Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια μου χαλασε το touch στο ενα hd2 δεν πατιεται τιποτα,η τελευταια ρομ που ειχα πανω ειναι αυτη GINGER-SENSE_S & HoneyComB V16 (tytung r9) του boyppc

τι μπορω να κανω?το service της htc που ειναι?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Θελω μια βοηθεια γιατι διαβαζωντας χανομαι λιγο...

Απογοητευτηκα απο τις εφαρμογες που χρειαζομαι στα windows mobile δεν υπαρχουν.....

vnc, teamviewer, vpn support, οποτε θελω και γω android...

Λειτουργει 100% καλα? Υπαρχουν προβληματα? Διαβαζοντας ειδα οτι δεν γινεται εγκατασταση χωρις να ξεφορτωθουν τα windows,τα ποστ ηταν παλια ομως,αλλαξε κατι? Γινεται αποκλειστικη εγκατασταση του android?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

θεσ να μου πεις να διαβασω 261 σελιδες μονο απο αυτο το ποστ μεχρι να βρω το πως γινεται?

Γιατι η λειτουργια του βαζουμε τα παντα σε ενα ποστ δεν βοηθαει και πολυ....

Too much information ... Διαβασα 100 πραγματα και εχω μπερδευτει ενω θελω απλα μια αποψη η εστω μια version να ψαξω το how to ..

Π.χ η ταδε version δουλευει αψογα, βαλτε αυτη..guide εδω..η εστω να το βρω μονος μου το guide

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δε νομίζω να είπα να διαβάσεις όλο το thread, μόνο τα τελευταία posts για να ενημερωθείς για τις τελευταίες εξελίξεις..

 

Εναλλακτικά... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905841

 

Επίσης, διαβάζοντας σε αυτό τον οδηγό, αποκλείεται να μείνεις με απορίες... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=893948

 

Όλες οι rom βρίσκονται εδώ... http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

θεσ να μου πεις να διαβασω 261 σελιδες μονο απο αυτο το ποστ μεχρι να βρω το πως γινεται?

Γιατι η λειτουργια του βαζουμε τα παντα σε ενα ποστ δεν βοηθαει και πολυ....

Too much information ... Διαβασα 100 πραγματα και εχω μπερδευτει ενω θελω απλα μια αποψη η εστω μια version να ψαξω το how to ..

Π.χ η ταδε version δουλευει αψογα, βαλτε αυτη..guide εδω..η εστω να το βρω μονος μου το guide

 

Όλοι μας τον κύριο όγκο πληροφόρησης το περνούμε από το xda dev :http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=928

 

 

Edit : με πρόλαβες Γιάννη

 

Edit2 : @ blade αν είσαι σίγουρος και έχεις δοκιμάσει android :go nand ,αν όχι go SD

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

τωρα μαλιστα :) σ ευχαριστω για τη διαθεση του χρονου σου. :)

Η τελικη απορια, δουλευει τελεια? Λογω του οτι βρισκομαστε και ελλαδα θελω μια ελληνικη αποψη για την λειτουργικοτητα και την υποστιριξη του ...

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει.Ανάλογα τη ρομ βέβαια αλλά δεν υπάρχει κάποιο εμφανές bug που να ενοχλεί σε καθημερινή τουλάχιστον χρήση.

Εγώ προσωπικά είμαι 100% ευχαριστημένος με την typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

.Η υποστήριξη είναι ανεπίσημη.Οι άνθρωποι που ασχολούνται δεν πουλάνε κάτι.

Δεν είναι εμπορικό προϊόν για να έχει οποιουδήποτε είδους υποστήριξη και το ότι βρισκόμαστε στην Ελλάδα δεν έχει καμμία σχέση με το πως δουλεύει. Προσπαθούν να λύσουν τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζονται και αναφέρουν οι χρήστες αλλά αν βάλεις κάποια ρομ και το κινητό σου εκραγεί,δε μπορείς να ζητήσεις από κανέναν ευθύνες.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

είσαι all alone στις ευθύνες όπως λέει και ο Χρήστος αλλά together στην λύση προβλημάτων , αλλά από όσα έχω διαβάσει δεν έχει εκραγεί κανενός :lol:

keep walking

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Ξαφνικα καποια στηγμη σταματησε να λειτουργει η οθονη, ενω το κινητο λειτουργουσε κανονικα και τα κουμπια. Το βαζω σε αναμονη πατωντας το κοκκινο κουμπι και το ανοιγω ξανα πατωντας ξανα το κοκκινο κουμπι. Η οθονη δεν ανταποκρινεται. Αν το ανοιξω πατωντας το home button ομως η οθονη λειτουργει κανονικα!

