Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,να κανω μια ερωτηση κατεβασα απο το μαρκετ του android ενα θεμα windows 7 λεει οτι τελειωσε,και εγκατασταθηκε σωστα αλλα δε μου δουλευει το θεμα.ξερετε τι γινεται???????

 

Tα θέματα πάνε πακέτο με κάποιον launcher.Από το market που το κατέβασες στην περιγραφή θα πρέπει να γράφει κάτι σαν αυτό "you must have installed .... όνομα εφαρμογής...for it to work"

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Tα θέματα πάνε πακέτο με κάποιον launcher.Από το market που το κατέβασες στην περιγραφή θα πρέπει να γράφει κάτι σαν αυτό "you must have installed .... όνομα εφαρμογής...for it to work"

 

φιλε μου μπηκα αλλα δε γραφει καποιο προγραμμα για install,μπορεις να κοιταξεις και εσυ??????????

Link to comment
Share on other sites

Πες μου το ακριβές όνομα που το βρήκες στο market για να δω μπας και καταλάβω τι παίζει.Γιατί ένα windows 7 theme που μου έβγαλε,λέει πως παίζει με μια εφαρμογή GDE και έχει λινκ για εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569409
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

 

Έχει καταφέρει κανείς να βρει ενα πληκτρολόγιο για αποστολή SMS 160 χαρακτήρων;

Επίσης, στο MotoNav οι φωνές σας ακούγονται κανονικα η τις τρώει;

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Το hspl χρειάζεται για να μπορέσεις να περάσεις άλλη ρομ και ράδιο.Αν δε περάσεις κάποιο ράδιο σαν αυτά που πρότεινα και που να ενεργοποιεί τα επιπλέον 128mb μνήμης ram δε θα ξεκινήσει το android.

Προσοχή γιατι αν δεν αλλάξουμε Radio και εχουμε μεινει με κανενα παλιο όπως με το 2.06 που είχα εγω δεν ξεκινάει όχι μόνο το Android αλλά ούτε καν τα Wm. Η συσκευή απλά παγώνει αλλά ευτυχώς πάλι υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις. Την έπαθα χτες, τα είδα όλα, έπαθα, αλλά εμαθα... (με 2.12.50.02_2 είμαι OK μια χαρούλα εγώ).

Με Radio 2.10 ή 2.12 λοιπόν πρώτα απ' όλα!!!

Αναφέρεται βέβαια στον οδηγό του δεύτερου post του παρόντος http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=719646 απλά το τονίζω για να μην την πάθει κι άλλος όπως εγώ...

0. HTC HD2

1. APPLE iPHONE 6S Plus 64Gb

2. SAMSUNG GALAXY S9+

Link to comment
Share on other sites

Πες μου το ακριβές όνομα που το βρήκες στο market για να δω μπας και καταλάβω τι παίζει.Γιατί ένα windows 7 theme που μου έβγαλε,λέει πως παίζει με μια εφαρμογή GDE και έχει λινκ για εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=569409

 

ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΠΑΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΤΩΝ WINDOWS ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ WINDOWS 7 THEME.EINAI ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΜΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΦΩΤΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΛΥΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΣΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΠΑΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ-ΘΕΜΑΤΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙΣ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΤΗ ΣΗΜΑΙΑ ΤΩΝ WINDOWS ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ WINDOWS 7 THEME.EINAI ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ ΑΜΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΦΩΤΟ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΛΥΣΗ.

Το μονο που βρηκα ειναι το windows 7 theme for gde. Στο οποιο στην περιγραφη λεει οτι χρειαζεται την εφαρμογη gde που εγραψα και στο προηγουμενο θεμα. Η εφαρμογη αυτη ομως δεν ειναι free(κοστιζει 2,6€) και ετσι δε μπορεις να την δεις και να την αγορασεις απο το μαρκετ στην ελλαδα, χωρις πατεντα.

 

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν έχεις κάνει hspl και έχεις περάσει άλλο ράδιο όπως 2.10.50 ή 2.12.50;

Aπό εκεί και πέρα οι περισσότερες εκδόσεις έχουν ελληνικά.

