Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναφέρεται λίγες σελίδες πιο πίσω πολλάκις.

 

Ευχαριστω πολυ:-)

 

[http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3402515#post3402515]

Edited by panagiog
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα φίλε μου V@gelis ποιοτικά πως είναι η θήκη σου γιατί την είδα και την ζήλεψα. Εγώ πήρα μια άλλη αλλά δεν είναι τόσο βολική, πρέπει να βγάλεις έξω το τηλέφωνο για να το χρησιμοποιήσεις.

 

Γεια σου φιλε μου. Η συγκεκριμενη θηκουλα ειναι πολυ ποιοτικη, με σωστες διαστασεις -για δερματινη, flip type- και τα απαραιτητα cut outs στα σημεια που απαιτειται.

Το μειον της - που θα πρεπει να λαβεις υποψη σου- ειναι οτι θα πρεπει να κρατας τη συσκευη κάπως περίεργα όταν μιλάς απευθείας από αυτή, καθώς το "καπάκι" δεν είναι folding και δε μπορεί να "διπλωθεί" όταν το κρατας.

Εγω δεν εχω τετοιο προβλημα (χρησιμοποιω μονιμως ασυρματο ακουστικο), αλλα στο επισημαίνω γιατί είναι σημαντικό.

Κατά τα άλλα δε νομίζω ότι υπάρχει πιο καλή - λιτή δερμάτινη flip type για το streak - βασικα είναι η μόνη ποιοτική, μαζί με την υλοποιηση της pdair και την αυθεντική της Dell.

Σύντομα εντυπώσεις κι απο την Original της Dell...

 

@ panagiog:

Παναγιωτη σου απαντησε ο φιλος athanaso77.

Αργοτερα αν ρουταρεις τη συσκευη σου ξηλωνεις και το swype που εχει η 2.2 (αλλα χωρις ελληνικη υποστηριξη) και βαζεις παλιοτερη εκδοση (με τη χρηση του Titanium backup και ενα καλο explorer, οπως το root explorer). Παιζει αψογα με αυτο τον τροπο και τα μεγαλα πληκτρα στο dell ειναι απολαυση...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ V@gelis και εγω συνήθως μιλώ με ανοιχτή ακρόαση όποτε με βολεύει πολύ. Αυτό που μου άρεσε επίσης είναι όλα τα απαραίτητα cut outs στα σημεία που απαιτείται.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι θυμαμαι, ειχαμε παρει την ιδια περιοδο τα πρωτα streak (και μπραβο σου που το παλεψες κι εκανες υπομονη για να το δουλεψεις με τη rebelsim).

Εγω απο τοτε δοκιμασα διαφορες συσκευες, αλλα κατεληξα παλι στο καταπληκτικο αυτο μικρο tablet phone.

Υ.Γ. Σημερα ηρθε κι η θηκουλα που ποσταρα παραπανω. Θα περιμενω και την επισημη δερματινη της dell και μολις παραλαβω θα τις συγκρινω με την otterbox impact case.

 

Καλα θυμασαι ! Το παλευω με την rebel sim v1.1 μετα v1.2 και τωρα v1.3 beta.

Αντε να το ξεκλειδωσω με τον κωδικο της Ο2 να ησυχασω.

Αυτη τη στιγμη εχω 2 θηκες, η μια ειναι η

http://cgi.ebay.co.uk/D2-Custom-Made-Leather-case-DELL-Streak-Mini-5-/390275253360?pt=PDA_Accessories&hash=item5ade37c470

τελεια ποιοτητα αλλα δεν ειναι βολικη.

Η αλλη , η οποια και χρησιμοποιω τωρα ειναι

http://www.fommy.co.uk/view-full-page.asp?skuno=89120

δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα ειναι βολικη και προστατευει το Streak.

Link to comment
Share on other sites

Καλα θυμασαι ! Το παλευω με την rebel sim v1.1 μετα v1.2 και τωρα v1.3 beta.

Αντε να το ξεκλειδωσω με τον κωδικο της Ο2 να ησυχασω.

Αυτη τη στιγμη εχω 2 θηκες, η μια ειναι η

http://cgi.ebay.co.uk/D2-Custom-Made-Leather-case-DELL-Streak-Mini-5-/390275253360?pt=PDA_Accessories&hash=item5ade37c470

τελεια ποιοτητα αλλα δεν ειναι βολικη.

Η αλλη , η οποια και χρησιμοποιω τωρα ειναι

http://www.fommy.co.uk/view-full-page.asp?skuno=89120

δεν ειναι οτι καλυτερο, αλλα ειναι βολικη και προστατευει το Streak.