 

Αυτο μου το κανει αρκετες φορες απο σημερα καθε φορα που παταω το back button και ειναι εκνευριστικο πολυ. Κατι ειχα διαβασει παλιοτερα για ενα αντιστοιχο θεμα στους xda αλλα δεν θυμαμαι πολλα. Ξερει κανεις τι να κανω;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά δουλεύει.Ανάλογα τη ρομ βέβαια αλλά δεν υπάρχει κάποιο εμφανές bug που να ενοχλεί σε καθημερινή τουλάχιστον χρήση.

Εγώ προσωπικά είμαι 100% ευχαριστημένος με την typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

.Η υποστήριξη είναι ανεπίσημη.Οι άνθρωποι που ασχολούνται δεν πουλάνε κάτι.

Δεν είναι εμπορικό προϊόν για να έχει οποιουδήποτε είδους υποστήριξη και το ότι βρισκόμαστε στην Ελλάδα δεν έχει καμμία σχέση με το πως δουλεύει. Προσπαθούν να λύσουν τα διάφορα προβλήματα που παρουσιάζονται και αναφέρουν οι χρήστες αλλά αν βάλεις κάποια ρομ και το κινητό σου εκραγεί,δε μπορείς να ζητήσεις από κανέναν ευθύνες.

 

φιλε bbbb τα γραφικα του καιρου τα δειχνει οταν ξεκλειδωνεις την οθονη??????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Ξαφνικα καποια στηγμη σταματησε να λειτουργει η οθονη, ενω το κινητο λειτουργουσε κανονικα και τα κουμπια. Το βαζω σε αναμονη πατωντας το κοκκινο κουμπι και το ανοιγω ξανα πατωντας ξανα το κοκκινο κουμπι. Η οθονη δεν ανταποκρινεται. Αν το ανοιξω πατωντας το home button ομως η οθονη λειτουργει κανονικα!

 

Αυτο μου το κανει αρκετες φορες απο σημερα καθε φορα που παταω το back button και ειναι εκνευριστικο πολυ. Κατι ειχα διαβασει παλιοτερα για ενα αντιστοιχο θεμα στους xda αλλα δεν θυμαμαι πολλα. Ξερει κανεις τι να κανω;;;

 

ποια ρομ εχεις?

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους για βοηθηστε λιγο,κατεβασα μια φωτογραφια απο το zedge με αναλυση 480χ800 και θελω να τη βαλω σαν ταπετσαρια αλλα το κινητο δε μ αφηνει να τη βαλω ολοι με περιοριζει με αυτο το πρασινο πλεγμα.πως μπορω να τη βαλω ολοκληρει?????????
Link to comment
Share on other sites

ναι ενταξει το γνωριζω αυτο...απλα δεν εχω ορεξη να ψαχνω αδικα ουτε να μενω απο κινητο... Θελω απλα μια εκδοση που να παιζει οσο πιο σωστα γινεται... :) γιατι ψαχνοντας βρηκα πολλα,και μπερδευτηκα... επεσα πανω σε παλιες εκδοσεις απογοητευτικα, κλπ κλπ κλπ

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

η typhoon που βρισκω ειναι σε rom-zip

Bρισκω τις nand, τις sd versions αλλα οι rom-zip τι ρολο βαρανε?

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
η typhoon που βρισκω ειναι σε rom-zip

Bρισκω τις nand, τις sd versions αλλα οι rom-zip τι ρολο βαρανε?

 

Κοίταξες τις οδηγίες εγκατάστασης στο συγκεκριμένο thread;

 

Nand rom είναι και αυτή. Απλά σε zip είναι για να την φλασάρεις μέσω clockworkmod.

 

Χωρίς παρεξήγηση, αλλά αν δεν ρίξεις και μια ματιά στα σχετικά θέματα... δεν θα τελειώσουν οι απορίες. Θέλει και λίγο διάβασμα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια μικρη βοηθεια. Ξαφνικα καποια στηγμη σταματησε να λειτουργει η οθονη, ενω το κινητο λειτουργουσε κανονικα και τα κουμπια. Το βαζω σε αναμονη πατωντας το κοκκινο κουμπι και το ανοιγω ξανα πατωντας ξανα το κοκκινο κουμπι. Η οθονη δεν ανταποκρινεται. Αν το ανοιξω πατωντας το home button ομως η οθονη λειτουργει κανονικα!

 

Αυτο μου το κανει αρκετες φορες απο σημερα καθε φορα που παταω το back button και ειναι εκνευριστικο πολυ. Κατι ειχα διαβασει παλιοτερα για ενα αντιστοιχο θεμα στους xda αλλα δεν θυμαμαι πολλα. Ξερει κανεις τι να κανω;;;

 

Από μια μικρή αναζήτηση που έκανα βρήκα ότι τελικά είναι θέμα hardware. Τι ανταλλακτικό πρέπει να αγοράσω, ξέρει κάνεις;

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κλασσική περίπτωση βλάβης που άρχισε να εμφανίζεται σε πολλά hd2.

