Jump to content

Dual SIM + Android


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι για την κουνιάδα μου, με ενδιαφέρει να είναι ίδια εμφανισιακά όσο καλύτερη κάμερα γίνεται, ας είναι πολλές οι επιλογές μιας και από όσο έχω διαβάσει είσαι γνωστής της αγοράς, επίσης αν γίνεται να υπάρχει υποστήριξη, σε ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

σκεφτομαι να δωσω μεχρι 150€ και αν γινεται να εχει ελληνικο μενου απ'την αρχη γιατι δεν εχω ιδεα απο root κτλπ.
μέχρι 150€; jiayu g3, ή πιο φθηνά, amoi n821. Κανενα όμως δεν έχει πλήρη ελληνική μετάφραση του μενού

 

Είναι για την κουνιάδα μου, με ενδιαφέρει να είναι ίδια εμφανισιακά όσο καλύτερη κάμερα γίνεται, ας είναι πολλές οι επιλογές μιας και από όσο έχω διαβάσει είσαι γνωστής της αγοράς, επίσης αν γίνεται να υπάρχει υποστήριξη, σε ευχαριστώ για το άμεσο ενδιαφέρον
ναι, για το 5άρι μιλάμε ή το 4S ;
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω το huawei u8950d το έχω ρουτάρει πραγματικά απο τότε το gps κάνει τρελά νερά δεν βρίσκει καθόλου εύκολα τοποθεσία ξέρετε πως να το διορθώσω αυτό ?? (πριν το ρουτάρω δούλευε τέλεια)
Link to comment
Share on other sites

μέχρι 150€; jiayu g3, ή πιο φθηνά, amoi n821. Κανενα όμως δεν έχει πλήρη ελληνική μετάφραση του μενού

 

ναι, για το 5άρι μιλάμε ή το 4S ;

Eεεε πες και για τα δυο!:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας έχω το huawei u8950d το έχω ρουτάρει πραγματικά απο τότε το gps κάνει τρελά νερά δεν βρίσκει καθόλου εύκολα τοποθεσία ξέρετε πως να το διορθώσω αυτό ?? (πριν το ρουτάρω δούλευε τέλεια)

δεν έχει καμια σχέση το root με το gps. Μήπως φλάσαρες άλλη ρομ; βάλε την ρομ flomass 1.8 του masslakof απ το xda, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

Eεεε πες και για τα δυο!:)

to 4S http://www.aliexpress.com/item/Original-3-5-inch-GooPhone-Y5-MTK-6575-Android-4-0-960-640-Retina-Screen-Smart/616673507.html, το χω παρει 2 φορές, το στέλνει rooted και με play store

και το 5 http://www.aliexpress.com/item/Goophone-V88-i5-Dual-core-RAM-1GB-MTK6577-Single-Micro-SIM-android-with-4-0-Screen/757137262.html

Θα τα βρεις και στο fastcardtech

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω εκανα παραγγελεια το miz z1 ερχεται με ελληνικο μενου κ android 4.2.1 τωρα κατα ποσο καλο θα βγει θα το δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το zte u960 με dual active sim: ) το οποίο έχω......

 

Γινε ποιο αναλυτικος!!!

Οταν μιλας στη μια γραμμη και σε καλεσουν στην αλλη εχεις τουλαχιστον ακουστικη ειδοποιηση?

Μπορεις να βαλεις αναμονη σε αυτη που μιλας και να απαντησεις στην αλλη????

 

καλημερα σας και χρονια πολλα... φιλε μου δε σε υποχρεωνει κανενας να αγορασεις κατι... αν δεν εχεις ομως φραγκα πολλα διαθεσιμα π.χ. για s3 . περνεις ενα με mtk 6589 chipset και καθαρισες με 200 ευρω. υπαρχουν κινητα που εχουν ελληνικα, δες star s5 android 4.2.1

 

Δεν ειπα οτι με υποχρεωνει κανεις να αγορασω.......

αλλα με προβληματιζει η μη υπαρξη ελληνικων σε πολλες συσκευες.