 

Ελπιζω φιλε μου να σου δωσει τον κωδικο η Ο2 να τελειωνει αυτη η ιστορια γιατι απο τον Ιουλη ακομα αρνουνταν πεισματικα -λογω του "υποτιθεμενου" exclusivity- να δωσει τον περιφημο κωδικο, με τα πλειστα οσα συνεπαγεται αυτο.

Για θηκες σιλικονης αυτη της Amzer που ποσταρεις, μαζι με την Otterbox impact και τη σιλικονη της boxwave ειναι οι καλυτερες.

Link to comment
Share on other sites

Β@γγελη σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση(Απαντηση φορουμιστα που θελει να βοηθεισει!)

 

Για τους φιλους των dell που εχουν βαλει το EL Keyboard on Demand ο τυπος εκανε update κ το μικρο Ελληνικο πληκρολογειο τεριαζει πλεον σουπερ στο Dell.Οποιος δεν το εχει αναβαθμησει η σκεφτεται να το κανει ....on the market

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα χρειαστω μια βοήθεια.Πήρα σήμερα ένα dell streak και έχει μέσα έναν λογαριασμό gmail.Εκανα factory reset μα εξακολουθει να υπάρχει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο market.Με ποιο τρόπο το επαναφέρω σε κατάσταση μαμά ωστε να το στήσω όπως θέλω;Διάβασα όλες τις σελίδες αλλα δεν βρήκα κάτι για το θεματάκι μου.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα χρειαστω μια βοήθεια.Πήρα σήμερα ένα dell streak και έχει μέσα έναν λογαριασμό gmail.Εκανα factory reset μα εξακολουθει να υπάρχει με αποτέλεσμα να μην μπορώ να μπω στο market.Με ποιο τρόπο το επαναφέρω σε κατάσταση μαμά ωστε να το στήσω όπως θέλω;Διάβασα όλες τις σελίδες αλλα δεν βρήκα κάτι για το θεματάκι μου.

 

Καλοριζικο. Αν του εκανες σωστα επαναφορα ρυθμισεων θα επρεπε να εχει σβηστει ο λογαριασμος. Δοκιμασε ξανα...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολύ.Βάσει των οδηγιών του τηλεφώνου βάδισα όσον αφορά την διαγραφή αλλα δεν έγινε.Εν τέλει με λίγο περισσότερο ψαξιμο το βρήκα.Κρατάμε πατημένο το κουμπι on/off.Επιλέγουμε την απενεργοποίηση και ταυτόχρονα παταμε και κρατάμε πατημένα τα κουμπιά της έντασης.Μας εμφανίζει 1 μενου.Αφήνουμε όλα τα κουμπιά ελεύθερα και με τα πλήκτρα της έντασης επιλέγουμε τι θέλουμε να κάνουμε.Επικυρώνουμε την επιλογή μας με το κουμπι της φωτογραφικής μηχανής.Μία ακόμη απορία.Κατάφερε να παίξει καποιος mkv 720p με Ελλ srt?Όσο και να το πάλεψα δεν είχα τύχη και μου φαίνεται παράξενο μιάς και στο galaxy S αυτο ήταν δεδομένο.Kάτι ακόμη,υπάρχει Ελληνικο T9 για τα μηνύματα; Edited by pikosapikos
Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω πολύ.Βάσει των οδηγιών του τηλεφώνου βάδισα όσον αφορά την διαγραφή αλλα δεν έγινε.Εν τέλει με λίγο περισσότερο ψαξιμο το βρήκα.Κρατάμε πατημένο το κουμπι on/off.Επιλέγουμε την απενεργοποίηση και ταυτόχρονα παταμε και κρατάμε πατημένα τα κουμπιά της έντασης.Μας εμφανίζει 1 μενου.Αφήνουμε όλα τα κουμπιά ελεύθερα και με τα πλήκτρα της έντασης επιλέγουμε τι θέλουμε να κάνουμε.Επικυρώνουμε την επιλογή μας με το κουμπι της φωτογραφικής μηχανής.Μία ακόμη απορία.Κατάφερε να παίξει καποιος mkv 720p με Ελλ srt?Όσο και να το πάλεψα δεν είχα τύχη και μου φαίνεται παράξενο μιάς και στο galaxy S αυτο ήταν δεδομένο.Kάτι ακόμη,υπάρχει Ελληνικο T9 για τα μηνύματα;

 

Αυτο που λες πρεπει να εγινε γιατι σε καποιες συσκευες με τη 2.2 δε δουλευει ουσιαστικα η επαναφορα μεσα απο το μενου, οποτε πολυ σωστα την εκανες απο το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Όλο αυτό τον καιρό χρισιμοποιοΰσα την official 2.2 της dell. Πρωχθές αποφάσισα να βάλω την 1.5.3 του dj_steve.

