Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρότεινε τους όμως να το πιάσουν στα χέρια τους πριν το παραγγείλουν γιατί όντως είναι πολύ καλή συσκευή αλλά και τεράστια με ότι συνεπάγεται αυτό στην λειτουργικότητα του σαν βασικό κινητό τηλέφωνο.

 

συμφωνώ, το γουστάρω τρελά αυτό το κινητό αλλά δεν μπορώ να το προτείνω σε όλους, γιατί απλά δεν είναι για όλους.

Το μέγεθός του που για εμάς είναι ΤΟ πλεονέκτημα, για άλλους είναι απαγορευτικό...

Α και με την τελευταία αναβάθμιση πραγματικά πετάει το κινητό...με έχει φτιάξει τρελά γιατί πριν με νευριάζαν κάτι λαγκαρίσματα που είχαν βέβαια μόνο οπτικό αντίκτυπο αλλά και πάλι...χαλάλι που δεν δουλεύει το root, θα βρούμε άλλη λύση....

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ, το κινητό είναι τέλειο, αν είχε και κάποια έξτρα όπως μαμά ελληνικό πληκτρολόγιο ή κάτι ανάλογο του Sense της HTC θα πέταγε. Όμως για πλοήγηση, ταινίες και σεφάρισμα δεν έχει αντίπαλο. Φαντάσου ότι εμένα μου έχει πάει στα 800 Ευρώ με τα μαμά έξτρα (θήκη διάφανη, θήκη δερμάτινη, καρ κιτ, έξτα μπαταρία !)
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για ελληνικό πληκτρολόγιο δεν λειτουργεί εδώ το HTC_IME;

 

Επίσης τι να το κάνεις το Sense όταν έχεις τόσες επιλογές από today plugins;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια χτες το ειδα και το επεξεργαστηκα για 1η φορα , αν δεν ειχα το iphone 4 τοτε αυτο θα επαιρνα καρφωτα , ελα ομως που με τα mac μου ειμαι ευχαριστημενος , αλλα ειλικρινα ειναι το καλυτερο μετα το iphone ... κατι γαλαξιες μικροι και μεγαλοι ειναι για γελια μπροστά του

σορρυ για το offtopic ....

Οσοι δεν θελετε για καποιο λογο iphone , αυτο ειναι το καλυτερο και μη ψαχνεται αλλου ....

Μπραβο στην dell

 

Απεκτησα το πρωτο μου streak περιπου 3 μηνες πριν. Αρχικα με rebelsim, με πολλες ωρες ενασχολησης για να το κανω να δουλεψει σωστα και στη συνεχεια με κανονικο, ξεκλειδωτο release και αγορα απο το μοναδικο selling point στην Ευρωπη (mediamarkt Γερμανιας).

Η αληθεια ειναι πως εχει μεινει πισω, συγκριτικα με ενα καλοστημενο galaxy tab, για παραδειγμα. Αλλα και παλι, μπορει να κανει σαφως περισσοτερα πραγματα απο ενα iphone 4 (αυτη βεβαια, ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα).

Αν η dell ειχε κινηθει πιο εξυπνα τακτικως σε θεματα προωθησης του προϊοντος (δεν ειναι δυνατον π.χ. να... στηριζεις ενα tablet, χωρις να κυκλοφορεις μια επισημη θηκη στην αγορα, ακυρωνεις αυτοματα ενα μεγαλο μερος των πωλησεων του - για να μη μιλησω για τη γενικοτερη προωθηση του) θα ειχε παει πολυ καλυτερα εμπορικα, γιατι ειναι καταπληκτικη συσκευη.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Απεκτησα το πρωτο μου streak περιπου 3 μηνες πριν. Αρχικα με rebelsim, με πολλες ωρες ενασχολησης για να το κανω να δουλεψει σωστα και στη συνεχεια με κανονικο, ξεκλειδωτο release και αγορα απο το μοναδικο selling point στην Ευρωπη (mediamarkt Γερμανιας).

