Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποτε αναμενεται η αναβαθμιση?

 

Αγνωστο.....το πρωι εκανα μια αποπειρα αλλα τιποτα ακομα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εαν γινει αναβαθμιση σβηνονται ολα? επαφες, apps που εχουμε κατεβασει κτλ?

 

Nαι οτι υπαρχει στη μνημη του τηλεφωνου πρεπει να ξαναπεραστει....η εξωτερικη καρτα δεν πρεπει να επηρεαζεται

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφόρησε στις 15/9 η Πολωνική νεα Rom για το τηλέφωνο :

 

Poland V10d 2010-09-15

http://csmg.lgmobile.com:9002/swdata/WEBSW/GT540/APOLTS/V10d_00/V10D_00.kdz

Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Oδηγος αναβαθμισης απο την LG...αλλα χωρις να υπαρχει αναβαθμιση ακομα!

http://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/popup/help_management_view.jsp?brd_seq=2641&ret=1&curPage=1

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι πολύ πιθανών να έρχεται εντός ωρών και η αναβάθμιση:happy::cool:

 

Χλωμο το κοβω για ωρες (μακαρι βεβαια) αλλα δωρον αδωρο ρε γμτ η 2.1.......

το μεγαλυτερο μειονεκτημα (κατ εμε) που ειναι η εγκατασταση εφαρμογων στην SD δε λυνεται παρα μονο με την 2.2 :(

Link to comment
Share on other sites

130 εχει απο τα οποια καποια χρησιμοποιουντε ηδη......περιπου 90 ελευθερα θα ελεγα και ναι χωραει πολυ λιγα πραγματα...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΟΚ, μπορεί να φαίνονται λίγα, αλλά πείτε μου πραγματικά πόσες εφαρμογές χρειάζεστε καθημερινά. Είναι τόοοοοσες πολλές. Τι και τι δουλεύει ο καθένας μας; Μήπως μας φαίνεται λίγος ο χώρος επειδή είναι καινούριο το κινητό και τρέχουμε να του βάλουμε πολλά πράγματα επάνω;

Πιστεύω ότι όλα αυτά που λέμε θα έχουν αξία σε 1-2 μήνες που θα μας έχει φύγει η μεγάλη η.... κάψα και θα ξέρουμε τι θέλουμε από το κινητό. Σίγουρα εξαιρούνται αυτοί που έχουν το κινητό σαν μέρος της δουλειάς τους για να κάνουν ένα κάρο πράγματα. Ετσι κι αλλιώς όμως το κινητό αυτό δεν απευθύνεται στους hard core χρήστες. Το λέει άλλωστε η ίδια η LG.

Link to comment
Share on other sites

ως νεος χρήστης σας καλησπερίζω και θα ήθελα να κάνω και την πρώτη μου ερωτηση

πήρα χθες το gt540 και σημερα μετα την πρωτη καλη φόρτιση ξεκίνησα αλλα έκανα μια μεγαλη βλακεία. όρισα σαν γλώσσα το bulgarian και δεν καταλαβαίνω χριστό :wacko:.

έχει κανεις καμμια ιδεα πως λυνεται το ως ανω θεμα? (μην τρεχω ρε παιδια στο καταστημα...)

thanx in advance

Link to comment
Share on other sites

ως νεος χρήστης σας καλησπερίζω και θα ήθελα να κάνω και την πρώτη μου ερωτηση

πήρα χθες το gt540 και σημερα μετα την πρωτη καλη φόρτιση ξεκίνησα αλλα έκανα μια μεγαλη βλακεία. όρισα σαν γλώσσα το bulgarian και δεν καταλαβαίνω χριστό :wacko:.

έχει κανεις καμμια ιδεα πως λυνεται το ως ανω θεμα? (μην τρεχω ρε παιδια στο καταστημα...)

thanx in advance

 

Λοιπον θα τα γραψω μπακαλιστικα :p γιατι στα τυφλα θα γινει η δουλεια ετσι και αλλιως..:lol:

Απο την επιφανεια εργασιας οπως κοιτας το κινητο πατας το μεσαιο πληκτρο και μπαινεις στις εφαρμογες που εχει το κινητο google camera κτλ..

