Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα , μηπως μπορει καποιος να μου προτεινει μια ρομ για το dell? Gingerbread ..Γιατι δε βρισκω ακρη..Ευχαριστω!

 

καλύτερα κοίτα την dsc στους xda, έχει βγεί και miui αλλά έχει πολλά στραβά ακόμα...

Είναι μανίκι ακόμα και το rootάρισμα στο streak...Εγώ το έχω 2.2.2 και είμαι καλά!!!

Link to comment
Share on other sites

έβαλα την κορεάτικη 2.3.3 τεράστια διαφορά, τώρα θα δοκιμάσω μια 2.4.4
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
έβαλα την κορεάτικη 2.3.3 τεράστια διαφορά, τώρα θα δοκιμάσω μια 2.4.4

 

2.3.4 θα εννοείς φαντάζομαι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

οχι 2.4.4 ελεγε το ρομ, όταν το έβαλα έλεγε android 2.3.3 και μαλλόν την ονόμασε ο αλλός 2.4.4

 

GingerStreak-2.4.4.zip αυτό ήταν το όνομα του αρχείου.

 

πάντως ξαναγύρισα στην κορεάτικη έβαλα τα ελληνικα και ροοτ το κινητό και εντάξει είναι

 

καινούριος στο android ώς τώρα με windows Κινητά έπεζα, ΥΓ ξέρω ότι δεν υπάρχει android 2.4.Χ

Edited by alexandrosss
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Λοιπον,εβαλα την cygenomod 7.2 και μπορω να πω οτι ειναι η καλυτερη rom που εχω βαλει.

Δοκιμαστε την χωρις φοβο ειναι καταπληκτικη,απο xda φυσικα.

Link to comment
Share on other sites

αυτη δεν ειναι που ειναι φτιαγμενη πανω στην 407 της oleh
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

άρα θα την περάσω αυτή cygenomod 7.2 και εγώ
Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=698

Eδω θα βρεις τα παντα.

Τελικα ξαναγυρισα σε longhorn 2.7.

Παλι cygenmod7 ειναι αλλα ειναι πιο ελαφρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και 3-4 μέρες παρατήρησα ότι η μπαταρία μετά από 3 ώρες από αποσύνδεση από το φορτιστή φτάνει το 70% χωρίς ιδιαίτερη χρήση. στα καλά καθούμενα.

 

Λέτε να φταίει η μπαταρία; Να τους πατήσω ένα hard reset?

Link to comment
Share on other sites

streakdroid 1.9.1 και λειτουργει άψογα πλέον.Το άφησα με τον μαμά launcher και γλυτωσα μπαταρία έτσι.Γρήγορο σταθερό και δεν το ξαναπειράζω.ειχα βάλει 2.4.4 και ειχα συνεχόμενα reboot οποτε γύρισα σε αυτο που ειχα και ολα καλά.Επρεπε να βγάλει ενα streak 2 η dell πάντως.Ειμαι αρκετά ικανοποιημένος απο τη συσκευη.
Link to comment
Share on other sites

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

 

Ρε φίλε φοβάμαι μη μου σκάσουν στο κεφάλι καμιά ώρα..

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτες της κινεζικες εχω παρει πιο καλες μου φαινονται απο την μαμα :D:D:D

2.4.4 συνεχεια reboot

ξανα πισω στην 407.

 

Μηπως ξερει κανεις πως μπορω να παρω μπακαπ την ρομ σε μορφη ζιπ και να εχει μεσα ηδη τα προγραμματα που εχω εγκαταστησει ?

Mobile Phones: Nokia 3300, Nokia 7710, HTC touch dual, HTC touch 2, Dell Streak mini 5, Coming Soon Lenovo P780
Link to comment
Share on other sites

Τελικά προχώρησα σε hard reset. Φαίνεται να έχει σταθεροποιηθεί η απώλεια μπαταρίας.

 

Το πήγα και στο γερμανό για μέτρηση και μου είπαν ότι δε χρειάζεται αλλαγή ακόμα η μπαταρία. Ταλαιπωρημένη μεν υγιής δε...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ρε φίλε φοβάμαι μη μου σκάσουν στο κεφάλι καμιά ώρα..

 

Νομίζεις ότι η γνήσια που δεν ξέρω κι εγώ πόσο μπορεί να κοστίζει έχει διαφορά???

Με αυτές δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα, ούτε σε τάσεις ούτε υπερθερμάνσεις ούτε επανεκκινήσεις...

εγώ είχα πετύχει σετάκι με δύο+φορτιστή, μόνο που αντί για μαυρό βάλανε άσπρο.

Μικρό το κακό, έχει και φωτάκι που σου δείχνει πότε ολοκληρώθηκε η φόρτιση...

Η μια εκ των δύο βέβαια ήθελε ελάχιστο κουρεματάκι στο πλαστικό γιατί έβρισκε στη sim και υπήρχε κίνδυνος κάποιος

που δεν το ήξερε να πήγαινε να την βγάλει απότομα και να ξηλώσει και την sim, και την βάση της χαχαχααα!!!

 

(Για να έχω όμως το κεφάλι μου ήσυχο, εννοείτε ότι δεν μπλέκω φορτίσεις/μπαταρίες/φορτιστές.)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τα παιδια στο XDA εφτιαξαν μια beta εκδοση της ICS....

Ακομα δεν ειναι ετοιμη,αλλα πιστευω σε κανα 15θημερο θα την εχουμε

αν και εγω δυσκολα θα αλλαξω τη 2.4.20.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ερώτηση:

 

Το έκανα root με το GingerBreak.

 

Σε περίπτωση που θέλω να το επαναφέρω όπως το αγόρασα (έχω πετάξει ήδη όλες τις άχρηστες εφαρμογές χωρίς backup) μπορώ να φλασάρω την stock rom? Την έχω κατεβάσει από τη DELL

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, προσπαθω να κανω root sto dell μου αλλα δεν τα καταφερνω, εχω εκδοση 2.2.2

 

Μπαινω στο site της xda αλλα καθε link που εχει για να κατεβασω τα απαραιτητα προγραμματα μου λεει πως δεν ειναι διαθεσιμα. Τι να κανω??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...