Jump to content

iOS 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει παρστηρήσει κανείς το εξής με την 4.3.2

 

Έχω γλώσσα ελληνικά στο iphone και μέχρι τώρα είχα όλα μου τα άλμπουμ στο ipod app Α - Ω πρώτα και μετά τα ξένα Α - Ζ. Μετά το update είναι σα να χει γίνει μπέρδεμα... δε μου βγαζει τα αλμπουμ κάτω από τα σωστά γράμματα, κ αγγλικά κ ελληνικά, ενώ όταν κάνω scroll πάνω στη λίσρα με τα γράμματα δεξιά, σε μια στιγμή κολλάει στο c...

 

Το κάνει κ σε άλλον?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις τσέκαρα για το "κόλλημα" στο C και δε το έχω. Για την ταξινόμηση με τα Ελληνικά άλμπουμ, δε ξέρω γιατί δεν έχω περασμένα Ελληνικά.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Βασικά βγάζει όλα τα άλμπουμ κ καλλιτέχνες καάτω απο διαφορετικά γράμματα. τι να κάνω για να διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κάνα resync της μουσικής σου κ κάνε και ένα reboot πρώτα μπας και...

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά κοιτάξτε τι συμβαίνει. Έχεις βάλει όλους τους ξενους καλλιτέχνες κάτω από ελληνικά γράμματα ως εξής: καλλιτέχνες από Α κάτω από το Α, από Β κάτω από το Β, από C κάτω από Γ... από G κάτω από Η. Γιατί συμβαίνει αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα:

Είμαι σε 4.3.1 και έκανα αναβάθμιση στην 4.3.2

Δυστυχώς δεν είχα πάρει χαμπάρι ότι κατά τον συγχρονισμό δεν κάνει backup το iTunes και έτσι με πήγε 2 μήνες πίσω στο στήσιμο της συσκευής. Ίσως έχασα και κάποια στοιχεία.

 

Αφού έλυσα το πρόβλημα με το backup (και πλέον εμφανίζεται και η επιλογή για backup με δεξί κλικ στη συσκευή) τώρα θα ήθελα να ρωτήσω, αν μπορώ με κάποιον τρόπο να βρω τους τελευταίους σημερινούς συγχρονισμούς πριν την αναβάθμιση. Αν υπάρχει κάτι, ευχαρίστως...

 

Κάποια στοιχεία από διάφορες εφαρμογές, μπορώ να τα επαναφέρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ποιο tool προτείνετε για backup repos-add ons και γενικά του cydia? ήθελα μια εφαρμογή που σε συνδυασμό με τις backed up εφαρμογές απο το iTunes να μου δίνει την ευχέρεια μετά απο κάθε αναβάθμιση και jailbreak να σεταρω εύκολα και Γρηγόρα τη συσκευή μου (set up as new, sync και restore από το εργαλείο που θα μου προτείνετε για να έχω και τα του cydia στο κινητό μου). Ευχάριστω.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τη χωρητικότητα της μπαταρίας και σε ποσοστό επί τις εκατό. Ευχαριστώ πολύ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βλέπουμε τη χωρητικότητα της μπαταρίας και σε ποσοστό επί τις εκατό. Ευχαριστώ πολύ.

 

Πηγαίνεις μέσα στις ρυθμίσεις και ενεργοποιείς να φαινεται το ποσοστό της μπαταρίας

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση,πως μπορω να ξερω ποιες ειναι οι εφαρμογες που εχω πληρωσει απο αυτες που ειναι ηδη στο κινητο μου???Ρωταω γιατι καποιες ειναι free και καποιες αλλες "σπασμενες" απο το installus

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Να ρωτησω κάτι. Πως γίνεται να μην φορτίζει το iphone από το pc? Και κάτι άλλο. Αυτή η εφαρμογή για αναφορά sms ξέρετε σε χρεώνει; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω κατι που ισως εχει απαντηθει και στο παρελθον.

Εχω ενα i-phone 8 γιγα εδω και δυο χρονια (οχι σπασμενο) και φυσικα μεσω του app store το εχω γεμισει με διαφορες free εφαρμογες αλλα και αρκετες πληρωμενες με πιο ακριβη το MLS DESTINATOR που εβαλα προσφατα.

Λογω μικρης χωριτηκοτητας πολλες ψιλοαχρηστες και καποιες χρησιμες κατα περιοδους τις εχω μονο στο pc και τις παιρνω μονο οταν τις χρειαστω (π.χ. εφαρμογες που εχουν να κανουν με διακοπες) σβηνοντας καποιες αλλες απο το τηλεφωνο.

Δυστηχως το MLS μου εφαγε ενα γιγα πανω κατω αλλα χαλαλι του.

Λοιπον ο προβληματισμος μου εχει να κανει με το εξης:

Προκειται να παρω νεο Pc, εγκαθιστω παλι το i-Tunes και μετα τι?

Πως θα εχω τις δεκαδες των free εφαρμογων μου και κυριως πως θα εχω τις πληρωμενες?

Υπαρχει τροπος να τα εχω η θα πρεπει να τις κατεβασω παλι μια μια?

Θα ξαναπληρωσω?

Ξερει καποιος βρε παιδια τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?

Γινεται κατι σαν backup?

Εχει καποιος αντιμετωπισει το ιδιο προβλημα?

Πληροφοριακα εχω Vista (εαν αυτο λεει κατι)

Παιδια βοηθηστε plz

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα χάσεις τίποτα. Θα ξεκινήσεις απο τώρα την διαδικασία για να είσαι έτοιμος όταν πάρεις το νέο σου pc.

