Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android 2.1 ειναι η τελευταια επισημη

Λοιπον ειμαι στην φαση να παραγγειλω rebel sim

Υπαρχουν πακετακια με πανω απο 1 rebel πιο φθηνα

Μηπως να μαζευτουμε να παρω πιο πολλες ...

 

Από τη στιγμή που είναι ξεκλείδωτο γιατί να πάρεις rebel?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο ebay uk σε Ο2 και ειναι ξεκλειδωτο????

Απο που το εβγαλες αυτο?

Ποιος θα σκασει 650 να το παρει απο Ελλαδισταν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Απο ebay uk σε Ο2 και ειναι ξεκλειδωτο????

Απο που το εβγαλες αυτο?

Ποιος θα σκασει 650 να το παρει απο Ελλαδισταν..

 

Πάσο.:wink:

Link to comment
Share on other sites

εχει βαλει καποιος κατοχος την 2.2 ??

Καλησπέρα,

 

έχω την 2.2 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Όλα πολύ καλά, ακόμα και η διάρκεια της μπαταρίας. Ταχύτητα, εφαρμογές κλπ όλα άψογα. Έχω κάνει και κάποια απο τα tweaks για προχωρημένους που έχουν βγάλει στο modaco. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν επιτρέπει call waiting (στο modaco αναφέρεται το πρόβλημα και σε άλλες χώρες). Bluetooth (Plantronics 975 για μένα) Wifi κλπ δουλεύουνε μια χαρά με την τελευταία 2.2 του Steve.

Γενικά η συσκευή είναι κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό. Τραβάει τα βλέματα, πολλές φορές με αρνητικά σχόλια λόγο μεγέθους, αλλά έχει πολλά πλεονεκτήματα. Είναι καταπληκτική στο browsing, έχει πολύ καλή αίσθηση touch και τρομερή οθόνη σε χρώματα. Την χρησιμοποιώ με invisible shield και Otterbox silicone case (τρομερή ποιότητα κατασκευής και προστασία - "φουσκώνει" όμως την συσκευή).

 

Αυτά απο εμένα.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω την 2.2 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Όλα πολύ καλά, ακόμα και η διάρκεια της μπαταρίας. Ταχύτητα, εφαρμογές κλπ όλα άψογα. Έχω κάνει και κάποια απο τα tweaks για προχωρημένους που έχουν βγάλει στο modaco. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν επιτρέπει call waiting (στο modaco αναφέρεται το πρόβλημα και σε άλλες χώρες). Bluetooth (Plantronics 975 για μένα) Wifi κλπ δουλεύουνε μια χαρά με την τελευταία 2.2 του Steve.

Γενικά η συσκευή είναι κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό. Τραβάει τα βλέματα, πολλές φορές με αρνητικά σχόλια λόγο μεγέθους, αλλά έχει πολλά πλεονεκτήματα. Είναι καταπληκτική στο browsing, έχει πολύ καλή αίσθηση touch και τρομερή οθόνη σε χρώματα. Την χρησιμοποιώ με invisible shield και Otterbox silicone case (τρομερή ποιότητα κατασκευής και προστασία - "φουσκώνει" όμως την συσκευή).

 

Αυτά απο εμένα.

Γιάννης

 

Πολυ καλα τα σχολια σου φιλε Γιαννη. Η συσκευη ειναι για τους λιγους που μπορουν να αναγνωρισουν την αξια της ;)

Ειναι οπως τα λες για touch, οθονη, ποιοτητα κατασκευης...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω την 2.2 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Όλα πολύ καλά, ακόμα και η διάρκεια της μπαταρίας. Ταχύτητα, εφαρμογές κλπ όλα άψογα. Έχω κάνει και κάποια απο τα tweaks για προχωρημένους που έχουν βγάλει στο modaco. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν επιτρέπει call waiting (στο modaco αναφέρεται το πρόβλημα και σε άλλες χώρες). Bluetooth (Plantronics 975 για μένα) Wifi κλπ δουλεύουνε μια χαρά με την τελευταία 2.2 του Steve.

