Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ωραιος :happy:

 

εχω ηδη ανδροιδ κινητο κ το hd2 μαρεσει πολυ σαν κινητο κ νομιζω του πηγαινει το android..ευχαριστω για τις συμβουλες :)

 

το μαρκετ υποστηριζει κανονικα το τηλεφωνο?συγχρονισμους με gmail κτλ?

 

Ναι το υποστηρίζει κανονικά.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σχεδόν 2 μέρες δοκιμάζω διάφορες ROM για κάρτα μνήμης ώστε να βρω κάποια που να με ικανοποιεί. Θέλω το Sense, αλλιώς θα πήγαινα κατευθείαν στην AmericanAndroid. Το ιδανικότερο θα ήταν Sense και Android 2.3 αλλά όλες έχουν διάφορα (μικρά) προβλήματα με τα γραφικά. Τώρα δοκιμάζω την MccM HD V6. Όλες όμως που έχω δοκιμάσει αυτές τις μέρες έχουν ένα μεγάλο πρόβλημα: το Market στο κατέβασμα εφαρμογών με wifi σέρνεται. Με 3G πετάει. Θέλω προτάσεις για ROM με Sense (ο συνδυασμός Sense + Android 2.3 θα ήταν ο ιδανικότερος) οι οποίες όμως να μην έχουν το πρόβλημα που αναφέρω με το Market.

EDIT

Επίσης θα ήθελα η ROM να ενημερώνεται συχνά από τον δημιουργό της ;)

 

Κάποιος να βοηθήσει για αυτό το θέμα;

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει για αυτό το θέμα;

 

Δοκίμασε την Rom της υπογραφής μου για το ευρωπαϊκό hd2

 

sent from my HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η transformer που δοκιμαζω τώρα και είναι παρόμοια δεν αργεί ιδιαίτερως -ξεφορτωτη- για τα μέτρα των sense roms ...

Πάντως είναι ματαιος κόπος οι sense για μακρόχρονη χρήση ,όσο περνά ο καιρός σέρνονται και περισσότερο ..

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

ακόμα δεν εχω καταφερει να περασω το dtapps2sd.zip

αν μπω στο MAGLDR μενου δε διαβαζει το ζιπακι απο την καρτα μνημης.

Στο clcwrk δε ξερω πως να μπω. Οποτε υπαρχει καμια αλλη λυση μηπως ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Αφού μπεις στον magldr επιλέγεις το 8.boot ad recovery.υπόψιν ότι πριν περάσεις το αρχείο πρέπει να κάνεις το ext partition στην sd σου

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

@dimangelid φόρτωσα αυτή που λες και δεν έχει καμία σχέση με την trasformer του ίδιου . Η μια είναι 2.2.1 !!! και η άλλη 2.3.3 ...

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την Rom της υπογραφής μου για το ευρωπαϊκό hd2

 

sent from my HD2 using Tapatalk

 

Την είχα δοκιμάσει. Επειδή δεν δουλεύει το power menu με το hardware πλήκτρο δεν ασχολήθηκα παραπέρα. Επίσης έχει το γνωστό θέμα με τα γραφικά, όπως όλες οι 2.3 με Sense.

Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

για φωτογραφιες χρησιμοποιω το fish bowl photo gallery

 

Ωραιο αλλα δεν ειναι widget.

Εγω θελω ενα σαν του sense που αλλαζεις τις φωτο σαν σελιδες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την American Android (έκδοση για κάρτα μνήμης) το οποίο είναι γνωστό από ότι θυμάμαι. Πολλές φορές όταν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να "ξυπνήσει" το κινητό και να το χρησιμοποιήσω, ανάβουν μόνο τα λαμπάκια στα πλήκτρα και η οθόνη παραμένει μαύρη. Με την δεύτερη, τρίτη ή και τέταρτη φορά μπορεί να ανάψει η οθόνη. Στα Windows (Energy Rom) δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και απο μένα.Επειδή σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το HD2,και με ένα πρόχειρο διάβασμα στο τόπικ ,βλέπω οτι υπάρχουν διάφορες επιλογές για android rom.Εχω ήδη android κινητο(blade,custom rom κλπ).Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν γίνεται να το κάνω να δουλέυει αποκλειστικά με android,επειδή βλέπω π.χ για rom που δουλεύουν απο sd card.Γίνεται δηλαδή να ξεχάσω εντελώς τα win και να bootαρει σαν οποιοδήποτε android?

Ζητώ συγνώμη αν εχει ήδη απαντηθεί αλλα θα τα διαβάζω όλα αν τελικά το πάρω ;) Ευχαριστώ !!

THL W200

Huawei Honor

Ideos X5/Cyanogen 2.3.5/1.5Ghz

Zte Blade/512Ram/Blue Ginger V5

Link to comment
Share on other sites

Όσο δούλευετε sd rom θα έχετε αυτά τα προβλήματα ,βάλτε nand rom να βρείτε την ησυχία σας και να απογειωθεί το τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

Όσο δούλευετε sd rom θα έχετε αυτά τα προβλήματα ,βάλτε nand rom να βρείτε την ησυχία σας και να απογειωθεί το τηλέφωνο

 

και βεβαια! και παει σφαιρα!!

Edited by makiskat
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Γειά σας και απο μένα.Επειδή σκεφτομαι σοβαρά να αγοράσω το HD2,και με ένα πρόχειρο διάβασμα στο τόπικ ,βλέπω οτι υπάρχουν διάφορες επιλογές για android rom.Εχω ήδη android κινητο(blade,custom rom κλπ).Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν γίνεται να το κάνω να δουλέυει αποκλειστικά με android,επειδή βλέπω π.χ για rom που δουλεύουν απο sd card.Γίνεται δηλαδή να ξεχάσω εντελώς τα win και να bootαρει σαν οποιοδήποτε android?

