Jump to content

[Επίσημο] Motorola MILESTONE XT720


personGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενδιαφερομαι για το κινητο λογω της πολυ καλης τιμης που εχει πλεον και σε συγκριση με τα αντιστοιχης αξιας κινητα πιστευω πως ειναι το καλυτερο.Θα ηθελα απτους κατοχους να μου λυσουν καποιες αποριες επειδη δεν γνωριζω και πολλα. Εγω θελω το κινητο για ελαχιστες εφαρμογες, λιγα παιχνιδια , φωτογραφιες ( δεν με πειραζει αν δεν ειναι τελειες αρκει να ειναι σχετικα καλες) και για χρηση ιντερνετ ( fb , youtube και ειδησεογραφικα site). Και gps δεν θα με χαλαγε. Αυτο που με ψηνει να το παρω ειναι η πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης του και η ανθεκτικοτητα που παρουσιαζει το κινητο. Το γεγονος οτι δεν αναβαθμιζεται σε 2.2 ειναι τοσο μεγαλο προβλημα? Δηλαδη σε 2.1 δεν παιζει βιντεο στο ιντερνετ? Aν αναβαθμισω την version ,θα ειναι στα ελληνικα το μενου?

 

Και γενικα για αυτα τα χρηματα ειναι καλη αγορα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 195
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα μου πήρε ένας φίλος μου και μου είπε πως ενδιαφέρεται για την συγκεκριμένη συσκευή αυτο που τον είπα είναι πως αξίζει να δώσει 300€ γι αυτήν την συσκευή.

 

Έχω τις εξής απορίες:

 

Froyo επίσημα δεν θα πάρει ανεπίσημα όμως γίνεται να περασει την frayo?

Και τελευταίο δεν κατάλαβα πως γίνεται απο 700 κάτι που έχει επεξεργαστεί να παει στο 1GHz και το αν είναι εύκολο να γίνει.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Από χτες είμαι και γω κάτοχος ενός XT720 και όπως είναι φυσικό έχω απορίες:

Ο τηλεφωνικός κατάλογος είναι ρυθμισμένος μόνιμα ώστε να φαίνεται πρώτα το όνομα και μετά το επίθετο; Δεν έχω βρει τρόπο να το αλλάξω.

Επίσης το πιο σημαντικό: Δεν έχω καταφέρει να τραβήξω βίντεο με ανάλυση πάνω από τα 640x480.

'Εχετε και σεις το ίδιο πρόβλημα;

Edited by jotz
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Froyo επίσημα δεν θα πάρει ανεπίσημα όμως γίνεται να περασει την frayo?

 

Η απάντηση είναι τρία (3) posts πιο πριν από το δικό σου.

Link to comment
Share on other sites

Και τελευταίο δεν κατάλαβα πως γίνεται απο 700 κάτι που έχει επεξεργαστεί να παει στο 1GHz και το αν είναι εύκολο να γίνει.

 

Ο επεξεργαστής είναι κανονικά φτιαγμένος για 1000άρης. (TI OMAP cortex A8).

Αλλά η μοτορόλα τον έχει υποχρονισμένο για λόγους μπαταρίας, ή μάρκετίγκ......

Αν μπείς στο site της ΤΙ ΟΜΑP θα δείς ότι ο επεξεργαστής αυτός είναι φτιαγμένος για 1000άρης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Απάντηση #1: Όχι. Μην το σκεφτείς καν, θα κάνεις ζημιά στη συσκευή σου.

 

Απάντηση #2: Υπάρχει ανεπίσημο port του Froyo για το XT720 για το οποίο έχω γράψει κάποια posts πιο πίσω και το βρίσκεις εδώ ή εδώ.

