Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ελληνικό πληκτρολόγιο: Keyboard on Demand EL Trial το κατεβάζουμε από Market. Πάμε πάνω στην γραμμή που είναι να γράψουμε πατάμε παρατεταμένα με το δάκτυλο μας και μας βγάζει « μέθοδος εισαγωγής» και επιλεγούμε το πληκτρολόγιο που θέλουμε.

 

Παιδιά δοκίμασε το FM radio κανείς άλλος, Streak_Radio.apk από Movado.Κάποιοι λένε πως παίζει κανονικά στο 2.2 εγώ διάβασα πως είναι για 2.1 και πως είναι για Rooter Phone ( δεν ξέρω τι σημαίνει αυτό ) σε έμενα επέμενα πολλές φορές και δεν μου παίζει και το κακό είναι πως το ράδιο με ενδιαφέρει πολύ.

Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλάμε παιδιά έχω στραβωθεί όλοι μέρα σήμερα μπροστά στο κινητό. Τα μηνύματα με Ελληνικούς χαρακτήρες δεν μου τα εμφανίζει σωστά. Επίσης ξέρει κανείς πως σετάρουμαι το 3G για cosmote?

 

και ένα πληκτρολόγιο.

 

το slide it εχει και ελληνικά αλλά είναι επι πληρωμή...μπορείς να το δοκιμάσεις στην αρχή δωρεάν..δοκίμασε το...εμένα μια χαρά μου τα εμφανίζει τα ελληνικά... για cosmote δυστυχώς δεν ξέρω...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικό πληκτρολόγιο: Keyboard on Demand EL Trial το κατεβάζουμε από Market. Πάμε πάνω στην γραμμή που είναι να γράψουμε πατάμε παρατεταμένα με το δάκτυλο μας και μας βγάζει « μέθοδος εισαγωγής» και επιλεγούμε το πληκτρολόγιο που θέλουμε.

αφού πρώτα το έχουμε ενεργοποιήσει από τα settings..

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω και εγω μια εφαρμογη με rss απο ελληνικα ειδησεογραφικα portal οποτε θα εχεις σε λιγο και ελληνικα νεα ...

Κοιταχτε ενα βιντεακι παρουσιαση streak και froyo ελληνικο εδω

Οσο για αυτα που ρωταει ο φιλος slekkas

1)outlook export se CVS και gmail import from cvs στο account σου

2)Σαν developer μου την δινει να ψαχνεις για αγοραστα τσαμπα...στο android υπαρχουν απειρα free να κανεις την δουλεια σου ....ααα και πατατε καμια διαφημιση να περνουμε και εμεις οι developer κατι τις...

3)Τωρα οσον αφορα τα jailbreak klp σκεψου τι τα θες και μετα δες ...μην κοιτας το δεντρο αλλα το δασος ...θες εφαρμογες κατεβαζεις απο market η απλα τα apk και install απο τον astro manager

4)Πληκτρολογιο βάλε της htc ...βρες το apk...

5)Ολα τα ερωτηματα σου κοιτα τα οχι εδω αλλα στα forum περι λογισμικου android και οχι συσκευων

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Στο 2.2 το τηλέφωνο γίνετε Root πανεύκολα, πηγαίνεις στο Market και κατεβάζεις την z4root.apk και κάνει μονή της αυτή εφαρμογή όλη την δουλεία. Μετά έκανα εγκατάσταση την StreakRadio.apk ,τώρα δεν μου βγάζει πρόβλημα αλλά δεν ακούω τίποτα στα ακουστικά. Συντονίζω (γράφω) 100,9 την ERA Sport που πιάνω στην περιοχή μου αλλά δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

θα το παΡΩ την πεμπτη ,ποιες εφαρμογες ειναι must have για το στρεακ μου?θα το εχω σαν κυριο κινητο me rebel sim με 2.2 froyo .εντυπωσεις?
Link to comment
Share on other sites

Στο 2.2 το τηλέφωνο γίνετε Root πανεύκολα, πηγαίνεις στο Market και κατεβάζεις την z4root.apk και κάνει μονή της αυτή εφαρμογή όλη την δουλεία. Μετά έκανα εγκατάσταση την StreakRadio.apk ,τώρα δεν μου βγάζει πρόβλημα αλλά δεν ακούω τίποτα στα ακουστικά. Συντονίζω (γράφω) 100,9 την ERA Sport που πιάνω στην περιοχή μου αλλά δεν παίζει.

