Jump to content

LG Optimus (GT540)


Spidey
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλήσπέρα.το κινητό το έχω περίπου 2 βδομάδες,είναι το 2ο που αλλάζω μέσα στο μήνα. είχα και εγώ το πρόβλημα με τη vodafone και δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις.στη καινούργια συσκευή που έχει τύχει 1-2 φορές όμως επανήλθε.σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη,μιας και έρχομαι πρώτη φορά σε επαφή με smartphone και android συσκευή.αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ότι εγώ δν θέλω να συνδέομαι σε 3g δίκτυο και έχω απενεργοποίησει τις ρυθμίσεις.σήμερα είχα ενεργοποίημένο το wifi και ένεργοποίηση τη περιαγωγή δεδομένων καταλάθος. μου ήρθαν απευθείας ειδοποίησεις από το rss. θέλω να ρωτήσω αν ήταν χρεώσιμες και επιβαρύνουν το λογαριασμό μου.ευχαριστώ εκ των προτέρων.:happy:

 

Σ' αυτό το θέμα των κλήσεων πραγματικά το τηλ με έχει καταμπερδέψει.

Στην Cosmote όταν πήγα είχα κι εγώ αρχικά το πρόβλημα. Εδώ και σχεδόν μια εβδομάδα, όμως, όλα πάνε ρολόι. Κανένα πρόβλημα. Θέλει να πάρει φόρα το τηλέφωνο. Χαχα!

Το ερώτημα είναι, με την πολυαναμενόμενη αναβάθμιση του λειτουργικού θα λυθεί το πρόβλημα εντελώς; Είναι δυνατόν αυτό να γίνει με software; Ή όντως είναι καθαρά θέμα software οπότε σίγουρα θα διορθωθεί;

To πιο λογικό είναι να μην χρεωθείς για τα RSS.

 

Συνεχίζω με εφαρμογές και παιχνίδια.

Angry Birds: Όμορφα γραφικά, απλό gameplay και ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ εθιστικό (και αστείο) παιχνίδι. Το συστήνω ανεπιφύλακτα για χαλάρωμα.

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλήσπέρα.το κινητό το έχω περίπου 2 βδομάδες,είναι το 2ο που αλλάζω μέσα στο μήνα. είχα και εγώ το πρόβλημα με τη vodafone και δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσεις.στη καινούργια συσκευή που έχει τύχει 1-2 φορές όμως επανήλθε.σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη,μιας και έρχομαι πρώτη φορά σε επαφή με smartphone και android συσκευή.αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι ότι εγώ δν θέλω να συνδέομαι σε 3g δίκτυο και έχω απενεργοποίησει τις ρυθμίσεις.σήμερα είχα ενεργοποίημένο το wifi και ένεργοποίηση τη περιαγωγή δεδομένων καταλάθος. μου ήρθαν απευθείας ειδοποίησεις από το rss. θέλω να ρωτήσω αν ήταν χρεώσιμες και επιβαρύνουν το λογαριασμό μου.ευχαριστώ εκ των προτέρων.:happy:

Χρεώσιμο είναι αν τυχόν πάνω αριστερά στην οθόνη σου -δίπλα από τη μπαταρία και την μπάρα του σήματος- έχεις εκτός από το Wi-Fi εικονίδιο και ένα G ή H με βελάκια πάνω-κάτω.

Δώρος Αντωνιάδης

 