Γενικά η συσκευή είναι κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό. Τραβάει τα βλέματα, πολλές φορές με αρνητικά σχόλια λόγο μεγέθους, αλλά έχει πολλά πλεονεκτήματα. Είναι καταπληκτική στο browsing, έχει πολύ καλή αίσθηση touch και τρομερή οθόνη σε χρώματα. Την χρησιμοποιώ με invisible shield και Otterbox silicone case (τρομερή ποιότητα κατασκευής και προστασία - "φουσκώνει" όμως την συσκευή).

 

Αυτά απο εμένα.

Γιάννης

 

Πολυ καλα τα σχολια σου φιλε

Πως το εσπασες εσυ...

αν χρησιμοποιησες καποιο site και οχι rebel ποιο ειναι αυτο που προτεινεις

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

έχω την 2.2 εδώ και 2 εβδομάδες περίπου. Όλα πολύ καλά, ακόμα και η διάρκεια της μπαταρίας. Ταχύτητα, εφαρμογές κλπ όλα άψογα. Έχω κάνει και κάποια απο τα tweaks για προχωρημένους που έχουν βγάλει στο modaco. Το μόνο πρόβλημα που έχω διαπιστώσει είναι ότι δεν επιτρέπει call waiting (στο modaco αναφέρεται το πρόβλημα και σε άλλες χώρες). Bluetooth (Plantronics 975 για μένα) Wifi κλπ δουλεύουνε μια χαρά με την τελευταία 2.2 του Steve.

Γενικά η συσκευή είναι κάτι το ιδιαίτερο και ξεχωριστό. Τραβάει τα βλέματα, πολλές φορές με αρνητικά σχόλια λόγο μεγέθους, αλλά έχει πολλά πλεονεκτήματα. Είναι καταπληκτική στο browsing, έχει πολύ καλή αίσθηση touch και τρομερή οθόνη σε χρώματα. Την χρησιμοποιώ με invisible shield και Otterbox silicone case (τρομερή ποιότητα κατασκευής και προστασία - "φουσκώνει" όμως την συσκευή).

 

Αυτά απο εμένα.

Γιάννης

 

Γιαννη τι συσκευη εχεις,ηταν ξεκλειδωτη? Γιατι με ρομ 1,6 6267 δεν μπορω να βγαλω ακρια

Link to comment
Share on other sites

ετοιμοι παιδια,βαλτε οποια ρομ θελετε στο dell streak που ειναι αγορασμενο απο την dell και οχι απο παροχο οπως O2!!!!!!!!!!!!!

 

http://omniacs.net/showthread.php?7385-%E1%ED%E1%E2%E1%E8%EC%E7%F3%E7-dell-streak-%D3%C5-%CF%D0%CF%C9%C1-%D1%CF%CC-%C8%C5%CB%C5%D4%C5-%28Direct-From-Dell%29&p=52674

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

η συσκευή μου είναι ξεκλείδωτη απο Γερμανία. Την αγόρασα απο ένα παιδί (ελαφρός μεταχειρισμένη από ένα Forum). Αν θυμάμαι καλά είχε την 1.6 (η 2.1 δεν θυμάμαι) της Ο2 όταν το πήρα. Πάντως με τις οδηγίες απο το Modaco η διαδικασία αναβάθμισης ήταν εύκολη σχετικά. Διαβάζωντας τις εμπειρίες των χρηστών και χρησιμοποιώντας τους οδηγούς που έχουν ποστάρει όλα πήγαν ρολόι... Η συσκευή άλλαξε 100% προς το καλύτερο.

Επισημαίνω ότι είναι η συσκευή που χρησιμοποιώ κατα την διάρκεια εργασίας, χωρίς κανένα πρόβλημα με την έκδοση 2.2v1 του DJ_Steve. Έχει βγεί η 1.1.1 πλέον με κάποιες βελτιώσεις στην μπαταρία νομίζω και σε κάποιο bug στο Youtube.