Η αληθεια ειναι πως εχει μεινει πισω, συγκριτικα με ενα καλοστημενο galaxy tab, για παραδειγμα. Αλλα και παλι, μπορει να κανει σαφως περισσοτερα πραγματα απο ενα iphone 4 (αυτη βεβαια, ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα).

Αν η dell ειχε κινηθει πιο εξυπνα τακτικως σε θεματα προωθησης του προϊοντος (δεν ειναι δυνατον π.χ. να... στηριζεις ενα tablet, χωρις να κυκλοφορεις μια επισημη θηκη στην αγορα, ακυρωνεις αυτοματα ενα μεγαλο μερος των πωλησεων του - για να μη μιλησω για τη γενικοτερη προωθηση του) θα ειχε παει πολυ καλυτερα εμπορικα, γιατι ειναι καταπληκτικη συσκευη.

Βαγγέλη πρέπει να συναντηθούμε καποια στιγμη να τα πούμε απο κοντα. :)

Είμαι περίεργος να δω τι είναι αυτα που δεν μπορει να κάνει το iPhone. Γιατί τουλάχιστον εγω ότι εκανα πριν το κάνω και τωρα:D

 

Επίσης θεωρω το Dell πολυ πιο πρακτικό λόγο μεγεθεους απο το galaxy tab. Μεταφέρεται άνετα.

Αν όντως έχει λύσει με την τελευταία έκδοση τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδια εδω, τότε πράγματι είναι μια καλη λύση για όσους αντέχουν το μέγεθος και θέλουν μια συσκευη για όλα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη πρέπει να συναντηθούμε καποια στιγμη να τα πούμε απο κοντα. :)

Είμαι περίεργος να δω τι είναι αυτα που δεν μπορει να κάνει το iPhone. Γιατί τουλάχιστον εγω ότι εκανα πριν το κάνω και τωρα:D

 

Επίσης θεωρω το Dell πολυ πιο πρακτικό λόγο μεγεθεους απο το galaxy tab. Μεταφέρεται άνετα.

Αν όντως έχει λύσει με την τελευταία έκδοση τα προβλήματα που αναφέρουν τα παιδια εδω, τότε πράγματι είναι μια καλη λύση για όσους αντέχουν το μέγεθος και θέλουν μια συσκευη για όλα.

 

Πολυ ευχαριστως Κωστα, σιγουρα θα εχουμε πολλα να πουμε :)

Το 4αρι σου εχω πει και σε αλλα νηματα οτι δεν ειναι αρκετο (για τα δικα μου δεδομενα) για πολλες παραπανω δουλειες απο ενα τυπικο ελεγχο email, ενα γρηγορο ραντεβου και φυσικα μια κληση. Οι 3.5 ιντσες ειναι πραγματικα λιγες για οτιδηποτε περισσοτερο απο αυτο.

Απο εκει και περα στα υπολοιπα εχω, λιγο πολυ, αναφερθει. Εγω ο ιδιος στηριξα οσο κανεις αλλος εδω το streak (3 συσκευες, απο τις οποιες εχασα αρκετα χρηματα στη μεταπωληση, γιατι ημουν κι ο μοναδικος που επαιζα με αυτες εδω), λεγοντας πως ειναι εργαλειο για λιγους.

Για ακομα λιγοτερους ειναι το galaxy tab. Για τα περι φορητοτητας εχω αναφερει πολλα πραγματα. Και στο streak και -φυσικα πολυ περισσοτερο στο tab- απαιτειται χρηση με τα 2 χερια. Αρα απο εκει και περα καθισταται λιγοτερο φορητο απο το 4αρι για παραδειγμα. Απλη διατυπωση, αλλα λιγο πολυ περιγραφει την αληθεια.

Απο εκει και περα τα 1024Χ600 σε 7αρα οθονη, με το καλυτερο hardware (αναφορικα με cpu, gpu) δινουν πολλους ποντους σε 2-3 παραπανω δουλιτσες που μπορουν να γινουν με ενα τετοιο εργαλειο.

