Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι οχι μιλαω για καθαρο τηλεφωνο..!

Παλι καλα γιατι δεν θα την παλευα να τα ξαναπερασω ολα αυτα!!!!

Ασχετο αλλα μηπως ξερει κανεις τι προσφερει το update σε 3g???

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οχι οχι μιλαω για καθαρο τηλεφωνο..!

Παλι καλα γιατι δεν θα την παλευα να τα ξαναπερασω ολα αυτα!!!!

Ασχετο αλλα μηπως ξερει κανεις τι προσφερει το update σε 3g???

 

Αν δεν κάνω λάθος όλα εκτός του multitasking.

 

Υ.Γ. Απλώς πρέπει να προσέξεις κατά τη διάρκεια του update στο σημείο που θα σε ρωτήσει αν θέλεις να κάνεις restore από προηγούμενο backup ή σαν νέα συσκευή, να επιλέξεις προφανώς το πρώτο! (στοιχειώδες αλλά καμιά φορά κάνουμε μηχανικά τις κινήσεις και τουλάχιστον εγώ την έχω "πατήσει")

Edited by kkalog

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι καλυτερο να επιλεξουμε το "σαν νεα συσκευη";η δεν υπαρχει προβλημα;(η συσκευη δεν ειναι jb)

 

Αν έχεις ήδη εφαρμογές, μουσική, επαφές, συναντήσεις, ρυθμίσεις mail κλπ στη συσκευή σου είναι καλύτερα τo restore από backup για να μην χάσεις χρόνο να τα ξαναρυθμίζεις / εγκαθιστάς. Εφόσον η συσκευή δεν είναι jailbroken δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Αν έχεις ήδη εφαρμογές, μουσική, επαφές, συναντήσεις, ρυθμίσεις mail κλπ στη συσκευή σου είναι καλύτερα τo restore από backup για να μην χάσεις χρόνο να τα ξαναρυθμίζεις / εγκαθιστάς. Εφόσον η συσκευή δεν είναι jailbroken δεν υπάρχει απολύτως κανένα πρόβλημα.
ναι εχω:O...απλα εχω ακομα την συνηθεια των wm που μετα απο νεα ρομ ολα απο την αρχη:Oευχαριστω για την απαντηση
Link to comment
Share on other sites

ναι εχω:O...απλα εχω ακομα την συνηθεια των wm που μετα απο νεα ρομ ολα απο την αρχη:Oευχαριστω για την απαντηση

 

Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες Γιάννη!

Κώστας

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

υποτιθεται το jailbreak που υπαρχει στο ιντερνετ ειναι το κανονικο για την 4 που θα βγει σημερα??
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες Γιάννη!

Κώστας

5 χρονων συνηθειες ειναι δυσκολο να φυγουν σε 20 μερες κωστα:O
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το jb για την 4 που θα βγει σημερα??την official δηλαδη και αν το jb αυτο εχει προβληματα
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μου πει καποιος ποιο ειναι το jb για την 4 που θα βγει σημερα??την official δηλαδη και αν το jb αυτο εχει προβληματα

Φιλε μου τι αλλο να σου πουμε?

Το jailbreak ειναι το κανονικο και δεν εχει προβληματα....Απλα εχεις ενα σπασμενο τηλεφωνο!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου τι αλλο να σου πουμε?

Το jailbreak ειναι το κανονικο και δεν εχει προβληματα....Απλα εχεις ενα σπασμενο τηλεφωνο!

 

Ο φιλος εννοει με ποιο προγραμμα κανουμε το Jailbreak στο iOS4 γιατι και εγω που εψαξα δεν βρηκα καποιο συγκεκριμενο.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο φιλος εννοει με ποιο προγραμμα κανουμε το Jailbreak στο iOS4 γιατι και εγω που εψαξα δεν βρηκα καποιο συγκεκριμενο.

