Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε να βάλεις και το initrd.gz που έχει στο ποστ και που κάνει την ανάλυση στα 200dpi

 

To έχω βάλει Χρήστο!:confused:

 

τότε βγάλτο :p και δοκίμασε πάλι

 

:lol::lol::lol:

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε μένα πάντως παίζει κανονικά με την nand beta 4.

Εdit

Ανοίγει κανονικά και λειτουργεί αλλά χωρίς tts φωνή

 

sent from my ics hd2

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας,Εχω ξαναρωτησει κι άλλες φορες αλλα καταφερα να φτασω σε μια λυση…Αν μπορει καποιος ας βοηθησει μπας και βγαλω καμια ακρη και χαρω το android και γω!! Προσπαθω να περασω μια ρομ ανδροιδ αλλα κάθε φορα, οποιαδηποτε και αν βαλω μετα από λιγο καιρο χρησης, θα κρασαρει και θα χασω τα παντα απο μεσα...σαν να κανει ρεσετ μονη της...και επανερχεται στην εργοστασιακη μορφη του..Εχετε καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει?Αυτο συμβαινει μετα απο reboot της συσκευης....Ενδεικτικα αναφερερω οτι οι ρομ που εχω δουλεψει κυριως και το παθαινει ειναι η nightly και η boyppc-miui. (ασχετως με την version).
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εμπειρία από nand, αλλά έτσι πως το θέτεις, θα έλεγα να κοιτάξεις και την κάρτα μνήμης σου, δοκίμασε μια άλλη ας πούμε, εκτός αν έχει η συσκευή σου hardware πρόβλημα στην nand μνήμη, ο Χρήστος - @bbbb είχε αναφέρει κάτι κάπου κάποτε....

 

αλλά μπορεί να λέω και βλακείες και να είναι θέμα στησίματος, τώρα σε βοήθησα ε; ή σε μπερδεψα ;

Πρέπει να δοκιμάσεις αρκετές roms για να βγάλεις συμπέρασμα.

 

from THE hd2

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως παίζει κανονικά με την nand beta 4.

Εdit

Ανοίγει κανονικά και λειτουργεί αλλά χωρίς tts φωνή

 

sent from my ics hd2

 

Με τη Version 6.1.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1361940..... που έβγαλε σήμερα δούλεψε, χωρίς TTS φυσικά.

Στις Ρυθμίσεις δεν βγάζει επιλογή για TTS το SVOX TTS. Έχει μόνο GOOGLE TTS και PICO TTS

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως παίζει κανονικά με την nand beta 4.

Εdit

Ανοίγει κανονικά και λειτουργεί αλλά χωρίς tts φωνή

 

sent from my ics hd2

Τα video παιζουν η εχουν μονο ηχω ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα σας,Εχω ξαναρωτησει κι άλλες φορες αλλα καταφερα να φτασω σε μια λυση…Αν μπορει καποιος ας βοηθησει μπας και βγαλω καμια ακρη και χαρω το android και γω!! Προσπαθω να περασω μια ρομ ανδροιδ αλλα κάθε φορα, οποιαδηποτε και αν βαλω μετα από λιγο καιρο χρησης, θα κρασαρει και θα χασω τα παντα απο μεσα...σαν να κανει ρεσετ μονη της...και επανερχεται στην εργοστασιακη μορφη του..Εχετε καμια ιδεα του τι μπορει να φταιει?Αυτο συμβαινει μετα απο reboot της συσκευης....Ενδεικτικα αναφερερω οτι οι ρομ που εχω δουλεψει κυριως και το παθαινει ειναι η nightly και η boyppc-miui. (ασχετως με την version).

 