 

Οι οδηγίες του SAXOVTS κάτι μου θυμίζουν (πολύ καλή δουλειά, μπράβο σου!).

 

Πάντως σε σένα hellogadgetman78 δεν μπορώ να προτείνω κάτι. Ευτυχώς δεν έμπλεξα με Rebell Sim (αν και διαβάζω ότι έχει στρώσει η κατάσταση με την τελευταία ρομ και την νέα έκδοση της κάρτας). Μην δώσεις τα χρήματα σου σε κάποιο ψευτοsite για κωδικούς. Αν είναι UK το δικό σου, δοκίμασε με ευγενικό τηλέφωνο η ευγενικό μαιλ να ζητήσεις τον κωδικό. Μερικές φορές η ευγένια και η παράκλιση για βοήθεια (αφού ζεις στο εξωτερικό/Ελλάδα και δεν μπορείς να γίνεις πελάτης τους η κάτι τέτοιο) κάνει θαύματα.

 

Αν έχετε άλλες ερωτήσεις εδώ είμαι.

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω και εγά ένα ελληνικό Dell Streak, καιμε τις οδηγίες του SAXOVTS φοράω 2.2, δεν μπορώ όμως να περάσω τις ρυθμίσεις της Wind για MMS και Internet, default βγάζει ρυθμίσεις TIM. Με ενδιαφέρει κυρίως για το MMS, επίσης αν ξέρει κάποιος τι πρέπει να έχω τικαρισμένο στο quicksetting ώστε να μπαίνω ιντερνετ μόνο με WIFI αλλά να παίρνω και να στέλνω MMS. Θενξ
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

- Για να δω θα βγαλω ακρη .... ή θα αλλαξω στο τελος παροχο :cry: ..

- Πηρα ενα εργοστασιακα ξεκλειδωμενο απο χρηστη , με περασμενη την 2.1 modaco.

- Τι γινεται τωρα .... εχω χρονια βοντα ... βαζω την καρτα (παλαιας κοπης panafon ) ,αλλα ή τη βαζω ... ή δεν τη βαζω ,ειναι σαν να μην εχει μπει καρτα "No Sim card" ... ειναι τσεκαρισμενο οτι μπαινει σωστα η καρτα... Δεν ζηταει κωδικο ... απλα ειναι σαν να μην εχει μπει καρτα. Εν τω μεταξυ εχω αλλαξει ενα καρο κινητα και δεν ειχα ποτε προβλημα. Το συμβολαιο μου ειναι με δεδομενα και ομιλια απο το αιφον που ειχα. ....

- Βαζω της γυναικας μου την cosmote , .... "καμπανα"!!! .. με το που το ανοιγω ζηταει κωδικο καρτας και κατευθειαν σημα τουμπανο. Τι μπορει να συμβαινει ρε παιδια ,εχω φρικαρει ....

- Λεω μετα μιας και η καρτα μου ειναι απο την εποχη της λασπης, ... να παω να κανω αντικατασταση σε 3G ;; ... (της γυναικας μου ειναι cosmote 3G) . Αλλαξα την καρτα με καινουρια vodafone 3G ... αλλα παλι δεν βλεπει καρτα ... :worry:

- Μπορει καποιος να βοηθησει να βρω τι φταιει; ... ο πωλητης ειναι κατηγορηματικος οτι ειναι official unlocked ,αλλωστε δεν θα λειτουργουσε ουτε με την καρτα της κοσμοτε ;;!!!!! ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Για να δω θα βγαλω ακρη .... ή θα αλλαξω στο τελος παροχο :cry: ..

- Πηρα ενα εργοστασιακα ξεκλειδωμενο απο χρηστη , με περασμενη την 2.1 modaco.

