Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μια ερώτηση από μένα,

Αν αγοράσω 6589 π.χ. Lenovo a820 ή g3 quad οταν με το καλό βγει, ή κάποιο άλλο εως 4,5" (δέχομαι προτάσεις) και δεν έχει προεγκατεστημένο play store, ποσο εύκολο είναι τα το βάλω εγώ?

Ρωτάω μόνο για αυτό, γιατί περισσότερο πείραγμα custom rom, ελληνικο μενού δεν με ενδιαφέρουν.

Rootάρεις κι έτοιμο. Βασικά όλα έχουν play store

Παιδια ειδα αυτο το κινητο...πολυ καλο για να ειναι αληθινο.....

http://www.chinaecarts.com/samsung-galaxy-s3-16ghz-quad-core-48inch-mtk6589-android-41-16gb-phone-p-2622.html[....]

ΚΑΡΑΑΠΑΤΑΙΩΝΕΣ. Google it
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ένα φτηνό αλλά πειστικό iphone 4/5 clone αυτόν τον καιρό σε android ποιο προτείνεται?

Αν είναι δυνατόν dual sim, microSD, αποσπώμενη μπαταρία, τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ένα φτηνό αλλά πειστικό iphone 4/5 clone αυτόν τον καιρό σε android ποιο προτείνεται?

Αν είναι δυνατόν dual sim, microSD, αποσπώμενη μπαταρία, τίποτα άλλο.

1:1 κλώνος με dual sim, δεν υπάρχει. Οι 1:1 κλώνοι (goophone Y5, i5 v88) είναι σχετικά ακριβοί (πάνω από 150€), κι έχουν την microSD κρυμμένη (θέλει ξεβίδωμα), το ίδιο και την μπαταρία. Αλλιώς παίρνεις το hero H2000+ (i5) αλλά αυτό νομίζω δεν θα το βρεις να πουλιέται πουθενά πλέον

Link to comment
Share on other sites

http://www.bluproducts.com/pro-detail/tank45

 

Έχει κανείς κάποια εμπειρία απο την εν λόγω μάρκα ή το συγκερκιμένο τηλέφωνο ;

 

Για 150 € που βρίσκεται στο ebay νομίζω είναι κάτι παραπάνω από τσάμπα !

 

http://www.gsmarena.com/blu_tank_4_5-5294.php

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που βρήκα στο ebay είναι με extra 40€ μεταφορικά. Δηλαδή κοντά στα 200. Επίσης έρχονται από US, που σημαίνει σχεδόν σίγουρα τελωνείο.
Link to comment
Share on other sites

Στα 150€ πολύ καλό. Στα 200€ όχι. Ειδικά αν σκεφτείς ότι όπως και τα κινέζικα, ούτε αυτό έχει θα έχει εγγύηση από Ελλάδα οπότε ίσως να συμφέρει κάποιο κινέζικο στα 200€.
Link to comment
Share on other sites

το oklot εχει το lenovo A660 102 ευρο,τη λετε ειναι καλο ,,αδιαβροχο με οθονη γκοριλα

Μακρυά από oklot, κι επίσης δεν έχει CORNING gorilla glass

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Ψάχνω για συσκευή σαν το Note II. Μ΄ ενδιαφέρει να δουλεύει καλά χωρίς προβλήματα και να υπάρχει κοινότητα που να το υποστηρίζει. Μέχρι στιγμής έχω δει τα HDC Galaxy Note 2 H9500+ & ZOPO 950 που νομίζω ότι μου κάνουν. Έχει κανένας άποψη να την μοιραστεί μαζί μας?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Σας προσκαλούμε στην κοινότητά μας για κουβεντούλα και νέα για την κινέζικη τεχνολογία.....

 

https://plus.google.com/communities/114863392006818751659

 

Smartdigi.gr

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την κοινότητα.

Ψάχνω για συσκευή σαν το Note II. Μ΄ ενδιαφέρει να δουλεύει καλά χωρίς προβλήματα και να υπάρχει κοινότητα που να το υποστηρίζει. Μέχρι στιγμής έχω δει τα HDC Galaxy Note 2 H9500+ & ZOPO 950 που νομίζω ότι μου κάνουν. Έχει κανένας άποψη να την μοιραστεί μαζί μας?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Zopo και Star έχουν πολύ καλή υποστήριξη, custom και official roms

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα κ καλως ηλθα...για αυτες τι λετε?με μια κουβεντα γιατι ειμαι καινουριος κ προφανως ταχετε χιλιοσυζητησει...