5 Steps to Unlock iPhone 3Gs on iOS 4.0

 

1. Download the bundle and all the tools and place them on your desktop

2. First, you will need to download the custom bundle and copy it into PwnageTool. To do that, right click on PwnageTool.app and ‘Show Package Contents’ .

Browse to Contents>Resources>Firmware Bundles> and copy thecustom bundle…

3. Right click on redsn0w.app and ‘Show Package Contents’. Browse to Contents>MacOS> . Copy Cydia.tar.gz on your desktop and extract its content.

Now you will need to copy Cydia into PwnageTool.app. To do that, right click on Pwnagetool.app and ‘Show Package Contents’. Browse to : Contents>Resources>CustomPackages> right click on ‘CydiaInstaller.bundle’ and ‘Show Package Contents’ > Files> and overwrite all the files with the ones you just extracted from redsn0w

4. That’s it. Now load PwnageTool.app and create your custom firmware. If you don’t know how, check this tutorial

5. Once you got the custom .ipsw, you will restore your iOS device via iTunes. Your iOS device must be jailbroken. Put the device in recovery mode and restore. [via]

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

κανας πιο απλος τροπος??εγω το iphone το εχω 1μισι μηνα και το jailbreak που του εχω ειναι το spirit το οποιο ηταν και πολυ απλο :p
Link to comment
Share on other sites

κανας πιο απλος τροπος??εγω το iphone το εχω 1μισι μηνα και το jailbreak που του εχω ειναι το spirit το οποιο ηταν και πολυ απλο :p

Κοιτα μπορεις πολυ απλα να μην αναβαθμισεις στην 4.0 !!!!!

Ουσιαστικα δεν θα σου προσφερει κατι παραπανω αφου το εχεις ηδη σπασει το τηλεφωνο!!!

Multitasking εχεις καλυτερο...Background μπορεις να αλλαξεις,bluetooth εχεις ξεκλειδωτο οποτε αστο στην 3.1.3!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

κανας πιο απλος τροπος??εγω το iphone το εχω 1μισι μηνα και το jailbreak που του εχω ειναι το spirit το οποιο ηταν και πολυ απλο :p

 

Πρώτον, δεν υπάρχει πια λόγος να κανείς JB.

Δεύτερον σε μια δυο μέρες θα βγει JB που θα πατάς απλά ένα κουμπί και θα γίνεται!

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μπορεις πολυ απλα να μην αναβαθμισεις στην 4.0 !!!!!

Ουσιαστικα δεν θα σου προσφερει κατι παραπανω αφου το εχεις ηδη σπασει το τηλεφωνο!!!

Multitasking εχεις καλυτερο...Background μπορεις να αλλαξεις,bluetooth εχεις ξεκλειδωτο οποτε αστο στην 3.1.3!!!!

 

Χαχαχαχ!Είναι αστείο μόνο να το λες!Multitasking δεν έχει και δεν είχε ποτέ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://i18.tinypic.com/5zbc3mu.jpg...Κωστής

iPhone 6 64GB-Mac Mini 2011-iPad Air 2 64GB

"Απο τη Χώρα το Σφακιό να πάει στο Τυμπάκι, με έβαλε να τσι κουβαλώ νερό με ένα σταμνάκι"

Link to comment
Share on other sites

@προς όλους τους συναδέλφους που "ψάχνονται" με το jailbreak για την 4.0 πριν καν καλά-καλά κυκλοφορήσει διαθέσιμη!

 

Προτείνω να δείτε λίγο την νέα έκδοση χωρίς jailbreak και στη συνέχεια αφού περάσει λίγος καιρός αποφασίζετε αν θα κάνετε jailbreak και για ποιό λόγο (ο μόνος ουσιαστικός λόγος είναι πια η "δοκιμή" εφαρμογών ...). Το λέω αυτό γιατί η συγκεκριμένη έκδοση είναι major έκδοση και καλό είναι πριν "πειράξουμε¨ κάτι να βεβαιωθούμε για τη λειτουργικότητά του και για το κατάλληλο εργαλείο που θα το "πειράξει" με ασφάλεια :)