Θα πρέπει πρώτα να εντοπίσεις τον φάκελο iTunes στον υπολογιστη σου. Εκει μέσα υπάρχουν όλα όσα συγχρονιζεις. Εφαρμογές, μουσικη, τα πάντα. Θα κρατήσεις ένα αντίγραφο κάπου και όταν πάρεις νέο pc θα εγκαταστήσεις το iTunes και θα αντικαταστήσεις τον νέο φάκελο iTunes που θα δημιουργηθεί με τον παλιό που έχεις κρατήσει.

Αν οι εφαρμογές δεν εμφανισθούν ανοίγοντας το iTunes, μπορείς να το κανεις, με διπλό κλικ πάνω στο αρχείο κάθε εφαρμογής.

Πριν κανεις όλα αυτα θα πρέπει να κανεις authorize στον λογαριασμο σου το νέο σου pc και deauthorize απο το παλιο σου αφου έχεις τελειώσει με όλη την διαδικασία και είναι όλα οκ.

 

Όταν το πάρεις θα σου που πούμε περισσότερες λεπτομεριες.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φιλε tε_salat το μονο φακελο που βρηκα ειναι αυτος στο Program Files μεσα στον οποιο υπαρχουν διαφορα αλλα και το εκτελεσιμο του i tunes.

Αυτο το φακελο εννοεις?

Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε tε_salat το μονο φακελο που βρηκα ειναι αυτος στο Program Files μεσα στον οποιο υπαρχουν διαφορα αλλα και το εκτελεσιμο του i tunes.

Αυτο το φακελο εννοεις?

Ευχαριστω πολυ για τη συμβουλη.

 

Όχι για δες στο my music

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως γίνεται να μην φορτίζει το iphone από το pc? Δεν ξέρω αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Ευχαριστώ πολύ.

 

Να το αφήνεις να φορτιζει καλο του κάνει.

Είναι η πιο σωστη φόρτιση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Να το αφήνεις να φορτιζει καλο του κάνει.

Είναι η πιο σωστη φόρτιση.

 

Ναι μπορεί να του κάνει καλό, αλλά αν είσαι για λίγη ώρα στο pc, τότε η μπαταρία δεν θα φορτιστεί πλήρως και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό να παίρνει η μπαταρία λίγη-λίγη τη φότριση. Θα έπρεπε να σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις εσύ τι θα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να του κάνει καλό, αλλά αν είσαι για λίγη ώρα στο pc, τότε η μπαταρία δεν θα φορτιστεί πλήρως και δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό να παίρνει η μπαταρία λίγη-λίγη τη φότριση. Θα έπρεπε να σου δίνεται η δυνατότητα να επιλέξεις εσύ τι θα κάνεις.

 

Οι μπαταρίες αυτου του είδους δεν έχουν κανένα πρόβλημα όταν δεν ολοκληρώνουν την φόρτιση.

Αρκει μια φορα τον μήνα να την αφήνεις να πέφτει κάτω απο 10% και μετα να το αφήνεις να φορτώσει μια ώρα περισσότερο απο την στιγμη που θα σου δείξει 100%.

 

Δεν είναι δικές μου αλχημιες. Μπορείς να βρεις πολλα σχετικά στο Google.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όχι για δες στο my music

 

Φιλε Te_salat,

Βρηκα στο my music το φακελο i Tunes.

Περιλαμβανει 4 φακελους και 4 αρχεια

Φακελοι:

1.Album Artwork

2.iTunes Music

3.Mobile Applications

4.Previous iTunes Libraries

 

Αρχεια:

1.iTunes Library

2.iTunes Library Extras

3.iTunes Library Genius

4.iTunes Music Library

 

Ελπιζω να ειναι αυτος ο σωστος φακελος.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Te_salat,

Βρηκα στο my music το φακελο i Tunes.

Περιλαμβανει 4 φακελους και 4 αρχεια

Φακελοι:

1.Album Artwork

2.iTunes Music

3.Mobile Applications

4.Previous iTunes Libraries

 

Αρχεια:

1.iTunes Library

2.iTunes Library Extras

3.iTunes Library Genius

4.iTunes Music Library

 

Ελπιζω να ειναι αυτος ο σωστος φακελος.

Ευχαριστω.

 

Ναι αυτός είναι αλλα λογικά πρέπει να περιλαμβάνει τον υποφακελο iTunes Media.

Αυτός είναι ο σημαντικός γιατί μέσα εκει βρίσκονται όλα όσα χρειάζεσαι. Τα υπόλοιπα είναι γι αυτούς που χρησιμοποιούν το iTunes για να παίζουν την μουσικη τους και έχουν playlists.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Όταν συνδέω το τηλ με το bluetooth handfree, το βρίσκει συνδέεται, αλλά συνεχίζει να ψάχνει συνεχώς και για άλλες συσκευές, με αποτέλεσμα να τρώει πολυ΄μπαταρία. Το κάνει σε όλα αυτό ή έχω πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον κάτι δεν πάει καλά! Από τη στιγμή που συνδέεις ένα hands free δε πρέπει να ψάχνει, εκτός αν βγει εκτός εμβέλειας και το ψάχνει!
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά μάλλον κάτι δεν πάει καλά! Από τη στιγμή που συνδέεις ένα hands free δε πρέπει να ψάχνει, εκτός αν βγει εκτός εμβέλειας και το ψάχνει!

 

Δυστυχώς ψάχνει συνέχεια, ενώ το handsfree είναι συνδεδεμένο. Μου έφαγε την μπαταρία σε 1,5μισυ μέρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέα έκδοση του iOS 4 (v4.3.5).

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...