Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς μέσω του Photos app μαρκάρωντας τις photos που θες και επιλέγοντας την εντολή Share. Ανάλογα με το μέγεθος των φωτογραφιών μεταβάλλεται και το σύνολο που μπορεί να δεχτεί να στείλεις σε ένα mail... Μόλις δεν μπορεί να δεχτεί άλλες η εντολή Share γκριζάρει.

 

νομιζω ομως, πως και παλι, εως 5 ειναι δυνατον να επισυναφθουν...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest valeria
νομιζω ομως, πως και παλι, εως 5 ειναι δυνατον να επισυναφθουν...
Πολύ πιθανό να έχεις δίκιο, γενικότερα επισυνάπτω μέχρι 2-3, όχι παραπάνω και αυτές είναι ήδη αρκετά μεγάλα αρχεία λόγω επαγγελματικής DSLR... Σε αυτή την περίπτωση και αν ο φίλος από πάνω δεν θέλει να προβεί σε jailbreak, λογικά ένα copy-paste από το Photos στο πεδίο του mail θα δουλεύει...
Link to comment
Share on other sites

Τις εκανα τελικα share απτις φωτογραφιες...Θα ηθελα να το "σπασω" απλα επειδη δεν εχω ιδεα ,θα πρεπει πρωτα λογικα να διαβασω το αναλογο θεμα γιατι οσοι εχουν κανει jb ,εχω ακουσει καλα λογια και ειναι και σχετικα ευκολο....οποτε πρεπει να διαβασω πρωτα..
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τις εκανα τελικα share απτις φωτογραφιες...Θα ηθελα να το "σπασω" απλα επειδη δεν εχω ιδεα ,θα πρεπει πρωτα λογικα να διαβασω το αναλογο θεμα γιατι οσοι εχουν κανει jb ,εχω ακουσει καλα λογια και ειναι και σχετικα ευκολο....οποτε πρεπει να διαβασω πρωτα..

 

Διαβασε και θα σου λυθουν οι αποριες σου. Ειναι ευκολη διαδικασια με πολλες απολαβες. Πειραματισου

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μην κάνει j/b στο κινητό..
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να μην κάνει j/b στο κινητό..

 

Αυτο ειναι υποκειμενικο φιλε Haris. Εαν θελει να το παραμετροποιησει στα μετρα του, τοτε θα το κανει. Προσωπικα στο βασικο μου τηλεφωνο δεν μπορω να ειμαι χωρις jb και μπορω να σου αναφερω δεκαδες λογους. Στο δευτερο που το εχω για internet μονο, ειναι καθαρο.

 

Γουστα! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση!!εχω κανει jb στο τηλ αν θελω να κανω αναβαθμιση στην 5.1 οταν βγει θα χασω τιποτα απο το τηλεφωνο??
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι υποκειμενικο φιλε Haris. Εαν θελει να το παραμετροποιησει στα μετρα του, τοτε θα το κανει. Προσωπικα στο βασικο μου τηλεφωνο δεν μπορω να ειμαι χωρις jb και μπορω να σου αναφερω δεκαδες λογους. Στο δευτερο που το εχω για internet μονο, ειναι καθαρο.

 

Γουστα! :)

 

Θελεις να μου πεις μερικους και μενα μερικους λογους??:O:O

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Πριν μου δωσουν καινουριο κινητο απτην Βονταφον οταν εστελνα imessages εμφανιζοταν κανονικα με το ονομα μου στα αλλα κινητα,οταν πηρα το καιουριο μου λενε οτι πηγαινουν τα μηνυματα απτο mail μου....Ξερετε γιατι συμβαινει αυτο ?

 

settings/messages/receive at/caller id

Link to comment
Share on other sites

settings/messages/receive at/caller id

 

Εκει που εχει τον αριθμο διπλα γραφει verifying και ειναι γκρι χωρις να μπορω να το επιλεξω....:wacko:

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση!!εχω κανει jb στο τηλ αν θελω να κανω αναβαθμιση στην 5.1 οταν βγει θα χασω τιποτα απο το τηλεφωνο??