 

Εάν το rootάρεις, επηρεάζει το baseband ή τις μελλοντικές αναβαθμίσεις; Γενικά, υπάρχει περίπτωση να επηρεαστεί η σταθερότητα της συσκευής ; Το δοκίμασες σε official 2.2?

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Ναι σε 2.2 έκανα Root και παραμένει σταθερό. Μη με στεναχωρείς, πουθενά δεν έγραφε για προβλήματα . Η ιδία εφαρμογή ήταν δυνατόν να καταργείται το Rooting κάθε φορά που κάνεις επανεκκίνηση ή μόνιμα. Πρώτα δοκίμασα το μη μόνιμο πέρασα το FM Radio και δούλευε κανονικά, όταν έκανα επανεκκίνηση το FM Radio μου έβγαζε πρόβλημα και έτσι αποφάσισα και έκανα το μόνιμο Rooting. Πιστεύεις πως όταν βγει η καινούργια αναβάθμιση και πάω να την περάσω θα έχω πρόβλημα ;;; Επίσης τι είναι η Baseband ;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο εμένα φαίνεται παράξενο που ένα κινητό που το αγόρασα από Ελλάδα, σε μεγάλο πολυκατάστημα, έχει στο μενού Ελληνική υποστήριξη αλλά δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Γιατί πρέπει να γ.......ε 2 μέρες για κάτι που θα έπρεπε να υπάρχει ήδη; Δεν θέλω να βάλω άλλο πληκτρολόγιο θέλω να χρησιμοποιήσω το swype που έρχεται με το Froyo.

 

Δεν θα το επιστρέψω γιατί μου αρέσει πολύ η πεντάρα οθόνη και ευελπιστώ ότι κάποια στιγμή θα φτιάξουν αυτά το μικρο προβληματάκια.

 

Ένα καινούργιο πρόβλημα που έχω είναι το εξής: Σε κάποιες σελίδες το μήνυμα Data connectivity problem, The page contains too many server redirects.

Δοκιμάστε http://www.modaco.com. Με Opera Mini δουλεύει μια χαρά. Και πάλι εγώ όμως θέλω να χρησιμοποιώ την εφαρμογή που έρχεται με το κινητό και όχι να αναγκάζομαι να κάνω αλχημείες.

 

Έχω άδικο ρε παιδιά που είμαι αγανακτισμένος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο εμένα φαίνεται παράξενο που ένα κινητό που το αγόρασα από Ελλάδα, σε μεγάλο πολυκατάστημα, έχει στο μενού Ελληνική υποστήριξη αλλά δεν έχει Ελληνικό πληκτρολόγιο;

 

Γιατί πρέπει να γ.......ε 2 μέρες για κάτι που θα έπρεπε να υπάρχει ήδη; Δεν θέλω να βάλω άλλο πληκτρολόγιο θέλω να χρησιμοποιήσω το swype που έρχεται με το Froyo.

 

Δεν θα το επιστρέψω γιατί μου αρέσει πολύ η πεντάρα οθόνη και ευελπιστώ ότι κάποια στιγμή θα φτιάξουν αυτά το μικρο προβληματάκια.

 

Ένα καινούργιο πρόβλημα που έχω είναι το εξής: Σε κάποιες σελίδες το μήνυμα Data connectivity problem, The page contains too many server redirects.

