Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λεπτομερή ανάλυση θα σου κάνει κάποιος άλλος, ο bbbb για παράδειγμα :p....

Εγώ θα σου πω HD2 (με Dorinmax 3.1.3....10 ώρες λειτουργίας--> μπαταρία 86%....συνεχίζει να σπάει τα ρεκόρ) δαγκωτό, γιατί ότι λειτουργικό και να βγει, ΘΑ ΤΟ ΠΑΙΞΕΙ!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ας μη γελιόμαστε.Το hd2 δεν μπορεί να παίξει ότι λειτουργικό και να βγει.Και καμμία συσκευή δε μπορεί να το κάνει αυτό.π.χ. ακούμε ότι το hd2 τρέχει meego.Η αλήθεια ότι ειναι ότι το έτρεξε κάποιος developer και μερικοί άλλοι που προσπάθησαν δεν είχαν επιτυχία και το παράτησαν και ποτέ δε βγήκε μια ρομ όπως του android για να τις τρέχει ο οποιοσδήποτε.

Σε ότι αφορά το android τώρα.Το desire hd έχει καλύτερο επεξεργαστή και περισσότερη μνήμη ραμ.Eιναι native android phone και σαφώς τρέχει καλύτερα το android από το hd2.Εχει ήδη καλύτερη ics rom και από τη στιγμή που η htc ανακοίνωσε ότι θα πάρει και επίσημα ics,καταλαβαίνουμε ότι θα συνεχίσει να είναι καλύτερο.

Από την άλλη το hd2 δε μπορώ να πω ότι σέρνεται με τις gingerbread roms.Με τις ics roms όμως έχουμε προβλήματα.Που κατά 95% (ειμαι αισιόδοξος και δε λέω 99% ) δε πρόκειται να τρέξει 100% λειτουργική ics rom.Και μάλλον δε πρόκειται να πάει παραπέρα από την ics μιας και οι developers λιγόστευσαν επικίνδυνα. Ενώ το desire hd πιστεύω ότι έχει περισσότερες ελπίδες να προχωρήσει ανεπίσημα και στην επόμενη της ics έκδοση

Από την άλλη το hd2 τρέχει και τα wp7.Tα οποία αν εξαιρέσουμε 2-3 μικρά bugs και το γεγονός της επικοινωνίας με την ms για να πάρεις κωδικό ενεργοποίησης για τα live services (μιας και με έμμεσους τρόπους μπορείς να περάσεις δωρεάν και crk εφαρμογές χωρίς κωδικό ενεργοποίησης) τα τρέχει άψογα.Αν κάποιος λοιπόν θέλει μια συσκευή που να τρέχει wp7 και android gingerbread πολύ καλά και ics απλά καλά,τότε hd2.Eχω και μια μικρή ελπίδα ότι θα δούμε το hd2 να τρέχει και τα wp8 αλλά δε το θεωρώ ως 100% δεδομένο.

Τώρα αν κάποιος ειναι ρομαντικός :lol: και θέλει να τρέχει windows mobile και κάπου-κάπου android από την κάρτα,τότε επιλέγει hd2

Αν κάποιος θέλει μόνο android που να το τρέχει άψογα,τότε επιλέγει κάποια high end νεότερη native android συσκευή

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο πα φίλε giannik, δε στο πα?? Τσάκω και την ανάλυση :lol: :lol:.

 

Αλλα εσύ ρε φίλε bbbb τι αλλοπρόσαλλη ανάλυση ήταν αυτή για το HD2??

Τι windows mobile λες πως τρέχει, τι gingerbread , τι sense, τι meego, τι ics, τι wp7. Μόνο μαραθώνιο δεν "τρέχει"....

Αυτό το κινητό τρέχει ότι υπάρχει, ότι κινείται και ότι δεν υπάρχει :lol: :p.

Άκου κει πρόταση.....high end και native android συσκευή :p....μόνο ANTROIT όμως :lol:.

Όχι πες μου, δε θα βαρεθείς?? Δε θα ξενερώσεις???

Πάει, ΜΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΠΣΕΣ :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα με έπιασε κρίση ειλικρίνειας :lol: σοβαρά τώρα έτσι ειναι η κατάσταση.Αν κάποιος θέλει να τρέχει μόνο android,δεν υπάρχει λόγος να προτιμήσει το hd2 έναντι κάποιας άλλης νεότερης συσκευής.Εγώ π.χ. που έχω τρέλα να δοκιμάζω διάφορα,ναι θα βαριόμουν αν έτρεχα μόνο android.τώρα για παράδειγμα έχω wp7 tango και στην sd 2 android roms.Την icstosti και την american android και εναλλάσω ανάλογα τα κέφια.