Mε htc sense και ελληνικά είναι του mattc http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

Χωρίς htc sense αλλά με αρκετές ρυθμίσεις-μόντες είναι η shubcraft http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=740963 για να εμφανίζονται σωστά τα ελληνικά θα κατεβάσεις την έκδοση origfonts

Σε αυτή την περίπτωση θα χρειαστεί να εγκαταστήσεις ελληνικό πληκτρολόγιο του οποίου το λινκ θα βρεις εδώ στο θέμα στο πρώτο ποστ

Eγώ έβαλα σήμερα την shubCRAFT_v1.5_origfonts.rar και πλεον λειτουργεί και το ppp για γρηγορότερη σύνδεση στο νετ μέσω data.

 

 

καλημερα παιδες...

 

εγω εχω μεινει με την mattc 1.5 ,τα εχω στήσει ολα καλα, εχω μονο καποια ψιλο παγωματα στην αρχικη οθονη..

 

το ερωτημα ειναι, για να αναβαθμίσω στην 1.6 αλλα να μην ξαναστηνω απο την αρχη, φτανει να αλλαξω system.ext2, zImage, and startup.txt ή γενικα πρεπει να τα βαζουμε ολα απο την αρχη??

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες...

 

εγω εχω μεινει με την mattc 1.5 ,τα εχω στήσει ολα καλα, εχω μονο καποια ψιλο παγωματα στην αρχικη οθονη..

 

το ερωτημα ειναι, για να αναβαθμίσω στην 1.6 αλλα να μην ξαναστηνω απο την αρχη, φτανει να αλλαξω system.ext2, zImage, and startup.txt ή γενικα πρεπει να τα βαζουμε ολα απο την αρχη??

απ'οσο γνωιζω μπορεις με καποιο προγραμμα που εχουν αναφερει τα παιδια εδω, να κρατησεις backup απο τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις και το στησιμο της συσκευης σου, και να το κανεις παλι restore στην 1.6.

 

στο topic του mat ομως γραφει το εξης αν δεν το ειδες :

"I do not recommend upgrading from 1.5b. This build has too many changes that may cause errors. The rootfs.img must be changed."

 

Ας σου πουν τα αλλα παιδια αν καποιος εχει κανει update η περασε απο την αρχη την 1.6.

 

 

Edit :

Θελω να περασω το ελληνικο πληκτρολογιο. εχω βαλει την mat 1.6b. επειδη διαβασα το θεμα στο xda αλλα ειμαι νεος στο android, τι πρεπει να κανω ακριβως ?

κατεβαζω το zip, το αποσυμπιεζω, περναω τα αρχεια στη συσκευη και με εναν file explorer απλα τα τρεχω για να τα κανει εγκατασταση ?

Edited by TonyK

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

απ'οσο γνωιζω μπορεις με καποιο προγραμμα που εχουν αναφερει τα παιδια εδω, να κρατησεις backup απο τις εφαρμογες και τις ρυθμισεις και το στησιμο της συσκευης σου, και να το κανεις παλι restore στην 1.6.

 

στο topic του mat ομως γραφει το εξης αν δεν το ειδες :

"I do not recommend upgrading from 1.5b. This build has too many changes that may cause errors. The rootfs.img must be changed."

 

Ας σου πουν τα αλλα παιδια αν καποιος εχει κανει update η περασε απο την αρχη την 1.6.

 

 

Edit :

Θελω να περασω το ελληνικο πληκτρολογιο. εχω βαλει την mat 1.6b. επειδη διαβασα το θεμα στο xda αλλα ειμαι νεος στο android, τι πρεπει να κανω ακριβως ?

κατεβαζω το zip, το αποσυμπιεζω, περναω τα αρχεια στη συσκευη και με εναν file explorer απλα τα τρεχω για να τα κανει εγκατασταση ?

 

Bingo!!

Ετσι Αντωνακι μου, αλλα και τα δυο αρχεια που εχει μεσα και μετα οταν θα πας να γραψεις καπου, κρατας παρατεταμενα σε κενο σημειο μεσα στον χωρο που γραφουμε μηνυμα και θα σου βγαλει ποια επιλογη θελεις για πληκτρολογιο....

Διαλεξε το παραπανω και ολα οκ!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... ειμαι νεος στο forum και αν μπορει καποιος να με βοηθησει ...

