Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλα, το οτι δεν ηθελες να γυρισεις στα windows το ξερουμε και ειναι λογικοτατο :lol:.

και μην βρισκεις δικαιολογιες οτι εχει ποιοτικο ηχο. αφου ακους android και σταζει μελι η γλωσσα σου. :lol: :lol: :lol:

Εσενα αμα σε πουνε μουγκο ΧΑΧΑΧΧΑΧΑ:lol:

Ειμαι σιγουρος οτι θα παρεξηγηθεις κ.Καθηγητα..........:baby:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα προβληματα στις κλεισεις ειναι απο το radio που δεν το αλλαζεται και βεβαια το SPL.

 

Για την Desire HD Rom, επειδη βλεπω πολλους παιδευωνται, σε μενα εκανε την εγκατασταση την δευτερη φορα και αφου την πρωτη ειχε κολλησει, μπηκα απο τα windows εσβησα απο τον φακελο του android το data που εφτιαξε την πρωτη φορα και στην συνεχεια τρεχωντας το CLRCAD (που μην περιμενετε να δειτε καποιο μηνυμα η καποια ενδειξη δεν θα σας βγαλει τιποτα) και στην συνεχεια το Haret εκανε κανονικα εγκατασταση η οποια κρατησε περιπου οπως τα γραφει αναλυτικα και εδω και στην σελιδα του xda, δηλαδη πανω απο 10 λεπτα ασπρες γραμμες, 5 λεπτα μαυρη οθωνη και 1-2 λεπτα για το sence, προφανως οι χρονοι αλλαζουν αναλογα με τον χωρο που εχει η καρτα κενο.

Μονο το data που φτιαχνει ειναι 1 gb οποτε θελει χωρο στην καρτα και υπομονη την πρωτη φορα, τις επομενες κανει οσο χρονο θελει οποιαδηποτε αλλη android rom.

 

Και ενα σιγουρο οτι ερωτηση και να εχεται το πιο πιθανον ειναι οτι βρισκεται μερικες σελιδες πριν απο την την τελευταια, ο vasilis_hd2 εχει φροντισει γιαυτο ;)

"Η επανάσταση δεν είναι ένα φρούτο που θα πέσει όταν είναι ώριμο. Πρέπει να κουνήσουμε το δέντρο για να το κάνουμε να πέσει."

Ernesto "Che" Guevara

Link to comment
Share on other sites

1. Oλα καλα ειναι διαλεξε απο αυτα:)

α) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787189

β) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=736545

γ) http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=780525

Με σειρα προτιμησης δικιας μου παντα!

 

2. Δεν φτιαχνεις εσυ φακελο Android, απλα μετα την αποσυμπιεση αντιγραφεις τον φακελο (που κατεβασες) στην καρτα ολοκληρο

 

3. Σωστα! Εμενα μου αρεσει το sense. Ετσι και αλλιως οτι widget δεν θες το πετας!

 

 

Αργυρη παιζει αριστα!

Χθες μαλιστα που ημουν σχεδον ολη την μερα με την desire hd ειχα τοσο δυνατο-ποιοτικο ηχο κλησης που δεν ηθελα να γυρισω στα Windows!

 

 

βασίλη έβαλα και εγώ χθες ξανά την desire hd

το πρόβλημα που είχα την πρώτη φορά που

δεν μπορούσα να αλλάξω ήχο κλήσης τώρα δεν

το έχω .μήπως είναι ιδέα μου . εγώ μπορώ και

αλλάζω ήχο κλήσης χωρίς τη χρήση του zedge

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω κάτι που είχα ρωτήσει και δεν απαντήθηκε:

"Αν κάνω format την κάρτα πρέπει να ξαναστήσω προγράμματα κάρτας από την αρχή ή με ένα απλό copy-paste το περιεχόμενο που είχε πριν η storage επιστρέφω στην κατάσταση με τα προγράμματα που είχα εγκαταστήσει πριν το format???

Επίσης για να καθαρίσει εντελώς η storage απο υπολείματα android που έχει δημιουργήσει χύμα, ποιους φακέλους πρεπει να σβήσω και να μη μεταφέρω ξανα μετά το format???

Με δυο λόγια πως κάνω πλήρη απεγκατάσταση του Android απο την κάρτα αποθήκευσης?

Έχω κολήματα σε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις όπως έχω ξαναπεί και θέλω να κάνω format κάρτα και να ξαναστήσω εκδόσεις Android από την αρχή με καθαρή την κάρτα.

Μήπως φταίει όμως το Radio μου αραγε (2.12.50.02_2)??? Έβαλα ήδη το νέο 2.14.50.04, να δουμε...

