Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.17track.net/index_en.shtml

http://www.elta-courier.gr/

βαλε το t/n στα παραπάνω 2 λινκ

 

Δυστυχώς δεν μου το βρίσκει... Μήπως παίζει να το έστειλαν με κάποιο άλλο???

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Βασικά Sorry δεν είδα ότι από κάτω έχει όλες της εταιρίες μισό να το ξανά τσεκάρω...

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

Θα περιμένω μερικές μέρες ακόμα να δω τι θα γίνει...Έστειλα και Ε-mail στο σαιτ να δω αν θα με απαντήσουν...

Online Ταινίες με Ελληνικούς υπότιτλους...

Desfreetainies.ucoz.com

Link to comment
Share on other sites

το συστημε με τι; 2 μπαταριες σταματαει,ηδη οι περισσοτερες ταχυδρομικες δεν δεχονται δεματα με 2 μπαταριες,ελεγξε αν στις στειλουν πριν αποφασισεις

 

Ναι το ξέρω! σε περίπτωση που δεν γίνεται να μου στείλει δυο μαζί θα του πω να μου στείλει την δεύτερη ξεχωριστά!

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω! σε περίπτωση που δεν γίνεται να μου στείλει δυο μαζί θα του πω να μου στείλει την δεύτερη ξεχωριστά!

 

Δεν γίνεται να στείλουν μπαταρίες ξεχωριστά μόνον εντός του κινητού τοποθετημένες δέχονται πλέον. Ξεχάστε τις παραγγελίες δεύτερης μπαταρίας, προς το παρόν φυσικα , μέχρι να βρούν μια λύση

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται να στείλουν μπαταρίες ξεχωριστά μόνον εντός του κινητού τοποθετημένες δέχονται πλέον. Ξεχάστε τις παραγγελίες δεύτερης μπαταρίας, προς το παρόν φυσικα , μέχρι να βρούν μια λύση

 

Α ευχαριστώ αυτο δεν το γνωριζα..θα μιλησω μαζι του να μου πει αν τελικα χρειαστω δευτερη μπαταρια!

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινεζικο smartphone με dual sim android μεχρι 80€ max, εχω βρει το CUBOT C9+, εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινεζικο smartphone με dual sim android μεχρι 80€ max, εχω βρει το CUBOT C9+, εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε?

 

cubot p9

doogee dg100 /dg300

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινεζικο smartphone με dual sim android μεχρι 80€ max, εχω βρει το CUBOT C9+, εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε?

 

ΖΤΕ V889s στα 60 ευρω (2πυρηνο 512 ραμ 4αρα οθονη.επαθα πλακα με την ποιοτητα κατασκευης και το βαρος του.παρα πολυ ελαφρυ)

ZTE V955 στα 80 ευρω περιπου (2πυρηνο 512 ραμ 4.5αρα οθονη).Στην Ελλαδα πωλειται ως Blade G στα 150 ευρω.

ZTE V956 στα 80κατι ευρω περιπου (4πυρηνο 512 ραμ 4.5αρα οθονη).Ιδιο εμφανισιακα με το 955

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παρω ενα κινεζικο smartphone με dual sim android μεχρι 80€ max, εχω βρει το CUBOT C9+, εχετε καποιο αλλο να μου προτεινετε?

Αν δεν σε νοιαζει ιδιαίτερα η κάμερα, Mpai S720+Doogee DG100 (4.5" kai 4" αντίστοιχα). Ταχύτατα, θα κανουν τους γύρω σου να τρομάζουν , και πολυ κατω από 80€

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο επειδή στο geekbuying έχει βγει οut of stock έχεις κανα άλλο μαγαζί να προτείνεις?

 

το ZTE 889 είναι κατώτερο?σίγουρα έχει μικρότερη μπαταρία

κανα άλλο για check?σε 4" πάντα

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο...

το ZTE 889 είναι κατώτερο?σίγουρα έχει μικρότερη μπαταρία

κανα άλλο για check?σε 4" πάντα

Να ρωτήσω και εγώ με τη σειρά μου, καθώς πλησιάζει η ώρα της επιλογής (και καθώς στην ενότητα "επιλογή συσκευής" δεν παίρνω περισσότερες απαντήσεις/σχόλια). Πάντα μιλάμε για 4'' και τιμή $80 + -.