Δοκιμάστε http://www.modaco.com. Με Opera Mini δουλεύει μια χαρά. Και πάλι εγώ όμως θέλω να χρησιμοποιώ την εφαρμογή που έρχεται με το κινητό και όχι να αναγκάζομαι να κάνω αλχημείες.

 

Έχω άδικο ρε παιδιά που είμαι αγανακτισμένος;

 

Τα προβλήματα που αναφέρεις τα είχαν επισημάνει σε φόρουμ, τι να κάνουμε καμιά συσκευή δεν είναι τέλεια. Και το πρόβλημα με τον browser (αν και εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin HD) και με το πληκτρολόγιο το έχουν όλοι, και πιθανόν να λυθεί με μελλοντική αναβάθμιση. Αν θες πληκτρολόγιο ανάλογο του Swype με ελληνικά PM me. Έχω και έκδοση του Swype με ελληνικά, αλλά επειδή είναι πιο παλιά από αυτή που έχει ήδη στη μνήμη το κινητό, δεν την περνάει. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση των εφαρμογών που υπάρχουν ήδη στη μνήμη. στη συκευή αυτή είναι μικρό το πρόβλημα καθώς έχει τεράστια μνήμη, φοβερό πρόβλημα είχα παλαιότερα με το HTC Desire το οποίο μπούκωνε εύκολα...

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

να σας κανω καποιες ερωτησεις?

με την 2.2 divx paizei?

με το skype μπορω να κανω video call?

 

1. ναι με τον RockPlayer, ΤΕΛΕΙΑ !!!

2. όχι, πιθανόν στο μέλλον με το Fring

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

πλοηγηση google maps στην ελλαδα υποστηριζει?

 

Δεν γνωρίζω, αλλά γιατί να χρεώνεσαι όταν τρέχει ότι θες (εγώ έχω βάλει Navigon, Sygic, NDrive & Navionics Marine και παίζουν όλες ρολόι);

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα που αναφέρεις τα είχαν επισημάνει σε φόρουμ, τι να κάνουμε καμιά συσκευή δεν είναι τέλεια. Και το πρόβλημα με τον browser (αν και εγώ χρησιμοποιώ τον Dolphin HD) και με το πληκτρολόγιο το έχουν όλοι, και πιθανόν να λυθεί με μελλοντική αναβάθμιση. Αν θες πληκτρολόγιο ανάλογο του Swype με ελληνικά PM me. Έχω και έκδοση του Swype με ελληνικά, αλλά επειδή είναι πιο παλιά από αυτή που έχει ήδη στη μνήμη το κινητό, δεν την περνάει. Δυστυχώς δεν μπορείς να κάνεις απεγκατάσταση των εφαρμογών που υπάρχουν ήδη στη μνήμη. στη συκευή αυτή είναι μικρό το πρόβλημα καθώς έχει τεράστια μνήμη, φοβερό πρόβλημα είχα παλαιότερα με το HTC Desire το οποίο μπούκωνε εύκολα...

 

Φίλε μου με βοήθησες πολύ και σε ευχαριστώ. Χάρη στη βοήθεια όλων σας το κινητό αυτό κοντεύει να γίνει εύχρηστο(έχει ακόμα δρόμο:)).

 

Ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που έχει το 2.2(δεν ξέρω αν το είχε και το 1.6 γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ) είναι ότι μετά από λίγο το WIFI ενώ δείχνει συνδεδεμένο δεν έχει ίντερνετ. Πρέπει να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω για να δουλέψει.

 

Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα που έχει το 2.2(δεν ξέρω αν το είχε και το 1.6 γιατί δεν το έχω δουλέψει ποτέ) είναι ότι μετά από λίγο το WIFI ενώ δείχνει συνδεδεμένο δεν έχει ίντερνετ. Πρέπει να το κλείσω και να το ξανά ανοίξω για να δουλέψει.