 

Αν δεν κάνω λάθος ρωτάς για τα προγράμματα των windows. Αμα κρατήσεις τον φάκελο program files θα είσαι εντάξει (εκτος αν έχεις και προγράμματα εγκατεστημένα σε άλλη τοποθεσία που το θυμόσουν. Μονο κάτι προγράμματα πλοήγησεις από default μπαίνουν αλλού).

Κράτα το program files και κάνε format.

Το ίδιο radio φοράμε (2.12.50.02_2) και δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Kill with Power !!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα αυτη την εκδοση σημερα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787189 να την δοκιμασω και αφου ετρεξα το clrcad και μετα to haret γεμισε η οθονη χιονια και κολλησε η συσκευη ειναι κανα 5λεπτο ετσι τι να κανω να το αφησω? η κατι πηγε στραβα?

συγνωμη αν εχει απαντηθει και γινομαι κουραστικος

 

EDIT: βασικα τωρα εφυγαν τα χιονια και εγινε μαυρη η οθονη...

 

τελικα ειναι ενταξει αλλα εχω το εξης προβλημα με τους ηχους.

παω να αλλαξψ ηχο κλησης και μου βγαζει συνεχεια σφαλμα τι φταιει ξερει κανεις?

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

takisxx σε παρακαλώ, για πολλοστή φορά, να αποφεύγεις τα συνεχόμενα ποστς...χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος!

thanks..

Link to comment
Share on other sites

παιδια κατεβασα αυτη την εκδοση σημερα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=787189 να την δοκιμασω και αφου ετρεξα το clrcad και μετα to haret γεμισε η οθονη χιονια και κολλησε η συσκευη ειναι κανα 5λεπτο ετσι τι να κανω να το αφησω? η κατι πηγε στραβα?

συγνωμη αν εχει απαντηθει και γινομαι κουραστικος

 

EDIT: βασικα τωρα εφυγαν τα χιονια και εγινε μαυρη η οθονη...

 

τελικα ειναι ενταξει αλλα εχω το εξης προβλημα με τους ηχους.

παω να αλλαξψ ηχο κλησης και μου βγαζει συνεχεια σφαλμα τι φταιει ξερει κανεις?

 

επειδή η συγκεκριμένη έκδοση είναι beta

έχει αυτό το πρόβλημα. κατέβασε από το

market το zedge και από εκεί κατέβασε

όποιο τραγούδι θέλεις για να τον κάνεις

ήχο κλήσης . είναι πολύ καλή και πολυ

γρήγορη η συγκεκριμένη ρομ android

δεν φοβάμαι να πεθάνω απλώς δεν θέλω

να είμαι εκεί όταν θα γίνει !!!!!!! ΒΑΣΙΛΗΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗ

http://img820.imageshack.us/img820/8...420x150no2.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα το πρωι εβαλα αυτη τη version:Mdeejay_FroYo_HD_v._3.1

me radio:2.14.50.04 ολα δουλευουν καλα το μονο προβλημα ειναι οτι παταω τη καμερα να τραβηξω φωτο η το βιντεο και δε κανει τιποτα,μηπως ξερεις κανεις το γιατι????????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,σημερα το πρωι εβαλα αυτη τη version:Mdeejay_FroYo_HD_v._3.1

me radio:2.14.50.04 ολα δουλευουν καλα το μονο προβλημα ειναι οτι παταω τη καμερα να τραβηξω φωτο η το βιντεο και δε κανει τιποτα,μηπως ξερεις κανεις το γιατι????????????

αν ειναι η ρομ απο το desire hd, απ'οσο ξερω δεν παιζει η καμερα. ολα τα αλλα παιζουν.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

takisxx σε παρακαλώ, για πολλοστή φορά, να αποφεύγεις τα συνεχόμενα ποστς...χρησιμοποίησε την τροποποίηση μηνύματος!

thanks..

 

αν εκανα παλι τροποποιηση πολυ πιθανον να χανοταν(να μην το διαβαζε αλλος γιατι θα νομιζε οτι το διαβασε ηδη) το μηνυμα μου για αυτο επελεξα να γραψω καινουριο.

το λεω γιατι ειχα κανει ηδη 1 τροποποιηση.

ενταξει εγινε απο εδω και περα θα το κανω ετσι.

αλλα αν δεν το βλεπει ο αλλος και δεν εχω απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι η ρομ απο το desire hd, απ'οσο ξερω δεν παιζει η καμερα. ολα τα αλλα παιζουν.