Για μενα και τα 200€ που λες τα θεωρω υπερβολη για αμφιβολου ποιοτητας κινεζιες!!!!

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς εγκαθιστας αυτούς τους drivers

ανοιγεις το sp flash tool, πατας το κουμπι scatter δεξια κι επιλεγεις το scatter file που ναι μαζι με το recovery, και πατας download. μετα συνδεεις το κινητο, χωρις μπαταρια, στο usb κι ετοιμο το recovery. μετα περνας τ αρχειο της rom στη μνημη του κινητου, κι απ το recovery κανεις instal zip κλπ

 

Φίλε μου το έχω κάνει κανονικά όπως μου είπες .και μου έχει κολλήσει εκεί ,έχω το link http://www.mediafire.com/?eji1yb5fkb0vxxe

http://www.mediafire.com/?nfa0kcupk3zpzu0

τι μπορώ να κάνω,

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενδιαφέρομε και έχω καταλήξει στο ZOPO ZP810 HD Screen MT6589 Quad Core CPU 3G Android Phone, η ερώτηση είναι ως εξής . η ανάλυση της αρχικής οθόνης και οι λειτουργίες του touch screen ανταποκρίνονται σε ικανοποιητικά πλαίσια, γιατί πριν από 2 χρόνια που πήρα απομίμηση του iPhone2 από κίνα το πέταξα την πρώτη εβδομάδα.

Επίσης πιες είναι οι γνώμη σας για το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενδιαφέρομε και έχω καταλήξει στο ZOPO ZP810 HD Screen MT6589 Quad Core CPU 3G Android Phone, η ερώτηση είναι ως εξής . η ανάλυση της αρχικής οθόνης και οι λειτουργίες του touch screen ανταποκρίνονται σε ικανοποιητικά πλαίσια, γιατί πριν από 2 χρόνια που πήρα απομίμηση του iPhone2 από κίνα το πέταξα την πρώτη εβδομάδα.

Επίσης πιες είναι οι γνώμη σας για το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το παρελαβα σημερα .... Εδω το δικο του Thread http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4619592#post4619592για το ZP810 ανεβασα και ενα unboxing video

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Γινε ποιο αναλυτικος!!!

Οταν μιλας στη μια γραμμη και σε καλεσουν στην αλλη εχεις τουλαχιστον ακουστικη ειδοποιηση?

Μπορεις να βαλεις αναμονη σε αυτη που μιλας και να απαντησεις στην αλλη????

ναι

Δεν ειπα οτι με υποχρεωνει κανεις να αγορασω.......

αλλα με προβληματιζει η μη υπαρξη ελληνικων σε πολλες συσκευες.

Για μενα και τα 200€ που λες τα θεωρω υπερβολη για αμφιβολου ποιοτητας κινεζιες!!!!

φίλε, πάρε ένα καλό κινέζικο, και μετά δεν θα ξαναπεις την τελευταία φράση;)

Φίλε μου το έχω κάνει κανονικά όπως μου είπες .και μου έχει κολλήσει εκεί ,έχω το link http://www.mediafire.com/?eji1yb5fkb0vxxe

http://www.mediafire.com/?nfa0kcupk3zpzu0

τι μπορώ να κάνω,

Συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία, και δεν προχωράει; ή δεν έχεις βάλει σωστά τους drivers, ή έχεις χαλασμένο καλώδιο/θύρα USB. Επίσης, δοκίμασε να σιγουρευτείς ότι είναι ανενεργό το USB Debbuging

Παίδες ενδιαφέρομε και έχω καταλήξει στο ZOPO ZP810 HD Screen MT6589 Quad Core CPU 3G Android Phone, η ερώτηση είναι ως εξής . η ανάλυση της αρχικής οθόνης και οι λειτουργίες του touch screen ανταποκρίνονται σε ικανοποιητικά πλαίσια, γιατί πριν από 2 χρόνια που πήρα απομίμηση του iPhone2 από κίνα το πέταξα την πρώτη εβδομάδα.