Αλλά δε σκέφτονται όλοι σαν εμένα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Dorinmax δαγκωτό.... το partrition πρέπει να είναι 5/150/5...αν το χεις από την προηγούμενη έτσι, είσαι οκ. Βουρ .

πειστικοτατος!high end or lite version?ο kernel 6.4 ειναι οκ?1gb sd ext ειναι οκ?

Edited by dimirass
Link to comment
Share on other sites

πειστικοτατος!high end or lite version?ο kernel 6.4 ειναι οκ?1gb sd ext ειναι οκ?

 

Νομίζω έχω βάλει την high end αλλά τη λειτουργώ σαν lite.... :lol: χα χα χα χα

Έχω την 3.1.3 με το kernel που έχει το 5.8. Δεν τολμάω να την αλλάξω :worry: :worry:.

Δουλεύουν όλα στην εντέλεια και μετά από 14 ώρες λετουργίας το κινητό έχει μπαταρία 74% :blink: :wacko: !!

Θα τρελαθώ μιλάμε!! Δεν το πιστεύω!! Δεν το χω ξαναδεί ποτέ αυτό :blink: :wacko: !!

1gb είναι οκ και κάνε και 256 swap.

Διάβασε και στις προηγούμενες 2-3 σελίδες, θα βρεις αρκετά "μυστικά" ;).

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έχω βάλει την high end αλλά τη λειτουργώ σαν lite.... :lol: χα χα χα χα

Έχω την 3.1.3 με το kernel που έχει το 5.8. Δεν τολμάω να την αλλάξω :worry: :worry:.

Δουλεύουν όλα στην εντέλεια και μετά από 14 ώρες λετουργίας το κινητό έχει μπαταρία 74% :blink: :wacko: !!

Θα τρελαθώ μιλάμε!! Δεν το πιστεύω!! Δεν το χω ξαναδεί ποτέ αυτό :blink: :wacko: !!

1gb είναι οκ και κάνε και 256 swap.

Διάβασε και στις προηγούμενες 2-3 σελίδες, θα βρεις αρκετά "μυστικά" ;).

 

με τι χρηση?ενδιαφερον!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

πειστικοτατος!high end or lite version?ο kernel 6.4 ειναι οκ?1gb sd ext ειναι οκ?

 

high end τον τελευταίο kernel

αφαίρεση του dsp manager

και αράζεις χαλαρά:)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

με τι χρηση?ενδιαφερον!

 

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία φίλε μου, γιατί ποτέ ξανά μέχρι σήμερα (ακόμα και σε flight mode να το χα τόσες ώρες :lol:), δεν έχω δει τέτοια μικρή κατανάλωση :blink:....

Βάλε λοιπόν μισή ώρα ομιλία με το bluetooth μόνιμα ανοικτό, μηνύματα, λίγο wifi και λίγο mobile internet.

Να σημειώσω βέβαια ότι το συγχρονισμό δεν τον έχω μόνιμα ενεργό, φωτεινότητα οθόνης αυτόματη και όχι η μέγιστη και κλείσιμό της στα 15s και να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον μπαμπά μου, τη μαμά μου........ουπςςςς..... :lol: ....άκυρο..... :wacko: ...

Να μην ξεχάσω να αναφέρω, ήθελα να πω, το απίστευτο σε όλα bluetooth ακουστικό ΝΟΚΙΑ ΒΗ-218 (θαυμάστε το: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bluetooth-Clip-BH-218-Stone-02723H7.htm), το οποίο συνδέεται αυτόματα με τη συσκευή μόνο όταν το βγάλεις απ' τη "βάση" του και το οποίο αν μείνει εκει (στη βάση του), κρατάει .... κρατηθείτε ...... 3 μήνες!!!

Επιμένω για τα παραπάνω, μόνο για να βοηθήσω όσους βρίσκονται επανειλημμένως στην κατάσταση να έχει φτάσει το απόγευμα και να χουν το κινητό με μπαταρία 19% ή να έχουν ένα bluetooth που ή δεν τους ακούνε ή δεν ακούνε οι ίδιοι ή δεν έχει κλιπ να το πιάσεις πάνω σου ή δεν έχει βάση να το τοποθετείς και να μην κρέμεται....για τη μπαταρία, τα παμε....