Τελος παντων, η κουβεντα ειναι μεγαλη και βγηκαμε και παλι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται δεν βλέπω καθόλου κίνηση δεν μιλεί κανείς για τίποτα, έχω βάλει το Ndrive για GPS με 3D χάρτες, το κακό είναι πως πολύ συχνά αποσυνδέεται -δηλαδή κλείνει το GPS-ή γυρίζει από 3D σε 2D, το έχει δοκιμάσει κανείς;; δοκίμασα να περάσω κάποιο άλλο GPS αλλά όλα είναι πολύ περίπλοκα στο πέρασμα καταλαβαίνεται τι εννοώ. Επίσης το Copilot που έχει μέσα το τηλέφωνο (είδατε εγώ το λέω τηλέφωνο γιατί κάποιοι άλλοι κακόβουλοι μου το λένε παντόφλα-δεν καταλαβαίνουν οι άνθρωποι )είναι δοκιμαστικό για 30 ημέρες, ξέρει κανείς πως επιμηκύνεται το 30 ημέρες. Edited by takisspanos
Link to comment
Share on other sites

και εγω της ιδιες αποριες εχω.Μα καμια θηκουλα στην ελλαδα?? και με το ραδιο???

 

Εχω φέρει για μενα το Docking station, το Car docking, την δερμάτινη θηκη, δεύτερη μπαταρία και αλλα γνήσια accessories του Streak. Eαν ενδιαφερεστε αρκετοί μπορώ να κανονισω να βαλω μια παραγγελία γιατι δεν είναι σιγουρος ποτέ και αν θα τα φέρει επίσημα το συγκεκριμένο τμημα στην Ελλαδα

 

Απεκτησα το πρωτο μου streak περιπου 3 μηνες πριν. Αρχικα με rebelsim, με πολλες ωρες ενασχολησης για να το κανω να δουλεψει σωστα και στη συνεχεια με κανονικο, ξεκλειδωτο release και αγορα απο το μοναδικο selling point στην Ευρωπη (mediamarkt Γερμανιας).

Η αληθεια ειναι πως εχει μεινει πισω, συγκριτικα με ενα καλοστημενο galaxy tab, για παραδειγμα. Αλλα και παλι, μπορει να κανει σαφως περισσοτερα πραγματα απο ενα iphone 4 (αυτη βεβαια, ειναι μια αλλη μεγαλη κουβεντα).

Αν η dell ειχε κινηθει πιο εξυπνα τακτικως σε θεματα προωθησης του προϊοντος (δεν ειναι δυνατον π.χ. να... στηριζεις ενα tablet, χωρις να κυκλοφορεις μια επισημη θηκη στην αγορα, ακυρωνεις αυτοματα ενα μεγαλο μερος των πωλησεων του - για να μη μιλησω για τη γενικοτερη προωθηση του) θα ειχε παει πολυ καλυτερα εμπορικα, γιατι ειναι καταπληκτικη συσκευη.

 

Απλα να αναφέρω (επειδη δουλευω στην Dell Hellas, και μην με ρωτησετε παραπανω μια και δεν εχω σχεση με το Consumer Division που ειναι υπευθυνο για το συγκεκριμενο προιον) οτι το προιον εχει ολα τα πλεονεκτηματα της Dell στην ποιοτητα κλπ αλλα πασχει οντως στην προωθηση μια και η Dell στην συγκεκριμενη αγορα ειναι ... νεα στην Ελλαδα. Εγω το πηρα ξεκλειδωτο και πραγματικα σαν εργαλειο μου κανει παρα το μεγεθος... βεβαια το non Calendar Outlook synchronization στο νεο Νero tool μου την εχει δωσει και εμενα αλλα αυτο εχει να κανει με politics οπως καταλαβενετε... Dell, Google, Microsoft klp

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να προσθέσεις ή να διορθώσεις κάτι.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

- Η τελευταια αναβαθμιση πλεον ειναι αψογη κατα την αποψη μου ,οπως βλεπω την λειτουργια της συσκευης θα ελεγα πως ειναι η τελικη 2.2 :) ... ολα οσα χρησιμοποιω δουλευουν αριστα ,ιδιως το σκρολορισμα μεσα στις εφαρμογες και τα μενου αλλα και ο browser ....