Επίσης πιες είναι οι γνώμη σας για το συγκεκριμένο κινητό.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

H οθόνη του είναι τέλεια, όπως και στην πλειοψηφία των μη φθηνιάρικων κινέζικων για τα οποία συζητάμε εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγω εκανα παραγγελεια το miz z1 ερχεται με ελληνικο μενου κ android 4.2.1 τωρα κατα ποσο καλο θα βγει θα το δουμε.

 

Πολυ καλη η τιμη του για τις προδιαγραφες του.

Ειναι το Star B94, αλλα σε πιο φτηνο.

Με το καλο να σουρθει.

Σιγουρα 4.2?

Απο ποιο μαγαζι?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε ευχαριστώ για τις πληροφορίες .είσαι ευχαριστημένος είναι κάτι που σε ενοχλεί με το κινητό? Μου το συστήνεις ανεπιφύλακτα? Από photo και video πια είναι η γνώμη σου?
Link to comment
Share on other sites

δεν έχει καμια σχέση το root με το gps. Μήπως φλάσαρες άλλη ρομ; βάλε την ρομ flomass 1.8 του masslakof απ το xda, δεν έχει κανένα πρόβλημα.

 

to 4S http://www.aliexpress.com/item/Original-3-5-inch-GooPhone-Y5-MTK-6575-Android-4-0-960-640-Retina-Screen-Smart/616673507.html, το χω παρει 2 φορές, το στέλνει rooted και με play store

και το 5 http://www.aliexpress.com/item/Goophone-V88-i5-Dual-core-RAM-1GB-MTK6577-Single-Micro-SIM-android-with-4-0-Screen/757137262.html

Θα τα βρεις και στο fastcardtech

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Κάτι για εμένα τώρα, όλα τα mtk τετραπυρηνα έχουν την ίδια κάμερα? Με ενδιαφέρει η πολύ το συγκεκριμένο θέμα, δεν θέλω να έχω θολό αποτέλεσμα σε κινούμενες εικόνες

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Κάτι για εμένα τώρα, όλα τα mtk τετραπυρηνα έχουν την ίδια κάμερα? Με ενδιαφέρει η πολύ το συγκεκριμένο θέμα, δεν θέλω να έχω θολό αποτέλεσμα σε κινούμενες εικόνες

 

Δεν εχουν ολα τα 6589 την ιδια καμερα. Η θολη εικονα σε κινουμενο αντικειμενο ειναι αποτελεσμα ψηλου χρονου εκθεσης, που εξαρταται απο την φωτεινοτητα του συγκεκριμενου φακου, δηλ της εστιακης αποστασης του, οσο μικροτερο f τοσο περισσοτερο φως παιρνει, τοσο μικροτερος ο χρονος αυτος, τοσο το καλυτερο. Σε αυτα τα μηχανακια ομως ολα γινονται αυτοματα, δεν ρυθμιζεται ουτε ο χρονος εκθεσης ουτε το ανοιγμα του φακου, οποτε δεν μορεις να επεμβεις εσυ ο ιδιος.

Οπως ανεφερα εχεις καποιες ελπιδες για καλυτερο αποτελεσμα σε αυτο που ρωτας, διαλεγοντας κινητο με οσο το δυνατον μικροτερο f φακου.

Μερικα παραδειγματα

jiayu g3 f:2.8

jiayu g4 f:2.4 (ιδιας φωτεινοτητας με το φακο του iphone)

newman n2 f:2.2

umi x2 f:2

Τα δυο τελευταια ειναι τα καλυτερα

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

ναι

φίλε, πάρε ένα καλό κινέζικο, και μετά δεν θα ξαναπεις την τελευταία φράση;)

 

1) Πρεπει να το δω για να το πιστεψω αυτο.

2) Καλο κινεζικο????:lol: Ποιο μπορει να ειναι????

Πως μπορεις να εμπιστευτεις μια κινεζικη ετερεια??? Πως εισαι σιγουρος τι θα σου στειλουν????

Link to comment
Share on other sites

1) Πρεπει να το δω για να το πιστεψω αυτο.