- Τι γινεται τωρα .... εχω χρονια βοντα ... βαζω την καρτα (παλαιας κοπης panafon ) ,αλλα ή τη βαζω ... ή δεν τη βαζω ,ειναι σαν να μην εχει μπει καρτα "No Sim card" ... ειναι τσεκαρισμενο οτι μπαινει σωστα η καρτα... Δεν ζηταει κωδικο ... απλα ειναι σαν να μην εχει μπει καρτα. Εν τω μεταξυ εχω αλλαξει ενα καρο κινητα και δεν ειχα ποτε προβλημα. Το συμβολαιο μου ειναι με δεδομενα και ομιλια απο το αιφον που ειχα. ....

- Βαζω της γυναικας μου την cosmote , .... "καμπανα"!!! .. με το που το ανοιγω ζηταει κωδικο καρτας και κατευθειαν σημα τουμπανο. Τι μπορει να συμβαινει ρε παιδια ,εχω φρικαρει ....

- Λεω μετα μιας και η καρτα μου ειναι απο την εποχη της λασπης, ... να παω να κανω αντικατασταση σε 3G ;; ... (της γυναικας μου ειναι cosmote 3G) . Αλλαξα την καρτα με καινουρια vodafone 3G ... αλλα παλι δεν βλεπει καρτα ... :worry:

- Μπορει καποιος να βοηθησει να βρω τι φταιει; ... ο πωλητης ειναι κατηγορηματικος οτι ειναι official unlocked ,αλλωστε δεν θα λειτουργουσε ουτε με την καρτα της κοσμοτε ;;!!!!! ....

 

 

παραξενο το προβλημα σου.εγω ειχα δωσει ενα κλειδωμενο με rebel sim και την δικια μου sim cosmote την εβλεπε ενω το αγοραστη που ηταν και η δικια του cosmote αλλα με διαφορετικο σχεδιασμο(πιο παλια μαλλον) δεν την εβλεπε!!

παντος οτι κουλα ειχα δει με sim ηταν με locked συσκευες και rebel sim.Εχεις δοκιμασει καμια της wind?? ετσι απο περιεργεια??ειχε μεγαλο ρολο στα κλειδωμενα streak η καρτα σιμ να εχει ρυθμισεις απο αλλο κινητο(μμς,σμς,κ.τ.λ)ετσι ωστε οταν εμπαινε με την rebel sim να δουλευε οσο πιο σωστα γινεται,αλλα εσυ εισαι σιγουρος οτι ειναι official unlocked!

παιζει να ειναι ξεκλειδωμενο με κωδικο??

KNIGHT RIDER

One man can make a difference

Link to comment
Share on other sites

παραξενο το προβλημα σου.εγω ειχα δωσει ενα κλειδωμενο με rebel sim και την δικια μου sim cosmote την εβλεπε ενω το αγοραστη που ηταν και η δικια του cosmote αλλα με διαφορετικο σχεδιασμο(πιο παλια μαλλον) δεν την εβλεπε!!

παντος οτι κουλα ειχα δει με sim ηταν με locked συσκευες και rebel sim.Εχεις δοκιμασει καμια της wind?? ετσι απο περιεργεια??ειχε μεγαλο ρολο στα κλειδωμενα streak η καρτα σιμ να εχει ρυθμισεις απο αλλο κινητο(μμς,σμς,κ.τ.λ)ετσι ωστε οταν εμπαινε με την rebel sim να δουλευε οσο πιο σωστα γινεται,αλλα εσυ εισαι σιγουρος οτι ειναι official unlocked!

παιζει να ειναι ξεκλειδωμενο με κωδικο??

- Εχω σαλταρει και δεν μπορει να βοηθησει κανενας ... τουλαχιστον να εβρισκα τι διαλο ειναι .. ο φιλος που μου το πουλησε φαινοταν σοβαρο ατομο ... μου ειπε οτι ειναι official unlocked και οτι δεν ειχε ποτε προβλημα .....

- Το δοκιμασα εχθες και με wind .... και αυτη δεν την εβλεπε !!! ....