 

Είμαι περίεργος να δω τι είναι αυτα που δεν μπορει να κάνει το iPhone. Γιατί τουλάχιστον εγω ότι εκανα πριν το κάνω και τωρα

- Καλημερα Κωστα :) , ... το βασικοτερο που κανει την τεραστια διαφορα υπερ του streak ειναι η λειτουργικοτητα που παραγεται απο το μεγεθος της οθονης .... οπως εχω αναφερει σε προηγουμενο ποστ, ετυχε να βρεθω σε καταστημα apple και να βαλω το streak διπλα στο iphone .... δεν θα σχολιασω ...

- .. απλα θα πω πως ο πωλητης εμεινε με γουρλωμενα ματια ... ιδιως οταν ανοιξαμε παραλληλα μια σελιδα στο νετ ... :blink:

- ... μπορει το αιφον να εχει πολυ καλη κατασκευη οθονης ,αλλα δεν μπορεις να δεις ανετα πληρη σελιδα στο νετ και να τη διαβασεις, εαν δεν κανεις pinch to zoom and scroll ... κατι που στο streak δεν σε απασχολει ... το πρωι διαβασα στο κρεββατι μου τις εφημεριδες ,τα φορουμς ,τα google reader feeds ,οπως κανω και στον υπολογιστη ,χωρις να νοιωθω καποιον περιορισμο, εχοντας εικονα απ' ολη σχεδον την σελιδα ... ( ποσο μαλλον σε ενα 7ιντσο :rolleyes: ... καλα για 10ιντσο δεν σχολιαζω )

- Οποτε συνοψιζοντας θα πω πως το 5ιντσο streak ειναι το απολυτο σε φορητοτητα ,που μπορεις να κανεις χρηση ιντερνετ αξιοπρεπως ,εχοντας και πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης ... τωρα θα μου πεις οτι το νετ δεν ειναι πανακεια για ολους και θα συμφωνησω αλλά .... η τεχνολογια οδευει προς αυτη την κατευθυνση, που για μενα και για πολλους ακομα ( ειμαι σιγουρος και για σενα ) ειναι βασικη ,μιας και το νετ ειναι αναποσπαστο κομματι της καθημερινοτητας μας .. για τους αλλους υπαρχουν (ολα τα αλλα ... και το phone) + ενα tablet :p

 

Το 4αρι σου εχω πει και σε αλλα νηματα οτι δεν ειναι αρκετο (για τα δικα μου δεδομενα) για πολλες παραπανω δουλειες απο ενα τυπικο ελεγχο email, ενα γρηγορο ραντεβου και φυσικα μια κληση. Οι 3.5 ιντσες ειναι πραγματικα λιγες για οτιδηποτε περισσοτερο απο αυτο.

- ... ακριβως ... χωρις σχολια!! :cool:

 

@off topic:

-- ... ( το tab .. δεν μου γεμισε το ματι ... μοιαζει σαν κορνιζα φωτο ... αν ηταν σχεδιαστικα διαφορετικο ... ολο μαυρο μπροστα ,κορνιζα και οθονη ενα , οπως του streak ... θα ημουν στην ουρα ,αλλα και παλι ... η οθονη του!!! ... λυπαμαι που το λεω εδω ... δεν λεει !!.. κατ' εμε η οθονη ειναι το Α και το Ω .. δεν εχει καμια σχεση με του galaxy s ... μου φαινεται μουντη; ... σαν να ειναι υπερφωτισμενη; ! ... δεν ξερω πως να το περιγραψω ... οποτε βρω την ευκαιρια θα το ξαναδω, αν και η πρωτη εντυπωση ειναι που μετραει παντα .. )

- Φιλικα -

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Απλα να αναφέρω (επειδη δουλευω στην Dell Hellas, και μην με ρωτησετε παραπανω μια και δεν εχω σχεση με το Consumer Division που ειναι υπευθυνο για το συγκεκριμενο προιον) οτι το προιον εχει ολα τα πλεονεκτηματα της Dell στην ποιοτητα κλπ αλλα πασχει οντως στην προωθηση μια και η Dell στην συγκεκριμενη αγορα ειναι ... νεα στην Ελλαδα. Εγω το πηρα ξεκλειδωτο και πραγματικα σαν εργαλειο μου κανει παρα το μεγεθος... βεβαια το non Calendar Outlook synchronization στο νεο Νero tool μου την εχει δωσει και εμενα αλλα αυτο εχει να κανει με politics οπως καταλαβενετε... Dell, Google, Microsoft klp

