the ZIP you downloaded to your sdcard and unmount

 

και βγαζω παλι την καρτα αλλα βαριομουνα να παω παλι στο laptop της κοπελας μου και περνω το nokia 5800 και βαζω εκει την καρτα αντιγραφω απο τον pc τα αρχεια μετα περνω την καρτα και την βαζω sto hd2 και κανω Install

 

τελειωνω την διαδικασια ανοιγω το κινητο βλεπω το μπαρμπαλεκι(android) και δεν κανει τπτ οχι λεω ρε ****το:( κανω επανακινηση και δουλευουνε ολα τελεια......

εκτος απο το hands free το bluetooth(sony ericsson) το συνδεσα την πρωτη φορα και απο τοτε δεν μπορω να το ξανασυνδεσω και να μιλησω....συνδεεται αλλα δεν επικοινωνει και μετα απο λιγο το πεταει μονο του το bpuetooth και αποσυνδεεται!

 

:D:D:D:Dκουραστηκα παντως εχω πονοκεφαλα απο χτες!

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

επιτέλους στην Αθήνα :)

 

Έβαλα την SuperRam Froyo και μέχρι στιγμής λειτουργεί. 2 πράγματα που μου λείπουν πολύ απο Sense είναι, το μενού που βγαίνει όταν συνδέεται με υπολογιστή και το άλλο είναι ο οδηγός που έχει για να μεταφέρεις τις επαφές σου με bluetooth απο ένα άλλο pda. (Δεν θυμάμαι πως αλλιώς τις μεταφέρεις).

 

2 ερωτήσεις

1) Δεν μου βλέπει απο τα android την SD μου. Γράφει Damaged SD Card και ότι θέλει format.

2) Θέλω ένα media player που να του επιλέγω φάκελο για να παίξει, και όχι album - artist - song. (Μια ζωή τα ίδια προβλήματα, μόνο ο windows media player με καταλαβαίνει)

 

Για το 2 ο καλύτερος πιστεύω ότι είναι ο mortplayer.για το 1 τώρα το μενού αυτό το ξεχνάς σε non sense roms και η εφαρμογή μεταφορά επαφών είναι δυστυχώς λειτουργία του sense.δε ξέρω αν θα σου κάνει δουλειά η εφαρμογή bluetooth file transfer.

 

Sent from my Liquid MT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ κάτοχος HTC HD2 έχω κάποια έκδοση android στην sd κάρτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις λειτουργίες που έχει.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά γεια το πως περνάμε στην Rom του κινητού κάποια έκδοση android!έχω διάβαση αρκετές σελίδες αλλα δεν βρήκα κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα είμαι και εγώ κάτοχος HTC HD2 έχω κάποια έκδοση android στην sd κάρτα και είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις λειτουργίες που έχει.Θα ήθελα να ρωτήσω εάν υπάρχει κάποιος οδηγός στα ελληνικά γεια το πως περνάμε στην Rom του κινητού κάποια έκδοση android!έχω διάβαση αρκετές σελίδες αλλα δεν βρήκα κάτι!

 

dimi ξεκινα να κανεις τα βηματα, σε οποια ρομ θα διαλεξεις και θα σε βοηθησουμε αναλυτικα....

 

εγω εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

 

κατι αλλο με εμενα

εχω την TyphooN CyanogenMod 7.0.2.1 v3.1.3

 

απο τοτε που συνδεσα για πρωτη φορα το bluetooth handsfree και μιλησα κανονικα και αποθηκευτηκε η συσκευη handsfree δεν μπορω να το ξανασυνδεσω!

 

οταν εχω ανοιχτα τα bluetooth ενεργοποιουσα απλα τα handsfree και συνδεοτανε και μιλουσα(στα wm 6.5).

