Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να αποθηκευσω σενα στικακι πχ ενα back up που ειναι ηδη αποθηκευμενο σεναν υπολογιστη και να το περασω απο εναν αλλο υπολιστη στο κινητο'??

 

Me icloud δεν μπορείς;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπαρχει τροπος να αποθηκευσω σενα στικακι πχ ενα back up που ειναι ηδη αποθηκευμενο σεναν υπολογιστη και να το περασω απο εναν αλλο υπολιστη στο κινητο'??

 

Me icloud δεν μπορείς;

 

Δεν νομίζω ότι αυτό είναι εφικτό.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και γω οτι δεν γινεται...Δεν τα αποθηκευει καπου στον υπολογιστη το itunes για να το αντιγραψω??
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Μηπως ξέρετε κάποια εφαρμογη που να μετράει τις κλήσεις και τον όγκο δεδομένων?

Στο παλιό μου κινητό(android) είχα μια εφαρμογή callmeter νομίζω λέγοταν όπου ρυθμιζα τις ώρες δωρεάν που είχα , τα sms και πόσα ΜΒ είχα και κάθε μήνα μηδένιζε αυτόματα. Υπάρχει κάτι τέτοιο?

ευχαριστώ

 

Δοκιμασε το bandwidth ειναι για το ιντερνετ,απλο και λειτουργικο.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω και γω οτι δεν γινεται...Δεν τα αποθηκευει καπου στον υπολογιστη το itunes για να το αντιγραψω??

 

Εννοείται πως γίνεται. Θα πρέπει όμως να ενεργοποιήσεις τους κρυμμένος φακέλους στο pc σου. Μετα να πας στον φάκελο οπου ειναι ολα τα προσωπικά σου αρχεία να ανοίξεις το φάκελο appdata και να πλοηγηθεις στο roaming-> apple(ή iTunes δεν είμαι τοσο σίγουρος) και στη συνέχεια στο iPhone backup Kai αντιγραφεις οποίο θες. Αρκεί όμως να έχεις επιλέξει τα backup σου να τα κρατάει το iTunes και όχι να πηγαίνουν στο iCloud

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως γίνεται. Θα πρέπει όμως να ενεργοποιήσεις τους κρυμμένος φακέλους στο pc σου. Μετα να πας στον φάκελο οπου ειναι ολα τα προσωπικά σου αρχεία να ανοίξεις το φάκελο appdata και να πλοηγηθεις στο roaming-> apple(ή iTunes δεν είμαι τοσο σίγουρος) και στη συνέχεια στο iPhone backup Kai αντιγραφεις οποίο θες. Αρκεί όμως να έχεις επιλέξει τα backup σου να τα κρατάει το iTunes και όχι να πηγαίνουν στο iCloud

 

Φιλε μου,παω στο appdata μετα roaming και μετα εχει μονο το Apple Computer μετα itunes και τελος μονο στο iPhone Software Updates εχει 2 αρχεια....Δε βρισκω πουθενα το iPhone backup...:wacko:

Εχει μετα το Apple Computer,αντι στο itunes ,στο MobileSync ενα φακελο που λεει backup αλλα δεν εχει αρχεια..εχει 4 φακελους με αγνωστα στοιχεια μεσα..

Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου,παω στο appdata μετα roaming και μετα εχει μονο το Apple Computer μετα itunes και τελος μονο στο iPhone Software Updates εχει 2 αρχεια....Δε βρισκω πουθενα το iPhone backup...:wacko:

Εχει μετα το Apple Computer,αντι στο itunes ,στο MobileSync ενα φακελο που λεει backup αλλα δεν εχει αρχεια..εχει 4 φακελους με αγνωστα στοιχεια μεσα..