Το έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα;

- Τα προβληματα αυτα εχουν επισημανθει απο αρκετους χρηστες του εξωτερικου και η Dell ,αν δεν το προσεξατε ,σταματησε τις αναβαθμισεις της 2.2 μεχρι να λυθουν τα προβληματα και απ' οτι ακουγεται ,μεχρι τα μεσα Δεκεμβριου θα επανελθει με ενημερωμενο upgrade της 2.2 :)

- Οποτε να ειμαστε ετοιμοι για μια τουλαχιστον αναβαθμιση-ενημερωση του firmware 2.2 ..

 

2.Και το σημαντικότερο είναι ότι συχνά η οθόνη παγώνει και δεν αντιδρά ενώ τα φυσικά πλήκτρα λειτουργούν κανονικά....φανταστείτε να χτυπάει το τηλέφωνο και να μην μπορείς να απαντήσεις γιατί δεν μπορείς να σύρεις την μπάρα ξεκλειδώματος....τραγική κατάσταση....τι μπορεί να φταίει?

 

- Καποιοι με το ιδιο προβλημα διαβαζω οτι κανουν calibration στην οθονη και διορθωνεται.

- Στην θεση σου για να ημουν ησυχος ,θα εκανα απο recovery, factory data reset ,με οτι αυτο συνεπαγεται :( .. και αν δεν ειχε αποτελεσμα ,.... θα εκανα calibration.

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Στην θεση σου για να ημουν ησυχος ,θα εκανα απο recovery, factory data reset ,με οτι αυτο συνεπαγεται :( .. και αν δεν ειχε αποτελεσμα ,.... θα εκανα calibration.

 

έχω κάνει 2 φορές factory reset για άλλους λόγους και τίποτα...έβγαλα όλους τους launchers και άφησα μόνο το stage να δω πως συμπεριφέρεται με αυτόν.

επειδή δεν το χω ξανακάνει είναι κάτι μη προτεινόμενο το screen calibration?

να καταφύγω εκεί ως τελευταία λύση?

 

Μακάρι να διορθώσει γρήγορα τα λάθη η Dell αν και μπορώ να πω ότι είναι μια εταιρία που ακούει τον χρήστη, στην 2,2 έχει διορθώσει όλα όσα δεν άρεσαν στην 1,6 και τα λέγαμε στα φόρουμ του εξωτερικού.

 

αυτό με το wifi το χω και γω,στην αρχή νόμιζα ότι δεν είχα βάλει να μην κλείνει στην αναμονή μετά το τσέκαρα και το κάνε πάλι αλλά εντάξει δεν είναι πολύ ενοχλητικό, μια στις τόσες το κάνει...σε σύγκριση να χτυπάει το τηλέφωνο και να μην μπορείς να το σηκώσεις...ή ακόμα χειρότερα να πας να αποθηκεύσεις αριθμό κοπέλας και να σε περιμένει να το ξεκλειδώσεις...

 

άλλα bug δεν έχω βρει, δεν ξέρω αν θεωρείται bug το ότι σκρολάρει πολύ αργά όταν πας να προσθέσεις εφαρμογή στην επιφάνεια εργασίας και κάτι παρόμοια...

για το ράδιο με ροοτ συσκευή δεν ακούω τίποτα από τα ακουστικά...ελπίζω να βγεί κάτι επίσημο...

επίσης και γω θεωρώ απαράδεκτο να κυκλοφορεί επίσημα συσκευή από την αντιπροσωπεία και να μην έχει ελληνικό πληκτρολόγιο.νομίζω αυτό σηκώνει και καταγγελία (εκτός αν έχει το android keyboard ελληνικά, δεν το χω ψάξει, τότε δεν φταίει η Dell, απλά ένα πρόγραμμα τρίτου κατασκευαστή).