- Αυτο που θελω να βρω ειναι ,οταν ειναι κλειδωμενο και βαζεις την καρτα μεσα ,σου εμφανιζει το πληκτρολογιο για να βαλεις τον κωδικο σου και μετα σου βγαζει "No service"? ,ή συμβαινει αυτο που αντιμετωπιζω εγω; ,δηλαδη δεν αναγνωριζει καν την καρτα ,ειτε την βαζεις ,ειτε την βγαζεις ειναι σα να μην εχει μπει καρτα "No sim card" ;; ...

- Αν ειναι κλειδωμενο πως λειτουργει αψογα με την cosmote 3G ??????? ....

- Αν ειναι ξεκλειδωμενο με κωδικο θα επαιζε μονο με κοσμοτε;; !! ...περιεργο μου φαινεται ...

- Δεν υπαρχει καποιος φιλος που να γνωριζει περισσοτερα για το streak να βρω μια ακρη; ... εστω με ΠΜ .... με τους κωδικους της συσκευης μπορω να πληροφορηθω απο καπου για το τι version ειναι; ... Με το service tag μονο την ημερ/νια αποστολης απο το εργοστασιο βλεπω και τιποτα αλλο ,εχω φαει το νετ και δεν βρηκα αλλη τετοια περιπτωση. :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Ειναι 00 το Streak σου (στο τελος του model number)? Αν ναι, ειναι ξεκλειδωτο εργοστασιακα.

 

- PPID: CN- 0WK2PN-.........................-A00

- MODEL:M01M/TYPE:M01M001

- Το κουτι σε καποιο σημειο κατω κατω γωνια εχει: "WMW3N A00"

 

- Αν βγαινει ακρη με τα παραπανω φιλε Βαγγελη δωσε φως ,γιατι το μηχανημα λεει και εχω στεναχωρηθει που δεν μπορω να βρω τι φταιει :O ...... στο νετ (που χρησιμοποιω κατα κορον) ειναι απαιχτο ... wifi απο συγκεκριμενο σημειο στην ακρη της εμβελειας του ρουτερ δερνει .... τερμα!!! .. για χρηση internet ειναι ....αστο επιφυλασσομαι μην παρεξηγηθω ... :X

- Αλλα με κοτε με το που το ενεργοποιω κατευθειαν ρε παιδι μου !!!! .... :confused:

- Οταν το πηρα ηταν με modaco r2-2.1 , μηπως εγινε καμια κομπλα με το baseband? ... εχθες κατεβηκα σε 4399-21 ... τιποτα ,ανεβηκα σε 8105-21 ,... τιποτα ..... κατα τα αλλα λειτουργει αψογα ...

Edited by hitech
- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν το Streak : http://forum.xda-developers.com/wiki/index.php?title=Dell_Streak (wiki) σας γνωρίζω πως βγήκε εφαρμογή που εμφανίζει το ΡΑΔΙΟΦΩΝΟ FM, προϋποθέτει rooted συκευή 2.1 ή 2.2, σε μένα (2.2) παίζει ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ !!!

Screenshot :

http://pocketables.typepad.com/.a/6a00d83451c9ec69e2013487f9bde0970c-800wi

Τσιμπάτε το εδώ : http://android.modaco.com/index.php?act=attach&type=post&id=63972

ή εδώ online : http://starboardbough.com/Streak_Radio.apk

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

- Την γνωρίζετε την EMList? *#*#307#*#* .... με προσοχή μόνο. Εμφανιζεται ενα νεο εικονιδιο στον launcher ... και μπαινεις στα ενδοτερα. Όλο το τεχνικό part του streak ... και ενεργοποίηση του FM δέκτη του.

- Πωπω τι βρίσκει κανείς όταν ψάχνει! !!!! :rolleyes:

- Απενεργοποίηση με πληκτρολόγηση. *#*#308#*#*

- Κοίταξα στην περίπτωση μου μήπως ήταν απενεργοποιημένη κάποια μπάντα λειτουργίας, αλλά δε. :(

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

Του εβαλα Modaco froyo 2.2 aνετα αν και μου εκανε το γνωστο κολλημα στo logo (το οποιο και λυνεται με factory reset) Ολα καλα το κινητο ειναι τερας....

