Jump to content

Samsung SGH-E600


valtrex
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος christ-k (20 Αύγ. 2004 , 23:12)

 

Δεν λαμβάνει ούτε αποστέλλει βίντεο...και μάλλον δεν τα μεταφέρει καν σε υπολογιστή..... :blink: :wacko:

 

Είναι για ιδία χρήση.... :p

 

Χα χα σωστά :p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 218
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Hello se olous! :)

Eimai kainouria edw,sas vrika tuxea,psaxnontas kati gia to Samsung E600 to opoio pira prosfata,sto NET.Ap'oti katala eiste polu pou katexete auto to til.mipws kaneis kserei pws mporw na dimioiurgisw mia kleistei omada.To inxeridio to anaferei ws orismno simio,meta uparxei provlima,eikei pou ftaneis to neo euritirio CUG.Pws leitourgei auto to euritirio ,kai pws mpainoun ta noumera?

An kserei kaneis na mou pei.

Euxaristo prokatavolika....... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

den xero na apantiso stis erotiseis paidia ego giati to kin to exei i aderfi mou apla ithela na rotiso kati !!! Exoume katholou drivers tou tilefonou gia Xp ??

 

Anti diladi na to blepei san ena default kai kala modem, na to blepei san E600 !! Prospathisa na to sindeso me to pc to tilefono kai mou kolage otan kai kala ekane installation tous drivers tou default modem !!Logika an broume drivers gia to tilefono den tha kolaei !! Eseis sindeeste kanonika me tous default drivers??

 

Thx .

 

 

P.S. Oso gia tin mpataria apo oti mou eipe i aderfi mou i siskeuasia eixe 2 mpataries!! Mia normal kai mia slim !! H slim antexei giro stis 3 meres me arketi xrisi !!Diladi pezei kai paixnidia kai stelnei minimata kai krataei 3 meres!! Logika i normal tha antexei parapano mia mera i dio ! otan tin dokimasei tha sou po :)

Link to comment
Share on other sites

μη το παρεις καλυτερα προτιμησε κανενα 6230 που στελνει και λαμβανει τα παντα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Έχω και γώ δυο ερώτησεις για το Ε600...

 

1. Πως μπορώ όταν πάω να γράψω νέο μήνυμα να μην έχει το Τ9 πάνω; :/

 

2. Πώς μπορώ τα εισερχόμενα μηνύματα να αποθηκέυονται στο τηλέφωνο και όχι στη SIM?

 

ευχαριστώ

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Koita den einai kai toso duskola oso fainetai.Otan epilegeis neo munima,akrivws sti gwnia pou sou dixnei to kinito oti einai epilegmeno T9 me to koupi akrivws apo katw ri8mizeis ti glwssa tin opoia epi8imeis.Oso afora tin apo8ikeusi munimatwn patas to koumpi epiloges panw sto munima pou 8es kai sti sunexeia se rwtaei an 8eleis na apo8ikeuseis sti SIM or phone kai epilegeis auto pou 8eleis.

Pisteuw oti oi apantiseis mou se kalipsan.8a xarw an se voi8isa......0)))))

Link to comment
Share on other sites

Telika eide kaneis an yparxei thhkh gia to samsung e600?Exw faei ton kosmo ki oloi lene pws h syskeyh einai kainouria akomh mpla mpla...Vasika bodyglove psaxnw alla sthn anagkh ekei pou ftasame vazw kai imitasion...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά αγόρασα καλώδιο για PC ΟΧΙ USB..

 

κατέβασα το EasyGPRS αλλά τίποτα .. δεν μου το αναγνωρίζει.. βοηθεια! :(

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jetskii (25 Σεπ. 2004 , 13:25)

 

gia sas!! to E600 exi iperi8res? an exi ine 3eklidvtes?

