Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβασε αυτο http://www.multiupload.com/8A850CK5D6, μπες fastboot, συνδεσε το πσ με το κινητο και τρεξε το προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κατεβασε αυτο http://www.multiupload.com/8A850CK5D6, μπες fastboot, συνδεσε το πσ με το κινητο και τρεξε το προγραμμα

 

το έτρεξα και αυτο...μου βγάζει πάλι <FAILED command write failed <unknown error>>

Link to comment
Share on other sites

θα το κατεβασω τωρα να το δοκιμασω και αυτο..Υπάρχει περιπτωση να μην αναγνωριζεται σωστα το κινητο?Πρεπει να απενεργοποιησω κατι?οταν το συνδεω σε fastboot ακουγεται ο ηχος των windows οτι συνδεθηκε συσκευη αλλα δεν εμφανιζει κατι
Link to comment
Share on other sites

θα το κατεβασω τωρα να το δοκιμασω και αυτο..Υπάρχει περιπτωση να μην αναγνωριζεται σωστα το κινητο?Πρεπει να απενεργοποιησω κατι?οταν το συνδεω σε fastboot ακουγεται ο ηχος των windows οτι συνδεθηκε συσκευη αλλα δεν εμφανιζει κατι

 

το θεμα ειναι πως αν δεν αναγνωριζε κατι θα το εκανε απο την αρχη και ετσι δεν θα μπορουσες να βαλεις ουτε καν την 2.1 με το φαστμπουτ. στην ουσια αυτη η μαυρη οθονη ειναι το φστμπουτ. μην σε ανισυχει αυτο

Link to comment
Share on other sites

τα ιδια και με αυτο το .exe ...ουτε reboot δεν κανει με την αντιστοιχη εντολη. και το μηνυμα που βγαζει ειναι το ιδιο <FAILED command write failed <unknown error>>
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω τι μπορει να φταιει. αυτο που θα εκανα αν ημουν στην θεση σου ειναι να το δοκιμαζα απο ενα αλλο πσ. δεν ειναι τιποτα, απλα παρε το προγραμμα που κανει αυτοματα την εγκατασταση και τρεξ' το απο αλλο πσ.
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν ξερω τι μπορει να φταιει. αυτο που θα εκανα αν ημουν στην θεση σου ειναι να το δοκιμαζα απο ενα αλλο πσ. δεν ειναι τιποτα, απλα παρε το προγραμμα που κανει αυτοματα την εγκατασταση και τρεξ' το απο αλλο πσ.

 

το σκεφτηκα κιαυτο γιατι το pc μου δεν ειναι και τελευταιας τεχνολογιας..+ μετα απο ώρες αναζητησης στο google δεν βρηκα τίποτα παρόμοιο για να βρω μια λυση..

Σ'ευχαριστω παντως για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αποφασισα και εγω να κανω μια προσπαθεια να περασω στην 2.3 ακολουθωντας τον οδηγο που ειχε ανεβασει ο stefan0s_7 στην σελιδα 114.

Εχω την επισημη 2.1 απο την LG αυτην την στιγμη.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω ακολουθωντας τα βηματα,φτανω στο σημειο να αναγνωριζει το KDZ το κινητο μου,,ξεκιναω να περασω την 2.1 με fastboot αλλα οταν πατησω το Lanch software update προχωραει η διαδικασια μεχρι ενα σημειο οπου το κινητο μπαινει στην λειτουργια Download Mode και μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα Upgrade error..Το αποσυνδεω,αφαιρω την μπαταρια,το αναβω κανονικα και δεν εχει αλλαξει τιποτα.Εχω ακομα την 2.1 της LG.Καποια βοηθεια?!

Edited by severoth
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Αποφασισα και εγω να κανω μια προσπαθεια να περασω στην 2.3 ακολουθωντας τον οδηγο που ειχε ανεβασει ο stefan0s_7 στην σελιδα 114.