Μεταξύ των:

ZTE V889S http://www.minideal.net/zte-v889s-android-4-1-dual-core-mtk6577-1-0ghz-512mb-4gb-wcdma-3g-gsm-smartphone.html στα $83

Lenovo A390 http://www.minideal.net/original-lenovo-a390-mtk6577-dual-core-smart-phone-android-4-0-4-0-inch-5-0mp-camera.html στα $82

Doogee DG 100 http://www.geekbuying.com/item/Doogee-DG100-4-0inch-WVGA-Capacitive-Screen-MTK6572W-Dual-Core-Smartphone-4GB-ROM-5-0MP-Camera-Android-4-2-OS-3G-GPS-Grey-318837.html στα $88

Star V980 http://www.pandawill.com/star-v980-smartphone-mtk6577-dual-core-android-40-3g-gps-40-inch-ips-screen-p78486.html στα $72 ή http://www.spemall.com/Star-V980-Smartphone-with-MTK6577-Dual-Core-Android-4-0-OS-3G-GPS-4-0-Inch-800-x-480-p-IPS-Screen_g.html στα $90

πιο είναι προτιμότερο;

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

MTK6572>MTK6577

Μεγαλύτερες επιδόσεις, χαμηλότερη κατανάλωση.

Link to comment
Share on other sites

MTK6572>MTK6577

Μεγαλύτερες επιδόσεις, χαμηλότερη κατανάλωση.

 

Οπότε από αυτά που αναφέρω παραπάνω, μας μένει το DOOGEE DG100, που από ότι φαίνεται, με λίγη βοήθεια από εδώ τα κάποια προβλήματά του λύνονται.

Edited by Baniko
Link to comment
Share on other sites

Οπότε από αυτά που αναφέρω παραπάνω μας μένει το DOOGEE DG100, που απο ότι φένεται, με λίγη βοήθεια από εδώ, τα κάποια προβλήματά του λύνονται.

Ektoσ αν η κάμερα είναι σημαντικός παράγοντας. ZTE V889S και Lenovo A390 έχουν καλύτερες κάμερες, η κάμερα του DG100 είναι μια 2ΜΡ χωρίς αυτόματη εστίαση στην πραγματικότητα

Link to comment
Share on other sites

Ektoσ αν η κάμερα είναι σημαντικός παράγοντας. ZTE V889S και Lenovo A390 έχουν καλύτερες κάμερες, η κάμερα του DG100 είναι μια 2ΜΡ χωρίς αυτόματη εστίαση στην πραγματικότητα

Χμμμ!

Αν παίξουμε λοιπόν ανάμεσα στα ZTE V889S και Lenovo A390, ποιο;

μηπως έχεις ιδέα και για το αν ένα από τα δύο αυτά έχει καλύτερη οθόνη από το άλλο;

(σίγουρα έχουν χειρώτερη από το dodgee που είναι IPS).

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ!

Αν παίξουμε λοιπόν ανάμεσα στα ZTE V889S και Lenovo A390, ποιο;

μηπως έχεις ιδέα και για το αν ένα από τα δύο αυτά έχει καλύτερη οθόνη από το άλλο;

(σίγουρα έχουν χειρώτερη από το dodgee που είναι IPS).

σιγα που το doogee έχει ips..χαχαχα. Καλύτερη οθόνη θα χουν, ή έστω ίδια.

Δες το mpai s720 http://www.youtube.com/watch?v=IGE3Iw84ohE να πάρεις μια ιδέα, το doogee ειναι ιδια συσκευη με μικρότερη οθόνη.

Τα πλεονεκτηματά τους έναντι των παλιων μοντέλων της zte και lenovo, είναι η ταχύτητα κι η αυτονομία, χάρη στον νέο επεξεργαστή και το Android 4.2.2. Σε οθόνη κάμερα είναι κατώτερα απ τα v889s και A390.

Το ΖΤΕ V889S το χω δουλέψει, είναι πολύ καλή κατασκευή ποιοτικά και με αρκετά καλή κάμερα, χάνει όμως σε αυτονομία αρκετά. Κι επίσης το Android 4 δεν πάει καλά με 512MB RAM, σ αντίθεση με το 4.2 που αν δεις στο βίντεο με το S720c πάει άριστα καθώς έχει χαμηλότερη κατανάλωση και καλύτερη διαχείριση της μνήμης

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

σιγα που το doogee έχει ips..χαχαχα. Καλύτερη οθόνη θα χουν, ή έστω ίδια.

Δες το mpai s720 http://www.youtube.com/watch?v=IGE3Iw84ohE να πάρεις μια ιδέα, το doogee ειναι ιδια συσκευη με μικρότερη οθόνη.