Εκει πατας τις ρυθμισεις (ειναι το εικονιδιο που μοιαζει με γραναζι διπλα απο το ραδιοφωνο,με το ματι θα καταλαβεις)

Αφου μπεις στο μενου των ρυθμισεων μετρας την 9η επιλογη οπως θα κατεβαινεις προς τα κατω,ειναι η επιλογη των τοπικων ρυθμισεων...

Αφου μπεις πατας την πρωτη επιλογη και εισαι στο μενου που διαλεγεις γλωσσα!

Ελπιζω να βοηθησα..:O

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ΟΚ, μπορεί να φαίνονται λίγα, αλλά πείτε μου πραγματικά πόσες εφαρμογές χρειάζεστε καθημερινά. Είναι τόοοοοσες πολλές. Τι και τι δουλεύει ο καθένας μας; Μήπως μας φαίνεται λίγος ο χώρος επειδή είναι καινούριο το κινητό και τρέχουμε να του βάλουμε πολλά πράγματα επάνω;

Πιστεύω ότι όλα αυτά που λέμε θα έχουν αξία σε 1-2 μήνες που θα μας έχει φύγει η μεγάλη η.... κάψα και θα ξέρουμε τι θέλουμε από το κινητό. Σίγουρα εξαιρούνται αυτοί που έχουν το κινητό σαν μέρος της δουλειάς τους για να κάνουν ένα κάρο πράγματα. Ετσι κι αλλιώς όμως το κινητό αυτό δεν απευθύνεται στους hard core χρήστες. Το λέει άλλωστε η ίδια η LG.

 

Ενα προγραμμα πλοηγου (το igo που εβαλα πχ ειναι κοντα 40mb),2-3 μικροεφαρμογες (bluetooth/filemager) και 2-3 καλα παιχνιδακια (απο 8-15mb) και παει η μνημη....δε νομιζω οτι ειναι πολλα :)

Αλλωστε δεν ειναι θεμα κινητου αλλα λειτουργικου γιαυτο και το ιδιο προβλημα εχουν πολυ ακριβοτερες συσκευες με το μονο καλο οτι εχουν τη διπλασια μνημη που και παλι για καποιον μπορει να φαινεται λιγη!

Link to comment
Share on other sites

H πρωτη φορτιση ειναι κανονικη ετσι;

Δεν χρειαζεται να το αφησουμε ωρες και ωρες, παρα μονο μεχρι να φορτισει;

Link to comment
Share on other sites

H πρωτη φορτιση ειναι κανονικη ετσι;

Δεν χρειαζεται να το αφησουμε ωρες και ωρες, παρα μονο μεχρι να φορτισει;

 

Οταν το πηρα μου ειχαν πει το κλασικο 8 ωρες...δεν εχω κοιταξει καν το βιβλιαρακι οδηγιων τι λεει αλλα εχω την εντυπωση πως μονο να ζεσταινεται η μπαταρια κερδιζεις με την πολυωρη φoρτιση στις νεες μπαταριες πλεον..

Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον θα τα γραψω μπακαλιστικα :p γιατι στα τυφλα θα γινει η δουλεια ετσι και αλλιως..:lol:

Απο την επιφανεια εργασιας οπως κοιτας το κινητο πατας το μεσαιο πληκτρο και μπαινεις στις εφαρμογες που εχει το κινητο google camera κτλ..

Εκει πατας τις ρυθμισεις (ειναι το εικονιδιο που μοιαζει με γραναζι διπλα απο το ραδιοφωνο,με το ματι θα καταλαβεις)

Αφου μπεις στο μενου των ρυθμισεων μετρας την 9η επιλογη οπως θα κατεβαινεις προς τα κατω,ειναι η επιλογη των τοπικων ρυθμισεων...

Αφου μπεις πατας την πρωτη επιλογη και εισαι στο μενου που διαλεγεις γλωσσα!