 

Η συγκεκριμενη αγορα ειναι νεα για τη Dell γενικοτερα, οχι μονο για το ελληνικο division. Αλλα ειναι κριμα να χαραμιζεται μια τοσο δυνατη συσκευη. Σιγουρα, παντως, θα περασει καποια στιγμη παλι απο τα χερια μου :)

 

- ... ακριβως ... χωρις σχολια!!

 

@off topic:

-- ... ( το tab .. δεν μου γεμισε το ματι ... μοιαζει σαν κορνιζα φωτο ... αν ηταν σχεδιαστικα διαφορετικο ... ολο μαυρο μπροστα ,κορνιζα και οθονη ενα , οπως του streak ... θα ημουν στην ουρα ,αλλα και παλι ... η οθονη του!!! ... λυπαμαι που το λεω εδω ... δεν λεει !!.. κατ' εμε η οθονη ειναι το Α και το Ω .. δεν εχει καμια σχεση με του galaxy s ... μου φαινεται μουντη; ... σαν να ειναι υπερφωτισμενη; ! ... δεν ξερω πως να το περιγραψω ... οποτε βρω την ευκαιρια θα το ξαναδω, αν και η πρωτη εντυπωση ειναι που μετραει παντα .. )

- Φιλικα -

 

Εδω εισαι λαθος φιλε μου και το λεω κατηγορηματικα αυτο. Η οθονη του tab ειναι πραγματικα πολυ καλη (σαφως ανωτερη απο του streak και χρωματικα, αλλα και σε θεματα αναλυσης) κι η μονη σε τετοιες συσκευες που εχει αναλυτικα ρυθμιστικα (κορεσμος χρωματος, ενταση λευκου - μαυρου κλπ). Για παραδειγμα, εκπληκτικη η οθονη του iphone 4 (εστω και πολυ μικρη), αλλα ειναι κορωνα - γραμματα το αν θα σου κατσει καμια κιτρινιαρα (αστειευομενος, αναφερομαι σε αυτες που εχουν κακο color temperature, θερμα χρωματα κι εντονη αποχρωση του κιτρινου) - στο tab δεν παιζει κατι τετοιο.

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σταθη συμφωνω οτι δεν συγκρινεται μια 5αρα οθονη με μια 3,5 και ειδικα οταν ειναι Dell η Samsung.

Οπως δεν συγκρινεται μια 10αρα με μια 5αρα.

 

Το iphone εχει αλλα πραγματα που κανει πολυ καλα και δεν ειναι το thread καταλληλο για να τα αναλυσουμε.

 

Εχω δει εδω και πολυ καιρο ολα τα βιντεο σχετικα με το Dell και μ εχει εντυπωσιασει η ποιοτητα κατασκευης.

Πιστευω οτι πρεπει αμεσα να εμπλουτισει την γκαμα της με μια συσκευη 3.7-4῾ και με μια 7αρα.

 

Αυτα βλεπω και δεν μπορω να καταλαβω την τακτικη της Samsung και της HTC που σχεδιαστικα δεν μπορουν να βγαλουν μια παρομοια συσκευη (δεν μιλω για το Galaxy Tab).

Εγω δεν εχω προβλημα με το μεγεθος. Αν ημουν ολη μερα στον δρομο και ειχε επεξεργαστη 750+ ΜΒ (γιατι τοσο χρειαζεται για μενα μια android συσκευη για να ανταπεξελθει), θα το αγοραζα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ από το τελευταίο Update είμαι πολύ ευχαριστημένος....κάθομαι και γυρνάω τα μενού και χαζεύω την ταχύτητα και την ομαλότητα που το κάνει.