www.tradeordonate.com

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος το πειρα αποφαση,εχω απο της 12+ κανω συνέχεια επαννακινησεις αλλα τπτ αυριο παω για αλλαγη,τη να λεει να εχεις ενα τηλ που να μην χερεις ποτε μπορεις να παρεις τηλ μονο αμα του καπνησει? full xperia mini
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ γελοία ερώτηση: Έχει βρει κανένας τρόπο να απενεργοποιείται αυτός ο σπαστικός ήχος που κάνει όταν πληκτρολογείς χωρίς να επηρεάζεται η ένταση των υπολοίπων ήχων ειδοποιήσεων ή κλήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βρήκα απενεργοποιεί τους ήχους κατά τη πληκτρολόγηση κλήσεων και όχι μηνυμάτων (γτ νομίζω ο ήχος στα μηνύματα είναι ο εκνευριστικός!). Ρυθμίσεις-> Ήχος και εικόνα-> Ενεργοι ήχοι αφής το ξετσεκάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Μια πολύ γελοία ερώτηση: Έχει βρει κανένας τρόπο να απενεργοποιείται αυτός ο σπαστικός ήχος που κάνει όταν πληκτρολογείς χωρίς να επηρεάζεται η ένταση των υπολοίπων ήχων ειδοποιήσεων ή κλήσεων;

 

Πας στα Μυνηματακαι πατάς Νέο μύνημα. Μετά πατάς στο πεδίο όπου πληκτρολογείς το κείμενο(Εκεί που λέει "πληκτρολογείστε για επεξεργασία"). Στην οθόνη πατάς το πλήκτρο των ρυθμίσεων (το εικονίδιο με το γρανάζι) και μετά " ρυθμίσεις προγράμματος επεξεργασίας", όπου ξετσεκάρεις την επιλογή "ήχος για πάτημα των πλήκτρων".

 

ΥΓ: Καταλαβαίνετε τώρα γιατί επιμένω στο να μην βαριέται κάποιος και να γράφει σωστά και αναλυτικά αυτά που θέλει να ρωτήσει; Γιατί αν βαρεθούν και αυτοί που γουστάρουν να βοηθήσουν, τότε αυτός που έχει ανάγκη δεν πρόκειται να καταλάβει γρι.

Link to comment
Share on other sites

και το rockplayer ειναι πολυ καλο

 

Παιδιά το xy player παίζει divx/xvid με εξωτερικούς υπότιλους!!!!!!!!! (srt).

Το μόνο που χρειάζεται για να δείτε σωστά τα ελληνικά είναι να ανοίξετε τους υπότιτλους στο notepad του υπολογιστή (πριν τους περάσετε στην κάρτα) και να τους σώσετε save as... σε μορφή udf στο παράθυρο που ανοίγει για το σώσιμο. ΤΕ-ΛΕΙ-Ο!

 

Λοιπόν φίλε mixlis, όντως το rockplayer είναι καλύτερο. Μόλις απεγκατέστησα το xyplayer. THanks!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το LG gt540

και ηθελα να σας ρωτισω πως στελνουμε (τραγουδια και αλλα.. με)Bluetooth?:wacko:

Link to comment
Share on other sites

και εγω εχω το LG gt540

και ηθελα να σας ρωτισω πως στελνουμε (τραγουδια και αλλα.. με)Bluetooth?:wacko:

 

κατεβαζεις μια εφαρμογη που λεγεται bluetooth file transfer;)

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος υπευθυνα να μου απαντησει στις παρακατω ερωτησεις?

 

1. Η μπαταρια τελικα ποσο κραταει και με τι χρηση (υπευθυνα)?

2. Σε ροζ (για την κοπελα μου που το θελει) βγαινει στην Ελλαδα?

3. Το ξυπνητηρι λειτουργει οταν ειναι κλειστο?

4. Η μνημη τηλεφωνου ποσες εφαρμογες και παιχνιδια πανω κατω χωραει?

5. Μπορει καποιος να αναλυσει το θεμα με τις κλησεις? Τι που και πως και γιατι και σε ποια εταιρια το κανει?

6. Η εκδοση 1.6 τι προσφερει λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες? Ειναι πληρως συνεργασιμη με PC?

7. Ποσα GB ειναι η καρτα μνημης και τελικα ποια μπορει να ειναι χρηση της εφοσον δεν γινεται να αποθηκευονται παιχνιδια κλπ?

8. Το σημα σε γνωστα και δοκιμασμενα "δυσκολα" σημεια ειναι καλο?