εχω το Htc hd2 με radio 2.05.51.05_2 και rom 1.48.482.4(71294)ell manilla και εχω δοκιμασει να περασω τo android λειτουργικο ..αλλα τιποτα ... κολλαει στο boot και μετα τιποτα ... εχω δοκιμασει πολλα builds εχω κανει format στην καρτα την εξωτερικη με fat32 κανονικα αλλα παλι τιποτα ... μπορει καποιος να μου πει τι γινεται λαθος .... (εννοειται οτι η εγκατασταση στην cd card γινεται μεσα στο android folder κλπ) κατι αλλο συμβαινει,,,

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... ειμαι νεος στο forum και αν μπορει καποιος να με βοηθησει ...

εχω το Htc hd2 με radio 2.05.51.05_2 και rom 1.48.482.4(71294)ell manilla και εχω δοκιμασει να περασω τo android λειτουργικο ..αλλα τιποτα ... κολλαει στο boot και μετα τιποτα ... εχω δοκιμασει πολλα builds εχω κανει format στην καρτα την εξωτερικη με fat32 κανονικα αλλα παλι τιποτα ... μπορει καποιος να μου πει τι γινεται λαθος .... (εννοειται οτι η εγκατασταση στην cd card γινεται μεσα στο android folder κλπ) κατι αλλο συμβαινει,,,

 

ευχαριστω πολυ

 

Aπο οτι βλεπω εχεις την παλια oficial rom , εχει βγει απο τη microsoft ποιο καινουρια εκδοση, 1.66.

Βαλε αυτην αμα θελεις και μετα πρεπει ομως ουτως η αλλως να κανεις hspl στη συσκευη σου και να περασεις καινουριο ραδιο, απο 2.10 και πανω.Σου προτεινω το 2.12.. Οποτε μπορεις να βαλεις και μια custom rom για καλυτερα αποτελεσματα..

 

Μετα ξανακανε την ολη διαδικασια με το android και θα σου δουλεψει...

Γιωργος απο Ολλανδια αλλα η καρδια μου χτυπαει ΚΡΗΤΗ

Htc HD2 LEOROM★ Miri & DINIK ★░v17.6░ WWE ░

Radio 2.12.50.02_2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους... ειμαι νεος στο forum και αν μπορει καποιος να με βοηθησει ...

εχω το Htc hd2 με radio 2.05.51.05_2 και rom 1.48.482.4(71294)ell manilla και εχω δοκιμασει να περασω τo android λειτουργικο ..αλλα τιποτα ... κολλαει στο boot και μετα τιποτα ... εχω δοκιμασει πολλα builds εχω κανει format στην καρτα την εξωτερικη με fat32 κανονικα αλλα παλι τιποτα ... μπορει καποιος να μου πει τι γινεται λαθος .... (εννοειται οτι η εγκατασταση στην cd card γινεται μεσα στο android folder κλπ) κατι αλλο συμβαινει,,,

 

ευχαριστω πολυ

Δες εδω που ειναι και στα Ελληνικα για μια ROM χωρις προβληματα και αψογη οσον αφορα την λειτουργια Android!

Yπαρχουν και ολες οι οδηγιες για το πως και με ποια σειρα να αλλαξεις πρωτα radio και μετα rom.......Aν διαβασεις λιγο προσεχτικα δεν θα εχεις κανενα προβλημα!!!

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=272257

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει αυτο το build: mattc Leo Froyo w/Sense 1.5.

Ενώ την πρώτη φορα που θα κάνει boot λειτουργεί κανονικά, μάλιστα το κράτησα και 2 μέρες έτσι. Πέρασα και προγραματα στο android κλπ...

Όταν έσβησα τη συσκευή και προσπάθησα να ξεκινήσω για 2η φορά το Haret τότε κόλησε ενώ έκανε boot. Όσες φορές και να προσπάθησα κολλάει στο ίδιο σημείο?

τι συμβαίνει? είναι one time boot Only? :p

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την matt 1.6b. εχω την Omega rom great alexander v11.

με το ραδιο 2.12.

η συγκεκριμενη εκδοση android σε μενα παιζει πολυ σουπερ !!!!

εχει και ελληνικο πληκτρολογιο μεσα ετοιμο οποτε δεν χρειαζεται να εγκαταστησουμε τιποτα απο το πρωτο ποστ !!!!