 

ναι οντως το ειχα και εγω αυτο

 

επειδή η συγκεκριμένη έκδοση είναι beta

έχει αυτό το πρόβλημα. κατέβασε από το

market το zedge και από εκεί κατέβασε

όποιο τραγούδι θέλεις για να τον κάνεις

ήχο κλήσης . είναι πολύ καλή και πολυ

γρήγορη η συγκεκριμένη ρομ android

σε ευχαριστω για την απαντηση.

αλλα την εσβησα διοτι δεν δουλευε και η καμερα,αλλα και αυτο με τους ηχους ολιγον τι σπαστικο!

 

ΕDIT: Συγνωμη και παλι για το διπλο μηνυμα δεν το κανω επιτηδες προς θεου....

Edited by takisxx
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
αν εκανα παλι τροποποιηση πολυ πιθανον να χανοταν(να μην το διαβαζε αλλος γιατι θα νομιζε οτι το διαβασε ηδη) το μηνυμα μου για αυτο επελεξα να γραψω καινουριο.

το λεω γιατι ειχα κανει ηδη 1 τροποποιηση.

ενταξει εγινε απο εδω και περα θα το κανω ετσι.

αλλα αν δεν το βλεπει ο αλλος και δεν εχω απαντησει?

 

Αυτό δεν θα έπρεπε να σε απασχολεί. Από τη στιγμή που επιβάλλει κάτι τέτοιο ο κανονισμός οφείλουμε όλοι ανεξαιρέτως να τον τηρούμε. Μην ξεχνάς ότι εδώ είναι forum, όχι chat room.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδή η συγκεκριμένη έκδοση είναι beta

έχει αυτό το πρόβλημα. κατέβασε από το

market το zedge και από εκεί κατέβασε

όποιο τραγούδι θέλεις για να τον κάνεις

ήχο κλήσης . είναι πολύ καλή και πολυ

γρήγορη η συγκεκριμένη ρομ android

Εκτός από το zedge υπάρχει και η λύση με τον astro file manager.Ανοίγεις τον astro πατάς πάνω στο mp3 που θέλεις και μετά music options-->set as ringtone

Από εδώ και πέρα το μενού ρυθμίσεις--->ήχος--->ήχος κλήσης τηλεφώνου δουλεύει κανονικά και μπορείς να επιλέξεις όποιον ήχο θέλεις

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εχω spl-2.08.hspl και θελω να το αλλαξω γιανα τρεχει το android apo sd me haret .

εβαλα hspl2 kai hspl3 αλλα δεν κανει τιποτα . εχω rom 1.66.482.1 kai radio 2.06.51.07 . τι μπορω να κανω ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας

εχω spl-2.08.hspl και θελω να το αλλαξω γιανα τρεχει το android apo sd me haret .

εβαλα hspl2 kai hspl3 αλλα δεν κανει τιποτα . εχω rom 1.66.482.1 kai radio 2.06.51.07 . τι μπορω να κανω ?

 

να αλλάξεις ρομ και να βάλεις μια android friendly όπως είναι και η δικιά μου...

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πρώτα ένα ράδιο από τα 2.10.50.χχ 2.12.50. ή το νέο 2.14.50 και μετά βάλε και άλλη ρομ.Με τα ράδιο 2.χχ.51.χχ δεν ενεργοποιείται η έξτρα ραμ και δε πρόκειται να τρέξει το android.Η αφού βάλεις το ράδιο μπορείς και με την 1.66 να τρέξεις το android για δοκιμή.Φρόντισε όμως πρώτα να έχεις ένα καλό backup για σιγουριά. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με τα android ενω το συνδεω στο pc και το βλεπει σαν εξωτερικο σκληρο οταν βαζω καποιο αρχειο μεσα μετα με τον file explorer δεν μου το βλεπει το αρχειο που εβαλα και πρεπει να κανω επανεκκινηση για να το δει! να πω οτι εχω βαλει δυο explorer αλλα και η δυο το ιδιο κανουν. να πω οτι ειμαι με τα android FroyoStone Sense V2.7 αλλα και με την προηγουμενη εκδοση που ειχα δοκιμαση παλι τα ιδια. τι μπορει να φταιει λετε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας καλησπερίζω και εγω με τη σειρά μου. λοιπόν επειδή διάβασα αρκετά ποστς και πάλι δεν καταλαβαίνω τη παει στραβά πήρα το θάρρος και ποστάρω.