τωρα στο android εχω ανοιχτα τα bluetooth και ενεργοποιω την συσκευη handsfree συνδεεται και μετα απο 1 λεπτο αποσυνδεεται απο μονο του σε αυτο το λεπτο αν παω να κανω κληση δεν δουλευει παλι παρολο που φαινεται συνδεδεμενο!

για πειτε....

Edited by sakisdani

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας σημερα ενας φιλος μου εφερε ενα hd 2 πολυ διαφορετικο απο το δικο μας μπροστα κατο απο το ηχειο του γραφει T...MOBILE... και

επισεις βαζει 2 καρτες σιμ!!! και δεν βαζει καρτα μνημης!! ειναι κινεδικο απομιμηση η ειναι το αμερικανικο μοντελο????θελω να του βαλω ανδροιντ στην κυρια μνημη γινεται???? θα του δουλευουνε και η 2 καρτες σιμ???ξερει κανεις να μου απαντησει???

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας Χρονια Πολλα

ξανα με HD2 και αυτη τη φορα θελω να βαλω μια NAND SENSE ROM>

ποια η καλυτερη και οδηγιες? πως γυρνω σε windows καποια στιγμη αν θελησω?

thanks guys

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις στα windows με power + vol down μπαίνεις στον bootloader και φλασάρεις μια wm rom.

Sense rom με android 2.2 η coredroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 ή αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=963521 που βασίζεται στην Incredible s

διάβασε προσεκτικά στο κάθε θέμα σχετικά με τα partition που χρειάζεται να κάνεις στην nand (δηλ. τι clockwork partition πρέπει να φλασάρεις) αλλά και για το ext partition στην sd αν έχεις την ευρωπαϊκή έκδοση του hd2

υπάρχουν και sense με android 2.3 αλλά προς το παρόν δε δουλεύει η εγγραφή video και έχουν κάποια μικρά θέματα με τα γραφικά.

dimi ξεκινα να κανεις τα βηματα, σε οποια ρομ θα διαλεξεις και θα σε βοηθησουμε αναλυτικα....

 

εγω εχω βαλει αυτην εδω http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

 

κατι αλλο με εμενα

εχω την TyphooN CyanogenMod 7.0.2.1 v3.1.3

 

απο τοτε που συνδεσα για πρωτη φορα το bluetooth handsfree και μιλησα κανονικα και αποθηκευτηκε η συσκευη handsfree δεν μπορω να το ξανασυνδεσω!

 

οταν εχω ανοιχτα τα bluetooth ενεργοποιουσα απλα τα handsfree και συνδεοτανε και μιλουσα(στα wm 6.5).

τωρα στο android εχω ανοιχτα τα bluetooth και ενεργοποιω την συσκευη handsfree συνδεεται και μετα απο 1 λεπτο αποσυνδεεται απο μονο του σε αυτο το λεπτο αν παω να κανω κληση δεν δουλευει παλι παρολο που φαινεται συνδεδεμενο!

για πειτε....

δοκίμασε να κάνεις unpair τη συσκευή και μετά πάλι pair.μάλλον πρόκειται για ασυμβατότητα του bt ακουστικού σου και δυστυχώς δε μπορείς να κάνεις κάτι από το να δοκιμάσεις άλλη ρομ.αν με παλιότερη έκδοση της typhoon συνδεόσουν κανονικά και τώρα όχι είναι γιατί στους τελευταίους kernel άλλαξαν κάποιους drivers για να μην έχει πλέον το bug με τα 60ma στην αναμονή.Το ίδιο όμως πρόβλημα που περιγράφεις εγώ το αντιμετωπίζω στα wm με ένα bt ακουστικό της motorola.ενώ στην typhoon είναι όλα οκ.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
παιδια καλημερα θα ηθελα την βοηθεια σας σημερα ενας φιλος μου εφερε ενα hd 2 πολυ διαφορετικο απο το δικο μας μπροστα κατο απο το ηχειο του γραφει T...MOBILE... και

επισεις βαζει 2 καρτες σιμ!!! και δεν βαζει καρτα μνημης!! ειναι κινεδικο απομιμηση η ειναι το αμερικανικο μοντελο????θελω να του βαλω ανδροιντ στην κυρια μνημη γινεται???? θα του δουλευουνε και η 2 καρτες σιμ???ξερει κανεις να μου απαντησει???

