Jump to content

Ποιο το κατάλληλο μέγεθος για οθόνη κινητού;


 Κοινοποίηση

καταληλο μεγεθος οθονη για κινητο τηλεφωνο  

54 members have voted

  1. 1. καταληλο μεγεθος οθονη για κινητο τηλεφωνο

    • 3.5''
      27
    • 3.7''
      16
    • 4.0''
      7
    • 4.2''
      4


Recommended Posts

Το ιδανικό για smartphone για μένα είναι 4".Μετά ξεφεύγουμε.Χωρίς να λέω ότι δεν θα έπαιρνα ένα με 4.3".
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

4'' = the best για touch φάση πάντα

για κανονικό τηλέφωνο... ξέρετε αυτά που πέρνουμε τηλέφωνο, όσο μικρότερο το μέγεθος τόσο το καλύτερο

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

3,5 με 4 για εμενα ειναι η ιδανικη,τα 4.3 καθονται αβολα στο χερι και κουραζουν αναλογα και τι χερι βεβαια

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

4 χρυσή τομή νομίζω,το xperia x10 ας πούμε είναι τέλειο σαν μέγεθος συσκευής προς μέγεθός οθόνης.

 

Sent from my Milestone

Motorola m3688,nokia 6110, nokia 6150, nokia 3410, ericsson w700, ericsson w610, samsung g810,nokia n73 m.e., Samsung omnia hd,iphone 3gs,nokia n79, motorola milestone,motorola defy,Motorola Atrix, samsung galaxy note,Samsung Galaxy note 2
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Εμένα 3,5 με βολεύει και δεν θέλω και παραπάνω γιατί μετά γίνετε παντόφλα.

Creative your world!!

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα 3,5 με βολεύει και δεν θέλω και παραπάνω γιατί μετά γίνετε παντόφλα.

 

Δηλαδη αν το i-phone σου παραμενε ιδιο ως προς το μεγεθος της συσκευης, και αλλαζανε την οθονη και την κανανε πιο πανοραμικη (16:9) εξαφανιζοντας τα κενα σημεια της μπροστινης προσοψης και κανανε το κεντρικο πληκτρο πιο μικρο, θα σε χαλαγε??

Μη το παρεις προσωπικα αλλα εδω δεν λενε για το πιο κινητο ειναι καλυτερο αλλα μεχρι ποσο μπορει να υπαρχει σε μεγεθος μια οθονη αφης και να μην ποντοφλιαζει. Οποτε πιστευω και το i-phone 4 αν ειχε πιο μεγαλη οθονη (ασχετα αν υποστηριζε διαφορες εφαρμογες) για τα γουστα σου παλι θα σου αρεσε.:)

Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι θέλουμε, αν δεν έχουμε απαιτήσεις και το έχουμε μόνο για να παίρνουμε τηλέφωνο όσο μιρκότερο τόσο καλύτερο. Αν θέλουμε όμως smartphone να σερφάρουμε στο internet και να παίζουμε και κανα παιχνιδάκι αξιόλογα οι 4 ίντσες είναι μονόδρομος. Πάντως όσον αφορά το κράτημα στο χέρι που έχει αναφερθεί, το sii παρ'όλο που είναι μεγαλύτερο, έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι από το s. Και συνηθίζεται εύκολα, σε τέτοιο βαθμό που οι μικρότερες οθόνες σε χαλάνε. Είναι όπως οι τηλεοράσεις. Παλιά είχαμε τις 32 για μεγάλες. Τώρα που καλομάθαμε με 50αρες ακόμη και οι 40αρες μας φαίνονται μικρές. Η θέαση όμως σε 50αρα είναι άλλη εμπειρία.
Link to comment
Share on other sites

Αναλόγως τι θέλουμε, αν δεν έχουμε απαιτήσεις και το έχουμε μόνο για να παίρνουμε τηλέφωνο όσο μιρκότερο τόσο καλύτερο. Αν θέλουμε όμως smartphone να σερφάρουμε στο internet και να παίζουμε και κανα παιχνιδάκι αξιόλογα οι 4 ίντσες είναι μονόδρομος. Πάντως όσον αφορά το κράτημα στο χέρι που έχει αναφερθεί, το sii παρ'όλο που είναι μεγαλύτερο, έχει καλύτερο κράτημα στο χέρι από το s. Και συνηθίζεται εύκολα, σε τέτοιο βαθμό που οι μικρότερες οθόνες σε χαλάνε. Είναι όπως οι τηλεοράσεις. Παλιά είχαμε τις 32 για μεγάλες. Τώρα που καλομάθαμε με 50αρες ακόμη και οι 40αρες μας φαίνονται μικρές. Η θέαση όμως σε 50αρα είναι άλλη εμπειρία.

 

Ναι αλλά τις τηλεοράσεις ούτε τις βάζεις στην τσέπη ούτε τις κρατάς στο χέρι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά τις τηλεοράσεις ούτε τις βάζεις στην τσέπη ούτε τις κρατάς στο χέρι.

Όπως και δεν μπορείς να σερφάρεις στις 3,5 ίντσες. Anyway, αλλού ήταν το point. Πάντως και στην τσέπη, το sii με 116 gr δεν το νιώθεις όσο ένα μικρότερο σε μέγεθος αλλά βαρύτερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
3.8 ίντσες είναι μια χαρά μέγεθος, αν και απ΄ότι έχω καταλάβει, ό,τι και να πάρουμε μετά από λίγο καιρό το συνηθίζουμε και μας φαίνεται μικρό.
Link to comment
Share on other sites

3.8 πιστεύω είναι μια χαρα αν και με τις 3.5 άνετα είμαι και δεν έχω πρόβλημα στο σερφαρισμα που εννοείται ότι με μεγαλύτερη οθόνη είναι καλύτερο αλλα δεν με βολεύει το μέγεθος των κινητών που παίζουνε στις 4-4.3 ίντσες.Πιστευω το galaxy w που βγαίνει σε λίγο καιρό θα είναι το ιδανικό με βάση αναλογία μέγεθος οθόνης-κινητού
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...