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12105680&postcount=1

Και το δικό μου το παρουσίαζε κάπου-κάπου και είχα σκοπό κάποια στιγμή να το στείλω service αλλά τελικά το έλυσα με πλάγιο τρόπο....δυστυχώς ή ευτυχώς (γιατί διαβάζω για κάτι τρελούς χρόνους παραλαβής από το service) πριν προλάβω να το στείλω στο service μου πέφτει κάτω και κάνει ένα ράγισμα στην οθόνη,μόνο το εμπρός τζάμι στο σημείο που είναι το σήμα της htc κάτι που με διευκόλυνε αργότερα στην εγχείριση!!!Οπότε μιας και τα χέρια μου δεν πιάνουν για τόσο ψιλοδουλειά που είδα ότι χρειάζεται για πλήρη αποσυναρμολόγηση της συσκευής,έκανα άλλου είδους εγχείριση και τώρα το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά χωρίς την πρόσοψη των κουμπιών.Με το που αφαίρεσα την πρόσοψη των κουμπιών δε μου ξανακόλλησε η οθόνη και δουλεύουν όλα κανονικά.Απλά είναι λίγο ασχημούλι το κινητό :pΠεριμένω από το e-bay ανταλακτικό των εμπρός κουμπιών για να τα ξαναπεράσω(από πάνω προφανώς),μιας και το ράγισμα από τη στιγμή που δουλεύει η οθόνη δε με ενοχλεί καθόλου.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

πριν προλάβω να το στείλω στο service μου πέφτει κάτω και κάνει ένα ράγισμα στην οθόνη

 

Ώπα :blink:

Καλως ήρθες στο club. :p

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειται για κλασσική περίπτωση βλάβης που άρχισε να εμφανίζεται σε πολλά hd2.

Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=12105680&postcount=1

Και το δικό μου το παρουσίαζε κάπου-κάπου και είχα σκοπό κάποια στιγμή να το στείλω service αλλά τελικά το έλυσα με πλάγιο τρόπο....δυστυχώς ή ευτυχώς (γιατί διαβάζω για κάτι τρελούς χρόνους παραλαβής από το service) πριν προλάβω να το στείλω στο service μου πέφτει κάτω και κάνει ένα ράγισμα στην οθόνη,μόνο το εμπρός τζάμι στο σημείο που είναι το σήμα της htc κάτι που με διευκόλυνε αργότερα στην εγχείριση!!!Οπότε μιας και τα χέρια μου δεν πιάνουν για τόσο ψιλοδουλειά που είδα ότι χρειάζεται για πλήρη αποσυναρμολόγηση της συσκευής,έκανα άλλου είδους εγχείριση και τώρα το κινητό δουλεύει κανονικά αλλά χωρίς την πρόσοψη των κουμπιών.Με το που αφαίρεσα την πρόσοψη των κουμπιών δε μου ξανακόλλησε η οθόνη και δουλεύουν όλα κανονικά.Απλά είναι λίγο ασχημούλι το κινητό :pΠεριμένω από το e-bay ανταλακτικό των εμπρός κουμπιών για να τα ξαναπεράσω(από πάνω προφανώς),μιας και το ράγισμα από τη στιγμή που δουλεύει η οθόνη δε με ενοχλεί καθόλου.

 

Δηλαδή από ότι κατάλαβα πρέπει να το ανοίξω και να καθαρίσω την πλακέτα με οινόπνευμα. Απλή ρουτίνα για εμένα καθώς ήδη το εχω ανοίξει τρεις φορές!!!! Το εχω κάνει αυτό το κινητό.......

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, εβαλα στην sd χτες το ubuntu και σημερα ετρεξα το android.... εκλεισα καποια στιγμη το κινητο να μπω windows .... πηγα πριν λιγο να τρεξω παλι ubuntu, δεν το τρεχει! ουτε το android! Λεει οτι δεν βρεθηκαν αξιοπιστα πιστοποιητικα η οτι κατι λειπει! Εβαλα ξανα το ubuntu απο το pc με copy/paste και παλι τιποτα, τα ιδια! Παει καπου το μυαλο σας? (HTC HD2)

Ποτε θα πα ποτε θα παααρωωω την T28RS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,αύριο θα πάρω στα χέρια μου ένα htc hd2 και επειδή είχα παλιότερα windows mobile συσκευή και δεν ήμουν ενθουσιασμένος και πολύ άρχισα από τώρα να κοιτάω πως να περάσω android στην συσκευή μου χωρίς όμως να σβήσω τα windows mobile που έχει ήδη.Έτσι έπεσα πάνω σε αυτό το site και ήθελα να ρωτήσω αν είναι όντως αυτός ο τρόπος για να περάσεις android στην συσκευή(μου φάνηκε πολύ απλό και μου έκανε εντύπωση) σου στην κάρτα μνήμης και αν το κινητό είναι πλήρως λειτουργικό,δηλαδή πχ το ραδιόφωνο,η κάμερα θα λειτουργούν?Τέλος ποια rom προτείνεται?Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας:)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...