Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν το έκανα έτσι.Αρχικά φλάσαρα τα τελευταία google apps που είχαν και το νέο μαρκετ.Μετά πήγα με τον file expert και αντέγραψα από την sd στο /system/app το παλιό αρχείο vending.apk και του έδωσα τα σωστά permissions.Εσβησα και το αρχείο marketupdater.apk για να μη κάνει update στο νέο μαρκετ και μετά το reboot,εμφανίστηκε κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλε το smart keyboard απο το μαρκετ κ κατεβασε το ελληνικο λεξικο.

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

το εβαλα και ειναι πολυ καλο,αλλα δεν μπορω να αλλαξω skin.διαβασα τις οδηγιες και το εβαλα στο root σε ενα φακελλο που ονομασα skins,αλλα δεν μου δινει καποια παραμετρο να το δει!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δούλεψε με την νέα 25-10-2011

1.nandroid backup της 20-10-2011

2.wipe all userdata

3.εγκατάσταση της νέας ρομ με όλα τα "παρελκόμενα"

4.reboot και εγκατάσταση από την sd του προγράμματος a2sd gui.Επιλογή για μεταφορά της dalvik cache στο partition και αλλαγή των ρυθμίσεων του swap μιας και έχω και swap partition στην sd

5.Reboot και επαναφορά από το advanced restore του clockwork το /data και το /sd-ext

Εκανε γύρω στο πεντάλεπτο να ξεκινήσει την πρώτη φορά.Eφαρμογές,widgets κτλ,επανήλθαν όλα κανονικά

 

Χρηστο τα εκανα κι εγω ολα αυτα που παιζω με του αδερφου μου. Πολυ κατατοπιστικος!

Το εστησα ανετα! Ευχαριστω! :D :D :D :D

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έκανα έτσι.Αρχικά φλάσαρα τα τελευταία google apps που είχαν και το νέο μαρκετ.Μετά πήγα με τον file expert και αντέγραψα από την sd στο /system/app το παλιό αρχείο vending.apk και του έδωσα τα σωστά permissions.Εσβησα και το αρχείο marketupdater.apk για να μη κάνει update στο νέο μαρκετ και μετά το reboot,εμφανίστηκε κανονικά.

 

Που υπάρχει το παλιό vending.apk ;

Όντως η nightly είναι η καλύτερη rom που υπάρχει!!!. Μια φορά την εβδομάδα πιστεύω πως είναι καλά για να έχεις το λειτουργικό ενημερωμένο.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει απ οσο γνωριζω.. Αλλωστε οι sense roms το ανακοινωνουν ηδη απο τον τιτλο τους στο εκαστοτε thread, κι αν εχω καταλαβει σωστα, δεν ειναι σαν τις wm που βγαινει η ιδια rom σε sense, no sense κλπ.

Ή θα διαλεξεις rom μαγειρα που ενσωματωσε το sense, ή οχι... ;)

 

Σε καμια περιπτωση μην διαλεξεις rom με το Sense 3.5 ομως. Λιγωνει ασχημα τη συσκευη.

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια CM7 SD Rom με Sense; Δε με νοιαζει τόσο το ρολόι αλλά όλα τα υπόλοιπα. Τα μηνύματα,τα contacts και όλα τα άλλα του sense

 

Αν χρησιμοποιήσεις ένα συνδυασμό: go launcher ex , fancy widget και το θαυμάσιο make your clock widget , μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου χωρίς να φορτωθείς άλλο ένα λειτουργικό... και βέβαια 500000 εφαρμογές είναι αυτές, κάπου θα υπάρχει κάτι καλό που σε περιμένει να το ανακαλύψεις...

 

from THE hd2

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

μετα από ψαξιμο δεν βρήκα απάντηση(ίσως είμαι σε λάθος foprum)

εχω θέμα με τα μηνυματα ΔΕΝ στέλενει 160 χαρακτήρες.

δοκίμασα το handcent αλλά δεν με βόλεψε , και προτιμώ την μαμίσια εφαρμογη

πως θα το κάνω να στέλενει 160 χαρακτηρες?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει απ οσο γνωριζω.. Αλλωστε οι sense roms το ανακοινωνουν ηδη απο τον τιτλο τους στο εκαστοτε thread, κι αν εχω καταλαβει σωστα, δεν ειναι σαν τις wm που βγαινει η ιδια rom σε sense, no sense κλπ.