Edited by Eastwood
Link to comment
Share on other sites

Ναι τη συγκεκριμένη rom την έχω περάσει, αλλά υπάρχουν δύο βασικά προβλήματα. Το πρώτο είναι ότι δεν λειτουργεί η βιντεοκάμερα και το δεύτερο ότι έχει ένα θέμα με τα ελληνικά
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορείς να κάνεις τότε είναι να ελπίζεις σε bugfixes ώστε να διορθωθεί το πρόβλημα της κάμερας. Όσο για τα ελληνικά νομίζω ότι λείπουν επειδή το συγκεκριμένο 2.2 χρησιμοποιεί σαν βάση του την UK ROM και όχι την Central European ROM που έχει ελληνικά μέσα. Δεν παρακολουθώ το thread στο xda-developers αλλά ίσως βοηθούσε αν ρωτούσες εκεί.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας, είμαι ιδιοκτήτης ενός Motorola Milestone XT 720 , ένα αρκετά καλό και κατά την άποψη , ωραίο αισθητικά smartphone.

Το συγκεκριμένο smartphone "τρέχει" με Android 2.2 και παρακολουθώντας διάφορα forum για κινητά, διαπίστωσα πως η Motorola δεν θα βγάλει κάποιο επίσημο update ώστε να μεταβούν οι χρήστες του Milestone XT 720 σε Android 2.2 ή κάποια νεότερη έκδοση. Γι' αυτό τον λόγω πήρα την απόφαση να κάνω custom update σε Android 2.2 , καθώς βρήκα αρκετά tutorials τα οποία έλεγαν αναλυτικά τα βήματα για να το κάνεις μόνος σου. Απ'ότι φαίνεται όμως, στάθηκα άτυχος , καθώς καθώς ακολουθούσα τα βήματα ένα ένα και περιμένοντας να κάνει reboot το smartphone μου , μετά από την εγκατάσταση του Dexter's Android 2.2 , διαπίστωσα πως το κινητό κολλάει στην εξής διαδικασία. ενώ ανοίγει και βγάζει το σήμα της Motola , στην συνέχεια εμφανίζει το σήμα του Android και γράφει από κάτω Dexter's Android 2.2 Froyo please wait....Συνέχεια βγάζει αυτήν την εικόνα και κάνει restart. Μετά από αυτό το smartphone μου δεν το αναγνωρίζει καν ο υπολογιστής, αλλά επίσης δεν ανοίγει καθόλου. Όπως είναι λογικό θορυβήθηκα και προσπαθώ να βρω μια λύση είτε για να επαναλάβω την εγκατάσταση του Android 2.2, είτε να επαναφέρω το εργοστασιακό λογισμικό ώστε να ξανανοίξει το Motorola μου. Αν κάποιος ξέρει τι πρέπει να κάνω από εδώ και πέρα πραγματικά θα με βοηθούσε. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι οτι για να βάλεις την Custom, μπήκες από recovery και έκανες install zip σωστά;

 

Αν είναι έτσι δοκίμασε να ξαναμπείς recovery και να κάνεις wipe data/factory reset + wipe cache.

Μετά ξανακάνεις install το zip αρχείο της custom και λογικά θα μπεις κανονικά. :)

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρξει σύντομα ένα Froyo update για το XT720 από τη Cincinnati Bell (διαβάστε τα σχετικά posts στο http://www.facebook.com/cincinnatibell#!/cincinnatibell?sk=wall) οπότε τα παιδιά στο xda-developers θα έχουν μια επίσημη έκδοση για να βασίσουν τα ROMs τους.

 

Με ένα bug-free 2.2 froyo και τωρινή τιμή γύρω στα 240 ευρώ (στο εξωτερικό) δεν είναι καθόλου άσχημη πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Θα υπάρξει σύντομα ένα Froyo update για το XT720 από τη Cincinnati Bell (διαβάστε τα σχετικά posts στο http://www.facebook.com/cincinnatibell#!/cincinnatibell?sk=wall) οπότε τα παιδιά στο xda-developers θα έχουν μια επίσημη έκδοση για να βασίσουν τα ROMs τους.

.

Η custom rom είναι έτοιμη.

 

Δυστυχώς είναι μια από τα ίδια

Edited by jotz
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο Milestone 2 & το Milestone XT720. Το πιο "επικρατέστερο" είναι το XT720 λόγο της κάμερας και πάνω απ' όλα του Xenon flash (Τέλειες Νυχτερινές Photos).