9. Το μεγεθος ειναι οκ για τσεπη τσαντακι κλπ? (κοπελα μου παλι)

10. Με το bluetooth τι ακριβως παιζει? Εχω μπερδευτει. Δεν στελνει αρχεια απο μονο του, θελει προγραμμα?

11. Για ηχους κλησεις κλπ μπορουμε να βαλουμε ευκολα τον δικο μας? Γιατι κατι διαβασα για συγκεκριμενους φακελους αποθηκευσης κλπ κλπ...

 

 

Ευχαριστω

Αη - Phone
Link to comment
Share on other sites

κατεβαζεις μια εφαρμογη που λεγεται bluetooth file transfer;)

το εχω αλλα εκει πως στελνουμε?

με το να λαμβάνω δεν έχω πρόβλημα,αλλά με το να στέλνω.....:cry:

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος υπευθυνα να μου απαντησει στις παρακατω ερωτησεις?

 

1. Η μπαταρια τελικα ποσο κραταει και με τι χρηση (υπευθυνα)?

2. Σε ροζ (για την κοπελα μου που το θελει) βγαινει στην Ελλαδα?

3. Το ξυπνητηρι λειτουργει οταν ειναι κλειστο?

4. Η μνημη τηλεφωνου ποσες εφαρμογες και παιχνιδια πανω κατω χωραει?

5. Μπορει καποιος να αναλυσει το θεμα με τις κλησεις? Τι που και πως και γιατι και σε ποια εταιρια το κανει?

6. Η εκδοση 1.6 τι προσφερει λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες? Ειναι πληρως συνεργασιμη με PC?

7. Ποσα GB ειναι η καρτα μνημης και τελικα ποια μπορει να ειναι χρηση της εφοσον δεν γινεται να αποθηκευονται παιχνιδια κλπ?

8. Το σημα σε γνωστα και δοκιμασμενα "δυσκολα" σημεια ειναι καλο?

9. Το μεγεθος ειναι οκ για τσεπη τσαντακι κλπ? (κοπελα μου παλι)

10. Με το bluetooth τι ακριβως παιζει? Εχω μπερδευτει. Δεν στελνει αρχεια απο μονο του, θελει προγραμμα?

11. Για ηχους κλησεις κλπ μπορουμε να βαλουμε ευκολα τον δικο μας? Γιατι κατι διαβασα για συγκεκριμενους φακελους αποθηκευσης κλπ κλπ...

 

 

Ευχαριστω

-σε ροζ θα αργησει να βγει

-θα παρει 2.1

-οπως τα windows εχουν δεξι κλικ ετσι και εδω το δεξι κλικ ειναι το πατα παρατεταμενα

-η μνημη για εφαργογες ειναι "αρκετη" σε καμια περιπτωση δεν θα σου χρειαστει παραπανω αλλα και αν σου χρειαστει υπαρχουν εργαλεια τυπου app backup&install

-Με το bluetooth οπως τα windows θελει να ανοιξεις καποιον browser ετσι και εδω θελεις ενα λογισμικο.Αν θελεις να στειλεις ενα αρχειο μπορεις με εναν απλο file manager(που ετσι κι αλλιως δεν θα λειπει απο τις εφαρμογες γιατι αλλλιως δεν θα μπορεις να βλεπεις τι αρχεια εχεις στην καρτα μνημης.)

Για να στειλεις ενα αρχειο πας με τον file manager εκκει που θελεις και πατας παρατεταμενα πανω στο αρχειο send>bluetooth

Αν θελεις να στειλεις παραπανω απο ενα αρχειο οπως εναν ολοκληρο φακελο χρειαζεσαι την εφαρμογη bluethooth file transfer(δεν ξερω πως δουλευει μαλλον πατας παρατεταμενα πανω στον φακελο και πατας send

Link to comment
Share on other sites

Tελικα η καρτα μνημης ειναι εντος εγγυησης?αν το παω στ vodafone και τους πω για το γνωστο προβλημα με τις κλησεις παιζει να μου το αλλαξουν?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Tελικα η καρτα μνημης ειναι εντος εγγυησης?αν το παω στ vodafone και τους πω για το γνωστο προβλημα με τις κλησεις παιζει να μου το αλλαξουν?