Νομιζω οτι εδωσες μονος σου την απαντηση...:p:p:p Στις "NAND" Roms, λογω της μικρης εσωτερικης μνημης του τηλεφωνου μας, εγκαθιστουν και καποια πραγματα στην καρτα sd.. Ετσι μιας και "τρεχουν" εφαρμογες για το συστημα και απο εκει, με το να του κανεις επανεκκινηση, καποιες φορες μπορει να τυχει να καταστρεφει καποια αρχεια... Προτιμησε να κανεις απ' ευθειας shut down και να το ξανανοιγεις μετα... Αυτος βεβαια μπορει να ειναι ο ενας λογος... Την επομενη φορα που θα του φλασαρεις καποια ρομ κοιταξε να διαγραφεις εξ' ολοκληρου την προηγουμενη, μεσω Task29 και μετα ξανα MAGLDR ή CLK κτλ κτλ...;);)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι εδωσες μονος σου την απαντηση...:p:p:p Στις "NAND" Roms, λογω της μικρης εσωτερικης μνημης του τηλεφωνου μας, εγκαθιστουν και καποια πραγματα στην καρτα sd.. Ετσι μιας και "τρεχουν" εφαρμογες για το συστημα και απο εκει, με το να του κανεις επανεκκινηση, καποιες φορες μπορει να τυχει να καταστρεφει καποια αρχεια... Προτιμησε να κανεις απ' ευθειας shut down και να το ξανανοιγεις μετα... Αυτος βεβαια μπορει να ειναι ο ενας λογος... Την επομενη φορα που θα του φλασαρεις καποια ρομ κοιταξε να διαγραφεις εξ' ολοκληρου την προηγουμενη, μεσω Task29 και μετα ξανα MAGLDR ή CLK κτλ κτλ...;);)

 

Βασικα επειδη ξερω οτι πολλες απο τις εφαρμογες πανε στην εξωτερικη καρτα, φροντιζω να μην κανω ΠΟΤΕ επανεκκινηση αλλα παντα κλεισιμο κανονικο. Και αυτο σπανιοτατα.!! Ισως μεσα σε ενα μηνα να το εχω κανει 1-2 φορες...

 

Επισης ΠΑΝΤΑ πριν περασω μια νεα ρομ κανω τασκ29! ......για να αποφυγω τα καταλοιπα απο προηγουμενη ρομ....

 

Το θεμα ειναι οτι κι ομως μετα απο ολα αυτα....Ακομα συμβαινει!

Link to comment
Share on other sites

H καλύτερη λύση για τις εφαρμογές είναι η χρήση του ext partition.Δεν είχα ποτέ data corruption στο ext partition.Αντίθετα στο fat32 κομμάτι της sd,την έχω πατήσει αρκετές φορές.Ακόμη και οι εφαρμογές που πάνε μόνες τους στην sd,τις μεταφέρω πίσω στο τηλέφωνο μιας και στην ουσία με αυτόν τον τρόπο,δεν πάνε στη μνήμη τηλεφώνου αλλά στο ext partition της κάρτας και δεν υπάρχει πρόβλημα χώρου.

Μια περίπτωση είναι να έχεις bad sectors στην nand μνήμη.Για να δεις αν έχεις bad sectors δες αυτό http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=16063800&postcount=1 how to see if you have bad blocks

Eγώ στο t-mobile μου έχω 10 bad data blocks και 3 στο system.Αλλά συνεχίζω ακάθεκτος :lol: τα φλασαρίσματα και παρόλα αυτά δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα,προς το παρόν τουλάχιστον

Τα video παιζουν η εχουν μονο ηχω ?

Nαι τα video στο youtube και μερικά mp4 που δοκίμασα,παίζουν κανονικά.Flash videos δεν παίζουν μιας και για την ics δεν έχει βγάλει ακόμη έκδοση η adobe

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χαζευοντας έπεσα σε αυτό το site http://en.miui.com/a-53.html

miui official site

ερωτηση Α) είναι και αυτή μία ρομ όπως όλες οι άλλες?

ερωτηση Β) έχω προσεξει πως πολλές εφαρμογές αναφέρονται στο-στον MIui ως βάση δηλαδή ο miui έιναι ένα χαλί που πατάνε οι υπόλοιπες ρόμ?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα χαζευοντας έπεσα σε αυτό το site http://en.miui.com/a-53.html

miui official site

ερωτηση Α) είναι και αυτή μία ρομ όπως όλες οι άλλες?

ερωτηση Β) έχω προσεξει πως πολλές εφαρμογές αναφέρονται στο-στον MIui ως βάση δηλαδή ο miui έιναι ένα χαλί που πατάνε οι υπόλοιπες ρόμ?

 

αυτη τι partition θελει για να μπει?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η adobe δεν ειπε οτι σταματαει την εξελιξη του flash? η διαβασα λαθος? :blink:

 

Σωστά διάβασες, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα σταματήσει ότι ήδη δουλεύει.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να flashαρεις ρομ οταν σου εχουν χαλασει το πλαινα κουμπια volume +- ;;;

Αυτη τη στιγμη εχω περασμενη την (πριν παθω τη ζημια!!) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326217

και θελω να περασω την καινουργια αλλα δεν ξερω πως...