Ζητώ συγνώμη αν εχει ήδη απαντηθεί αλλα θα τα διαβάζω όλα αν τελικά το πάρω ;) Ευχαριστώ !!

 

Φυσικά και γίνεται. Θα είναι σαν να έχεις μια κανονική android συσκευή.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την American Android (έκδοση για κάρτα μνήμης) το οποίο είναι γνωστό από ότι θυμάμαι. Πολλές φορές όταν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να "ξυπνήσει" το κινητό και να το χρησιμοποιήσω, ανάβουν μόνο τα λαμπάκια στα πλήκτρα και η οθόνη παραμένει μαύρη. Με την δεύτερη, τρίτη ή και τέταρτη φορά μπορεί να ανάψει η οθόνη. Στα Windows (Energy Rom) δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

εχω και γω ακριβως το ιδιο προβλημα μαλιστα εμενα καποιες φορες μου κανει επανεκηνηση οταν το εχω στον φορτιστη.Βαλε την nexus sd 2.9 που προτεινει ο bbbb λιγες σελιδες ποιο πριν.

Samsung Galaxy A50
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την American Android (έκδοση για κάρτα μνήμης) το οποίο είναι γνωστό από ότι θυμάμαι. Πολλές φορές όταν πατήσω κάποιο πλήκτρο για να "ξυπνήσει" το κινητό και να το χρησιμοποιήσω, ανάβουν μόνο τα λαμπάκια στα πλήκτρα και η οθόνη παραμένει μαύρη. Με την δεύτερη, τρίτη ή και τέταρτη φορά μπορεί να ανάψει η οθόνη. Στα Windows (Energy Rom) δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

έχω το ίδιο setup (Windows-Energy Rom/American Android) και δεν έχω αυτό το πρόβλημα .ούτε το θέμα που αναφέρει ο φίλος παραπάνω .έχετε κάνει format την κάρτα πριν βάλετε android?(κάνοντας πρώτα backup)

Ανδρεας

χ500- htc cruise - htc diamond-htc hd-htc hd2-Htc one

destinator 7 & 8 - iGO PrimoAndroid

Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχετε πρόβλημα με την οθονη να αργει να ανοίξει απο την αναμονή δοκιμάστε τον νεο kernel tytung r11.

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16740691&postcount=23

αν και πιστεύω οτι σύντομα θα είναι ο νεος default kernel για τις ρομ μας.

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

Για όσους βαρέθηκαν την TyphooN αλλά δεν την άλλαζαν γιατί δεν υπήρχε κάποια να τους καλύψει, πιστεύω ότι βρέθηκε ο αντικαταστατής http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852
Link to comment
Share on other sites

Όσοι εχετε πρόβλημα με την οθονη να αργει να ανοίξει απο την αναμονή δοκιμάστε τον νεο kernel tytung r11.

forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16740691&postcount=23

αν και πιστεύω οτι σύντομα θα είναι ο νεος default kernel για τις ρομ μας.

 

Sent from my HD2

 

Χρήστο είναι nand-SD ο kernel ,γιατί δεν μπορώ ν ανοίξω την παραπομπή σου ;

 

Πάντως κάποια builds το εμφανίζουν που και που κάποια με τίποτα ...

 

Sent from my HD2 Transformer using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

ΠΕρασα σημερα american android (cyanogen).

 

Δεν εχω λογια. Απο μονη της περιφημα μαγειρεμενη, πιο σταθερη απο τη νεξους και επιτρεπει πολλα που η νεξους δε με αφηνε (το ext part της καρτας πχ)

Εχει και υχηλοτερη αναλυση που με ξενισε λιγο στην αρχη αλλα ειναι ολα καλα και νομιζω θα την κρατησω

:X
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο είναι nand-SD ο kernel ,γιατί δεν μπορώ ν ανοίξω την παραπομπή σου ;

 

Πάντως κάποια builds το εμφανίζουν που και που κάποια με τίποτα ...

 

Sent from my HD2 Transformer using Tapatalk

 

Ναι είναι ο ιδιος που εχει η sd-nand nexus hd2 v2.9 με επιπλέον το fix για το lag.εχει βγει και ο αντίστοιχος rafpigna kernel για τα sense builds

 

Sent from my HD2

Link to comment
Share on other sites

ΠΕρασα σημερα american android (cyanogen).

 

Δεν εχω λογια. Απο μονη της περιφημα μαγειρεμενη, πιο σταθερη απο τη νεξους και επιτρεπει πολλα που η νεξους δε με αφηνε (το ext part της καρτας πχ)

Εχει και υχηλοτερη αναλυση που με ξενισε λιγο στην αρχη αλλα ειναι ολα καλα και νομιζω θα την κρατησω

 

Και οι δύο είναι οι πιο αξιόλογες nonsense roms ,αλλά η μια είναι aosp - στεγνή ,την στηνεις από την αρχή - η άλλη είναι προ-διαμορφωμένη με πολλές ευκολίες . Πάντως εμένα το μοναδικό data που έχει "χτυπήσει" ένα χρόνο τώρα είναι : με την American 2.3.4 ... και εχω σκυλιάσει . Η superam και η unofficial είναι αυτές με τα πιο χρησιμοποιημενα data , αυτές θεωρώ σταθερές .

 

Sent from my HD2 Transformer using Tapatalk

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...