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο κυκλοφόρησε και η mattc 1.7 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545 σε 2 εκδόσεις ppp και rmnet

Eπίσης το τελευταίο kernel update υποστηρίζει wifi tethering.Δοκιμάστηκε με επιτυχία στο build shubcraft 1.5origfonts rmnet με εγκατάσταση του νέου kernel σύμφωνα με τις οδηγίες εδώ http://htc-linux.org/wiki/index.php?title=Leo/UpdateKernel

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εβαλα την matt 1.6b. εχω την Omega rom great alexander v11.

με το ραδιο 2.12.

η συγκεκριμενη εκδοση android σε μενα παιζει πολυ σουπερ !!!!

εχει και ελληνικο πληκτρολογιο μεσα ετοιμο οποτε δεν χρειαζεται να εγκαταστησουμε τιποτα απο το πρωτο ποστ !!!!

Και εγώ από εχθες που την πέρασα δεν έχω κάτι αρνητικό, έχουν βελτίωση πολλά πράγματα εκτός από το wi-fi που δεν δουλεύει, δεν έχω δοκιμάσει το GPS.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από εχθες που την πέρασα δεν έχω κάτι αρνητικό, έχουν βελτίωση πολλά πράγματα εκτός από το wi-fi που δεν δουλεύει, δεν έχω δοκιμάσει το GPS.

Κατι δεν κανεις σωστα σε ολα τα τελευταια builds δουλευει μια χαρα.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα Caps αλλά....

 

TO Γ@$#$@$@$@ το WIFI ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ !!!! ΤΑ Ν ROUTER ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΑΙ Η WPA2 ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΠΑΝΙΑ !!!!! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ G router KAI WEP ΚΕΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ !!!!!!

ε μαααααααα εχω αγανακτήσει !!!! εμ δεν διαβαζουμε τα δικα μας ποστ δεν διαβαζουμε και των xda.... To wifi παιζει σε εσενα σπιτι σου.... δοκιμασετο σε 30 αρια router και υστερα πες ....

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα παίζει και στην δουλειά και στο σπίτι κανονικά.Δοκίμασα και με wep και με wpa2 και δεν είχα πρόβλημα.Και σε μια καφετέρια που το δοκίμασα χθες,έπαιξε κανονικά.Μπορεί να έχει πρόβλημα να λειτουργήσει σε ορισμένα κανάλια του router ή με κάποιες κρυπτογραφήσεις αλλά ως επί το πλείστον όπου το δοκίμασα δεν είχα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα Caps αλλά....

 

TO Γ@$#$@$@$@ το WIFI ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ !!!! ΤΑ Ν ROUTER ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΑΙ Η WPA2 ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΠΑΝΙΑ !!!!! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ G router KAI WEP ΚΕΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ !!!!!!

ε μαααααααα εχω αγανακτήσει !!!! εμ δεν διαβαζουμε τα δικα μας ποστ δεν διαβαζουμε και των xda.... To wifi παιζει σε εσενα σπιτι σου.... δοκιμασετο σε 30 αρια router και υστερα πες ....

καλα μην αγανακτεις τοσο ευκολα, ηρεμα .....

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για τα Caps αλλά....

 

TO Γ@$#$@$@$@ το WIFI ΕΙΠΑΜΕ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΠΑΝΤΑ !!!! ΤΑ Ν ROUTER ΠΑΙΖΟΥΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΚΑΙ Η WPA2 ΚΡΥΠΤΟΓΡΑΦΗΣΗ ΣΠΑΝΙΑ !!!!! ΣΥΝΗΘΩΣ ΜΕ G router KAI WEP ΚΕΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ !!!!!!

ε μαααααααα εχω αγανακτήσει !!!! εμ δεν διαβαζουμε τα δικα μας ποστ δεν διαβαζουμε και των xda.... To wifi παιζει σε εσενα σπιτι σου.... δοκιμασετο σε 30 αρια router και υστερα πες ....

Σε μενα παιζει και σπιτι και γραφειο και εξω που δοκιμασα αλλα μην εκνευριζεσαι και δες το link απο κατω και βαλε την 1.7 που μαλλον θα δουλευει πολυ καλυτερα!:D

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

Μολις ανεβηκε και μιας και παω διακοπες θα το δοκιμασω για τα καλα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

έλα παίδες ήρεμα..συμβαίνουν αυτά..:)

πάμε συνέχεια..:)

Για αυτο του εβαλα το link για να ανεβει......:X

Δεν υπαρχει θεμα!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...