 

Παιδιά δεν έχει σχέση με το Iphone...το Streak είναι κατεξοχήν συσκευή για Ιντερνέτ και όσοι την πήραμε ξέρουμε γιατί την πήραμε. Εγώ πχ δεν μπορώ να δουλέψω με 3.5 ίντσες κινητό. Με 4,3 μπορεί....

Επίσης η αλήθεια είναι ότι η Dell έχει κάνει κάποια λάθη στην προώθηση αλλά δεν είναι δυνατόν να πουλήσει τόσες συσκευές όσες το Iphone ή το Galaxy S λόγω ειδικού κοινού που απευθύνεται άρα και η υποστήριξη του από τις υπόλοιπες εταιρείες με αξεσουάρ κλπ θα είναι μικρή...Για αυτό εγώ θεωρώ σφάλμα της Dell που δεν έβαλε miniUsb.

Να μπορεί ο κόσμος να έχει πολλές και φθηνές επιλογές...Δεν υπήρχε περίπτωση να γίνει Iphone και να φτιαχτούν τόσα αξεσουάρ αποκλειστικά για αυτό... Αλλά νομίζω ότι το υποστηρίζει αρκετά καλά...ειδικά αν σε κάνα τρίμηνο μας βγάλει και την 2.3....Super....

 

Από navigation χρησιμοποιώ της google ο οποίος δεν με έχει απογοήτευσει...μόνο καμιά φορά αργεί να κλειδώσει δορυφόρο...

Έχω βάλει και το Ndrive για να έχω και κάποιον που δεν χρειάζεται δεδομένα, δουλεύει αλλά δεν τον έχω δοκιμάσει ακόμη σε κάποια μετακίνηση μου...οπότε δεν μπορώ να εκφέρω ολοκληρωμένη άποψη...

 

Α και το Dell Sync by Nero είναι λίγο γελοίο...βάλτε το myphone explorer όσοι θέλετε...

 

Επίσης ένα θέμα που δεν αφορά τόσο την dell όσο την Google..Οκ το hotmail είναι ανταγωνιστικό του Gmail αλλά υπάρχει πολύς κόσμος(όπως εγώ) που ακόμα είναι το βασικό μου mail και το Gmail το συμπληρωματικό μου...δεν είναι δυνατόν το Gmail να δουλεύει άψογα και τo hotmail να υπολειτουργεί...ή φτιάξτε το ή αν είναι θέμα Microsoft βγείτε πείτε το να το ξέρουμε και εμείς, να πιεστεί και η Microsoft και το φτιάξει...είναι εκατομμύρια οι χρήστες Android...

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια ποσο σας κραταει ?

με το αpk brut all ενεργοποιει την πλοηγηση στο google maps για ολες τις χωρες του κοσμου το ραδιο σε 2.1 ροοτ παιζει se 2.2 επιδη ειναι δυσκολο να γινει ροοτ δεν παιζει

Link to comment
Share on other sites

O φίλος που ρωτά για navigator, ας δοκιμάσει το motonav. Είναι πολυ ελαφρύ και γρήγορο.

Θα το βρείτε στα γνωστά μαγαζια:happy:.;)

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία κυμαίνεται στα γνωστά υψηλά στάνταρντ...μόνο όταν το λιώνω εξαντλείται γρήγορα...

Βλέπω Θρύλο από Woop.gr...ποιος είπε ότι τα κινητά δεν χρειάζονται Flash?:p

(ένα ημίχρονο woop σε μέση ανάλυση από 75% σε 42% η μπαταρία)

Edited by psail
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

- Μολις τωρα "απατησα" .. το "greek input method", που χρησιμοποιω εδω και 1,5 χρονο ... με το "smart keyboard pro"

- Eχει ενα σωρο ρυθμισεις καθως και 5 προεγκατεστημενα skins και φυσικα ελληνικα ... μεγεθος εγκατεστημενου αρχειου 1,35mb :D

- ... εδω καποια σχολια καθως και κατεβασμα του apk (post #4) ,το οποιο το εκτελειτε με εναν file manager ,αφου πρωτα εχετε τσεκαρει settings/applications/unknown sources

 

- Πρωτη εντυπωση ... αριστη :)