Ακομα δεν το εσπασα να παιζει vodafone μια και ειναι Ο2 locked και ακομα σκεφτομαι για rebel sim η να τα σκασω για unlock code

Τι προτεινετε ρε παιδια

[sIGPIC][/sIGPIC]

αν θέλετε κατεβαστε την εφαρμογη μου Olympiakos Voices ,Panathinaikos Voices and AEK Voices όπως και DrGonzo[/b] (Fear and Loathing to Las Vegas)http://www.cyrket.com/p/android/com.DrGonzo/ και την Veggos http://apps.doubletwist.com/search?q=Veggos απο το Android Market

Link to comment
Share on other sites

Του εβαλα Modaco froyo 2.2 aνετα αν και μου εκανε το γνωστο κολλημα στo logo (το οποιο και λυνεται με factory reset) Ολα καλα το κινητο ειναι τερας....

Ακομα δεν το εσπασα να παιζει vodafone μια και ειναι Ο2 locked και ακομα σκεφτομαι για rebel sim η να τα σκασω για unlock code

Τι προτεινετε ρε παιδια

- Φίλε μου καλημέρα. Μπορείς να μου πεις όταν βάζεις την κάρτα της βοντα και το ενεργοποιεις τι σου εμφανίζει; ... μοιάζει σαν να μην έχει μπει κάρτα "no sim card" ή σου ζητάει κωδικό κάρτας και μετά σου λέει ότι είναι κλειδωμένο; ή κάτι άλλο; ....

- Το κουτί της συσκευής είναι το ίδιο με αυτό που πωλείται ελεύθερα ή έχει σήμανση της Ο2;

- Το PPID της συσκευής σου (το γράφει και στο κουτί και πίσω από την συσκευή όταν βγάλεις το καπάκι της μπαταρίας ) ,τελειώνει σε -Α00 ; Στο ίδιο σημείο γράφει και το model number το δικό σου τι είναι;

- Θέλω να κάνω μια σύγκριση με το δικό μου.

- Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Φιλικά

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η αλήθεια είναι ότι με το unlocking by code θα κάνεις τη δουλειά σου αλλά αν θυμάμαι καλά για τη συγκεκριμένη συσκευή η τιμή του είναι παραπάνω από "τσουχτερή"!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

- Φίλε μου καλημέρα. Μπορείς να μου πεις όταν βάζεις την κάρτα της βοντα και το ενεργοποιεις τι σου εμφανίζει; ... μοιάζει σαν να μην έχει μπει κάρτα "no sim card" ή σου ζητάει κωδικό κάρτας και μετά σου λέει ότι είναι κλειδωμένο; ή κάτι άλλο; ....

- Το κουτί της συσκευής είναι το ίδιο με αυτό που πωλείται ελεύθερα ή έχει σήμανση της Ο2;

- Το PPID της συσκευής σου (το γράφει και στο κουτί και πίσω από την συσκευή όταν βγάλεις το καπάκι της μπαταρίας ) ,τελειώνει σε -Α00 ; Στο ίδιο σημείο γράφει και το model number το δικό σου τι είναι;

- Θέλω να κάνω μια σύγκριση με το δικό μου.

- Ευχαριστώ εκ των προτερων

 

Φιλικά

 

Κατι περιεργο συμβαινει με τη συσκευη σου φιλε μου. Πιθανως να υπαρχει hardware προβλημα. Αυτο συμπεραινω απο τα γραφομενα σου...

Link to comment
Share on other sites

Κατι περιεργο συμβαινει με τη συσκευη σου φιλε μου. Πιθανως να υπαρχει hardware προβλημα. Αυτο συμπεραινω απο τα γραφομενα σου...