2) Καλο κινεζικο????:lol: Ποιο μπορει να ειναι????

Πως μπορεις να εμπιστευτεις μια κινεζικη ετερεια??? Πως εισαι σιγουρος τι θα σου στειλουν????

Επαναλαμβανεις τα ιδια μηνες τωρα.Μην αγoρασεις στο λεω εγω που μονο κινεζικα προιοντα τεχνολογιας χρησιμοποιω,προσωπικα οσο και στην εργασια μου

Edited by stargreek

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου λυσετε μια απορια?????

Πως αγοραζετε μια συσκευη που δεν υποστηριζει Ελληνικα?????

 

Πολύ εύκολα. 15 χρόνια τώρα, κανένα κινητό μου δεν είχε ελληνικά, κι όσα είχαν το πρώτο που έκανα ήταν να τα γυρίσω στα αγγλικά. Είτε οι μεταφράσεις θα ήταν άθλιες, είτε δεν θα χώραγαν στον διαθέσιμο χώρο της οθόνης. Αργότερα όταν έστρωσαν τα πράγματα είχα συνηθίσει πια. Το μόνο που με ένοιαζε να υποστήριζε ελληνικά, γιατί είχαμε και βαριά επώνυμα που ήρθαν κάποια στιγμή (Bosch, Philips) και χωρίς ελληνικά στα μηνύματα και στις επαφές. Πλέον στη σημερινή εποχή τα ελληνικά κι η υποστήριξή τους σε smartphone δεν είναι θέμα, απλά. Αν θες ελληνικά, μπορείς να έχεις σε οποιοδήποτε κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει το παρακάτω; Γιατί είναι από τις 23 του μήνα στάσιμο; Και ενώ φαίνεται στο site της ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ στο site των ΕΛΤΑ δεν φαίνεται.

Μου το έστειλαν με Singapore post.

 

 

23/03/2013 - Arrived at overseas (Country code: GR)

23/03/2013 15:47 - Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει το παρακάτω; Γιατί είναι από τις 23 του μήνα στάσιμο; Και ενώ φαίνεται στο site της ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ στο site των ΕΛΤΑ δεν φαίνεται.

Μου το έστειλαν με Singapore post.

 

 

23/03/2013 - Arrived at overseas (Country code: GR)

23/03/2013 15:47 - Receive Item At Office Of Exchange, IPS

 

Singapore post. και ελτα πορτα-πορτα δεν πανε μαζι, χαρτι θα σου ερθει σπιτι να πας να το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο της περιοχης σου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια

Κάτι για εμένα τώρα, όλα τα mtk τετραπυρηνα έχουν την ίδια κάμερα? Με ενδιαφέρει η πολύ το συγκεκριμένο θέμα, δεν θέλω να έχω θολό αποτέλεσμα σε κινούμενες εικόνες

όχι, ανάλογα το κινητό. Πολλά έχουν ίδιους αισθητήρες και φακούς. Κάποια έχουν καλύτερους. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Τα goophone που σ ανέφερα, τουλάχιστον το Υ5, έχει πολύ καλή κάμερα, καλύτερη απ το δικό μου oem. Επίσης τα zopo jiayu, newman, thl έχουν πολύ καλές κάμερες

1) Πρεπει να το δω για να το πιστεψω αυτο.

2) Καλο κινεζικο????:lol: Ποιο μπορει να ειναι????

Πως μπορεις να εμπιστευτεις μια κινεζικη ετερεια??? Πως εισαι σιγουρος τι θα σου στειλουν????

Άσε εμάς που χουμε χρησιμοποιήσει από 1 εως δεκάδες (εγώ σχεδόν 100) κινέζικα κινητά και τάμπλετ να ξέρουμε καλύτερα

Παιδιά ξέρει κανείς να μου πει τι σημαίνει το παρακάτω; Γιατί είναι από τις 23 του μήνα στάσιμο; Και ενώ φαίνεται στο site της ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ στο site των ΕΛΤΑ δεν φαίνεται.

Μου το έστειλαν με Singapore post.