Ή θα διαλεξεις rom μαγειρα που ενσωματωσε το sense, ή οχι... ;)

 

Σε καμια περιπτωση μην διαλεξεις rom με το Sense 3.5 ομως. Λιγωνει ασχημα τη συσκευη.

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

 

Θα ήθελα να βάλω έστω μια φορά Sense 3.5 μονό και μόνο για την ενεργοποιήσει του 5GB Dropbox storage

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να βάλω έστω μια φορά Sense 3.5 μονό και μόνο για την ενεργοποιήσει του 5GB Dropbox storage

 

Προσωπικα, επειδη το ειδα σε Leo αλλου στην παρεα, οση ωρα ημασταν στην καφετερια το ειχα στα χερια μου.

Θεωρω οτι δεν αξιζει τον κοπο... Για το dropbox αγνοω, αλλα στο xda υπαρχουν 5-6 roms με 3.5. :)

 

Για παραδειγμα,εγω χρησιμοποιω το iCloud κι εχω αφησει επιτηδες το ενα iPhone μου ασπαστο στην iOS 5. Εχω ομως εναλλακτικη το αλλο που δουλευω με jb στην 4.3.2. Θελω να πω με αυτο, πως αν η ενεργοποιηση της υπηρεσιας, απαιτει μονιμη παρουσια rom με sense 3.5 (οπως γινεται στο iOS που θελει την 5) και δεν εχεις εναλλακτικη συσκευη για κυρια, θεωρω οτι με τοσο lag, δε θα σε βολεψει... Οπως εμενα δε με βολευει iPhone χωρις jb, κι αν ειχα αυτο για κυρια συσκευη, μη σωσει και ενεργοποιουσα το iCloud. :lol:

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα .

μετα από ψαξιμο δεν βρήκα απάντηση(ίσως είμαι σε λάθος foprum)

εχω θέμα με τα μηνυματα ΔΕΝ στέλενει 160 χαρακτήρες.

δοκίμασα το handcent αλλά δεν με βόλεψε , και προτιμώ την μαμίσια εφαρμογη

πως θα το κάνω να στέλενει 160 χαρακτηρες?

 

Για δες εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=311728

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση στον stock dialer ή στον dialer one για ειδοποίηση την ώρα της συνομιλίας οτι έχουμε φτάσει ένα συγκεκριμένο όριο κάποιων δευτερολέπτων;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω βρει στον stock dialer είναι στο ρυθμίσεις--->ρυθμίσεις κλήσης--->advanced settings--->vibrate every 45 seconds

edit

δες και το ticktickcall

https://market.android.com/details?id=com.softrole.ticktickcall&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5zb2Z0cm9sZS50aWNrdGlja2NhbGwiXQ

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους. Μετα απο αρκετο καιρο με omega rom στο κινητο μου hd2 σκεφτομαι να δοκιμασω και εγω μια nand androind rom. Ειδα οτι πολλοι εχετε δοκιμασει παρα πολλες rom και επειδη εγω δεν ειμαι σε θεση για πειραματα θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει android rom ελληνικη που να δουλευει τελεια και να λειτουργει σωστα με ολα τα περιφερειακα του κινητου π.χ wifi bluetooth καμερα αισθητηρας περιστροφης και γενικα οτι εχει το κινητο που το δουλευε με τα windows.
Link to comment
Share on other sites

Nigthly cm7 rom http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076586

ndt ginger http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1013852

typhoon http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=933951

η πρώτη θέλει και μεγαλύτερο cache partition στα 30mb για να μπορείς να κατεβάζεις μεγάλες εφαρμογές-παιχνίδια από το μάρκετ.

Αυτά σε ρομ που βασίζονται σε cyanogenmod

Αν θες "καθαρό" android δες την rom του tytung

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=905060

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ειναι ελληνικες εκδοσεις? επειδη δεν κατεχω πολυ οταν εννοεις καθαρο android ειναι σαν να λεμε οπως στα windows μαμα rom και omega rom?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ. Ειναι ελληνικες εκδοσεις? επειδη δεν κατεχω πολυ οταν εννοεις καθαρο android ειναι σαν να λεμε οπως στα windows μαμα rom και omega rom?