 

@ Battery

- Η μπαταρια με την 2.2 ειναι απροσμενα ικανοποιητικη ,γινεται πολυ καλη διαχειριση θα ελεγα ;) .. το εχω παρατηρησει απο το build 12332

 

@ wifi

- Η μονη ενσταση προς το παρον ειναι απο τον δεκτη wifi ,οπου εχει μειωθει ενα κλικ η ευαισθησια του ... :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Οπως φαινεται εφτασε η ωρα για να αναβαθμιστουν και οι συσκευες της Ο2 .. στις 15 Δεκ θα ειναι online :happy:

 

@ twitter

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Μολις τωρα "απατησα" .. το "greek input method", που χρησιμοποιω εδω και 1,5 χρονο ... με το "smart keyboard pro"

- Eχει ενα σωρο ρυθμισεις καθως και 5 προεγκατεστημενα skins και φυσικα ελληνικα ... μεγεθος εγκατεστημενου αρχειου 1,35mb :D

- ... εδω καποια σχολια καθως και κατεβασμα του apk (post #4) ,το οποιο το εκτελειτε με εναν file manager ,αφου πρωτα εχετε τσεκαρει settings/applications/unknown sources

 

- Πρωτη εντυπωση ... αριστη :)

 

@ Battery

- Η μπαταρια με την 2.2 ειναι απροσμενα ικανοποιητικη ,γινεται πολυ καλη διαχειριση θα ελεγα ;) .. το εχω παρατηρησει απο το build 12332

 

@ wifi

- Η μονη ενσταση προς το παρον ειναι απο τον δεκτη wifi ,οπου εχει μειωθει ενα κλικ η ευαισθησια του ... :(

 

 

Συνφωνώ για μπαταρία και wifi, thanx για το keyboard, καλυτερο απο το slideIT αλλα πιο μικρο σε μεγεθος..

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

@ off topic ... :O

..... Εδω εισαι λαθος φιλε μου και το λεω κατηγορηματικα αυτο. Η οθονη του tab ειναι πραγματικα πολυ καλη (σαφως ανωτερη απο του streak και χρωματικα, αλλα και σε θεματα αναλυσης) κι η μονη σε τετοιες συσκευες που εχει αναλυτικα ρυθμιστικα (κορεσμος χρωματος, ενταση λευκου - μαυρου κλπ) ....

- Θα δικαιολογησω την αποψη μου ποσταροντας

, που νομιζω οτι αναδεικνυει αυτο που ειδα οταν το περιεργαστηκα ... μπορει να φταιει το γυαλι που καλυπτει την οθονη ,αλλα οπως βλεπεις η οθονη δειχνει θαμπη ( 2:10 sec) ,προφανως απο την ανακλαση ,αντιθετως του streak δειχνει πιο ευκρινες, ... καθως και πιο ομορφη με τη μαυρη επιφανεια (0:40, 1:32 και 3:54 sec), οταν ειναι σβηστο ,σε σχεση με τη γκρι οθονη με το μαυρο καδρο γυρω-γυρω, του tab ... τα αλλα δεν τα σχολιαζω ( 6:00 sec browser scrolling ... ) Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Οπως φαινεται εφτασε η ωρα για να αναβαθμιστουν και οι συσκευες της Ο2 .. στις 15 Δεκ θα ειναι online :happy:

 

@ twitter [/QU

πως θα γινει η αναβαθμιση για εμας που το δουλεουμε με rebel sim?

Link to comment
Share on other sites

πως θα γινει η αναβαθμιση για εμας που το δουλεουμε με rebel sim?

- Προφανως οπως και στα ξεκλειδωτα ... θα δωθει καποιο λινκ το οποιο θα ανοιξεις απο το browser της συσκευης και θα αρχισει το κατεβασμα ... οταν ολοκληρωθει ,μπλα,μπλα ... update :)

- Τωρα με το θεμα της rebel ... μπορει να παιζει, .. μπορει και οχι ... θα πρεπει να υπαρξει ενημερωση στο σαιτ της ... :confused: ... αλλα ας ερθει η Τεταρτη με το καλο και θα δειξει ...