 

P.S. Μήπως να άλλαζα το Nickname μου σε ΡομπένΤωνΚινητών? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μια σελίδα που με έχει βοηθήσει πάρα πολύ

και θα λύσει τα χέρια σε αρκετούς

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905841

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ειναι bug free η 6.4 έκδοση να ησυχάσει αυτός και εμείς :lol:

 

 

Αυτη τη στιγμή το hd2 σου ειναι sd android rom ready.Η ρομ του dorimanx ειναι nand rom,οπότε δε κάνει για την περίπτωση σου

Για sd android roms δες http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=735

σταθερή αξία η nexushd2 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1386338

αν θες σε cm7 η americanandroid http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=957652

αν θες να δοκιμάσεις ics http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1437463

και με το android 4.0.4 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1492488

κατά την εκκίνηση της συσκευής πάντα θα μπαίνει στα windows mobile και μέσω των windows θα επιλέγεις να τρέξεις android

μπορείς να βάλεις ένα android loader για πιο γρήγορη εναλλαγή http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=737001

 

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση bbbb.. Κατέβασα τελικά την cm7 αλλά έχω 1 "πρόβλημα", μόλις πάω να τρέξω το CLRCAD μου βγάζει ότι δεν μπορεί να το ανοίξει γιατί δεν έχει πιστοιποιητικό, τι κάνω λάθος;

Επίσης όταν ανοίγω το κινητό μου βγάζει από μόνο του error για το autorun πάλι για το πιστοποιητικό..

 

edit:Τελικά έκανα επαναφρά εργοστασιακών ρυθμίσεων και λύθηκε το θέμα οπότε προχωράω.. :)

edit2: 1 ερώτηση ακόμα, κάθε φορά για να μπώ στο android θα τρέχω τα 2 αρχεία(CLRCAD κ Haret) ;

Edited by Moundoul

OnePlus One

Xperia Mini Pro 2.3.4 rooted.. :)

LG ARENA KM900 V10F_00 (By Vaggos)

Link to comment
Share on other sites

Nαι είτε θα τρέχεις χειροκίνητα κάθε φορά τα 2 αρχεία,ειτε θα χρησιμοποιήσεις τον exceller android loader που έχω δώσει λινκ στο προηγούμενο μήνυμά μου
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

 

Είχα ένα HTC HD2 στο οποίο έχω περάσει την Cyanogenmod 7 "Typhoon" Android ROM έκδοση 2.3.4. Πρόσφατα το έδωσα το κινητό σε έναν φίλο του οποίου η δουλειά είναι με μηχανάκι (εξωτερικές εργασίες κτλ.)

 

Θέλει λοιπόν να μπορεί να απαντάει αυτόματα στις κλήσεις ενώ είναι στο μηχανάκι. Βρήκα μία εφαρμογή (Lazy Car) με την οποία μπορεί μετα απο "χ" χτύπους να γίνεται αυτόματη απάντηση και δουλεύει κανονικά όταν την ενεργοποιεί. Με τα ακουστικά όμως που έχει το HD2 απο τη μάνα του δεν γίνεται δουλειά γιατι είναι ακουστικά (δεν έχουν μικρόφωνο ωστε να μπορεί να μιλάει) οπότε μόνο ακούει και πρέπει να έχει το τηλέφωνο κοντά στο στόμα (πράγμα αδύνατο για όταν είσαι πάνω στο μηχανάκι).

 

Αγοράσαμε λοιπόν ένα hands-free της HTC για το HD2 το οποίο υπο νορμάλ συνθήκες δουλεύει άψογα (ακούει και μιλάει κανονικότατα). Όταν όμως ενεργοποιώ το Lazy Car (την εφαρμογή που είπα πιο πριν) με το που τον παίρνουν τηλέφωνο, το τηλέφωνο χτυπάει 2 φορές (όπως το έχω ορίσει) γίνεται αυτόματη απάντηση, μπορούμε να μιλήσουμε απο το μικρόφωνο του hands-free αλλα για άγνωστο λόγο ο ήχος που έπρεπε να φτάνει στα ακουστικά μένει στο τηλέφωνο και βλέπω πως αυτόματα ενεργοποιείται η "ανοιχτή ακρόαση". Οπότε πρέπει να πατήσει το "Ηχείο" για να απενεργοποιηθεί η ανοιχτή ακρόαση και μετά μπορεί να μιλάει και να ακούει κανονικά μέσα απο το hands-free.

 

Μήπως ξέρετε καμμία καλή εφαρμογή για το Android για την χρήση που το θέλω?

 

Ευχαριστώ πολύ!