Δοκιμασα με το rom manager αλλα και αυτο σε βαζει σε recovery για να συνεχισεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να flashαρεις ρομ οταν σου εχουν χαλασει το πλαινα κουμπια volume +- ;;;

Αυτη τη στιγμη εχω περασμενη την (πριν παθω τη ζημια!!) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1326217

και θελω να περασω την καινουργια αλλα δεν ξερω πως...

Δοκιμασα με το rom manager αλλα και αυτο σε βαζει σε recovery για να συνεχισεις!!!!

 

οταν λες καινουργια ποια εννοεις?

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλλα ασε τη καινουργια,πες μια οποιαδηποτε αλλη και απο τη στιγμη που δεν μου δουλευουν τα πλαινα κουμπια,το μονο που μπορω να κανω ειναι πατωντας το power πατημενο μπαινω στο CWM αλλα ως εκει,το volume δεν δουλευει καθολου για να μπορεσω να παω στις επιλογες και γιαυτο ρωταω αν υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησω μια rom...
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία nightly ποιά είναι; Βλέπω μια update-cm9-leo-20111207.zip που είναι και 108 mb. Είναι αυτή;

 

Όχι.αυτή είναι δοκιμαστική με «παγωτό».η τελευταία κανονική είναι η update cm7 Leo 20111206

 

Καλλα ασε τη καινουργια,πες μια οποιαδηποτε αλλη και απο τη στιγμη που δεν μου δουλευουν τα πλαινα κουμπια,το μονο που μπορω να κανω ειναι πατωντας το power πατημενο μπαινω στο CWM αλλα ως εκει,το volume δεν δουλευει καθολου για να μπορεσω να παω στις επιλογες και γιαυτο ρωταω αν υπαρχει αλλος τροπος να εγκαταστησω μια rom...

 

Δυστυχώς έχεις κολλήσει εκεί.Αν είχες clk ίσως γινόταν κάτι με το fastboot http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=19554477&postcount=627

αλλά με magldr και χωρίς κουμπιά,δε νομίζω να υπάρχει λύση.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

αυτη τι partition θελει για να μπει?

 

δεν ξέρω αλλά γράφει στο site

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Με τη Version 6.1.... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1361940..... που έβγαλε σήμερα δούλεψε, χωρίς TTS φυσικά.

Στις Ρυθμίσεις δεν βγάζει επιλογή για TTS το SVOX TTS. Έχει μόνο GOOGLE TTS και PICO TTS

 

Μόλις έβαλα τα Soft Keys πάλι το ίδιο μήνυμα στο iGO!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

τελικά με την ics beta 4 sd ankuch

μου δουλεύει το wifi με κάποια ξαφνικά reboot αλλά χωρίς να κολλάει το build και να γίνεται unbootable . Πάντως το titanium δεν επαναφέρει ακόμα τις εφαρμογές με τα δεδομένα τους , ενώ χωρίς τα data λέει ότι πέτυχε η επαναφορρά χωρίς να έχει επαναφέρει την εφαρμογή ...

Είναι όμως πιο γρήγορο και αν δεν έχει άλλα reboot θα είναι σχεδόν every day ...

Α! για να μπεις απροβλημάτιστα στο router βάζεις χειροκίνητα ΟΝΟΜΑ ssd

 

 

edit : δεν πρόλαβα και το swiftkeys με 10 λεπτά στο market ...

 

edit2 : τώρα βγήκε το "η βιβλιοθήκη μου" στο pc-market ???

και έχει όλες τις εφαρμογές που έχουμε κατεβάσει ever ???

Edited by mimo

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

περίεργο.Σε μένα με τα softkeys ανοίγει κανονικά.Εχω την έκδοση luboz thin 1.5

 

Η δικιά μου είναι: Skin mariupol v3.3.110922

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

περίεργο.Σε μένα με τα softkeys ανοίγει κανονικά.Εχω την έκδοση luboz thin 1.5
Σε έμενα η beta4 δουλεύει άψογα και τα softkeys τα έχει προσάρμοση έτσι ώστε χωρίς να έχω αλλάξει την ανάλυση όλα παίζουν κανονικά, εκτός από το μαμά το πληκτρολόγιο , αλλά έβαλα αυτό που δουλεύω από το πρώτο post .παιχνίδια ,video ,πρόγραμμα πλοήγησης όλα καλά και η μπαταρία σε παρά πολύ καλά επίπεδα .:):)
Link to comment
Share on other sites

πάντως το reckless racing δεν έπαιξε στην ics b4 ...

 

κατά τ' άλλα πλέον η δοκιμή της προσφέρεται για όλα τα επίπεδα χρηστών ...

με τα soft buttons βέβαια

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...