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννουσα ποτε θα βγει το περιφημο παταω κουμπι και γινεται :p απο την στιγμη που δεν θα εχει bluetooth θα πρεπει να την πειραξω οπως και το να πρεπει να βαλω player για mp3..αμα αποφασισουν ποτε να τα φτιαξουν και αυτα τοτε οντως ισως να μην χρειαζεται jb Edited by domigr
Link to comment
Share on other sites

βάλτε άφοβα την iOS 4.0 αμέσως μόλις βγει.... αποκλείεται να έχει μαμούνια (bugs) διότι ήδη η GM που κυκλοφορεί από την ημέρα της παρουσίασης λειτουργεί άψογα....

 

μάλιστα, όσοι προσπαθούσατε να αξιοποιήσετε το iphone 3gs ως GPSάκι και προφανώς (α) είχατε βρίσει την apple για την κοροιδία, (β) είχατε γελάσει με την επίσημη ανακοίνωση της navigon περί της αναγκαιότητος iphone reset, όποτε δεν πιάνει εύκολα σήμα, σας έχω ευχάριστα νέα:

 

η apple ασχολήθηκε πολύ στην iOS4 με το πραγματικά κακό gps της συσκευής, το οποίο ήταν από ότι φαίνεται κυρίως θέμα software και όχι τόσο θέμα μέτριου hardware (εξού και η συμβουλή της navigon για reset...). Στην iOS4, όποτε ανοίγουμε ένα πρόγραμμα που χρησιμοποιεί το gps στο πάνω μέρος της οθόνης του iphone εμφανίζεται ένα νέο εικονίδιο σε σήμα βέλους πυξίδας, δείγμα ότι το λειτουργικό ενεργοποίησε το gps. Πέραν της αισθητικής αυτής αλλαγής, η ύοαρξη multitasking αλλά και "task manager" δίνει την δυνατότητα κλεισίματος όλων των ανοιχτών εφαρμογών χωρίς reset και χρονοβόρες διαδικασίες. Αποτέλεσμα: πλέον οι 2 εφαρμογές πλοήγησης (navigon & igo) που έχω στο iphone (εκ των οποίων καμία δεν έπιανε σήμα gps, όση ώρα και αν το άφηνα σε ανοιχτό ουρανό κλπ, εκτός και αν είχα μόλις κάνει ρεσέτ, αλλά και πάλι με προσευχές), πιάνουν πλέον σήμα ΑΜΕΣΩΣ και είναι σταθερές...

 

άλλες παρατηρήσεις:

1. θα σας απογοητεύσω σε σχέση με τα "ραδιόφωνα", καθότι κανένα από όσα δοκίμασα δεν παίζει ακόμα στο υπόβαθρο. Η iOS4 έχει μεν ενεργποιημένο multitasking αλλά απαιτεί και αναβάθμιση των ίδιων των εφαρμογών.... οι υπάρχουσες εκδόσεις ραδιοφωνων που έχω δεν έχουν "μάθει" ακόμα multitasking γιαυτό και η μουσικη σταματά μόλις φύγεις από αυτές... προφανώς αυτό θα αλλάξει σύντομα....

2. ο "νέος" mailer παίδες είναι κατ' εμέ "άνθρακες ο θυσαυρός".... sorry κιόλας αλλά το μόνο που προσέθεσαν είναι ένα "γενικό mailbox" για όσους έχουν πολλά accounts.... θα έπρεπε όμως να δώσουν την δυνατότητα δημιουργίας custom mailboxes, όπως στο osx.... δεν είναι δα και κάτι δύσκολο ή βαρύ σαν λειτουργία να επιτρέπεις στον χρήστη πέρα από τα "εισερχόμενα", "εξερχόμενα" να δημιουργεί ο ίδιος μια δική του ομάδα (π.χ "αρχείο")....