 

το thl w8 πως σας φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όσον αφορά τα site δες την αξιολόγηση εδώ

https://plus.google.com/communities/114863392006818751659/stream/b1c204db-ae4f-41d0-a8c0-4a0389a065f7?hl=el&partnerid=gplp0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια μου, ηρθε το miz z1 το απογευμα το πολυ αυριο θα σας εχω νεο thread, μια πρωτη επαφη μαζι του, ελαχιστα μεγαλυτερο απο htc one s με το ματι. Antutu 3.3 13377.
Link to comment
Share on other sites

και το mini deal το εχει και γραφη lenovo a660 gorilla glass, αδιαβροχο με 120 ευρο,τη λετε;;
με ολο τον σεβασμο σε εσας που τα ξερεται καλυτερα ,τελικα εχει gorilla glass to lenovo A660.αξιζει τα λεφτα του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα όσον αφορά τα site δες την αξιολόγηση εδώ

https://plus.google.com/communities/114863392006818751659/stream/b1c204db-ae4f-41d0-a8c0-4a0389a065f7?hl=el&partnerid=gplp0

 

ευχαριστω καταρχην..κατα δευτερο αρχισα να δουλευω tinydeal,geekbuying..μεχρι τωρα μου φαινονται μια χαρα..σχεδον αμεση αποστολη...δε βλεπω τεραστια ποικιλια αλλα ικανοποιητικη ποσοτητα ομως....απο οτι εχω καταλαβει υπαρχουν καλα κινητα οσον αφορα τα χαρακτηριστικα αλλα ειναι προιοντα συναρμολογησης καποιων μικρων εργοστασιων(?) η εργαστηριων...κ υπαρχουν κ μπραντνειμς που ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα δειχνουν πιο ποιοτικα(ισως κ με περισσοτερες πληροφοριες περι ακτινοβολιας κλπ)....νοιωθω οτι καλα μπραντ ειναι εκτος απο αυτα που κυκλοφορουν κ ελλαδα(zte,lenovo) η THL,η newmann , η zoppo , h umi , h η jiayu κ κανα 2 αλλες....κατι tinji,ceasar κ πολλοι κλωνοι ποιοτικα κ προδιαγραφικα δε με γεμιζουν..κανω λαθος?διορθωστε με.. παντως παρηγγειλα το zte v970 με 115 ευρω...μου φενεται καλη αγορα παρα την μικρη σχετικα μπαταρια...επεσε στα χερια μου κ το thl w8 k λεω να το τσιμπισω αν κ αυτο που ειδα ειχε ενα προβλημα με την φορτιση(ισως δε πατα καλα η firmware)...περιμενω κ ενα κλωνο 5 το hero..ελπιζω ναναι ικανοποιητικος...

 

γενικως λεω να παιξω σε brand names ακομα κ αν δεν πετυχαινω το ιδανικο deal ετσι για να νοιωθω πιο σιγουρος οτι δεν ειναι φουρνος μικροκυμματων...αλλωστε πχ το thl w8 σε σχεση με ενα αγνωστο τετραπυρηνο ναχει κανα 20αρι διαφορα...

 

οποιος θελει ας ξεδιαλυνει λιγο τις σκεψεις μου..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με ολο τον σεβασμο σε εσας που τα ξερεται καλυτερα ,τελικα εχει gorilla glass to lenovo A660.αξιζει τα λεφτα του
όχι βέβαια. κανένα κινέζικο σχεδόν δεν έχει corning gorilla glass. To Α660 έχει απλό tempered glass
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω καταρχην..κατα δευτερο αρχισα να δουλευω tinydeal,geekbuying..μεχρι τωρα μου φαινονται μια χαρα..σχεδον αμεση αποστολη...δε βλεπω τεραστια ποικιλια αλλα ικανοποιητικη ποσοτητα ομως....απο οτι εχω καταλαβει υπαρχουν καλα κινητα οσον αφορα τα χαρακτηριστικα αλλα ειναι προιοντα συναρμολογησης καποιων μικρων εργοστασιων(?) η εργαστηριων...κ υπαρχουν κ μπραντνειμς που ειναι λιγο ακριβοτερα αλλα δειχνουν πιο ποιοτικα(ισως κ με περισσοτερες πληροφοριες περι ακτινοβολιας κλπ)....νοιωθω οτι καλα μπραντ ειναι εκτος απο αυτα που κυκλοφορουν κ ελλαδα(zte,lenovo) η THL,η newmann , η zoppo , h umi , h η jiayu κ κανα 2 αλλες....κατι tinji,ceasar κ πολλοι κλωνοι ποιοτικα κ προδιαγραφικα δε με γεμιζουν..κανω λαθος?διορθωστε με.. παντως παρηγγειλα το zte v970 με 115 ευρω...μου φενεται καλη αγορα παρα την μικρη σχετικα μπαταρια...επεσε στα χερια μου κ το thl w8 k λεω να το τσιμπισω αν κ αυτο που ειδα ειχε ενα προβλημα με την φορτιση(ισως δε πατα καλα η firmware)...περιμενω κ ενα κλωνο 5 το hero..ελπιζω ναναι ικανοποιητικος...

