Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6310 & 6310i


Global moderator
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν θυμαμαι καλα απο το 6210 που ειχα δεν σου εδειχνε στη μνημη οτι ειταν κατηλειμενη το 100%.απλως αυτο που σιγουρα συμβαινει ειναι οτι το τηλεφωνο μπορει να αποθηκευσει 150 SMS.μηπως εχεις τοσα πολλα και για αυτο δεν παιρνει αλλα??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 346
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Αρχικό Μήνυμα από τον trinyak Η χρησιμοποιημένη μνήμη στο κινητό δεν έχει ξεπεράσει το 20% (απόσο βλέπω στις ρυθμίσεις τουλάχιστον) και τα μηνύματα που έχω αποθηκεύσει είναι στο σύνολο περίπου 140.

Το 20% που βλέπεις είναι για τον τηλεφωνικό κατάλογο. Το τηλέφωνο αποθηκεύει περίπου 150 SMS.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον eLeKtriK EyE

 

Το 20% που βλέπεις είναι για τον τηλεφωνικό κατάλογο. Το τηλέφωνο αποθηκεύει περίπου 150 SMS.

 

 

Α δεν το ήξερα αυτό!!

 

Τι κρίμα να αποθηκευει μόνο τόσα :(

 

Τελωσπάντων ευχαριστώ πολυ :)

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

:)

 

Το ξέρω απλά βλέποντας το 20% και μη ξέροντας ότι αναφέρεται στον κατάλογο είχα νομίσει ότι χωράει απίστευτα πολλά και έσωζα συνέχεια..

life is too short to say no!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Directx

 

Εγώ είμαι πολύ ικανοποιημένος από το συγκεκριμένο κινητό (6310i) οπότε θα το κρατήσω μέχρι να χαλάσει από μόνο του ! :)

 

 

τότε μάλλον θα το κρατήσεις για ΠΟΛΥ ακόμα ;) :)

 

Σπύρος

http://www.4troxoi.gr/forum/images/avatars/40901403742c3d7ea3caba.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lemanis

 

τότε μάλλον θα το κρατήσεις για ΠΟΛΥ ακόμα ;) :)

 

Σπύρος

 

 

Μακάρι! Γιατί βαρέθηκα να πετάω λεφτά σε κινητά !! :)

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξής πρόβλημα με το 6310ι:

οταν μου στέλνουν μήνυμα από νούμερα που είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλεφώνου δεν φαίνονται τα ατόμα αλλά μόνο ο αριθμός. Το ίδιο δεν ισχύει για όσα τηλέφωνα είναι στη sim.

 

Καμμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον spartak

 

Εχω το εξής πρόβλημα με το 6310ι:

οταν μου στέλνουν μήνυμα από νούμερα που είναι αποθηκευμένα στη μνήμη του τηλεφώνου δεν φαίνονται τα ατόμα αλλά μόνο ο αριθμός. Το ίδιο δεν ισχύει για όσα τηλέφωνα είναι στη sim.

 

Καμμιά ιδέα;

 

μηπως εχεις το ιδιο νουμερο και στις 2 μνημες?
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

Paidia sto 6310i to bluetooth einai synexeia anoixto,xoris na yparxei dinatotita apenergopoihshs tou;

 

οχι.το κλεινεις και το ανοιγειςεσυ.εκτος αν εχει προβλημα το κινητο
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον lagoudakis

 

οχι.το κλεινεις και το ανοιγειςεσυ.εκτος αν εχει προβλημα το κινητο

 

ok thanks.Και μια ακόμη ερώτηση:Ποιο σύμβολο βάζουμε για να γράψουμε unicode στα μηνύματα?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον bbbb

 

ok thanks.Και μια ακόμη ερώτηση:Ποιο σύμβολο βάζουμε για να γράψουμε unicode στα μηνύματα?

 

 

Δεν νομίζω ότι στο 6310i αυτό είναι άμεσα δυνατό (στον συντάκτη SMS) .. βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος. :(

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Kalispera se olo to Forum

 

Zitw sygnwmmi gia to epeigon tou minimatos alla pragmatika exw meinei anaydos. Agorasa to 6310i xwris syndesi akrivws giati to ithela gia epaggelmatiko ergaleio kai akousa oti einai to kalytero. To agorasa to Maio.

 

Mexri prin apo 4 imeres itan ola apisteyata kala. Ektote arxise na kanei ta e3is

 

Na min pianei (me pernoun tilefwno kai mou lene den pianei)

Den stelnei minimta (grafei Message sending fail) alla ta minimata allote pigainoun kai allote ox

Den dexetai ta minimata enw oi aposteleis 9ewroun oti ta exw parei

 

To piga simera sti Nokia opou kai kala mou kanei anava9misei sto logismiko. Erxomai to vradi kai kanei pali ta idia - gia na eimai akriveis allote pianei allote oxi kai episis ama milisw para panw apo miso lepto kleinei

 

Yparxei swtiria i na alla3w tilefwno??