 

λοιπόν έχω το hd2 με καμια αλλαγη επάνω του όσο αναφορά την αρχική του μορφή απο την ace.αγόρασα μια καινούρια micro sd 4gb την φόρμαρα σε fat32 κατέβασα τον 7zip με την beta το εέκανα αποσυμπίεση στην sd και μετα έτρεξα τα 2 αρχεία όπως ακριβός λέει το howto... όσες φορές και αν το έκανα το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο βγάζει 5-7 Lines με γράμματα εκ των οποίων η τελευταία γράφει jump to kernel μετα μαυριζει η οθόνη και μενει ετσι το κιν όσες ωρες και αν το αφησω...τι έκανα reset τι εβαλα στο startup.txt το cmdline ="rel_path=Android" τπτ... διαβασα και στο xda οτι σε μερικα ατομα ενώ το έκαναν καλα λειτούργισε την 5 φορα... απο οτι καταλαβα απο ποστς πρεπει μεσα σε 10-20 λεπτα να βγαλει την επιλογη γλωσσας... εμενα freezarei εκει και δεν κανει τπτ... κανω τπτ λαθος???επισεις μετα απο 10 προσπάθειες δεν τρεχει και το clrcad!!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!και συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σας καλησπερίζω και εγω με τη σειρά μου. λοιπόν επειδή διάβασα αρκετά ποστς και πάλι δεν καταλαβαίνω τη παει στραβά πήρα το θάρρος και ποστάρω.

 

λοιπόν έχω το hd2 με καμια αλλαγη επάνω του όσο αναφορά την αρχική του μορφή απο την ace.αγόρασα μια καινούρια micro sd 4gb την φόρμαρα σε fat32 κατέβασα τον 7zip με την beta το εέκανα αποσυμπίεση στην sd και μετα έτρεξα τα 2 αρχεία όπως ακριβός λέει το howto... όσες φορές και αν το έκανα το αποτέλεσμα ειναι το ίδιο βγάζει 5-7 Lines με γράμματα εκ των οποίων η τελευταία γράφει jump to kernel μετα μαυριζει η οθόνη και μενει ετσι το κιν όσες ωρες και αν το αφησω...τι έκανα reset τι εβαλα στο startup.txt το cmdline ="rel_path=Android" τπτ... διαβασα και στο xda οτι σε μερικα ατομα ενώ το έκαναν καλα λειτούργισε την 5 φορα... απο οτι καταλαβα απο ποστς πρεπει μεσα σε 10-20 λεπτα να βγαλει την επιλογη γλωσσας... εμενα freezarei εκει και δεν κανει τπτ... κανω τπτ λαθος???επισεις μετα απο 10 προσπάθειες δεν τρεχει και το clrcad!!!

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!και συγνώμη για το μεγάλο ποστ!

 

 

προφάνως έχεις στοκ ρομ και ραδιο που τουλαχιστον το δευτερο πρεπει να αλαχτει .

Δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα , αν δεν εχεις καποια εμπειρια , διαβασε για αλλαγη ραδιο και ρομ τι πρεπει να κανεις και μετα ψαχνεις το android .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=257071

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα προβλημα με τα android ενω το συνδεω στο pc και το βλεπει σαν εξωτερικο σκληρο οταν βαζω καποιο αρχειο μεσα μετα με τον file explorer δεν μου το βλεπει το αρχειο που εβαλα και πρεπει να κανω επανεκκινηση για να το δει! να πω οτι εχω βαλει δυο explorer αλλα και η δυο το ιδιο κανουν. να πω οτι ειμαι με τα android FroyoStone Sense V2.7 αλλα και με την προηγουμενη εκδοση που ειχα δοκιμαση παλι τα ιδια. τι μπορει να φταιει λετε;

Εχω παρατηρήσει ότι αν αντιγράψεις χύμα τα αρχεία στην κάρτα δε φαίνονται σωστά.Αν τα ρίξεις μέσα σε κάποιο ήδη υπάρχον φάκελο,φαίνονται κανονικά.H πιο αξιόπιστη λύση για αντιγραφή είναι τα wm.Mε android δοκίμασε μέσω wifi όπως το swiftp ή το web sharing lite

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι χαίρετε

 

Έχω βάλει στο HD2 μου το mdeejay Froyo Sense v. 2.2 PPP με ράδιο 2.12 και WM rom Miri V19. Το θέμα είναι ότι το android τρέχει κανονικά, αλλά όταν παίρνω τηλέφωνο η κλήση πραγματοποιείται, αλλά ούτε ακούω ούτε με ακούνε από το ακουστικό του κινητού!!!!!! Επίσης όταν συνδέω ένα bluetooth ακουστικό και ακούω και με ακούνε (από το bluetooth!!!!).