3. οι "φάκελοι" παίρνουν 12 εφαρμογές ο καθένας, το δε αξιοσημείωτο είναι ότι το iOS4 "καταλαβαίνει" το είδος των εφαρμογών που ομαδοποιείς και αυτόματα σου προτείνει όνομα για τον φάκελο, όπως "παιχνίδια", "πλοήγηση" κλπ....

4. για να δείξει την καταμετρηση χαρακτήρων στα sms πρέπει να ενεργοποιήσετε εκτός από την σχετική επιλογή ΚΑΙ την επιλογή "εμφάνιση θέματος" στα sms....

5. Στην iOS4 συνδέεις οποιοδήποτε bluetooth πληκτρολόγιο. Προσωπικά συνέδεσα το logitech Dinovo mini. Όμως προσοχή (tip): το iOS δεν έχει συνδυασμό πλήκτρων για αλλαγή γλώσσας (όπως πχ τα windows αλλά και το os x). Επιπλέον μόλις συνδεθεί ασύρματο πληκτρολόγιο χάνεται το εικονικό.. οπότε δημιουργείται αμέσως θέμα στο ΠΩΣ αλλάζεις την γλώσσα (χαχα), αφού δεν βλέπεις πια το γνωστό κουμπάκι με την υδρόγειο σφαίρα..... ψάχνοντας βρήκα ότι εάν το πληκτρολόγιό σου ( το ασύρματο εννοώ) έχει κουμπί eject (για multimedia) αυτό στο iOS4 εμφανίζει/κρύβει το εικονικό πληκτρολόγιο, οπότε έτσι μπορείς με το εικονικό πληκτρολόγιο να αλλάξεις ελληνικά/αγγλικά... ασύρματα πληκτρολόγια, ωστόσο, χωρίς το μαγικό πλέον eject button, από όσο έψαξα ως τώρα δυστυχώς δεν θα δουλεύουν καλά για μας τους Έλληνες γιατί δεν θα μπορούν να αλλάζουν την γλώσσα, ούτε να εμφανίζουν το εικονικό πληκτρολόγιο...

 

κατά τα λοιπά καλό, σταθερό και γρήγορο το νέο iOS4 στο απερχόμενο iphone 3gs....

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβως εννοω :p

 

Το jb υπάρχει προς το παρών για mac μέσω Pwn για τα 2G 3G και 3GS με την παλιά bootrom, και win μέσω red snow

Edited by avid

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

αυτο εννουσα ποτε θα βγει το περιφημο παταω κουμπι και γινεται :p απο την στιγμη που δεν θα εχει bluetooth θα πρεπει να την πειραξω οπως και το να πρεπει να βαλω player για mp3..αμα αποφασισουν ποτε να τα φτιαξουν και αυτα τοτε οντως ισως να μην χρειαζεται jb

 

Το bluetooth συζητήσιμο, ανάλογα με το τι συσκευή έχει αυτός/η που θέλεις να στέλνεις φωτογραφίες και αρχεία, αλλά mp3 player ;;;;;;;

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

ναι να μην χρειαζεται να βαζω dtunes αμα καποιος μου στελνει mp3 γιατι αλλιως θα πρεπει να βαζω την μουσικη μου απο itunes και αμα τα τραγουδια ειναι απο itunes δεν τα περνουν τα αλλα κινητα..
Link to comment
Share on other sites

ναι να μην χρειαζεται να βαζω dtunes αμα καποιος μου στελνει mp3 γιατι αλλιως θα πρεπει να βαζω την μουσικη μου απο itunes και αμα τα τραγουδια ειναι απο itunes δεν τα περνουν τα αλλα κινητα..

 

Μήπως σε αυτό το προφιλ χρήσης ταιριάζει καλύτερα κάποιο άλλο τηλέφωνο; Νομίζω ότι με το iPhone αυτές οι λειτουργίες είναι περισσότερο ταλαιπωρία :confused:

iPhone 5, iPad2 WiFi, MacBook Air Rev C, MacMini, iMac, MacPro ...

Προσωπικός ιστοχώρος: kkblog Twitter:kkalog pushme.to:http:\pushme.to\kkalog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...