 

Δεν ισχυει οτι στις wm roms με το manila language.. Οποια κι αν διαλεξεις, μπορεις να εξελληνισεις πληρως το μενου! :) Υποστηριζεται η ελληνικη. Αρκει να την εφαρμοσεθς απο τις ρυθμισεις! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια τοτε. sorry αν ρωταω πολλα αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με android.. Μπορεις να μου λυσεις την απορεια με το καθαρο android και τις αλλες εκδοσεις? Ειναι αυτο που αναφερα πριν περιπου? και ποια απο τις 4 παραπανω προτεινεται να βαλω ως ποιο καλη?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια τοτε. sorry αν ρωταω πολλα αλλα δεν εχω ασχοληθει καθολου με android.. Μπορεις να μου λυσεις την απορεια με το καθαρο android και τις αλλες εκδοσεις? Ειναι αυτο που αναφερα πριν περιπου? και ποια απο τις 4 παραπανω προτεινεται να βαλω ως ποιο καλη?

 

Ο Χρηστος φανταζομαι εννοει πως η τελευταια rom συμπεριφερεται επακριβως οπως το android λειτουργικο, ενω οι αλλες ειναι υβριδικες android alike ωστε να τρεχουν καλα στο hd2 που απο μαμα, ειναι windows. :)

Προσωπικα χρησιμοποιησα την πρωτη και τη βρηκα καλη! Η επιλογη ειναι δικη σου! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Ο Χρηστος φανταζομαι εννοει πως η τελευταια rom συμπεριφερεται επακριβως οπως το android λειτουργικο, ενω οι αλλες ειναι υβριδικες android alike ωστε να τρεχουν καλα στο hd2 που απο μαμα, ειναι windows. :)

Προσωπικα χρησιμοποιησα την πρωτη και τη βρηκα καλη! Η επιλογη ειναι δικη σου! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Οι cm7 roms περιέχουν τις αλλαγές-βελτιώσεις που κάνει η cyanogenmod team.http://www.cyanogenmod.com/ Παίρνουν τον κώδικα από την google που διανέμεται ελεύθερα και προσθέτουν διάφορα στοιχεία.όπως π.χ. τα χειριστήρια για τις συνδέσεις στην notification bar,άλλη οθόνη κλειδώματος,τα profiles κτλ.Αυτή με το "καθαρό" android είναι όπως βγάζει το android η google.όπως δηλαδή το βλέπεις στο google nexus κινητό με επιπλέον προσθήκη το ραδιόφωνο.Εννοείται ότι όλες οι ρομ έχουν συγκεκριμένες αλλαγές σε αρχεία συστήματος και kernel ώστε να λειτουργούν στο hardware του hd2.

Link to comment
Share on other sites

Οι cm7 roms περιέχουν τις αλλαγές-βελτιώσεις που κάνει η cyanogenmod team.http://www.cyanogenmod.com/ Παίρνουν τον κώδικα από την google που διανέμεται ελεύθερα και προσθέτουν διάφορα στοιχεία.όπως π.χ. τα χειριστήρια για τις συνδέσεις στην notification bar,άλλη οθόνη κλειδώματος,τα profiles κτλ.Αυτή με το "καθαρό" android είναι όπως βγάζει το android η google.όπως δηλαδή το βλέπεις στο google nexus κινητό με επιπλέον προσθήκη το ραδιόφωνο.Εννοείται ότι όλες οι ρομ έχουν συγκεκριμένες αλλαγές σε αρχεία συστήματος και kernel ώστε να λειτουργούν στο hardware του hd2.

 

Ωραια τωρα τα ξεκαθαρισα πληρως κι εγω! Ναι εννοειται οτι ολες ανεξαιρετως "κοπηκαν" ωστε να δενουν στο Leo. Δεν το εξεφρασα πολυ σωστα! Για την "καθαρη" android, κατι τετοιο ψυχανεμιστηκα οτι εννοουσες! :)

 

 

written on Tapatalk by my sexy iPad 2 

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...