- Ελα ντε!!!! .... ειναι αυτο; ,ή ειναι software προβλημα που προκληθηκε με την αναβαθμηση; ... τωρα υποθεσεις κανω προσπαθοντας να βγαλω καποιο συμπερασμα.

- Αν ηταν hardware το προβλημα ,δεν θα επρεπε να αναγνωριζει ουτε την sim της cosmote κατα την αποψη μου μιας και οι καρτες διαβαζονται απο την ιδια εισοδο και εχουν κοινο πρωτυπο φανταζομαι για να ειναι συμβατες με ολες τις συσκευες ... εκτος βεβαια εκεινες που λειτουργουν σε διαφορετικο mode - frequency ;;;

- ... κατι δεν διαβαζει η συσκευη ωστε να τις αναγνωρισει !!!! ενω αυτο το κατι υπαρχει για την κοτε !!! ... αυτο το "κατι" ειναι φορτωμενο μονο στην καρτα του παροχου ; ή ειναι και στη συσκευη ωστε να μπορει να τις αντιληφθει;; ... μηπως δεν ειναι φορτωμενο αυτο το "κατι" ή χαθηκε στην αναβαθμηση;; ....

- Ειχα μια υπονοια για voda - wind οτι μπορει να λειτουργουν σε διαφορετικο mode απο κοσμοτε και ενδεχομενως να εχει μπλοκαρει ή να ειναι απενεργοποιημενο για καποιο λογο ,αλλα απ' οτι φαινεται ειναι και οι τρεις στο ιδιο mode;; !!! ....

- Παντως απ' οτι διαβαζω εδω ,υπαρχει μεγαλο προβλημα με τις καρτες της βοντα ,ακομα και με rebelsim ,.... μηπως εχει καποιο περιορισμο φορτωμενο στην καρτα της και δημιουργει προβλημα;; ....

- Stathis -
Link to comment
Share on other sites

- Ελα ντε!!!! .... ειναι αυτο; ,ή ειναι software προβλημα που προκληθηκε με την αναβαθμηση; ... τωρα υποθεσεις κανω προσπαθοντας να βγαλω καποιο συμπερασμα.

- Αν ηταν hardware το προβλημα ,δεν θα επρεπε να αναγνωριζει ουτε την sim της cosmote κατα την αποψη μου μιας και οι καρτες διαβαζονται απο την ιδια εισοδο και εχουν κοινο πρωτυπο φανταζομαι για να ειναι συμβατες με ολες τις συσκευες ... εκτος βεβαια εκεινες που λειτουργουν σε διαφορετικο mode - frequency ;;;

- ... κατι δεν διαβαζει η συσκευη ωστε να τις αναγνωρισει !!!! ενω αυτο το κατι υπαρχει για την κοτε !!! ... αυτο το "κατι" ειναι φορτωμενο μονο στην καρτα του παροχου ; ή ειναι και στη συσκευη ωστε να μπορει να τις αντιληφθει;; ... μηπως δεν ειναι φορτωμενο αυτο το "κατι" ή χαθηκε στην αναβαθμηση;; ....

- Ειχα μια υπονοια για voda - wind οτι μπορει να λειτουργουν σε διαφορετικο mode απο κοσμοτε και ενδεχομενως να εχει μπλοκαρει ή να ειναι απενεργοποιημενο για καποιο λογο ,αλλα απ' οτι φαινεται ειναι και οι τρεις στο ιδιο mode;; !!! ....

- Παντως απ' οτι διαβαζω εδω ,υπαρχει μεγαλο προβλημα με τις καρτες της βοντα ,ακομα και με rebelsim ,.... μηπως εχει καποιο περιορισμο φορτωμενο στην καρτα της και δημιουργει προβλημα;; ....

 

 

Με rebelsim το μεγαλυτερο προβλημα υπηρχε κι υπαρχει με Wind. Γιατι δε δοκιμαζεις την - αψογη- εγγυηση της dell για να λυσεις το προβλημα σου, τωρα που εχει εισαχθει η συσκευη κι επισημα στη χωρα μας?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...