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Τα μανίσια ακουστικά του hd2 έχουν κανονικά μικρόφωνο.Τα χρησιμοποιώ αρκετές φορές χωρίς πρόβλημα.Βέβαια δεν έχω ενδιαφερθεί για την αυτόματη απάντηση που λες αλλά μικρόφωνο έχουν κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία φίλε μου, γιατί ποτέ ξανά μέχρι σήμερα (ακόμα και σε flight mode να το χα τόσες ώρες :lol:), δεν έχω δει τέτοια μικρή κατανάλωση :blink:....

Βάλε λοιπόν μισή ώρα ομιλία με το bluetooth μόνιμα ανοικτό, μηνύματα, λίγο wifi και λίγο mobile internet.

Να σημειώσω βέβαια ότι το συγχρονισμό δεν τον έχω μόνιμα ενεργό, φωτεινότητα οθόνης αυτόματη και όχι η μέγιστη και κλείσιμό της στα 15s και να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον μπαμπά μου, τη μαμά μου........ουπςςςς..... :lol: ....άκυρο..... :wacko: ...

Να μην ξεχάσω να αναφέρω, ήθελα να πω, το απίστευτο σε όλα bluetooth ακουστικό ΝΟΚΙΑ ΒΗ-218 (θαυμάστε το: http://www.plaisio.gr/Cell-Phones-Internet/Mobile-Telephone/Bluetooth-Headsets/Nokia-Bluetooth-Clip-BH-218-Stone-02723H7.htm), το οποίο συνδέεται αυτόματα με τη συσκευή μόνο όταν το βγάλεις απ' τη "βάση" του και το οποίο αν μείνει εκει (στη βάση του), κρατάει .... κρατηθείτε ...... 3 μήνες!!!

Επιμένω για τα παραπάνω, μόνο για να βοηθήσω όσους βρίσκονται επανειλημμένως στην κατάσταση να έχει φτάσει το απόγευμα και να χουν το κινητό με μπαταρία 19% ή να έχουν ένα bluetooth που ή δεν τους ακούνε ή δεν ακούνε οι ίδιοι ή δεν έχει κλιπ να το πιάσεις πάνω σου ή δεν έχει βάση να το τοποθετείς και να μην κρέμεται....για τη μπαταρία, τα παμε....

 

P.S. Μήπως να άλλαζα το Nickname μου σε ΡομπένΤωνΚινητών? :lol: :lol: :lol:

 

ειναι φοβερο αυτο κ ειδικα για κινητο καποιων ετων..μπραβο!

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Να πώ την αλήθεια δεν τα είχα χρησιμοποιήσει ποτέ. Οπότε δεν ξέρω αν έπαιζαν κανονικά...

 

Οπότε πάμε στο θέμα "application". ε?...

 

Υπάρχει κανείς.. ?

 

PS : Με bluetooth παίζει κανονικά!!! Έλα όμως που Bluetooth με κράνος = δύσκολο (για τεχνικούς λόγους..δεν χωράει..)

The brand new tech-blog of Greece! http://www.dailyfix.gr ;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τόσο φοβερό λόγω του ότι το κινητό ειναι 2,5 ετών αλλά λόγω του ότι δεν έτρεχε εξαρχής android

 

Δοκίμασα τώρα το lazy car και πράγματι δε δουλεύει σωστά.Ενα άλλο που βρήκα και δείχνει να δουλεύει σωστά ειναι το myprofiles

Θα προτείνω όμως να κάνεις την ερώτηση εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4058193#post4058193 που αφορά αποκλειστικά τις εφαρμογές android και μπορεί κάποιος να σου δώσει λύση

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω μαζί σου...

Και κατάφεραν και το έφεραν το κινητό εδώ μετά από μανιώδες παίδεμα!!

Και γιατί έγινε αυτό?

Γιατί πολύ απλά το κινητό "το χε" το χάρισμα.

Ήταν καταδικασμένο να είναι τόσο καλό!