 

WOW!!!!! Σαν να αγώρασα καινούργια συσκευή. Η ταχήτητα είναι απίστευτη. Η απόκρηση το κάτι άλλο. Δεν κολλάει ποτέ πια. Το gps κλειδώνει σε 2 δεύτερα και δουλεύει και το ράδιο.

 

Για κάποιο λόγο αρνούμουνα να βάλο κάτι άλλο εκτός από τη ROM της dell αλλά πλέον δεν ξαναγυρίζω πίσο.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα με την 1.5.2 του dj steve, αλλα η αυτονομια δεν με ικανοποιουσε και πλεον το streak μου φορα και παλι την επισημη 2.2, απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Ποια εκδοση της 2.2 ειχες πριν στο streak σου?

Link to comment
Share on other sites

Επαιζα με την 1.5.2 του dj steve, αλλα η αυτονομια δεν με ικανοποιουσε και πλεον το streak μου φορα και παλι την επισημη 2.2, απο την οποια ειμαι πολυ ευχαριστημενος.

Ποια εκδοση της 2.2 ειχες πριν στο streak σου?

 

Είχα την τελευταία 318. Πάντος από ότι διαβάζω η 1.5.2 με την 1.5.3 έχει μεγάλη διαφορά. Το ράδιο επίσης για μένα είναι πολύ συμαντικό. Ότι αφορά τη μπαταρία δεν έχω δει καμία διαφορά. Σήμερα μου ήρθε και η καινούργια μπαραρία 1800αρα. Ανιπομονώ να την φορτίσω και να την τεστάρω. Μετά από 2-3 μερες που θα στρώσει θα σας πω εντιπόσεις.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είχα την τελευταία 318. Πάντος από ότι διαβάζω η 1.5.2 με την 1.5.3 έχει μεγάλη διαφορά. Το ράδιο επίσης για μένα είναι πολύ συμαντικό. Ότι αφορά τη μπαταρία δεν έχω δει καμία διαφορά. Σήμερα μου ήρθε και η καινούργια μπαραρία 1800αρα. Ανιπομονώ να την φορτίσω και να την τεστάρω. Μετά από 2-3 μερες που θα στρώσει θα σας πω εντιπόσεις.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

 

Καλημερα,

Αν δεν σου ειναι κοπος, μαζι με τις εντυπωσεις ανεφερε

την μαρκα το κοστος και απο που αγορασες την μπαταρια...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Αν δεν σου ειναι κοπος, μαζι με τις εντυπωσεις ανεφερε

την μαρκα το κοστος και απο που αγορασες την μπαταρια...

 

Η μπαταρια ειναι της mugen.

 

http://www.mugenbattery.com/dell-streak-extended-power-battery-1800mah.htm

 

Με την πρωτη φορτιση μου κρατισε 1:30 ωρα παραπανω απο τη μαμισια. Πιστευω σε καμια βδομαδα να φτασει της 2:30 3:00 ωρες. Την τεσταρα αφηνοντας το τηλεφωνο ανοιχτο μεχρι να φτασει στο 10%. Εκανα το ιδιο πρωτα με τη μαμισια.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το άλλο το θηρίο με τα 4800mah το είδες;Ελπίζω να ανέβει η διαρκεια γιατι ειναι πολύ μικρη η διαφορα.Εν τέλει,κάποιος καλός player για flac και mkv 720p με srt υπάρχει;Εχω κατεβάσει τα πάντα απο το market άλλα μπαα...
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες μου χει κανει στο ασχετο 2 επανεκκινησεις μονο του. εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο?εχω την 2.2 της dell

 

 

 

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταιες μερες μου χει κανει στο ασχετο 2 επανεκκινησεις μονο του. εχει παρατηρησει κανεις αλλος κατι παρομοιο?εχω την 2.2 της dell

 

Εμενα μου εκανε αρκετα συχνα επανεκκινησεις οταν το ειχα παρει και ειχε την 1.6 .

Δεν ξερω αν και σε σενα συμβαινει το ιδιο αλλα εχει ενα προβλημα μεταξυ καπακιου και μπαταριας (το διαβασα και σε αλλα forum). Ετσι οποτε το ακουμπαγες λιγο πιο δυνατα στο πισω μερος , απο την μερια του ηχειου (οχι της καμερας), εκανε restart.

Η λυση ηρθε με ενα κομματακι χαρτι λιγο πιο χοντρο απο το κανονικο, αναμεσα στην μπαταρια και το καπακι περιπου στο σημειο που βρισκονται οι επαφες της μπαταριας.

Ακομα και τωρα αν βγαλω το καπακι και ξεχασω το χαρτακι κανει τα ιδια.