Εχω την επισημη 2.1 απο την LG αυτην την στιγμη.Αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι ενω ακολουθωντας τα βηματα,φτανω στο σημειο να αναγνωριζει το KDZ το κινητο μου,,ξεκιναω να περασω την 2.1 με fastboot αλλα οταν πατησω το Lanch software update προχωραει η διαδικασια μεχρι ενα σημειο οπου το κινητο μπαινει στην λειτουργια Download Mode και μετα απο λιγο βγαζει μηνυμα Upgrade error..Το αποσυνδεω,αφαιρω την μπαταρια,το αναβω κανονικα και δεν εχει αλλαξει τιποτα.Εχω ακομα την 2.1 της LG.Καποια βοηθεια

 

δοκιμασε να κλεισεις το antivirus και εγω το ιδιο προβλημα ειχα. οταν το εκλεισα δουλεψε μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να κλεισεις το antivirus και εγω το ιδιο προβλημα ειχα. οταν το εκλεισα δουλεψε μια χαρα

 

 

 

ειλικρινα? ποιο antivirus εχεις?

Link to comment
Share on other sites

ειλικρινα? ποιο antivirus εχεις?

 

το avast, α στεφανε οταν εδωσα τις εντολες στο τερματικο, δινοντας reboot στην πρωτελευτεα, μετα δε μπορεσα να δωσο την τελευταια. να μπω ξανα σε fastboot για να δωσω μονο αυτη?

Link to comment
Share on other sites

το avast, α στεφανε οταν εδωσα τις εντολες στο τερματικο, δινοντας reboot στην πρωτελευτεα, μετα δε μπορεσα να δωσο την τελευταια. να μπω ξανα σε fastboot για να δωσω μονο αυτη?

 

μαμακια δικια μου που δεν το εβαλα πριν το reboot απλα δεν ειναι υποχρεωτικο για να περασεις την 2.2 γι αυτο μπηκε μετα. επρεπε να το γραπσω σαν σημειωση. καν το θα σου χρειαστει στο μελλον. δωσε πρωτα τις 2 πρωτες εντολες και μετα την τελευταια και κλεισε με ενα ρεβοοτ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο όσους κατάφεραν να κάνουν την αναβάθμιση σε 2.3 ,τι usb έχετε στα pc/laptop σας? 2.0? έχει κανένας 1.0? ρωτάω γιατί το πρόβλημα που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα παραμένει...

 

Έκανα attach και την εικόνα από το cmd μήπως και βοηθήσει...

Edited by dano_mbg
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω λίγο όσους κατάφεραν να κάνουν την αναβάθμιση σε 2.3 ,τι usb έχετε στα pc/laptop σας? 2.0? έχει κανένας 1.0? ρωτάω γιατί το πρόβλημα που ανέφερα στην προηγούμενη σελίδα παραμένει...

 

Έκανα attach και την εικόνα από το cmd μήπως και βοηθήσει...

 

πρωτο λαθος. στην πρωτη εντολη δεν χρειαζεται o fakelos swiftdroid που εχεις βαλει. η εντολη ειναι καθαρα cd C:\Android εκτος αν τον εχεις φτιαξει εσυ. και δευτερο δεν καταλαβαινω την εντολη start readme.txt. δεν υπαρχει κανενας κολος να την βαλεις.

Link to comment
Share on other sites

ετσι πρεπει να ειναι ο φακελος του android μεσα

http://img402.imageshack.us/img402/8328/34015689.png

 

 

ετσι πρεπει να ειναι το cmd οταν δωσεις σωστα τις εντολες (δοκιμασε να το τρξεις σαν διαχειριστης

 

http://img155.imageshack.us/img155/169/61835185.png

Link to comment
Share on other sites

Τις συγκεκριμένες εντολές δεν τις πληκτρολόγησα. Έτρεξα το .exe που φλασάρει αυτόματα τη rom(νομίζω ακριβώς το ίδιο υπάρχει και για τη 2.2). Το start readme.txt είναι και αυτό μέσα στις αυτόματες εντολές και απλά ανοίγει ένα txt με οδηγίες για την εγκατάσταση(τελείως περιττό)