Τα πλεονεκτηματά τους έναντι των παλιων μοντέλων της zte και lenovo, είναι η ταχύτητα κι η αυτονομία, χάρη στον νέο επεξεργαστή και το Android 4.2.2. Σε οθόνη κάμερα είναι κατώτερα απ τα v889s και A390.

Το ΖΤΕ V889S το χω δουλέψει, είναι πολύ καλή κατασκευή ποιοτικά και με αρκετά καλή κάμερα, χάνει όμως σε αυτονομία αρκετά. Κι επίσης το Android 4 δεν πάει καλά με 512MB RAM, σ αντίθεση με το 4.2 που αν δεις στο βίντεο με το S720c πάει άριστα καθώς έχει χαμηλότερη κατανάλωση και καλύτερη διαχείριση της μνήμης

 

κι όμως το doogee έχει IPS οθόνη... κι εγώ όταν το διάβασα δεν το περίμενα μέχρι που ήρθε στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

κι όμως το doogee έχει IPS οθόνη... κι εγώ όταν το διάβασα δεν το περίμενα μέχρι που ήρθε στα χέρια μου.

δηλαδή έχει άριστη γωνία θέασης πανω κατω; Δεν χάνει όπως το s720?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή έχει άριστη γωνία θέασης πανω κατω; Δεν χάνει όπως το s720?

 

σου λέω έπαθα πλάκα... δεν το πιστευα. Δεν περίμενα ποτε΄με τα 60 ευρουλάκια να έχει τέτοια οθόνη. Βέβαια με χαμηλή ανάλυση (wvga) αλλά IPS. Το παίδευα πόση ώρα... πάνω κάτω δεξια αριστερά πέρα δώθε.. μετά το έβγαλα στον ήλιο να δω πως φαινεται εκει (από φωτεινότητα)... ζααααααχαρι η οθονούλα

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

σου λέω έπαθα πλάκα... δεν το πιστευα. Δεν περίμενα ποτε΄με τα 60 ευρουλάκια να έχει τέτοια οθόνη. Βέβαια με χαμηλή ανάλυση (wvga) αλλά IPS. Το παίδευα πόση ώρα... πάνω κάτω δεξια αριστερά πέρα δώθε.. μετά το έβγαλα στον ήλιο να δω πως φαινεται εκει (από φωτεινότητα)... ζααααααχαρι η οθονούλα

Τι λες τώρα..μακαρι να χε τέτοια και το s720. Η κάμερα του doogee τι λέει;

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα..μακαρι να χε τέτοια και το s720. Η κάμερα του doogee τι λέει;

 

εκεί πονάει... και πονάει αρκετά... πολύ βασικά πράγματα και το flash κλασικό για mediatek... κεράκι της λαμπρής.

Οι φωτογραφίες είναι για πολύ βασική χρήση και όχι για κάτι το ιδιαίτερο (για την μάνα μου παράδειγμα χαχαχαχαχα). Κάνει focus σχετικά γρήγορα μεν... αλλά σε χαμηλό φωτισμό έχει αρκετο θόρυβο

 

-edit-

λίγες επιλογές από θέματα και φυσικά δεν υποστηρίζει burst photo shoot

 

-edit2-

ταχύτατο για dual core... ξεπέρασε τα 11000 points στο antutu. Τι wifi δουλευει πάρα πολύ καλα...

αυτό που μου έκανε όμως μεγαλη εντύπωση είναι τα partitions. Ειχε 1.5GB internal και άλλα τόσα phone memory. Για κάποιον που δεν θέλει να βάλει ένα σκασμό εφαρμογές είναι ήδη υπέραρκετο το 1.5gb χωρίς να καταφύγει σε repartitioning.

Ένα ακόμα μεγάλο συν είναι ότι υποστηρίζει σύνδεση με keyboard-mouse buetooth :blink:

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

εκεί πονάει... και πονάει αρκετά... πολύ βασικά πράγματα και το flash κλασικό για mediatek... κεράκι της λαμπρής.

Οι φωτογραφίες είναι για πολύ βασική χρήση και όχι για κάτι το ιδιαίτερο (για την μάνα μου παράδειγμα χαχαχαχαχα). Κάνει focus σχετικά γρήγορα μεν... αλλά σε χαμηλό φωτισμό έχει αρκετο θόρυβο

...

να ρωτήσω και ΄γω...

--Δηλαδή έχει autofocus;

--Το fix για το ακουστικό φέρνει την ένταση σε κανονικά καλά επίπεδα, δηλ η ποιότητα συνομηλίας είναι καλή;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...