Τελος λοιπον τα restart για μενα .

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η λυση ηρθε με ενα κομματακι χαρτι λιγο πιο χοντρο απο το κανονικο, αναμεσα στην μπαταρια και το καπακι περιπου στο σημειο που βρισκονται οι επαφες της μπαταριας.

Ακομα και τωρα αν βγαλω το καπακι και ξεχασω το χαρτακι κανει τα ιδια.

Τελος λοιπον τα restart για μενα .

 

Δυστυχώς όμως δεν δικαιολογούνται τέτοιες λύσεις για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ειναι της mugen.

 

http://www.mugenbattery.com/dell-streak-extended-power-battery-1800mah.htm

 

Με την πρωτη φορτιση μου κρατισε 1:30 ωρα παραπανω απο τη μαμισια. Πιστευω σε καμια βδομαδα να φτασει της 2:30 3:00 ωρες. Την τεσταρα αφηνοντας το τηλεφωνο ανοιχτο μεχρι να φτασει στο 10%. Εκανα το ιδιο πρωτα με τη μαμισια.

 

Sent from my Dell Streak using Tapatalk

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όμως δεν δικαιολογούνται τέτοιες λύσεις για μια συσκευή αυτής της κατηγορίας!

Πράγματι, δεν ειναι όμως συνηθισμένο πρόβλημα. Γενικά το στρηκ ειναι αξιόπιστο κι αυτο το μαρτυρούν τα ελάχιστα μηνύματα για επίλυση προβλημάτων...

Link to comment
Share on other sites

τώρα που είπατε για καπάκι ένα άλλο θέμα που μου κάνει είναι ότι το καπάκι της μπαταρίας κάτω αριστερά στην πλευρά του φλας χαλαρώνει και όπως το κρατάς πιέζεται μέσα και ψιλοπαίζει όπως πατάς το δάχτυλο σου εκεί,το θέμα λύνεται με να σύρεις το καπάκι μια δεξιά και μετά πάλι αριστερά. αλλά μετά από κάποιες μέρες χαλαρώνει ξανά...δεν είναι λειτουργικό αυτό το πρόβλημα,απλά ενοχλητικό όπως κάθεσαι και το κρατάς να παίζεις με το δάκτυλο με το καπάκι πάνω κάτω...
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

τώρα που είπατε για καπάκι ένα άλλο θέμα που μου κάνει είναι ότι το καπάκι της μπαταρίας κάτω αριστερά στην πλευρά του φλας χαλαρώνει και όπως το κρατάς πιέζεται μέσα και ψιλοπαίζει όπως πατάς το δάχτυλο σου εκεί,το θέμα λύνεται με να σύρεις το καπάκι μια δεξιά και μετά πάλι αριστερά. αλλά μετά από κάποιες μέρες χαλαρώνει ξανά...δεν είναι λειτουργικό αυτό το πρόβλημα,απλά ενοχλητικό όπως κάθεσαι και το κρατάς να παίζεις με το δάκτυλο με το καπάκι πάνω κάτω...

 

Επειδη περασαν 3 streak απο τα χερια μου κι ειδα αλλα τοσα φιλων, παρατηρησα πως αυτο ηταν συχνο προβλημα στα πρωτα κομματια. Το δικο μου, οπως κι αλλο ενα απο εξπανσυς που ειδα προ ημερων (καινουρια παρτιδα δηλαδη) δεν εχουν τετοια θεματα. Το διορθωσαν, εστω και καθυστερημενα, αυτο το -πραγματι- ενοχλητικο σημειο.

 

Υ.Γ. Ειχα πει πως θα κανω μια μικρη παρουσιαση 3 θηκων. Ακομα περιμενω την original της Dell, η οποια για καποιο λογο φαινεται πως χαθηκε κατα την αποστολη - το amazon φροντισε να την ξαναστειλει, οποτε θα ενημερωσω μολις παραλαβω!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τις θήκες θα είναι πολύ καλη κίνηση και ενδιαφέρουσα μιας και κάθε φορα που το βγάζω απο την τσέπη οι κινήσεις μου είναι σαν νευροχειρουργού.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε Σωτήρη (slekkas) και εγώ έχω την 2.2 της Dell, θα ήθελα να ξέρω αν είναι δύσκολο να περάσω την 1.5.3 του dj_steve ( δεν ξέρω πως γίνετε ). Είναι εύκολο αν δεν μου αρέσει να γυρίσω στην 2.2 που έχω τώρα ;; και επίσης αν αλλάξω από 2.2 στην 1.5.3 του dj_steve θα χάσω όλα μου τα δεδομένα ;; ( επαφές προγράμματα). Ειδα πως βγήκε και η 1.6.0 Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...