 

Ναι πιστεύω θα σου το αλλάξουν το κινητό, αλλά το πρόβλημα δεν νομίζω να διορθωθεί.

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου είναι ότι, ενώ συνομιλούσα στο αμάξι, όταν πήγα στιγμιαία σε σημείο που δεν είχε σήμα, η κλήση έπεσε, αλλά όταν βρέθηκα μετά από λίγο σε περιοχή με σήμα, τότε παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα και συνέχισε να το κάνει μέχρι να ενεργοποιήσω πάλι τις 3G κλήσεις (και με reboot). Είμαι σε δίκτυο COSMOTE. Δεν ξέρω τι να υποθέσω γιατί δεν είμαι γνώστης.

Link to comment
Share on other sites

Ναι πιστεύω θα σου το αλλάξουν το κινητό, αλλά το πρόβλημα δεν νομίζω να διορθωθεί.

Αυτό που έχω παρατηρήσει στο δικό μου είναι ότι, ενώ συνομιλούσα στο αμάξι, όταν πήγα στιγμιαία σε σημείο που δεν είχε σήμα, η κλήση έπεσε, αλλά όταν βρέθηκα μετά από λίγο σε περιοχή με σήμα, τότε παρουσίασε το γνωστό πρόβλημα και συνέχισε να το κάνει μέχρι να ενεργοποιήσω πάλι τις 3G κλήσεις (και με reboot). Είμαι σε δίκτυο COSMOTE. Δεν ξέρω τι να υποθέσω γιατί δεν είμαι γνώστης.

 

και θα πρέπει υποτίθεται να σβησω μηνύματα επαφές κλπ;

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος υπευθυνα να μου απαντησει στις παρακατω ερωτησεις?

 

1. Η μπαταρια τελικα ποσο κραταει και με τι χρηση (υπευθυνα)?

2. Σε ροζ (για την κοπελα μου που το θελει) βγαινει στην Ελλαδα?

3. Το ξυπνητηρι λειτουργει οταν ειναι κλειστο?

4. Η μνημη τηλεφωνου ποσες εφαρμογες και παιχνιδια πανω κατω χωραει?

5. Μπορει καποιος να αναλυσει το θεμα με τις κλησεις? Τι που και πως και γιατι και σε ποια εταιρια το κανει?

6. Η εκδοση 1.6 τι προσφερει λιγοτερο σε σχεση με τις αλλες? Ειναι πληρως συνεργασιμη με PC?

7. Ποσα GB ειναι η καρτα μνημης και τελικα ποια μπορει να ειναι χρηση της εφοσον δεν γινεται να αποθηκευονται παιχνιδια κλπ?

8. Το σημα σε γνωστα και δοκιμασμενα "δυσκολα" σημεια ειναι καλο?

9. Το μεγεθος ειναι οκ για τσεπη τσαντακι κλπ? (κοπελα μου παλι)

10. Με το bluetooth τι ακριβως παιζει? Εχω μπερδευτει. Δεν στελνει αρχεια απο μονο του, θελει προγραμμα?

11. Για ηχους κλησεις κλπ μπορουμε να βαλουμε ευκολα τον δικο μας? Γιατι κατι διαβασα για συγκεκριμενους φακελους αποθηκευσης κλπ κλπ...