Έχω μια κάποια Κινητική Αναπηρία και σε κάποιο "γεγονός" (Γιορτές,...) δεν είμαι σε θέση να κουβαλάω Ψηφιακές, Βιντεοκάμερες, θήκες . . . Τόσα χρόνια έχω το SE k800i. Xenon & 3.2Mp και είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Δεν ζητάω πολλά από ένα κινητό (γρήγορο επεξεργαστή,... ). Το μόνο είναι να έχει πάρα πολύ καλή κάμερα (Νυχτερινές Photos) και WiFi.

Ζητάω να μου πείτε, σύμφωνα με αυτά που θέλω, να πάρω XT720??? Θα έχω τι νυχτερινές photos με flash όπως με το k800??

God bless America!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο Milestone 2 & το Milestone XT720. Το πιο "επικρατέστερο" είναι το XT720 λόγο της κάμερας και πάνω απ' όλα του Xenon flash (Τέλειες Νυχτερινές Photos).

Έχω μια κάποια Κινητική Αναπηρία και σε κάποιο "γεγονός" (Γιορτές,...) δεν είμαι σε θέση να κουβαλάω Ψηφιακές, Βιντεοκάμερες, θήκες . . . Τόσα χρόνια έχω το SE k800i. Xenon & 3.2Mp και είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Δεν ζητάω πολλά από ένα κινητό (γρήγορο επεξεργαστή,... ). Το μόνο είναι να έχει πάρα πολύ καλή κάμερα (Νυχτερινές Photos) και WiFi.

Ζητάω να μου πείτε, σύμφωνα με αυτά που θέλω, να πάρω XT720??? Θα έχω τι νυχτερινές photos με flash όπως με το k800??

 

Για να πάρεις περισσότερες και διαφορετικές απαντήσεις συνιστώ να απευθυνθείς εδώ... http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=145

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ο καιρός να αλλάξω κινητό. Είμαι ανάμεσα στο Milestone 2 & το Milestone XT720. Το πιο "επικρατέστερο" είναι το XT720 λόγο της κάμερας και πάνω απ' όλα του Xenon flash (Τέλειες Νυχτερινές Photos).

Έχω μια κάποια Κινητική Αναπηρία και σε κάποιο "γεγονός" (Γιορτές,...) δεν είμαι σε θέση να κουβαλάω Ψηφιακές, Βιντεοκάμερες, θήκες . . . Τόσα χρόνια έχω το SE k800i. Xenon & 3.2Mp και είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Δεν ζητάω πολλά από ένα κινητό (γρήγορο επεξεργαστή,... ). Το μόνο είναι να έχει πάρα πολύ καλή κάμερα (Νυχτερινές Photos) και WiFi.

Ζητάω να μου πείτε, σύμφωνα με αυτά που θέλω, να πάρω XT720??? Θα έχω τι νυχτερινές photos με flash όπως με το k800??

Καλυτερα, κρατα το k800:p

Το μοτορολα, παρα τα οποια χαρακτηριστικα του ειναι κατωτερο στις φωτογραφιες απο το se, ειδικα το βραδυ. Και γενικα δηλαδη , δυσκολα θα βρεις καλυτερο τηλεφωνο σε βραδυνες φωτο, απο το κ800.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλυτερα, κρατα το k800:p

Το μοτορολα, παρα τα οποια χαρακτηριστικα του ειναι κατωτερο στις φωτογραφιες απο το se, ειδικα το βραδυ. Και γενικα δηλαδη , δυσκολα θα βρεις καλυτερο τηλεφωνο σε βραδυνες φωτο, απο το κ800.

 

Ας μη συνεχίσουμε αυτή τη συζήτηση εδώ μιας και είναι off topic. Για σύγκριση συσκευών έδωσα το σχετικό link παραπάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα.Εχω το milstone xt 720 και δεν μπορώ να εγκαταστήσω το Flash Player γιατί έχω android 2.1 μήπως ξέρεται άλλη εφαρμογή που να κάνει την ίδια δουλειά?
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα φίλοι μου, χρειάζομαι τη βοήθειά σας.

Στην προσπάθεια να περάσω μι νέα rom το κινητό μετά το reboot κόλλησε. Στην οθόνη εμφανίζεται το ασπρόμαυρο σήμα της motorola και δεν ανταποκρίνεται.

Δοκίμασα να το περάσω σε boot mode πατώντας το power on και το volume down αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Καμιά ιδέα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...