 

Parakalw opoios 3erei kati as apantisei oso pio grigora mporei ka9ws einai mia poly dyskoli proswpiki kai egaggelmatiki periodos gi amena

 

Eyxaristw ek twn proterwn

Link to comment
Share on other sites

Χμ, τέτοια προβλήματα είχα με την πρώτη έκδοση λογισμικού της συσκευής (4.17), με την αναβάθμιση της σε 4.80 τα προβλήματα είναι έκτοτε σπάνια (όλα αυτά πριν 16 μήνες ,βέβαια, οπότε η έκδοση λογισμικού που περάσανε θα είναι σαφώς νεώτερη –άρα μιλάμε για hardware πρόβλημα πια)

 

Στην θέση σου θα το επέστρεφα αμέσως στην Alpha Copy εξηγώντας ότι τα προβλήματα επιμένουν και απαιτώντας ( γιατί όχι; ) την αντικατάσταση του με νέα συσκευή..

 

Καλή τύχη!!

 

Υ.Γ.

Τέτοια προβλήματα είχε και ένας φίλος που άλλαξε πρόσφατα το 7110 ..

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Directx

 

Χμ, τέτοια προβλήματα είχα με την πρώτη έκδοση λογισμικού της συσκευής (4.17), με την αναβάθμιση της σε 4.80 τα προβλήματα είναι έκτοτε σπάνια (όλα αυτά πριν 16 μήνες ,βέβαια, οπότε η έκδοση λογισμικού που περάσανε θα είναι σαφώς νεώτερη –άρα μιλάμε για hardware πρόβλημα πια)

 

Στην θέση σου θα το επέστρεφα αμέσως στην Alpha Copy εξηγώντας ότι τα προβλήματα επιμένουν και απαιτώντας ( γιατί όχι; ) την αντικατάσταση του με νέα συσκευή..

 

Καλή τύχη!!

 

Υ.Γ.

Τέτοια προβλήματα είχε και ένας φίλος που άλλαξε πρόσφατα το 7110 ..

 

 

Σ ευχαριστώ

 

Όντως και εγώ αυτό σκεφτόμουνα να κάνω και απλά ψάχνω να βρω ένα κινητό να το αντικασταστήσω για λίγο.

 

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι και εγώ το 7110 άλλαξα γιατί είχα τα ίδια προβλήματα - εκτός αν είμαι εγώ ο φίλος σου και δεν το ξέρω :)

 

Και πάλι ευχαριστώ. Θα ενημερώσω τοForum για τις εξελίξεις

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον Smaug

 

Η μεγάλη πλάκα είναι ότι και εγώ το 7110 άλλαξα γιατί είχα τα ίδια προβλήματα - εκτός αν είμαι εγώ ο φίλος σου και δεν το ξέρω :)

 

 

Αν είχες το είχες αντικαταστήσει με το T610 θα ήσουν σίγουρα !! :) :)

 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά! :happy:

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ειχα ενα 6210 που ατυχησε στη μεγαλη βροχη περσυ (εκανε μπανιο μαζι μου). Πηρα το 6310i.... αργοτερα -φετος- πηρα κι ενα sharp gx10 (ηθελα καμερα). Περασαν μεσα σε ενα χρονο απο το σπιτι διαφορα τηλ... να σας πω κατι; Το sharp μετα το καλοκαιρι ξεκουραζεται και πλεον κανενα κινητο δε μου κανει εντυπωση... οτι κανει το 6310 μου (που ειναι και κουκλι) δεν το κανει κανενα... πιανει εκει που δεν πιανει κανενα, κραταει σχεδον 5 μερες με συνεχη χρηση και με μπολικες εισοδους σε internet (το sharp ολο φορτιση ηθελε), εχει αψογο ηχο και ειναι κι εναμιση ετους πλεον!!!!! Λεω του χρονου πια στις διακοπες να ξαναχρησιμοποιησω το sharp!!!!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω την ΜΑ-620 θηρα υπερυθρων. Μεχρι χθες το λειτουργικο του υπολογιστη μου ηταν Win98. Το κινητο αν και το εβλεπαν οι υπερυθρες δεν μπορουσε να συνδεθει για interneτ συνδεση. Εχω κανει εγκατασταση και απο το modem setup του κινητου και χειροκινητα απο την προσθηκη modem( συμβατικο στην virtual infrared port, com4). Τιποτα!