 

Έχει και είναι καρακλειδωμένες, όπως άλλωστε σε όλα τα samsung.... :(

 

Όποιος δεν γνωρίζει ή δεν είναι σίγουρος ας μην απαντά και παραπλανά... :alien:

 

Και για να μαθαίνετε οι υπέρυθρες του samsung χρησιμοποιούνται μόνο για ανταλλαγή δεδομένων με pc μέσω του προγράμματος της samsung.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PaRisC (25 Σεπ. 2004 , 18:51)

 

Borw na grapsw ena NEO SMS XWRIS to T9, dhladh kanonika? Ena-ena ta grammata xwris thn xrhsh T9 (leksikou)? Please asnwer, thanks!

 

Μελετούμε καλά το manual πριν ρωτήσουμε κάτι.... :whistle:

 

Εν τούτοις θα σου απαντήσω, πως αυτό γίνεται με το άνω δεξί πλήκτρο επιλογής...Πατώντας το διαδοχικά από Τ9 γίνεται multi tap (ένδειξη Α) και μετά αριθμοί (ένδειξη 1, αν δεν κάνω λάθος...) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χρήσιμα τα όσα διάβασα (μιας και θα το πάρει η κοπελία μου). Έχει αρκετές Ομως έχω ακόμα, μία σύγχηση.

 

1. Τελικά το software που δέινεται δουλευει μέσω υπερίθρων?

2. Τι μπορώ να κάνω με αυτό?

α) να κατεβάσω και να στείλω φωτογραφίες και ringtones μπορώ?

β) να κατεβάσω και να κρατήσω σε buckup τον κατάλογό μου και τα μηνύματά μου μπορώ?

γ) τα ελληνικά γράμματα από ονόματα και SMS τα διαχειρίζεται το software? (ή βγάζει κουτάκια)

3. Αφού με το software δεν μπορείς να κατεβάσεις βιντεάκια, και με MMS δεν τα στέλνει. Τότε τι στο ..... τα έχει τα βιντεάκια. Να τα τραβάς να τα βλέπεις και να τα σβήνεις?

4. Πόσο κρατάει (σε μέρες και παρακαλώ αναφέρατε το δίκτυο που το χρησιμοποιείται)

 

Ευχαριστώ.΄

 

Ξέρεται στα reviews κάποιος πρέπει να αρχίζει με τα στραβά... (τα καλά έτσι και αλλοιώς είναι εκεί και δεν ενοχλούν κανένα )

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped (17 Σεπ. 2004 , 20:30)

 

Κανείς να με βοηθήσει;; Επείγον με το καλώδιο =/

 

 

καταρχήν ηρεμησε :lol:

κατα δευτερον πες μας ακριβως τι προβλημα εχεις...[αν το εχεις ακομα και δεν ρωτησες αλλου].

Στο easy gprs υπαρχει στο μενου η επιλογη setup....ανοιξες εκει να ορισεις τις θυρες κτλ? πως θα καταλαβει το pc απο που να επικοινωνησει με το κινητο σου?[και το αντιστροφο] :confused:

λοιπον απαντησε σε αυτες τις ερωτησεις και τα ξαναλεμε. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος keysmith ( 7 Οκτ. 2004 , 22:32)

 

 

 

1. Τελικά το software που δέινεται δουλευει μέσω υπερίθρων?

2. Τι μπορώ να κάνω με αυτό?

α) να κατεβάσω και να στείλω φωτογραφίες και ringtones μπορώ?

β) να κατεβάσω και να κρατήσω σε buckup τον κατάλογό μου και τα μηνύματά μου μπορώ?

γ) τα ελληνικά γράμματα από ονόματα και SMS τα διαχειρίζεται το software? (ή βγάζει κουτάκια)

3. Αφού με το software δεν μπορείς να κατεβάσεις βιντεάκια, και με MMS δεν τα στέλνει. Τότε τι στο ..... τα έχει τα βιντεάκια. Να τα τραβάς να τα βλέπεις και να τα σβήνεις?