 

Αυτό ειναι το backup σου. Τωρα οσο αφορά το πως θα το κανείς ώστε το iTunes σε άλλο pc να το δει. Αυτό δεν το έχω δοκιμάσει!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Mαλιστα...αν ξερει καποιος αλλος να μου αν ειναι...μια αλλη ερωτηση...Εχω κατεβασει στο πισι ενα προγραμμα icloud που εχει επιλεγει μονο η επιλογη "επαφες"...Υπαρχει καποιος τροπος να δω αν σιγουρα εχω αποθηκευμενα ( στο icloud ) επαφες και μηνυματα τουλαχιστον?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση!!!υπαρχει καπου η επιλογη οταν μας στελνουν μηνυμα να δειχνει την ωρα?πχ στελνω εγω κ γραφει ωρα κ οταν μου απαντανε δεν δειχνει.. :( γιατι???
Link to comment
Share on other sites

εχει αλλαξει κατι στην συνομιλια του facebook??? γιατι δεν εχει επιλογη on off στο chat με αποτελεσμα να δειχνει καποιον μονιμα on ξερει κανεις αν αλλαζει απο καπου?? Edited by mmaria_82
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση!!!υπαρχει καπου η επιλογη οταν μας στελνουν μηνυμα να δειχνει την ωρα?πχ στελνω εγω κ γραφει ωρα κ οταν μου απαντανε δεν δειχνει.. :( γιατι???

 

οταν η απαντηση ειναι σχεδον αμεσως ή λιγο αργοτερα δεν γραφει ωρα, παρα μονο στο αρχικο μηνυμα δηλαδη την ωρα εναρξης της συνομιλιας και μονο. Αν η απαντηση ερθει μετα απο καμια ωρα ή περισσοτερο τοτε γραφει και στο επομενο την ωρα.

 

 

εχει αλλαξει κατι στην συνομιλια του facebook??? γιατι δεν εχει επιλογη on off στο chat με αποτελεσμα να δειχνει καποιον μονιμα on ξερει κανεις αν αλλαζει απο καπου??

 

μαλλον το αλλαξαν στην τελευταια εκδοση της εφαρμογης, ουτε εγω βλεπω καπου την σχετικη επιλογη για on/off.

Edited by trexed
Link to comment
Share on other sites

μαλλον το αλλαξαν στην τελευταια εκδοση της εφαρμογης, ουτε εγω βλεπω καπου την σχετικη επιλογη για on/off.

 

Πάντως αν κατάλαβα σωστά, δοκιμάζοντας παράλληλα με την browser version του facebook, online/offline ελέγχεται μόνο από εκεί.

Δλδ ακόμα κ από το iPhone να μπεις στο chat κ να στείλεις/γράψεις κάτι σε μια επαφή που βρίσκεται online, αν στο pc σου είσαι offline θα πάει στο inbox της επαφής κ όχι στο live chat.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Πως θα συγχρονισω εοαφες μου με το gmail καθως εχω ενεργόοιημρνο το exchange και θελω να παρει τις νεες επαφες που προσθεσα στο κινητο μου...
Link to comment
Share on other sites

επισης οταν δεν εχω σημα και παω να κανω κληση κολλαει η αφαρμογη του τηλεφωνου και πρεπει να το κλεισω και να το ξανανοιξω..

 

συμβαινει και σε αλλους?

 

καποιος που επισης να του συμαβαινει ?

Link to comment
Share on other sites

καποιος που επισης να του συμαβαινει ?

 

και στα 2 iPhone που έχω δεν έχω παρατήσει τέτοιο πράγμα .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα :το κυκλικό κουμπι που χρησιμοποιήσουμε για να παμε στο μενού δεν πιάνει τόσο καλα σχεδόν δεν πιάνει καθόλου μόνο άμα το πατησεις δυνατά.

Δύστηχως είμαι εκτός εγγύησης κ απο αμέλεια δεν πρόλαβα την αντικατάσταση όσο ήμουν στην εγγύηση :mad:

τι μπορω να κάνω;

Έχει τύχη σε κανένα το ίδιο;

:)

 

Σε παρα πολλους........ δοκιμασε

Link to comment
Share on other sites

Μου εφεραν σημερα απτη βονταφον καινουρια συσκευη,και με το που την ανοιξα συνδεθηκε στο κλειδωμενο wifi του σπιτιου μου....Ειναι φυσιολογικο?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ξεκλειδωτο το νετ σου, ισως. Αν εχεις κωδικο, τοτε μαλλον την προηγουμενη σου εφεραν που ειχε κωδικο. Τσεκαρε το imei που εχει να δεις αν ειναι διαφορετικο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους

 

Σημερα η γυναικα μου πηρε ενα Iphone 4 ...εχω καποιες ερωτησεις γιατι εγω ειμαι κατοχις android κινητου..αν εχουν απαντηθει (εψαξα αλλα δεν βρισκω)

θελω ν α της περασω απο την παλια της συσκευη ολες τις επαφες (χ8 sony ericsson) γινεται μεσω outlook? αν ναι πως? ή να μου δειξει καποιοςλινκ για να διαβασω...