 

23/03/2013 - Arrived at overseas (Country code: GR)

23/03/2013 15:47 - Receive Item At Office Of Exchange, IPS

Πάρε ένα τηλεφωνάκι στα ελτά να δεις τι συμβαίνει

Link to comment
Share on other sites

Singapore post. και ελτα πορτα-πορτα δεν πανε μαζι, χαρτι θα σου ερθει σπιτι να πας να το παραλαβεις απο το ταχυδρομειο της περιοχης σου

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και όμως ενώ φαίνεται από τις 23 /03 εδώ http://www.eltacourier.gr/search εδώ δεν φαίνεται http://212.205.82.71/trackandtrace/;;;;;

 

όχι, ανάλογα το κινητό. Πολλά έχουν ίδιους αισθητήρες και φακούς. Κάποια έχουν καλύτερους. Ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Τα goophone που σ ανέφερα, τουλάχιστον το Υ5, έχει πολύ καλή κάμερα, καλύτερη απ το δικό μου oem. Επίσης τα zopo jiayu, newman, thl έχουν πολύ καλές κάμερες

 

Άσε εμάς που χουμε χρησιμοποιήσει από 1 εως δεκάδες (εγώ σχεδόν 100) κινέζικα κινητά και τάμπλετ να ξέρουμε καλύτερα

 

Πάρε ένα τηλεφωνάκι στα ελτά να δεις τι συμβαίνει

 

Ακόμα καλύτερα πήγα εκεί στα ΕΛΤΑ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ αλλά μην φανταστείς όπου τα βλέπουμε εμείς εκεί τα ψάχνουν και αυτοί οπότε στην ερώτησή γιατί από τις 23 είναι στάσιμο απλά δεν ήξερε να μου απαντήσει............

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση και όμως ενώ φαίνεται από τις 23 /03 εδώ http://www.eltacourier.gr/search εδώ δεν φαίνεται http://212.205.82.71/trackandtrace/;;;;;

Επειδή

1ον. Το site των elta-courier έχει διεθνές tracking search, δείχνει πληροφορίες για όλα τα tracking numbers του κόσμου

2ον. Το τράκινγκ των ελτα (που αφορά μόνο τα ελληνικά ταχυδρομεία) δεν λειτουργεί σωστά εδώ κι ένα μήνα

Link to comment
Share on other sites

ναι

 

φίλε, πάρε ένα καλό κινέζικο, και μετά δεν θα ξαναπεις την τελευταία φράση;)

Συνδέεις το κινητό χωρίς μπαταρία, και δεν προχωράει; ή δεν έχεις βάλει σωστά τους drivers, ή έχεις χαλασμένο καλώδιο/θύρα USB. Επίσης, δοκίμασε να σιγουρευτείς ότι είναι ανενεργό το USB Debbuging

H οθόνη του είναι τέλεια, όπως και στην πλειοψηφία των μη φθηνιάρικων κινέζικων για τα οποία συζητάμε εδώ

 

Φίλε έχω αλλάξει δέκα θήρες δυο υπολογιστές τέσσερα καλώδια usb αλλά πάλι τα ίδια δεν το εγγαθηστατε με τίποτα. Το μόνο που κατάλαβα σήμερα ενώ απενεργοποιώ το usb debugging μετά όταν κλείσω το κινητό και το ανοίξω το βρίσκω πάλι ενεργοποιημένο από μόνο του, μάλλον κάπου εκεί βρίσκετε το λάθος τι μπορώ να κάνω να το έχει πάντα απενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω και εγω μιας και θα το αποκτησει η αδερφη μου σε λιγο καιρο. Για το recovery σε καποιο οδηγο του Bruno λεει οτι χρειαζεται και το αρχειο preloader να υπαρχει μεσα στο φακελο χωρις να το επιλεξεις κατα το φλασαρισμα ,τι βαζουμε για το α789; χρειαζεται;

 

Μηπως εχει να κανει μ αυτο που ανεφερα παλιοτερα;

Edited by yiannisoooo
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Dual SIM + Android

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...