Jump to content

Dell streak


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, εχω ενα προβληματακι με την ελληνική γραμματοσειρα. Τρεχω την εκδοση 2.2.2

Στον internet explorer δεν μου εμφανιζει ολους τους ελληνικους χαρακτηρες στις επιλογες μενου

 

http://desmond.imageshack.us/Himg546/scaled.php?server=546&filename=88365328.jpg&res=medium

 

 

οπως ειναι στη παραπανω εικονα. Συναντατε το ιδιο θεμα? Πως το διορθωνω?

 

επισης στα μηνυματα.... τα αναφερει ως... ''νηματα'' (προβολη νηματος αντι μηνυματος)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=36724907.jpg&res=medium

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει αυτό στην 2.2.2, όχι μόνο εκεί, αλλά και σε άλλα σημεία των Stage Widgets, email, facebook κ.τ.λ. το μοναδικό πράγμα που με ξενερώνει στο Streak, (φανταστείτε δεν ξέρω καλά αγγλικά αλλά πολλές φορές το είχα στο αγγλικό μενού για να μην τα βλέπω !) Αυτό που έκανα ήταν να περάσω τον Dolphin Browser HD, είναι φοβερός για εμένα, καλύτερος και από τον opera, (γνώμη μου!) έχει πολλές ρυθμίσεις, μου αρέσει πολύ που το facebook είναι όπως στον υπολογιστή και πολλά άλλα +. Έχω βάλει και το Fancy Widgets στην αρχική οθόνη μαζί με κάποιες συντομεύσεις και οι άλλες οθόνες κενές, γούστα είναι αυτά. Έχω το N8 σαν πρώτο κινητό και δεν ασχολούμαι τόσο πολύ μαζί του.
NOKIA N8 & DELL STREAK 5
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω ενα προβληματακι με την ελληνική γραμματοσειρα. Τρεχω την εκδοση 2.2.2

Στον internet explorer δεν μου εμφανιζει ολους τους ελληνικους χαρακτηρες στις επιλογες μενου

 

http://desmond.imageshack.us/Himg546/scaled.php?server=546&filename=88365328.jpg&res=medium

 

 

οπως ειναι στη παραπανω εικονα. Συναντατε το ιδιο θεμα? Πως το διορθωνω?

 

επισης στα μηνυματα.... τα αναφερει ως... ''νηματα'' (προβολη νηματος αντι μηνυματος)

 

http://desmond.imageshack.us/Himg35/scaled.php?server=35&filename=36724907.jpg&res=medium

 

φίλε μου δεν είναι λάθος, το νήμα είναι αυτό που έχει μέσα όλα τα μηνύματα με το ίδιο άτομο...

η σουίτα της GO είναι απολύτως απαραίτητη...Συνολικά μετά 3 μήνες χρήσης έχει γύρω στα 130 apps και τρέχει νερό.

Τα τελευταία παιχνίδια προφανώς και δεν τρέχουν αλλά αυτά είναι για 2core και παιδικές ηλικίες...

Χαίρομαι πάρα πολύ που όλοι οι σνομπαρίες συνειδητοποιούν ότι όλα πλέον φτάνουν στις 5" και ότι θα κρατάνε αντίστοιχα με αυτό που κορόιδευαν...Το μόνο σοβαρότατο πρόβλημα θα είναι όταν θα χρειαζόμαστε (αλλά όντως θα χρειαζόμαστε...) κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή που θα απαιτεί 2.3 και πάνω...Κάργια Dell...

Link to comment
Share on other sites

Να φταιει αυτό? Ποιον προτεινεις?

Aυτον εχω και εγω και η αληθεια ειναι οτι ειναι καταπληκτικος.

 

Καμια ενημερωση για την 2.3 εχουμε?

 

Να περιμενω αμα ειναι να μην βαλω απο XDA

Link to comment
Share on other sites

εχει αναβαθμισει κανεις το ''εργαλειο'' σε χονε'υ'κομπ?εαν ναι επιδοσεις?? σκεφτομαι να το τσιμπησω το κινητακι και αποτι εχω διαβασει ειναι σωστο!!
Link to comment
Share on other sites

2.3 υπαρχει ρε παιδια. επισημη, η 407 απλα δεν εχει ελληνικα. Ε και?

 

Με χαλαει που ειναι μαλλον πολυ δυσκολο στο μαγειρεμα και δε θα δουμε 4αρα.

Επισης ειναι λιγο πιο δυσκολο να το κανεις ρουτ αλλα και αυτο γινεται μια χαρα.

 

Κατα τα αλλα υπαρχουν κανα 2 μπαγκ, αλλα ενταξει. ζω και με αυτα.