 

 

Ευχαριστω

 

1. Δεν το έχω δουλέψει μόνο ως τηλέφωνο. Το σκαλίζω αρκετά και θέλει κάθε μέρα σχεδόν φόρτιση. Χωρίς τα κόλπα, αλλά μόνο ως τηλέφωνο υπολογίζω κάθε 3 ίσως και 4 μέρες. Αλλά από την άλλη γιατί να πάρεις αυτό το τηλέφωνο αν δεν θες τα υπόλοιπα που προσφέρει;

3. Όχι

4. Αυτό είναι πολύ αόριστη ερώτηση. Πάντως χωράει αρκετές εφαρμογές που θα χρειαστείς, όπως έναν καλό mp3 player, έναν καλό video player, ένα καλό πρόγραμμα για τη διαχείριση της μνήμης, έναν καλό file manager, 4-5 παιχνίδια, 4-5 άλλες εφαρμογές για να κάνει κόλπα το κινητό...Και θα έχει και χώρο.

5. Έχει αναλυθεί και εδώ και στο σάιτ adslgr. Κάνε λίγο ψαχτήρι. Γενικά υπάρχει πρόβλημα όταν το δίκτυο είναι 2G και κυρίως (αν όχι αποκλειστικά) στο δίκτυο της vodafone.

7. Δίνει 2 Γίγα κάρτα στο κουτί. Βάζεις τραγούδια, βίντεο, αρχεία κειμένου κλπ κλπ κλπ και κάνεις αντίγραφο ασφαλείας (backup στα ελληνικά).

9. Το μέγεθος είναι καλό, αν και οι γυναίκες λένε ότι δεν έχει σημασία το μέγεθος, LOL!! Όμως καλό είναι αν μπει σε τσάντα να του βάλεις και ένα τζελ προφυλακτικό. Δες σε άλλο ποστ από αυτό το thread τι εννοώ.

11. Κανένα πρόβλημα λέω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

και θα πρέπει υποτίθεται να σβησω μηνύματα επαφές κλπ;

 

Το άλλαξα κι εγώ το δικό μου, αλλά δεν χρησιμοποιούσα την δικιά του κάρτα. Εϊχα βάλει μια 4Gb και είχα κάνει μπακ-απ.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές μέρες προσπαθώ να συνδεθώ μέσω wifi στο android market και όταν μου ζητάει τα στοιχεία για να συνδεθεί (mail και κωδικούς) κάνει έλεγχο στοιχείων και βγαίνει μήνυμα μετά από λίγο έχετε πρόβλημα σύνδεσιμότητας δικτύου (ενώ έχει 2 γραμμές το wifi) ή κάρτα sim σας δν έχει τις απαραίτητες ρυθμίσεις. Τι να κάνω?να το πάω στη vodafone πάλι??δν νομίζω να μου το αλλάξουν και άλλη φορά. Πάντως τις τελευταίες μέρες δν είχα πρόβλημα με τις κλήσεις μου και δν κολλούσε.:wacko:
Link to comment
Share on other sites

πηγα σήμερα στη βονταφον στους αμπελόκηπους κ μου είπε ότι δεν είναι επίσημο σερβίς της lg κ με παρέπεμψε σε ένα άλλο κατάστημα..από μόνοι τους συμπεραίνουν πότε θα σου δώσουν καινούρια συσκευή;
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

πηγα σήμερα στη βονταφον στους αμπελόκηπους κ μου είπε ότι δεν είναι επίσημο σερβίς της lg κ με παρέπεμψε σε ένα άλλο κατάστημα..από μόνοι τους συμπεραίνουν πότε θα σου δώσουν καινούρια συσκευή;

 

Ναι κάπως έτσι είναι. Μιλάμε για το πρόβλημα με τις κλήσεις; Μην φοβάσαι όμως, είναι δίκαιοι, αλλά άμεση αντικατάσταση δεν κάνει κανείς.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κάπως έτσι είναι. Μιλάμε για το πρόβλημα με τις κλήσεις; Μην φοβάσαι όμως, είναι δίκαιοι, αλλά άμεση αντικατάσταση δεν κάνει κανείς.

 

To προβλημα με τις κλησεις και χαλασε κ η καρτα μνημης και ζεσταινεται πολυ το κινητο...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus (GT540)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...