 

Και μιας και το γράψα το κατεβατό μου μια τελευταία ερώτηση..στην εφαρμογή για το μαιλ έχω συνδέσει το hotmail μου. 4-5 φορές την μέρα θα μου βγάλει ειδοποίηση ότι έχω mail...και είναι πάντα 2-3 mail παλιά(μήνα και πάνω),συνήθως τα ίδια, τα οποία τι mark as read έχω κάνει, τι διαγραφή, εκεί αυτό, συνέχεια το ίδιο. Ξέρει κάποιος κάποια λύση?

ουφ....:):):)

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ με επίσημη 2.2 δέν έχω προβλήματα με το σκρολάρισμα ή το ασύρματο, το μόνο είναι η καθυστέρηση όταν πας να περάσεις εφαρμογή σε εικονίδιο στην οθόνη, και φυσικά το πρόβλημα του browser με ορισμένες σελίδες που δεν ανοίγουν. Κατά τα άλλα συμπεριφέρεται πολύ πιο στεθερά από την 2.2 v1.1 DJ Steve που είχα. Ειδικά όσον αφορά το γύρισμα της οθόνης και τη διάρκεια της μπαταρίας.
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ με επίσημη 2.2 δέν έχω προβλήματα με το σκρολάρισμα ή το ασύρματο, το μόνο είναι η καθυστέρηση όταν πας να περάσεις εφαρμογή σε εικονίδιο στην οθόνη, και φυσικά το πρόβλημα του browser με ορισμένες σελίδες που δεν ανοίγουν. Κατά τα άλλα συμπεριφέρεται πολύ πιο στεθερά από την 2.2 v1.1 DJ Steve που είχα. Ειδικά όσον αφορά το γύρισμα της οθόνης και τη διάρκεια της μπαταρίας.

- Εγω εκτος απο το redirect του browser, παρατηρω οτι δεν ανανεωνεται ο καιρος στο home widget και αναγκαζομαι να το διαγραψω απο την επιφανεια εργασιας και μετα να το επαναφερω για να ανανεωθει !! .. κατα τα αλλα ειμαι μια χαρα.

- ... τελικα το εβγαλα το home widget ... και εβαλα το accuweather ... λειτουργει καλυτερα. Το news and weather παλι, δεν εμφανιζει τον καιρο σωστα σε landscape!!

- Αυτο με το εικονιδιο της εφαρμογης στην οθονη δεν το καταλαβαινω ... :O , τι εννοεις;

- Εχθες δοκιμασα και το tethering ... αστερι :cool: ...

 

επειδή δεν το χω ξανακάνει είναι κάτι μη προτεινόμενο το screen calibration?

να καταφύγω εκεί ως τελευταία λύση?

- Δεν νομιζω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο ,... αλλα αντι να κανεις αυτο ,δεν το περνεις αποφαση να ξανακανεις την εγκατασταση ,μηπως και δεν πηγε κατι καλα;;;

- Οπως εισαι βαλε την 315_12332_00 ,ως Update.pkg στην καρτα και μπες σε recovery mode και ξαναεγκατεστησε την ...

- Με την πρωτη εγκατασταση ειχα κι εγω καποια μικροκολληματακια και εκανα ακριβως αυτο που περιγραφω και εχω την εντυπωση οτι εστρωσε ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

παιδια με ποιο προγραμα κανι συνχρονισμο με το pc και που μπορω να το βρω ,και αν γινεται καποιος να περιγραψει τα βηματα για να εγκαταστησουμε το ραδιο,σας ευχαριστω προκαταβολικα
Link to comment
Share on other sites

-

 

 

- Δεν νομιζω οτι ειναι κατι ιδιαιτερο ,... αλλα αντι να κανεις αυτο ,δεν το περνεις αποφαση να ξανακανεις την εγκατασταση ,μηπως και δεν πηγε κατι καλα;;;

- Οπως εισαι βαλε την 315_12332_00 ,ως Update.pkg στην καρτα και μπες σε recovery mode και ξαναεγκατεστησε την ...