Καλές οι high end native συσκευές ( :p bbbb), αλλά μέχρι εκεί....τίποτα παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Το hd2 δεν ειναι το πρώτο wm κινητό που παίρνει android.Ουτε καν το πρώτο wm που τρέχει android από την εσωτερική μνήμη.Ειναι όμως από άποψη τεχνικών χαρακτηριστικών το καλύτερο wm κινητό που κυκλοφόρησε ποτέ και χάρη στο γεγονός ότι τα μετέπειτα wp7 και android κινητά κυκλοφόρησαν πάνω-κάτω με τα ίδια specs,έδωσε την ευκαιρία στους "ανήσυχους" developers να ασχοληθούν και να του περάσουν και τα άλλα λειτουργικά.Και τώρα που και η google σταμάτησε να υποστηρίζει το nexus one που έχει παρόμοιο hw με το hd2 έχει "βαλτώσει" και η εξέλιξη της ics. Και το ξαναλέω.Για κάποιον που θέλει να τρέχει μόνο android,δεν αξίζει πια να αγοράσει το hd2 εκτός και αν το βρίσκει σε τιμή χώμα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το HTC HD2 απ' ότι είδα φοράει Windows Mobile 6.5 αλλά απ' ότι βλέπω μπορείς να περάσεις Android. Πόσο αξιόπιστο είναι ένα τέτοιο τηλέφωνο? Αξίζει να το δοκιμάσεις?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Mια καλή gingerbread rom cm7 ή aosp ακόμη και αν τρέχει από την sd κάνει το τηλέφωνο πιο χρηστικό από ότι ειναι με τα windows mobile.Ακόμη και με τις μη ολοκληρωμένες ics roms κολλάει λιγότερο από ότι με τα wm όταν τα ζορίζεις.Αξίζει να το δοκιμάσεις.Σαφώς υπάρχουν μερικά bugs αλλά όχι τέτοια που εμποδίζουν την καθημερινή χρήση του τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν του λες να βάλει μια δοκιμασμένη typhoon ή καμιά super NDT ή την τέλεια dorinmax οι οποίες δεν έχουν bug..:confused: :confused:...ή έχουν??

Έτσι όπως τα πες, αναστατώθηκα και εγώ ακόμα...βρε μπας και έχω και εγώ bugs και δεν το ξέρω ακόμα??:lol: :p :lol:

Κατευθείαν να τον στείλεις στην ics τον άνθρωπο :p :p...

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε την πρώτη σειρά του προηγούμενου μηνύματός μου.

ε αφού δεν βρήκες τα bugs δε σου τα λέω για να μην ξενερώσεις :lol: αφού φτάσαμε στο σημείο οι πιο πολλοί χρήστες να μην βρίσκουν bugs σημαίνει ότι έχει γίνει πολύ καλή δουλειά και αξίζει να το βάλει κάποιος έναντι των wm

ΕDIT

Εδώ και λίγες ώρες δοκιμάζω στην icstosti v11 sd rom τον τελευταίο kernel 6.4d του dorimanx με ενεργοποιημένο το zram.Φαίνεται πως αυτή την φορά πέτυχε ένα άριστο αποτέλεσμα μεταξύ απόδοσης,κατανάλωσης και κολλημάτων που ειναι μηδενικά σε νορμαλ χρήση.Kατάφερα να το κολλήσω τελείως σε σημείο να βγάλω μπαταρία όταν έτρεχα παράλληλα εκτός των κλασσικών (μουσική,tapatalk,browser),dont panic,igomyway demo διαδρομή και πήγα να ανοίξω και το sygic aura :lol: κάποια στιγμή πριν ανοίξω το aura και ενώ έτρεχαν όλα τα υπόλοιπα άνοιξα το mx player για να παίξω ένα video και άργησε κάποια δευτερόλεπτα να ανοίξει αλλά τελικά άνοιξε και δεν κόλλησε και άρχισε να παίζει με μερικά σπασίματα. Μετά το έκλεισα και πήγα να ανοίξω το aura και πάγωσε...

Το μοναδικό κινητό που πέρασε από τα χέρια μου και δε κόλλησε τελείως με τέτοια χρήση ειναι το galaxy s2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πως βάζουμε σε μια ρομ το play ? αυτή που εχω μπαίνω στο market και δεν με πάει αυτόματα στο play. ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηγα στo Google πατησα αναζητηση Google play apk download τo κατεβασα απo τo κινητo και ετoιμoς
History:apple iphone 1.alcatel one touch easy,motorola star tac 70,star tac 130,motorola e770m,Tel.Me. T919.panasonic gd90,nokia 3310. 3330.5210.N-Gage,6600,e71,N85. Ericsson 377,T68,W800, Xperia 10 mini.Sony Ericsson "Live with Walkman".UBiQUiO 401 . Qtek 1010,2020i,s100.HTC TANAGER SPV E100,artemis p3300,HTC X7500.touchcruise.DesireHd.SamsungS5510,i900Omnia,I8000 Omnia II.Galaxy Tab.Zte Blade.LG optimus e900. optimus 3D. etc...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...