Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1282281 λοιπόν θα την βάλω όταν σχολάσω με full wipe. Να δούμε τί λέει. πάντος η v4 ήταν καλή αν και ειχε κατι ψιλολαθακια

 

ηVer 5 mwakius με το sence 3.5 κανει κατι refresh όταν ανοίξη κάποια εφαρμογή και επιστρέψει στο κεντρικό μενού

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά και με το kernel v6 του sbryan η RCMIX3D "κρέμασε".

Πίσω στη v5, έστω και χωρίς ράδιο!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Άρα μέχρι στιγμής δεν υπάρχει αξιόπιστη λύση ώστε να δουλεύουν όλα τέλεια
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς σας screenshot με τις ρυθμίσεις του HD2 Mic Control?

Τελικά ακούγομαι και στην κλήση αλλά πολύ "μακριά" και λέω μήπως μπορεί να διορθωθεί.

 

Επίσης για να αλλάξω rom η διαδικασία ποιά είναι?

Task 29, 200 mb recovery flashing, rom flashing, wipe user data -partition- dalvik?

Πέρασε καιρός που τα έκανα, μετά απλά αναβάθμιζα την Typhoon, μην κάνω καμιά πατάτα:lol:

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ ότι ειναι πιο γρήγορες.Το hw acceleration δουλεύει πολύ καλύτερα.Τα όποια κολλήματα-αργοπορίες που παρατηρούνται σε διάφορες στιγμές είναι κυρίως λόγω της μνήμης ραμ που είναι οριακή.

 

Κι εγω στη ram το αποδιδω Χρηστο αλλα τα στιγμιαια κολληματα υφιστανται. Η non sense τρεχουν αρκετα καλυτερα σ εμενα.. Εκτος αν κανω τιποτα λαθος.. Πραγμα εξαιρετικα πιθανο

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό, έχω εγκατεστημένη την Typhoon 3.7.0. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση και την σταθερότητά της. Εκτός από ένα και μόνο σημείο, που με έχει εκνευρίσει τα μάλα: Το ραδιόφωνο. Τέτοια κοτσάνα, δεν έχω ξαναματαδεί. Θέλει ενεργοποιημένο το bluetooth και επίσης, δεν "πιάνει" τις ζυγές συχνότητες αλλά μόνο τις μονές. Δηλαδή, ακούω τον 107,1 αλλά όχι τον 107,4.:blink:

 

Τι λύση μπορούμε να έχουμε για αυτό; Έψαξα στο market αλλά δεν βρήκα κάτι...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και καιρό, έχω εγκατεστημένη την Typhoon 3.7.0. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση και την σταθερότητά της. Εκτός από ένα και μόνο σημείο, που με έχει εκνευρίσει τα μάλα: Το ραδιόφωνο. Τέτοια κοτσάνα, δεν έχω ξαναματαδεί. Θέλει ενεργοποιημένο το bluetooth και επίσης, δεν "πιάνει" τις ζυγές συχνότητες αλλά μόνο τις μονές. Δηλαδή, ακούω τον 107,1 αλλά όχι τον 107,4.:blink:

 

Τι λύση μπορούμε να έχουμε για αυτό; Έψαξα στο market αλλά δεν βρήκα κάτι...

Δοκίμασες στις ρυθμίσεις να βάλεις Europe ,αν θυμάμαι καλά δεν είχα τέτοιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά και με το kernel v6 του sbryan η RCMIX3D "κρέμασε".

Πίσω στη v5, έστω και χωρίς ράδιο!

Καλημέρα. Εγώ με το kernel v6 δεν έχω κανένα πρόβλημα. Δουλεύει το Ραδιόφωνο Καθώς και το beats audio άψογα.

 

 

Sent from my HTC HD2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες στις ρυθμίσεις να βάλεις Europe ,αν θυμάμαι καλά δεν είχα τέτοιο θέμα.

 

Ούτε που σκέφτηκα να κοιτάξω τις ρυθμίσεις!!! :lol:

 

Τώρα, να μην ρωτήσω όμως γιατί θέλει ενεργοποιημένο το bluetooth, ε; :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω μια απορία μιας και newbie στα android. Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξεις ROM χωρίς να χάσεις ρυθμίσεις , εφαρμογές κλπ χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα?

 

Δεύτερη ερώτηση, όταν κούρεψα τα Win Mob και εγκατέστησα android, έκανα format στην κάρτα 8GB ΑΛΛΑ χωρίς partitions, αφήνοντας έναν ενιαίο χώρο (8GB). Υπάρχει περίπτωση αυτό να δημιουργεί προβλήματα ταχύτητας?

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ούτε που σκέφτηκα να κοιτάξω τις ρυθμίσεις!!! :lol:

 

Τώρα, να μην ρωτήσω όμως γιατί θέλει ενεργοποιημένο το bluetooth, ε; :p

Δεν δουλεύει αλλιώς και αν κλήσης την οθόνη δεν θα έχεις παράσιτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχω μια απορία μιας και newbie στα android. Υπάρχει δυνατότητα να αλλάξεις ROM χωρίς να χάσεις ρυθμίσεις , εφαρμογές κλπ χρησιμοποιώντας κάποιο πρόγραμμα

 

Ναι, κάνοντας χρήση του titanium backup.

 

Δεύτερη ερώτηση, όταν κούρεψα τα Win Mob και εγκατέστησα android, έκανα format στην κάρτα 8GB ΑΛΛΑ χωρίς partitions, αφήνοντας έναν ενιαίο χώρο (8GB). Υπάρχει περίπτωση αυτό να δημιουργεί προβλήματα ταχύτητας?