4. Πόσο κρατάει (σε μέρες και παρακαλώ αναφέρατε το δίκτυο που το χρησιμοποιείται)

 

 

 

 

1.>>> ναι και βεβαια δουλευει μια χαρα! αρκει να ορισεις σωστα τις ρυθμισεις.

2.>>>α)Μπορεις να μεταφερεις τις φωτογραφιες σου απο το κινητο στον υπολογιστη και μπορεις να μεταφερεις ηχους και εικονες απο τον υπολογιστη στον κινητο [μαλιστα υπαρχει και image editor ωστε να τις προσαρμοσεις στο κινητο σου],

β) εχει την λειτουργια του backup του τηλ.καταλογου αλλα εμενα δεν μου δουλευει. Ισως εγω κανω καποιο λαθος. Αλλα εχω δοκιμασει πολλες φορες και δεν τα εχω καταφερει. Αν ξερει κατι καποιος [ισως καποιο αλλο προγραμμα που κυκλοφορει παρακαλω να το αναφερει ταχυστα!].

γ) Οχι αυτο δουλευει, δηλ. τα ελληνικα sms και τα ονοματα τα δειχνει κανονικα χωρις κουτακια. Μονο μην επιχειρησεις να κανεις copy ενα ελληνικο sms σε ενα notepad ή word κτλ. τοτε θα στα βγαλει κυριλλικά.

3>>>δυστυχως ναι δεν μπορεις [οπως ηδη καταλαβες και μονος σου] να μεταφερεις τα βιντεακια. Ειλικρινα και εω δεν εχω καταλαβει ακομα τι ρολο παιζουν. Εκτος αν καποια στιγμη βγει μια νεα εκδοση του λογισμικου και εχει μεσα και την λειτουργια αυτη. Μακαρι! :lol:

4>>> αν το εχεις ανοιχτο συνεχεια κραταει περιπου 2μιση με 3 μερες [cosmote]

 

ελπιζω να βοηθησα! :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου :)

Κάτι ακόμα,

Java games μπορέις να φωστώσεις στην φαρμογή? και ένα αυτονόητο αλλά επιδή την έπαθα

 

Συνολικά χρονόμετρα εξερχομένων κλήσεων έχει? (ξέρεις να τα μηδενίζω στο τέλος του μήνα να παρακολουθώ μην ξεφήγω από τα όρια του πακέτου) :worry:

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος keysmith (15 Οκτ. 2004 , 20:56)

 

Συνολικά χρονόμετρα εξερχομένων κλήσεων έχει? (ξέρεις να τα μηδενίζω στο τέλος του μήνα να παρακολουθώ μην ξεφήγω από τα όρια του πακέτου) :worry:

 

Ναι έχει.....μενού--> διαχείρηση κλήσεων--->διάρκεια---> διάρκεια εξερχόμενων ;)

 

Το πιό σπαστικό, όπως το έχω ξαναγράψει, είναι η αποθήκευση των φωτογραφιών από ΜΜS σε ειδικό φάκελο (διαφορετικό από αυτόν της λήψης) στο μενού ψυχαγωγία, που σου απαγορέυει να τις χρησιμοποιήσεις σαν φωτό κλήσης.....Πιθανώς το ίδιο να συμβαίνει και με τις φωτό που κατεβάζεις απο το wap..... :( :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος keysmith (15 Οκτ. 2004 , 20:56)

 

 

Java games μπορέις να φωστώσεις στην φαρμογή? και ένα αυτονόητο αλλά επιδή την έπαθα

 

 

java games μπορεις να εγκαταστησεις μεσω wap. δηλ. να κατεβασεις απευθειας στο κινητο σου την εφαρμογη απο ενα wap site και να την εγκαταστησεις εκεινη την στιγμη. απο οσο ξερω δεν υπαρχει αλλος τροπος τουλαχιστον με το EasyGPRS της Samsung.