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Σταθη συμφωνω οτι δεν συγκρινεται μια 5αρα οθονη με μια 3,5 και ειδικα οταν ειναι Dell η Samsung.

Οπως δεν συγκρινεται μια 10αρα με μια 5αρα.

 

Το iphone εχει αλλα πραγματα που κανει πολυ καλα και δεν ειναι το thread καταλληλο για να τα αναλυσουμε.

 

Εχω δει εδω και πολυ καιρο ολα τα βιντεο σχετικα με το Dell και μ εχει εντυπωσιασει η ποιοτητα κατασκευης.

Πιστευω οτι πρεπει αμεσα να εμπλουτισει την γκαμα της με μια συσκευη 3.7-4῾ και με μια 7αρα.

 

Αυτα βλεπω και δεν μπορω να καταλαβω την τακτικη της Samsung και της HTC που σχεδιαστικα δεν μπορουν να βγαλουν μια παρομοια συσκευη (δεν μιλω για το Galaxy Tab).

Εγω δεν εχω προβλημα με το μεγεθος. Αν ημουν ολη μερα στον δρομο και ειχε επεξεργαστη 750+ ΜΒ (γιατι τοσο χρειαζεται για μενα μια android συσκευη για να ανταπεξελθει), θα το αγοραζα.

 

Αν ψαξετε λιγο στο ιντερνετ θα δειτε οτι η Dell εχει ηδη αλλα δυο Smartphnes στα σκαρια ... με 4.3" σε Android και Ms win Mobile7 ...

Link to comment
Share on other sites

@ off topic ... :O

 

- Θα δικαιολογησω την αποψη μου ποσταροντας

, που νομιζω οτι αναδεικνυει αυτο που ειδα οταν το περιεργαστηκα ... μπορει να φταιει το γυαλι που καλυπτει την οθονη ,αλλα οπως βλεπεις η οθονη δειχνει θαμπη ( 2:10 sec) ,προφανως απο την ανακλαση ,αντιθετως του streak δειχνει πιο ευκρινες, ... καθως και πιο ομορφη με τη μαυρη επιφανεια (0:40, 1:32 και 3:54 sec), οταν ειναι σβηστο ,σε σχεση με τη γκρι οθονη με το μαυρο καδρο γυρω-γυρω, του tab ... τα αλλα δεν τα σχολιαζω ( 6:00 sec browser scrolling ... )

 

Βρε συ τρια Streak περασαν απο τα χερια μου (σε αυτη τη σελιδα ποσταρουν αλλωστε κι οι τωρινοι κατοχοι τους) και τωρα ειμαι στο τριτο tab, πιστεψε με, μπορω να διακρινω τις διαφορες στην ποιοτητα μιας οθονης, δε χρειαζομαι το βιντεο που παραθετεις :)

Δεν εχει κανενα προβλημα η οθονη του, το αντιθετο. Ειναι ενα κλικ καλυτερη απο αυτη του streak, κι αντιστοιχα ενα κλικ κατωτερη απο την ips του ipad (βεβαια υπερτερει λογω του υψηλοτερου dpi, οποτε αισθητικα ειναι στα ιδια επιπεδα imo).

Το bezel περιμετρικα ουτε εμενα μου αρεσει, αλλα και παλι, εχει κι αυτο την πρακτικοτητα του, καπως θα επρεπε να το πιανεις το ρημαδι :)

Link to comment
Share on other sites

- Προφανως οπως και στα ξεκλειδωτα ... θα δωθει καποιο λινκ το οποιο θα ανοιξεις απο το browser της συσκευης και θα αρχισει το κατεβασμα ... οταν ολοκληρωθει ,μπλα,μπλα ... update :)

- Τωρα με το θεμα της rebel ... μπορει να παιζει, .. μπορει και οχι ... θα πρεπει να υπαρξει ενημερωση στο σαιτ της ... :confused: ... αλλα ας ερθει η Τεταρτη με το καλο και θα δειξει ...

 

Otan bgei to linkοταν βγει το link θα το γραψεις στο thread να το βαλουμε και εμεις;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...