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανείς σας screenshot με τις ρυθμίσεις του HD2 Mic Control?

Τελικά ακούγομαι και στην κλήση αλλά πολύ "μακριά" και λέω μήπως μπορεί να διορθωθεί.

 

Επίσης για να αλλάξω rom η διαδικασία ποιά είναι?

Task 29, 200 mb recovery flashing, rom flashing, wipe user data -partition- dalvik?

Πέρασε καιρός που τα έκανα, μετά απλά αναβάθμιζα την Typhoon, μην κάνω καμιά πατάτα:lol:

Εγώ το έχω στο 350 για τη φωνή (πρώτη επιλογή στη λίστα) και στο 825 για το bt headset (τελευταία επιλογή)

 

Εδώ και καιρό, έχω εγκατεστημένη την Typhoon 3.7.0. Είμαι πολύ ευχαριστημένος με την απόδοση και την σταθερότητά της. Εκτός από ένα και μόνο σημείο, που με έχει εκνευρίσει τα μάλα: Το ραδιόφωνο. Τέτοια κοτσάνα, δεν έχω ξαναματαδεί. Θέλει ενεργοποιημένο το bluetooth και επίσης, δεν "πιάνει" τις ζυγές συχνότητες αλλά μόνο τις μονές. Δηλαδή, ακούω τον 107,1 αλλά όχι τον 107,4.:blink:

 

Τι λύση μπορούμε να έχουμε για αυτό; Έψαξα στο market αλλά δεν βρήκα κάτι...

H λύση για το ραδιόφωνο λέγεται spirit fm

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

[14.Dec.2011] (Android 4.0.1) (AOSP ICS ROM for HD2) NexusHD2-IceCreamSandwich Beta6

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1354267

Changelog:

Beta 6 (Dec. 14)

Included 2.6.32.15 ICS beta6 kernel (Credit to tytung):

Supported "Data usage" (i.e. Network Stats and Quota) (Backported xt_qtaguid and xt_quota2.)

Updated the WiFi driver. (Backported bcm4329 from tuna 3.0 kernel.)

Improved the read speed of the SD card. (Set VM_MAX_READAHEAD to 1024 kbytes.)

Included the new system apps from the latest ITL41F ROM. (Compiled from the source code by tytung.)

Showed the WiFi signal strength icon in Status Bar. (Replaced with wpa_supplicant v0.8.x.) (Credit to the CM team.)

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωκράτη τη δοκίμασες αν μπουτάρει; Σε μένα μπουτάρει κανονικά αλλά σε σένα νομίζω ότι οι προηγούμενες δεν μπούταραν
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν τη δοκίμασα. Είμαι ακόμα με τη RCMIX3D. Από SD μέσω Magldr έχω του ankuch την SD Version.

 

EDIT: Τελικά δεν άντεξα....με έτρωγε και τη δοκίμασα...και μπούταρε...ενώ όλες οι προηγούμενες δεν μπούταραν!!!

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν τη δοκίμασα. Είμαι ακόμα με τη RCMIX3D.

 

Συγγνώμη αλλά αυτή δε ρουφάει τη μπαταρία λαιμάργως και καταιγιστικώς??? :p

Θα μου πεις ωραία ρομ, κάτι θα πρέπει να θυσιάσεις....:happy:

Link to comment
Share on other sites

Οσο την είχα δεν παρατήρησα χειρότερη κατανάλωση μπαταρίας σε σχέση με τις aosp/cm
Link to comment
Share on other sites

Πειτε και μια καλη sense rom να περασω. εκτος την rcmix3d. οπως την περασα την εβγαλα. πατουσες μια εφαρμογη στην επιφανεια και πηγενε μια αριστερα μια δεξια, οτι να ναι:D
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω στο 350 για τη φωνή (πρώτη επιλογή στη λίστα) και στο 825 για το bt headset (τελευταία επιλογή)

 

H λύση για το ραδιόφωνο λέγεται spirit fm

Σε ευχαριστώ Χρήστο, θα τα δοκιμασω αμφότερα.

Ελπίζω αυριο να βρώ χρόνο να περάσω σε sense rom εν αναμονεί stable ics rom..

HD2 ftw:D:D

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είμαστε κοντά στο να δουλέψει η κάμερα στο ics:)

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=20305195&postcount=677

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πειτε και μια καλη sense rom να περασω. εκτος την rcmix3d. οπως την περασα την εβγαλα. πατουσες μια εφαρμογη στην επιφανεια και πηγενε μια αριστερα μια δεξια, οτι να ναι:D

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

 

Για μένα η κορυφαία μέχρι τώρα με πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

 

Για μένα η κορυφαία μέχρι τώρα με πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας.

 

θα προσθέσω οτι μάλλον είναι η καλύτερη εως τώρα, άν και κάνει κάτι κολληματάκι στην ταχύτητα που και που.

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1275119

 

Για μένα η κορυφαία μέχρι τώρα με πολύ καλή κατανάλωση μπαταρίας.

βαλτε αυτην http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1282281 Εκτός από την ταχύτητα τις ρομ και την κατανάλωση τις μπαταριάς, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η ένταση του ηχείου ,πρώτη φορά είναι τόσο καθαρό και δυνατό.απιστευτα δυνατό:)
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος ξερει να μου πει αν υπαρχει καποιο προγραμμα free που να μπορω να ξεκλειδωσω την συσκευη μου..εχω παρει ενα htc sensation αγγλικο το οποιο οπως ειναι προφανες ειναι κλειδωμενο.οποτε τα εχω βρει λιγο σκουρα.παρακαλω αν ξερει καποιος ας βοηθησει.ευχαριστω εκ των προτερων!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...