 

γενικως λεω να παιξω σε brand names ακομα κ αν δεν πετυχαινω το ιδανικο deal ετσι για να νοιωθω πιο σιγουρος οτι δεν ειναι φουρνος μικροκυμματων...αλλωστε πχ το thl w8 σε σχεση με ενα αγνωστο τετραπυρηνο ναχει κανα 20αρι διαφορα...

 

οποιος θελει ας ξεδιαλυνει λιγο τις σκεψεις μου..ευχαριστω

 

 

Κοίταξε , το ότι θες Brand είναι καθαρά δική σου επιλογή, αλλά βέβαια στα 110 ευρώ + σχεδόν μόνο brand παίρνεις, δηλαδή παλιά πέρναμε ας πούμε ciphone,hiphone,ces,air etc που είναι brand και δεν ξέραμε τα HDC, Hero και πολλά άλλα που τώρα είναι brand. Εμείς τα κάνουμε brand με τις πωλήσεις που κάνουν. Καταλήγοντας να πώ πως δεν έχουν θέμα ακτινοβολίας dont worry το χω ψάξει λιγότερο απο 1w έχουν.

Το Hero (H2000+) που αγόρασες είναι αξιόπιστο τηλέφωνο το έχω εγώ και έχω κάνει root με rom ελληνική που έχω πειράξει για να πηγαίνει σφαίρα. Και βέβαια Full iphone 5 interface boot,menu etc.

Edited by Smartdigi
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια μου, ηρθε το miz z1 το απογευμα το πολυ αυριο θα σας εχω νεο thread, μια πρωτη επαφη μαζι του, ελαχιστα μεγαλυτερο απο htc one s με το ματι. Antutu 3.3 13377.

Περιμενουμε με αγωνια γιατι μου εχει κεντρισει το ενδιαφερον και απο πλευρας τιμης αλλα ειδικα επιειδη ειναι 4.5 ιντσες και αρκετα λεπτο σε παχος!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια. κανένα κινέζικο σχεδόν δεν έχει corning gorilla glass. To Α660 έχει απλό tempered glass

 

newman n1, jiayu g3 ??

---------------------------------------------

Jiayu G4T thick, Rom Oficial G4H-20131021-172551

Link to comment
Share on other sites

[...]Το Hero (H2000+) που αγόρασες είναι αξιόπιστο τηλέφωνο το έχω εγώ και έχω κάνει root με rom ελληνική που έχω πειράξει για να πηγαίνει σφαίρα. Και βέβαια Full iphone 5 interface boot,menu etc.

Μ αυτή τη rom δεν έχει κρασαρίσματα στα μενού πολλών εφαρμογών, ή σε πληκτρολόγια..; Γιατί το χα ψάξει πολυ, κι όσες είχαν ios interface, είχαν πολλά προβλήματα, και τελικά έφτιαξα δικιά μου rom με android look

newman n1, jiayu g3 ??

έχουν OGS

Link to comment
Share on other sites

Μ αυτή τη rom δεν έχει κρασαρίσματα στα μενού πολλών εφαρμογών, ή σε πληκτρολόγια..; Γιατί το χα ψάξει πολυ, κι όσες είχαν ios interface, είχαν πολλά προβλήματα, και τελικά έφτιαξα δικιά μου rom με android look

 

έχουν OGS

 

Όχι δεν είναι η αρχαία κινέζικη rom με τα προβλήματα είναι η καθαρη ics με νέο boot , ήχους και έχω αφαιρέσει τα άχρηστα των κινέζων και κάποιες βελτιώσεις στοκ κώδικα για ταχύτητα. Θα βγάλω και δεύτερη version αυτές τις ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι η αρχαία κινέζικη rom με τα προβλήματα είναι η καθαρη ics με νέο boot , ήχους και έχω αφαιρέσει τα άχρηστα των κινέζων και κάποιες βελτιώσεις στοκ κώδικα για ταχύτητα. Θα βγάλω και δεύτερη version αυτές τις ημέρες.

καθαρή ICS ή με iOS interface ; Γιατί καθαρή ICS με ελληνικά root κλπ έχω φτιάξει κι εγώ, κυρίως μετά από ψάξιμο για τον σωστό driver κάμερας, που όλες οι rom είχαν λάθος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...