Χθες εκανα format (τι προτοτυπο!!! :p ) και εβαλα Win98SE. Εκανα εγκατασταση απο το modem setup του κινητου και δουλεψε για λιγο( εκανα μια συνδεση και σε 2 λεπτα μου ειπε οτι αποσυνδεθηκε :mad: ) (υποψιαζομαι οτι ειδε το modem που εκανε αυτοματα εγκατασταση απο μονος του ο υπολογιστης μολις το ειδαν οι υπερυθρες) . Μετα τα ιδια. Εγκατασταση και κοντρα εγκατασταση αλλα τιποτα. Το modem (κινητο

) δεν ξεκιναει ποτε κλιση με υπερυθρες. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι φταιει ή για το τι μπορο να κανω;

Eυχαριστω

Υ.Γ1: το ιδιο σετακι (κινητο, θηρα) δουλεβουν κανονικα σε Win Millenium.

Y.Γ2: το ιδο προβλημα εχω και με το Logo Manager. (με υπερυθρες δεν μπορω να συνδεσω το κινητο)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από τον tanklas

 

Καλησπερα. Εχω την ΜΑ-620 θηρα υπερυθρων. Μεχρι χθες το λειτουργικο του υπολογιστη μου ηταν Win98. Το κινητο αν και το εβλεπαν οι υπερυθρες δεν μπορουσε να συνδεθει για interneτ συνδεση. Εχω κανει εγκατασταση και απο το modem setup του κινητου και χειροκινητα απο την προσθηκη modem( συμβατικο στην virtual infrared port, com4). Τιποτα!

Χθες εκανα format (τι προτοτυπο!!! :p ) και εβαλα Win98SE. Εκανα εγκατασταση απο το modem setup του κινητου και δουλεψε για λιγο( εκανα μια συνδεση και σε 2 λεπτα μου ειπε οτι αποσυνδεθηκε :mad: ) (υποψιαζομαι οτι ειδε το modem που εκανε αυτοματα εγκατασταση απο μονος του ο υπολογιστης μολις το ειδαν οι υπερυθρες) . Μετα τα ιδια. Εγκατασταση και κοντρα εγκατασταση αλλα τιποτα. Το modem (κινητο

) δεν ξεκιναει ποτε κλιση με υπερυθρες. Εχει κανεις καμια ιδεα για το τι φταιει ή για το τι μπορο να κανω;

Eυχαριστω

Υ.Γ1: το ιδιο σετακι (κινητο, θηρα) δουλεβουν κανονικα σε Win Millenium.

Y.Γ2: το ιδο προβλημα εχω και με το Logo Manager. (με υπερυθρες δεν μπορω να συνδεσω το κινητο)

 

αναφερομαι στο 6310i

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αρχικό Μήνυμα από τον Smaug

 

Kalispera se olo to Forum

 

Zitw sygnwmmi gia to epeigon tou minimatos alla pragmatika exw meinei anaydos. Agorasa to 6310i xwris syndesi akrivws giati to ithela gia epaggelmatiko ergaleio kai akousa oti einai to kalytero. To agorasa to Maio.

 

Mexri prin apo 4 imeres itan ola apisteyata kala. Ektote arxise na kanei ta e3is

 

Na min pianei (me pernoun tilefwno kai mou lene den pianei)

Den stelnei minimta (grafei Message sending fail) alla ta minimata allote pigainoun kai allote ox

Den dexetai ta minimata enw oi aposteleis 9ewroun oti ta exw parei

 

To piga simera sti Nokia opou kai kala mou kanei anava9misei sto logismiko. Erxomai to vradi kai kanei pali ta idia - gia na eimai akriveis allote pianei allote oxi kai episis ama milisw para panw apo miso lepto kleinei

 

Yparxei swtiria i na alla3w tilefwno??

 

Parakalw opoios 3erei kati as apantisei oso pio grigora mporei ka9ws einai mia poly dyskoli proswpiki kai egaggelmatiki periodos gi amena

 

Eyxaristw ek twn proterwn

 

 

Μάλλον το πρόβλημα είναι στο hardware και οφείλεται στον κάπως ευαίσθητο πoμποδέκτη του 6310i. Μήπως το κινητό συμπιέστηκε σε κάποια από τις τσέπες σου; Μήπως έπεσε από ύψος; Πήγαινε στην Alpha Copy και πιθανότατα θα στο αλλάξουν αν είναι εντός εγγύησης.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να περάσω τη μουσική του Menuet που υπάρχει στο 6210 σε ένα 6310i ? Δυστυχώς για κάποιο περίεργο λόγο το νέο 6310i δεν περιέχει αυτό το ringtone και ήταν το αγαπημένο μου στο 6210. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το περάσω; Διαθέτω καλώδιο όλα σχεδόν τα προγράμματα της NOKIA για μουσική αλλά δυστυχώς δεν ξέρω παρτιτούρα για να το συνθέσω μόνος μου και να το περάσω!

 

Κάθε βοήθεια πολύτιμη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...