 

2 sim; Κινέζικη απομίμηση. Μην ασχοληθείς καν, δεν ισχύει τίποτα από όσα ισχύουν για τα official HD2.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσεις στα windows με power + vol down μπαίνεις στον bootloader και φλασάρεις μια wm rom.

Sense rom με android 2.2 η coredroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=926507 ή αυτή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=963521 που βασίζεται στην Incredible s

διάβασε προσεκτικά στο κάθε θέμα σχετικά με τα partition που χρειάζεται να κάνεις στην nand (δηλ. τι clockwork partition πρέπει να φλασάρεις) αλλά και για το ext partition στην sd αν έχεις την ευρωπαϊκή έκδοση του hd2

υπάρχουν και sense με android 2.3 αλλά προς το παρόν δε δουλεύει η εγγραφή video και έχουν κάποια μικρά θέματα με τα γραφικά.

OK bbbb thanks θα δοκιμασω

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

2 sim; Κινέζικη απομίμηση. Μην ασχοληθείς καν, δεν ισχύει τίποτα από όσα ισχύουν για τα official HD2.

 

να υποθεσω πως ουτε ωμεγα ρομ μπωρο να τοπυ βαλω ε??? κριμα θα απογοιτευτει ο φιλος μου...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσο ίδιες συσκευές φαίνονται εξωτερικά, τόσο διαφορετικές είναι εσωτερικά. Για δοκίμασε να μπεις σε bootloader.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όσο ίδιες συσκευές φαίνονται εξωτερικά, τόσο διαφορετικές είναι εσωτερικά. Για δοκίμασε να μπεις σε bootloader.

 

δοκιμασα και δεν μπενει με τα γνωστα πληκτρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην superRam Froyo 1.5 πως μπορώ να περάσω και δεύτερο λογαριασμό mail που δεν είναι google;

Μετά με ποιά εφαρμογή μπορώ να τα βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός-->προσθήκη λογαριασμού και επιλέγεις εταιρικός

ή κατεβάζεις κάποια άλλη εφαρμογή από το market π.χ. το k-9 mail

Link to comment
Share on other sites

Στην superRam Froyo 1.5 πως μπορώ να περάσω και δεύτερο λογαριασμό mail που δεν είναι google;

Μετά με ποιά εφαρμογή μπορώ να τα βλέπω;

 

για yahoo για κοίτα αυτό : #2946 post

 

 

www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=279151&page=197

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-->λογαριασμοί και συγχρονισμός-->προσθήκη λογαριασμού και επιλέγεις εταιρικός

ή κατεβάζεις κάποια άλλη εφαρμογή από το market π.χ. το k-9 mail

 

Δεν μπορώ να λάβω απο τον νέο λογαριασμό mail γιατί δεν μπορεί να ολοκληρώσει την επικοινωνία με τον incoming server! Μπορώ όμως να στείλω κανονικά.Και με τους δύο παραπάνω τρόπους ενώ βάζω διεύθυνση mail και κωδικό πρόσβασης ,στην επόμενη καρτέλα για τα εισερχόμενα (pop3) πάνω πάνω μου ζητάει πάλι ''τομέας διαδυκτίου\όνομα χρήστη''. Ότι και βάλω εδώ απλά δεν μπορεί να ολοκληρώσει την σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να βάλεις pop3 ; οπωσδήποτε ;

 

Ο λογαριασμός είναι otenet, οπότε ,νομίζω έτσι πρέπει να είναι.

 

Edit:Δοκίμασα απ'την αρχή και τώρα ρύθμισα τον λογαριασμό σωστά :-)

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...