Θα χασεις τα παντα! το jb ειναι για την 5.0.1 κι οχι για την επερχομενη εκδοση της! Λογικο...

 

Θελεις να μου πεις μερικους και μενα μερικους λογους??:O:O

 

κοιταξε, εαν δεις ενα jb μηλο ειναι τελειως διαφορετικο... οι λογοι που ο καθενας το σπαει, ποικιλλουν! εγω προσωπικα το σπαω για τα εξης:

sbsettings, My3g, intelliscreen...

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Θα χασεις τα παντα! το jb ειναι για την 5.0.1 κι οχι για την επερχομενη εκδοση της! Λογικο...

 

 

 

 

ευχαριστω πολυ για την απαντηση αλλα αυτο το ξερω δεν με νοιαζει...αν χασω φωτογραφιες επαφες κ εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το app store εννοω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Θα πάρω το iPhone 4,μόλις το ανοίξω μου είπαν να το βαλω σε υπολογιστή αλλιώς δεν παίζει?
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι υποκειμενικο φιλε Haris. Εαν θελει να το παραμετροποιησει στα μετρα του, τοτε θα το κανει. Προσωπικα στο βασικο μου τηλεφωνο δεν μπορω να ειμαι χωρις jb και μπορω να σου αναφερω δεκαδες λογους. Στο δευτερο που το εχω για internet μονο, ειναι καθαρο.

 

Γουστα! :)

 

Όχι, για άλλο λόγο το πα..Είχα κάνει j/b σε 3gs και είχα πρόβλημα με το gps μου..Από την κίνηση αυτή ''φοβήθηκα'' και είπα το 4άρι μου να το αφήσω καθαρό..:(

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν χαλάει το κινητό με το jb και κυρίως αν προσέχεις τι εφαρμογές θα βάλεις μετά από από το cydia

 

Παρ' όλα αυτά αν κάποιος δεν είναι προχωρημένος χρήστης και είναι ευχαριστημένος με το κινητό όπως είναι, καλύτερα να μην το κάνει

Link to comment
Share on other sites

Εκει που εχει τον αριθμο διπλα γραφει verifying και ειναι γκρι χωρις να μπορω να το επιλεξω....:wacko:

 

Γκρι ειναι στο settings/messages/receive at.Αν κατεβεις λιγο πιο κατω εχει μια επιλογη caller ID.Εκει πρεπει να πας και επισης μπορεις να το επιλεξεις.ΤΟυλαχιστον ετσι ειναι σε μενα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, για άλλο λόγο το πα..Είχα κάνει j/b σε 3gs και είχα πρόβλημα με το gps μου..Από την κίνηση αυτή ''φοβήθηκα'' και είπα το 4άρι μου να το αφήσω καθαρό..:(

 

Μαλλον του περασες ipad badeband? :) Οπως και να εχει, μην αγχωνεσαι! Με προσεκτικη χρηση των tweaks που κατεβαζεις (προς αποφυγη διενεξεων) το jb ειναι μια ακρως ασφαλης διαδικαδια! :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον του περασες ipad badeband? :) Οπως και να εχει, μην αγχωνεσαι! Με προσεκτικη χρηση των tweaks που κατεβαζεις (προς αποφυγη διενεξεων) το jb ειναι μια ακρως ασφαλης διαδικαδια! :)

 

Δεν θυμάμαι τι είχα περάσει..Αυτό που θυμαμαι είναι πως είχα firmware 3.1.3 με baseband 05.12.01..ή κάτι τέτοιο..Μετά από καιρό (και αφού το χα jb) είδα πως δεν λειτουργούσε καμια GPS εφαρμογή !! Όταν κάποια στιγμή το επανέφερα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δούλεψε αλλά μετά ξαναχάλασε..Δεν ξέρω τι έφταιξε..Από τότε το φοβάμαι να το ξανακάνω..Δεν το συζητώ πως αν ήταν 100% ασφαλές θα το κανα μιας και κερδίζεις άλλες τόσες ''εφαρμογές'' μέσω cydia..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι τι είχα περάσει..Αυτό που θυμαμαι είναι πως είχα firmware 3.1.3 με baseband 05.12.01..ή κάτι τέτοιο..Μετά από καιρό (και αφού το χα jb) είδα πως δεν λειτουργούσε καμια GPS εφαρμογή !! Όταν κάποια στιγμή το επανέφερα σε εργοστασιακές ρυθμίσεις δούλεψε αλλά μετά ξαναχάλασε..Δεν ξέρω τι έφταιξε..Από τότε το φοβάμαι να το ξανακάνω..Δεν το συζητώ πως αν ήταν 100% ασφαλές θα το κανα μιας και κερδίζεις άλλες τόσες ''εφαρμογές'' μέσω cydia..