- Με την πρωτη εγκατασταση ειχα κι εγω καποια μικροκολληματακια και εκανα ακριβως αυτο που περιγραφω και εχω την εντυπωση οτι εστρωσε ...

 

Τελικά παρόλο που απεγκατέστησα όλους τους launchers μου το ξανά έκανε, έτσι αποφάσισα και του έκανα calibration αφού θυμήθηκα ότι μια φορά πριν 3- 4 μέρες που έπαιζα doodlejump ο παίκτης μου ενώ η οθόνη ήταν ευθεία πήγαινε μόνος του συνέχεια αριστερά...περιμένω να δω τι θα γίνει τώρα που έκανα calibration....

 

για το weather στο home widget εμένα δεν μου εμφανιζόταν καθόλου,μετά όμως από factory reset και δεύτερη εγκατάσταση δουλεύει ρολόι...

ωραίο το dell stage αλλά νομίζω είναι φτιαγμένο για portrait μορφή, έλα όμως που δεν σε αφήνει να κλειδώσεις την οθόνη σε portrait μόνο landscape....

 

ξέρει κάποιος κάποια λύση για το θέμα του email?μου βγάζει κάθε 15 λεπτά πλέον notification και μου εμφανίζει ως αδιάβαστα κάποια mail παλιά όσες φορές και αν τα μαρκάρω ως διαβασμένα ή ακόμα και αν τα διαγράψω....

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασε το δεν υπάρχει πρόγραμμα που κάνει συγχρονισμό με PC στην 2.2 όσο για το FM Radio δεν παίζει . Από ότι λένε χρίζεται να κάνεις Rooting στο τηλέφωνο, του έκανα με το πρόγραμμα από Market και μπορείς μετά όποτε θες να κάνεις Unroot το τηλέφωνο, έκανα εγκατάσταση το FM Radio αλλά δεν παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρόλο που απεγκατέστησα όλους τους launchers μου το ξανά έκανε, έτσι αποφάσισα και του έκανα calibration αφού θυμήθηκα ότι μια φορά πριν 3- 4 μέρες που έπαιζα doodlejump ο παίκτης μου ενώ η οθόνη ήταν ευθεία πήγαινε μόνος του συνέχεια αριστερά...περιμένω να δω τι θα γίνει τώρα που έκανα calibration....

 

για το weather στο home widget εμένα δεν μου εμφανιζόταν καθόλου,μετά όμως από factory reset και δεύτερη εγκατάσταση δουλεύει ρολόι...

ωραίο το dell stage αλλά νομίζω είναι φτιαγμένο για portrait μορφή, έλα όμως που δεν σε αφήνει να κλειδώσεις την οθόνη σε portrait μόνο landscape....

 

ξέρει κάποιος κάποια λύση για το θέμα του email?μου βγάζει κάθε 15 λεπτά πλέον notification και μου εμφανίζει ως αδιάβαστα κάποια mail παλιά όσες φορές και αν τα μαρκάρω ως διαβασμένα ή ακόμα και αν τα διαγράψω....

 

Φίλε μου δυστυχώς έχω και εγώ τα ίδια προβλήματα με εσένα και ακόμα περισσότερα. Λυπάμαι που το λέω αλλά μετάνιωσα που δεν αγόρασα το iPhone 4.

 

Μου έρχονται συνέχεια email που τα έχω ήδη λάβει, χάνω το ασύρματο μου δίκτυο συνέχεια, δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό την ώρα που οδηγώ εύκολα γιατί το lock screen ειναι landscape με τα κουμπιά να είναι συμπιεσμένα προς τα πάνω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ξεκλειδώσω με το ένα χέρι και χωρίς επιλογή να μπορώ να το έχω σε portrait, δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να συγχρονίσω τα email, contacts, tasks, calendar, notes με το outlook ( απιστευτο; ), και πολλά άλλα.