 

Τέλος να επισημάνω το εξής: Όταν έστησα τη ρομ του Miri το πρώτο πράγμα που έτρεξα ήταν το android ναα δώ τι παίζει, και ως δια μαγείας όλα έπαιξαν κανονικά!!!!!! Μετά γύρισα στα windows για να στήσω τις εφαρμογές μου στο κινητό και να φέρω τις επαφές μου. Αφου το τελείωσα αυτό και έτρεξα ξανά το android πάλι τα ίδια!!!! Καθόλου ήχος από το μεγάφωνο του κινητού...

 

 

Ξέρει κανείς κάτι, γιατί η εκτέλεση του android είναι κάτι χαζό και απλό, εφόσον έχω σωστό ράδιο και σωστό HSPL (2.08HSPL με HSPL3_PKG). Και επίσης όταν τρέχει το android η εκτέλεση του λειτουργικού είναι απ'ευθείας από την SD και ανεξάρτητη από τα Windows...

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια

 

 

Ηλίας

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγη ώρα ο μάστορας του είδους μας προσέφερε το Mdeejay eVo Sense v. 1.2 Revolution|3.29.651.5|[kernel:michyprima R0]

ο τύπος μαζί με την build μας δίνει ένα αρχειάκι που μας λύνει το πρόβλημα των κλήσεων που είχαμε στην προηγούμενη ρομ του την mdeejay evo v1.0.δεν μπορούσαμε να πάρουμε τηλέφωνο γιατί στον αριθμό κλήσης πρόσθετε έναν αριθμό μπροστά δηλ 1-697-123-1234 και έπρεπε να γράψουμε εμείς 00306971231234 για να γίνει η κλήση.τώρα μέσω ενός αρχείου που μας δίνει και λέει να το αντικαταστήσουμε στο data.img όλα φαίνεται να διορθώνονται αλλά το αρχείο data.img πως θα το ανοίξουμε????

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

πριν από λίγη ώρα ο μάστορας του είδους μας προσέφερε το Mdeejay eVo Sense v. 1.2 Revolution|3.29.651.5|[kernel:michyprima R0]

ο τύπος μαζί με την build μας δίνει ένα αρχειάκι που μας λύνει το πρόβλημα των κλήσεων που είχαμε στην προηγούμενη ρομ του την mdeejay evo v1.0.δεν μπορούσαμε να πάρουμε τηλέφωνο γιατί στον αριθμό κλήσης πρόσθετε έναν αριθμό μπροστά δηλ 1-697-123-1234 και έπρεπε να γράψουμε εμείς 00306971231234 begin_of_the_skype_highlighting**************00306971231234******end_of_the_skype_highlighting για να γίνει η κλήση.τώρα μέσω ενός αρχείου που μας δίνει και λέει να το αντικαταστήσουμε στο data.img όλα φαίνεται να διορθώνονται αλλά το αρχείο data.img πως θα το ανοίξουμε????

 

Δεν λέει να το βάλουμε στο data.img φίλε μου.

Λέει στο φάκελο data\data\com.android.phone\shared_pref

 

Για να αντικαταστήσουμε το αρχείο com.android.phone_preferences.xml που βρίσκεται στο φάκελο... \data\data\com.android.phone\shared_prefs θα χρειαστούμε το Root Explorer.apk γιατί είναι κρυφά (google it).

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

οπότε εκεί μπερδευόμουν καθώς δεν έβλεπα κάποιον data folder και νόμιζα πως εννοεί το data.img.σ ευχαριστώ πολύ...

Υ.Γ.

Είδα πως το xda είναι κλειστό γιατί προσπαθούν να φιξάρουν κάποια προβλήματα χθεσινά...

ελπίζω να ανεβεί και πάλι online γιατί περιμένω σαν τρελός το NAND του Cotulla...

 

Edit: Μετά από αρκετές ώρες προσπαθειών δεν κατάφερνα να αντικαταστήσω το αρχείο για τις κλήσεις.κατέβασα τον Astro File Manager και τον efile manager,

βρίσκω το /data αλλά μέσα δεν έχει φάκελο δηλαδή δεν μπορώ να βρω το /data/data/ και επίσης δεν μπορώ να αντιγράψω αρχεία εκεί μέσα καθώς δεν μου

δίνει δυνατότητες διαχείρισης του φακέλου.

καμία λύση?

Edited by nikos719

My Phone: HTC HD2,HTC Desire,HTC Desire HD

My Rom...: X

My Radio.: 2.15.50.14

Android...: Mdjs CyanogenMod 7 2.4 Nand On Magldr 1.12 Or Windows phone 7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...