 

οπως το περιγραφεις μαλλον προβλημα hw μοιαζει. Εφοσον το γυρισες στις εργοστασιακες ρυθμισεις με restore, και δεδομενου του οτι δε του εκανες κανενα backup παλιου στησιματος (δηλαδη δε συμπαρεσυρες τιποτα conflict που υφιστατο) τοτε ειχε προβλημα η συσκευη. δε της εφταιξε το jb φυσικα!

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

οπως το περιγραφεις μαλλον προβλημα hw μοιαζει. Εφοσον το γυρισες στις εργοστασιακες ρυθμισεις με restore, και δεδομενου του οτι δε του εκανες κανενα backup παλιου στησιματος (δηλαδη δε συμπαρεσυρες τιποτα conflict που υφιστατο) τοτε ειχε προβλημα η συσκευη. δε της εφταιξε το jb φυσικα!

 

'Οταν καείς στον χυλό όμως..φυσάς και το γιαούρτι !

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

'Οταν καείς στον χυλό όμως..φυσάς και το γιαούρτι :lol:!

 

μμ δε θα διαφωνησω εδω, αλλα δωστου μια δευτερη ευκαιρια... :lol:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.

 

Έχοντας λοιπόν αποκτήσει εχτές το Iphone 4 (8gb) από WIND, το έφερα σπίτι και ξεκίνησα να το εξερευνώ. Όλα ωραιά αλλά όταν άνοιγα την εφαρμογή για το τηλ ( πράσινο τηλ.) άκουγα κάτι παράσιτα από το ηχείο του κινητού! Ομοίως όταν πήγαινα στην οθόνη αναζήτησης. Οκ λέω δε θα βάλω ήχους πληκτρολογίου...κάποιο bug θάναι..... Ας κάνω update σε IOS 5.0.1 Το update απρόσκοπτα ολοκηρώθηκε. Τπτ τα ίδια και χειρότερα. Ο ήχος του κινητού....πιο χαμηλός πεθαίνεις. Και σήμερα το πρωί ξεκινά το πανηγύρι. Lag απίστευτο. Άνοιγαν τα μνμ μόνα τους, ο τηλ. κατάλογος έπαιρνε τον τηλεφωνητή.... δε μπορούσαν να με καλέσουν δε μπορούσα να επιλέξω τπτ στην οθόνη!!!

 

Εντέλει το πήγα πίσω όπου απλά με ενημέρωσαν πως θα το στείλουν για επισκευή και επίσης ότι ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ δεν παίζει να κάνουν....

 

Τι να πω... ανεπίτρεπτοι (οι της Apple)

 

Δυστυχώς είμαι απίστευτα στεναχωρημένος και σίγουρος πως αν το επισκεάσουν πάλι ίδια ιστορία θα έχω. Μόνο λογισμικό θα περάσουν πάλι restore και αυτό ήταν. Κρίμα... δε ξέρω τι άλλο να πω!!!!!!!

 

Συγχαρητήρια στο after sales της apple!!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μια ερωτηση!!εχω κανει jb στο τηλ αν θελω να κανω αναβαθμιση στην 5.1 οταν βγει θα χασω τιποτα απο το τηλεφωνο εφαρμογες απο app store φωτογραφιες επαφες κτλ???

 

γνωριζει καποιος να μου πει?:O

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει iOS 5 δεν χρειάζεται, αν έχει 4.x.x τότε ναι, θέλει PC.

 

Άν έχει δηλαδή 4.x.x τι κάνω ακριβώς?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...