Η οθονη η 5αρα ειναι μονοδρομος αν εχεις περασει σταδιακα απο πολλα σμαρτφονς και παροτι στο μετρο με κοιτανε λες και βλεπουνε δε ξερω τι, σε λιγο καιρο με τα καλουδια της σαμσουνγκ ολοι εκει θα ειναι. Στα λεφτα του ειναι αξιοπρεπεστατη λυση, για οσους θελουν εργαλειο και οχι παιχνιδι.

 

Και πλακα πλακα η μπαταρια περισσοτερο κραταει απο οτι κρατουσε στο HD2, ακομα και με την ενισχυμενη (και του βγαζω τα ματια ολη μερα)

 

 

βγηκε Miui

To dellaki εγινε παλι κινητο !!! Πω πω <3

Edited by mplip^
:X
Link to comment
Share on other sites

στο θεμα λαντσκε'ι'π μοουντ... μπορουμε να εχουμε την αρχικη με καμια πατεντα σε πορτρετ μοουντ η δεν παιζει για κανενα λογο??

 

Αν βάλεις κάποιον launcher. Εγώ έτσι το έχω αντιμετωπίσει...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά με τι τρόπο μπορούμε να βάλουμε δικό μας ringtone?

 

Φτιάχνουμε τους εξής φακέλους στην κάρτα μνήμης media->audio και στην συνέχεια τους φακέλους

alarms, notifications, ringtones μέσα στον φάκελο audio.

Τους ήχους τους βάζουμε ανάλογα, δηλαδή:

 

alarms: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για το ξυπνητήρι.

notifications: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για μηνύματα, e-mail και γενικά τις ειδοποιήσεις του κινητού.

ringtones: Βάζουμε τους ήχους που θέλουμε για τις κλήσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

go launcher άνετα, το έχω βάλει από την πρώτη πρώτη μέρα...το miui έχει δρόμο μπροστά, πολύ θετικό βέβαια που κάποιοι ινδοί ασχολούνται ακόμα για όλους τους υπόλοιπους...
Link to comment
Share on other sites

Ο go launcher ex που δοκιμασα σε τρια διαφορετικα κινητα, εχει ενα θεματακι.. στα καλα καθουμενα αναβοσβηνει η οθονη του κινητου ανα διαστηματα.. δεν ξερω αν το χει παρατηρησει αλλος.. Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

ένα πρόβλημα που έχω με την κορεάτικη 2,3,3 είναι ότι το sms με ελληνικούς χαρακτήρες είναι μόνο 74 χαρακτήρες και όχι 160...δοκίμασα αρκετά πληκτρολόγια και πάλι το ίδιο μάλλον είναι θέμα rom...κρίμα
Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Μια απορία παιδιά.Κάνει καποια τυχαια reboot η συσκευη λόγω μιας rom που έβαλα αλλα η απορία ειναι η εξής.Εφαρμογές τις οποιες έχω αγοράσει σε περιπτωση που θελήσω να αλλάξω ρομ (κατα κει το πάω) Πώς θα τις διασφαλίσω;Με καλυπτει το back up and restore της dell?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσες συσκευές ή rom και να αλλάξεις, όταν αγοράσεις μια εφαρμογή σε ακολουθεί παντού αρκεί να χρησιμοποιείς τον ίδιο gmail account μιας και με αυτό είναι συνδεδεμένη η κάθε εφαρμογή που αγοράζεις. Τώρα για γρήγορο backup και restore θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στο titanium backup.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερακαλημερα επαναφερω παλι το προβλημα μου με το dell διοτι το ειχα αφησει στην ακρη ,λοιπον δεν πρεπει να φταιει εντελει η μπαταρια διοτι το αναβω κ χωρις μπαταρια κ μου δειχνεις ακριβως το ιδιο η οθονη δηλαδη αναβει ο οθονη μονο για να δειξει την μπαταρια στο )% κ δεν κανει κατι αλλο εχει μεινει στατικη η οικονα εκει ,τι λετε να φταιει ?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ψάχνω μια εφαρμογή όπου θα κάνει μόνη της toggle 3g-wifi.

 

Γιατί αυτό. Έχω παρατηρήσει σε περίπτωση που το κινητό (dell streak) μπαίνει σε ύπνο, τότε για το push email και άλλα requests χρησιμοποιεί το data plan και όχι το wi-fi.

 

Ξέρει κανένας κάτι;

 

[EDIT] Νομίζω πως το βρήκα, ήταν στην πολιτική αδράνειας του wifi [/ΕDΙΤ]

Edited by vasim
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μολις εβαλα την DSC v1.0 .... Ειχα την stock 2.2 , και ειναι σαν να αλλαξα κινητο !!! Κατα την γνωμη μου ειναι η καλυτερη.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...