 

Στο C:\Android έχω τα αρχεία που χρειάζεται για όταν προσπαθώ να κάνω manually την εγκατάσταση.Μάλλον το κινητό μου δεν την θέλει την 2.3 :P

 

PS: Ο,τι αρχεία χρησιμοποίησα τα βρήκα στο androidforums

Edited by dano_mbg
Link to comment
Share on other sites

Τις συγκεκριμένες εντολές δεν τις πληκτρολόγησα. Έτρεξα το .exe που φλασάρει αυτόματα τη rom(νομίζω ακριβώς το ίδιο υπάρχει και για τη 2.2). Το start readme.txt είναι και αυτό μέσα στις αυτόματες εντολές και απλά ανοίγει ένα txt με οδηγίες για την εγκατάσταση(τελείως περιττό)

 

Στο C:\Android έχω τα αρχεία που χρειάζεται για όταν προσπαθώ να κάνω manually την εγκατάσταση.Μάλλον το κινητό μου δεν την θέλει την 2.3 :P

 

PS: Ο,τι αρχεία χρησιμοποίησα τα βρήκα στο androidforums

 

δοκιμασες να το κανεις χειροκινητα? δωσε τις εντολες οπως τις βλεπεις

Link to comment
Share on other sites

Και χειροκίνητα και αυτόματα και τα πάντα...Εχω καταντήσει λιγάκι κουραστικός σορυ..Αλλά τη θέλω τη 2.3 στο μικρό και θαυματουργό GT540
Link to comment
Share on other sites

Τις συγκεκριμένες εντολές δεν τις πληκτρολόγησα. Έτρεξα το .exe που φλασάρει αυτόματα τη rom(νομίζω ακριβώς το ίδιο υπάρχει και για τη 2.2). Το start readme.txt είναι και αυτό μέσα στις αυτόματες εντολές και απλά ανοίγει ένα txt με οδηγίες για την εγκατάσταση(τελείως περιττό)

 

Στο C:\Android έχω τα αρχεία που χρειάζεται για όταν προσπαθώ να κάνω manually την εγκατάσταση.Μάλλον το κινητό μου δεν την θέλει την 2.3 :P

 

PS: Ο,τι αρχεία χρησιμοποίησα τα βρήκα στο androidforums

 

μετέφερε όλα τα αρχεία όπως τα έχεις στον φάκελο swiftdroid και καντα επικόλληση στον προηγούμενο δηλαδή εκεί που φαινετε ο swiftdroid φάκελος.. να είναι δηλαδή όπως είπε και ο στέφανος στον φάκελο android.. είχα και εγώ το ίδιο πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα την 2.3 αλλα ολα ειναι στα ρωσσικα μαλλον,και δεν βγαζω ακρη για να βαλω τουλαχιστον αγγλικα.Βοηθεια?!

 

Το βρηκα στην τυχη sorry για το post!

Edited by severoth
Link to comment
Share on other sites

Όχι windows xp sp2 τρέχω. Κατέβασα ξανά το .zip απο δω

http://www.mediafire.com/?daif62v7da5c5m4

έκανα extract τα αρχεία στο C:\Android και ο φάκελος έχει ως εξής:

 

Αλλά μαντέψτε τι έβγαλε πάλι:p

Link to comment
Share on other sites

παιδιά όποιος έχει φλασάρει την 2.3 μπορεί να μου πει τη κάρτα sd έχει και αν λειτουργεί σωστά?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, για να περασω την 2.3 τωρα που εχω την 2.2 πρεπει να ξαναβαλλω την 2.1 με fastboot? η απλος ακουλωθω την διαδικασια απλα οπως περασα την 2.2?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...