μερικα καλα wap sites με δωρεαν εφαρμογες ειναι τα ακολουθα>>>

http://wml.ranova.org

http://tagtag.com/maluenvy

http://www.zeroindex.co.uk

http://wap.spel.ws

 

:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος E600 (23 Οκτ. 2004 , 23:00)

 

Σας παρακαλώ! απαντηστε μου στην ερώρηση: ποσ ξεκλειδονοθν η υπερυθρεσ?????????

 

Kαλωσόρισες στο forum μας..... :)

 

Οι κλειδωμένες υπέρυθρες δεν ξεκλειδώνουν με τίποτα....Απλώς αλλάζεις κινητό.... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές δικές μου παρατηρήσεις (αφού το πήρε η κοπελιά μου) και πάντα σε σχεση με άλλα κινητά και με την siemens ιδιαίτερα που θεωρώ κορυφή στο Interface.

 

αρνητικά (μερικά δεν έχουν αναφερθεί και κάποια που έχουν αναφερθεί παραλύπονται εδώ)

 

1. Η οθόνη εξωτερική σβίνει μετά από κάποιο χρόνο και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για αυτό. Αμα θες να δεις την ώρα θα πρέπει να πατήσεις κάποιο εκατέροθεν πλήκτρο για 1sec οπότε ανάβει (ευτυχώς).

2. Δεν μπορείς να τερματίσεις μια κλήση όσο το τηλέφωνο είναι κληστό, όπως γίνεται αστα ericson με το πλήκτρο κάτω φωνή (πρώτη φωρά όταν το πατάς το μουγκώνει, δευτερη τερματίζει την κληση). Πολύ χρήσιμο ειδικά με το ενεργό πορτάκι

3. Από ευχριστία δεν σκίζει και τα sortcuts του είναι στα μέσα επίπεδα, μονο το πανω κα΄τω μπορέις να ορίσεις σε λίγες επιλογές (δεν φτάνει siemens με τίποτα που μπορέις τα πλήκτρα από το 2..9 να τα κάνει ότι θέλεις, πχ το 2 πάει κατευθίαν στο larm, το 5 στο νέο SMS, Το κάτω βελάκι στην αναζήτηση με την μία κτλ)

4. Η φωνιτική κλήση έιναι πολύ κρίμα που δεν υποστιρίζεται...

5. Το calentar είναι πάλι δυσχριστο σε σχέση με τα siemens και ΔΕΝ υποστιρίζει επαναλαμβανόμενα γεγονότα (πχ στις 2 του κάθε μηνός να ειδοποιεί για το νοίκι χω΄ρις να χριάζεται να το προγραμματίσω για κάθε μήνα. Στα siemens αυτό το κάνεις με μία καταχώρηση

6. Το ξηπνητήρι έιναι χαζό.. η όλες τις ημέρες ή Δευτέρα-Σαββατο ή Δευτέρα-Παρασκευή. Ενώ στα siemens ξανά μπροείς να πείς πιες ακριβώς μέρες το θέλεις. Μικρό το κακό

7. Το κομπουτεράκι του είναι απλό (σε σχέση με τα siemens). Θα μπορούσε να εκμεταλευτέι το σταυρό πλήκτρο κάθε κατευθυνση μια πράξη και να μην χριάζεται να πατάς 4 φορές το ίδιο πλήκλτρο για μία πράξη διέρεσης. Για supermarket είναι αργό...

 

Θετικά

1 Ευτυχώς οι αναπάντητες ή μηνύματα τελικά ΔΕΝ εξαφανίζονται από την εξωτερική οθόνη. Απλά η οθόνη σβήνει (οπότε πρέπει να την αναψουμε να δούμε)

2 Κρατάει με την slim 2.5 μέρες (θα σας πώ για την κανονική)

3 όλα τα άλλα (ωραία οθόνη, μέγεθος, δευτερη μπαταρία, χαντς φρι)

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung SGH-E600

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...