Ελπιζω να βοηθησα..:O

 

ευχαριστω για την άμεση απάντηση. τελικά μίλησα και με αντιπροσωπεία και μου είπανε να το επαναφέρω στις αρχικές ρυθμίσεις (κατι σαν ctrl_alt+del) και να το πάω από την αρχή.

τώρα έχω κάνει τις βασικες αλλά έχω κολλήσει γιατί δεν μπορώ να πάρω και να λάβω κλήσεις. κάτι μάλλον μπερδεύω μάλλον στις ρυθμίσεις αλλά που θα παει θα το βρω. σαν newbee αν κολλήσω κάπου τώρα ξέρω που θα ρωτήσω.

ευχαριστώ την κοινότητα και πάλι.:!:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την άμεση απάντηση. τελικά μίλησα και με αντιπροσωπεία και μου είπανε να το επαναφέρω στις αρχικές ρυθμίσεις (κατι σαν ctrl_alt+del) και να το πάω από την αρχή.

τώρα έχω κάνει τις βασικες αλλά έχω κολλήσει γιατί δεν μπορώ να πάρω και να λάβω κλήσεις. κάτι μάλλον μπερδεύω μάλλον στις ρυθμίσεις αλλά που θα παει θα το βρω. σαν newbee αν κολλήσω κάπου τώρα ξέρω που θα ρωτήσω.

ευχαριστώ την κοινότητα και πάλι.:!:

 

Aπο τη στιγμη που θα βαλεις το ΡΙΝ της καρτας δεν ρυθμιζεις κατι για να μπορεις να κανεις κλησεις...:worry:

Link to comment
Share on other sites

οποιο και να παρεις τα ιδια ειναι. Το LG ειναι το φτηνοτερο android παντως που κυκλοφορει και δεν απογοητευει με τις επιδοσεις του.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω. Δεν έχω καταλάβει γιατί στις εγκατεστημένες εφαρμογές έχει και Λήψεις java αφού αν του βάλεις μια java app δεν την τρέχει.

Επίσης, υπάρχει εφαρμογή να τρεχουν java apps στο κινητό; (jar, jad)

Link to comment
Share on other sites

οποιο και να παρεις τα ιδια ειναι. Το LG ειναι το φτηνοτερο android παντως που κυκλοφορει και δεν απογοητευει με τις επιδοσεις του.

 

 

Μάλιστα είναι ταχύτερο από το Ηtc wildfire(Τα έχω συγκρίνει βάζοντας και τα δυο να κάνουν την ίδια εργασία ταυτόχρονα), και σίγουρα έχει καλύτερη ανάλυση από το wildfire.

Edited by dagas
Ας αφήσουμε τους εγωισμούς και ας κοιτάξουμε λίγο τον εαυτό μας.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω. Δεν έχω καταλάβει γιατί στις εγκατεστημένες εφαρμογές έχει και Λήψεις java αφού αν του βάλεις μια java app δεν την τρέχει.

Επίσης, υπάρχει εφαρμογή να τρεχουν java apps στο κινητό; (jar, jad)

 

Tρεχει jar αρχεια (κανει κατι σαν εγκατασταση αφου βρει το αρχειο ψαξτο λιγο καλυτερα) αλλα σε μικρη εικονα στη μεση και γυρω βελακια για τις κινησεις και κουμπια επιλογων...αχρηστο δηλαδη.

http://www.lg.com/gr/press-release/article/lg-optimus-one-with-google-froyo-22-android-smartphone.jsp

Χτες ανακοινωσαν το LG Optimus One με ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα (εκτος απο παραπανω RAM στα 512) ΑΛΛΑ με Android Froyo 2.2!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Χτες ανακοινωσαν το LG Optimus One με ακριβως τα ιδια χαρακτηριστικα (εκτος απο παραπανω RAM στα 512) ΑΛΛΑ με Android Froyo 2.2!!:blink:

 

ναι το ειδα.επισης και το Optimus Chic.Σαν εμφανιση παντως πιο ωραιο ειναι το GT540.Αλλα αυτα εχουν 2.2 :(

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...