 

κρίμα γιατί μου αρέσει σαν συσκευή.

Edited by slekkas
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς έχω και εγώ τα ίδια προβλήματα με εσένα και ακόμα περισσότερα. Λυπάμαι που το λέω αλλά μετάνιωσα που δεν αγόρασα το iPhone 4.

 

Μου έρχονται συνέχεια email που τα έχω ήδη λάβει, χάνω το ασύρματο μου δίκτυο συνέχεια, δεν μπορώ να ξεκλειδώσω το κινητό την ώρα που οδηγώ εύκολα γιατί το lock screen ειναι landscape με τα κουμπιά να είναι συμπιεσμένα προς τα πάνω με αποτέλεσμα να μην μπορώ να το ξεκλειδώσω με το ένα χέρι και χωρίς επιλογή να μπορώ να το έχω σε portrait, δεν υπάρχει εύκολος τρόπος να συγχρονίσω τα email, contacts, tasks, calendar, notes με το outlook ( απιστευτο; ), και πολλά άλλα.

 

κρίμα γιατί μου αρέσει σαν συσκευή.

 

Για το email πράγματι το πρόβλημα είναι ιδιαίτερα ενοχλητικό. Για το outlook δεν ξέρω γιατί χρησιμοποιώ το gmail. Γενικά το android έχει ακόμη παιδικές ασθένειες που πρέπει να λυθούν.

 

όσο αφορά την χρήση του με ένα χέρι γενικά όσοι το αγοράζουν θα έπρεπε να ξέρουν ότι είναι μια ειδική αγορά και πρέπει να είσαι έτοιμος για παραχωρήσεις.

Πχ δεν μπορείς να το βγάλεις από την τσέπη να το ξεκλειδώσεις και να στείλεις μήνυμα με το ένα χέρι.

Είναι το μέγεθος αλλά και κάποιες μη εργονομικές θέσεις πλήκτρων που έχει.

έμενα δεν με πειράζουν γιατί το ήξερα και το ήθελα, αλλά σε φίλους μου που το βλέπουν και σκέφτονται να το αγοράσουν επειδή εντυπωσιάζονται από την οθόνη, τους προειδοποιώ για τις παραχωρήσεις και τελικά το καταλαβαίνουν και δεν το αγοράζουν.

Κάποιες στιγμές σκέφτομαι ότι ίσως ήταν καλύτερα με ένα 4ιντσό κινητό αλλά εν τέλει μ'αρέσει το streak μου με τα ελαττώματα του.

 

Άσχετο, έχει πάρει κανείς το home dock? Το σκεφτόμουν γιατί νομίζω είναι χρήσιμο αλλά 55λίρες είναι αρκετές και κωλύομαι.

στο μεταξύ μόλις είδα και την τιμή του στην Ελλάδα. 650ε? Είναι καθαρή κλοπή. Στην Αγγλία η Dell έριξε την τιμή κατά 50 λίρες και πλέον κάνει 400λίρες δηλαδή 480Ευρώ....Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος γιατί κοστίζει 170ευρώ παραπάνω στην Ελλάδα?

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Ξέχασε το δεν υπάρχει πρόγραμμα που κάνει συγχρονισμό με PC στην 2.2 όσο για το FM Radio δεν παίζει . Από ότι λένε χρίζεται να κάνεις Rooting στο τηλέφωνο, του έκανα με το πρόγραμμα από Market και μπορείς μετά όποτε θες να κάνεις Unroot το τηλέφωνο, έκανα εγκατάσταση το FM Radio αλλά δεν παίζει.

 

δοκίμασε το myphone explorer,ήταν μόνο για sonyericsson αλλά πλέον είναι και για android και υποστηρίζει και την συσκευή μας. Νομίζω είναι αρκετά καλό πρόγραμμα.

Το ράδιο και γω με 2.2 και ροοτ δεν κατάφερα να το κάνω να δουλέψει...

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...