Αναφορα παραδοσης δεν έχει?

Ηχο κλησης χωρις jailbreak γινεται να αλλαξω?

Συγνωμη για ολες τις ερωτησεις αν εχουν απαντηθει ....αλλα με search που εκανα δεν βρηκα απαντησεις για το 4..

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα και παλι

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους

 

Σημερα η γυναικα μου πηρε ενα Iphone 4 ...εχω καποιες ερωτησεις γιατι εγω ειμαι κατοχις android κινητου..αν εχουν απαντηθει (εψαξα αλλα δεν βρισκω)

θελω ν α της περασω απο την παλια της συσκευη ολες τις επαφες (χ8 sony ericsson) γινεται μεσω outlook? αν ναι πως? ή να μου δειξει καποιοςλινκ για να διαβασω...

Αναφορα παραδοσης δεν έχει?

Ηχο κλησης χωρις jailbreak γινεται να αλλαξω?

Συγνωμη για ολες τις ερωτησεις αν εχουν απαντηθει ....αλλα με search που εκανα δεν βρηκα απαντησεις για το 4..

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα και παλι

 

Εγώ τις είχα κάνει μέσω gmail και τις πέρασα.(ελπίζω αυτό το βιντεάκι να βοηθήσει)

Αναφορά παράδοσης έχει ή με κάποια εφαρμογή ή αναλογα την εταιρεία που ανηκέις πατήσεις κάποια "σύμβολα" πριν το μήνυμα που στον παραλήπτη δεν φαίνονται(πχ για vodafone πατάς *# κενό και μετά γράφεις κανονικά το μήνυμα σου.

Για ήχο κλήσης μπες σε αυτό το site: http://audiko.net/ κόψε το τραγούδι που θες κατέβασε το(θα δεις επιλογή για το Iphone) μετά το ανοιγεις με το itunes και θα το βρείς στην κατηγορία tones και το κάνεις συγχρονισμό με το Iphone.

Ελπίζω να βοήθησα!!:D Καλή χρονιά να έχουμε!!!

Edited by mihalis13
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους

 

Σημερα η γυναικα μου πηρε ενα Iphone 4 ...εχω καποιες ερωτησεις γιατι εγω ειμαι κατοχις android κινητου..αν εχουν απαντηθει (εψαξα αλλα δεν βρισκω)

θελω ν α της περασω απο την παλια της συσκευη ολες τις επαφες (χ8 sony ericsson) γινεται μεσω outlook? αν ναι πως? ή να μου δειξει καποιοςλινκ για να διαβασω...

Αναφορα παραδοσης δεν έχει?

Ηχο κλησης χωρις jailbreak γινεται να αλλαξω?

Συγνωμη για ολες τις ερωτησεις αν εχουν απαντηθει ....αλλα με search που εκανα δεν βρηκα απαντησεις για το 4..

Ευχαριστω εκ των προτερων και χρονια πολλα και παλι

Βασικά, όλα όσα θες να κάνεις γίνονται μέσω iTunes.

Για αναφορά παράδοσης, όπως γράφτηκε στο προηγούμενο post.

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Είμαι κάτοχος ένος 4 και μόλις του έκανα jailbreak σε 5.0.1

Το μοναδικό μου πρόβλημα είναι ότι πλέον όποτε το συνδέω στον υπολογιστή, δεν ανοίγει στον υπολογιστή σαν φωτογραφική μηχανή για να μπορω να μεταφέρω τι αρχεία έχει μέσα... Τι έκανα;

www.mythiki.gr
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα λογικά πρέπει να είναι η πρώτη φορά που κάνεις jailbreak στο κινητό σου επομένως θα μάθεις ότι σε κάθε update λειτουργικού και νέας έκδοσής jailbreak θα πρέπει να κάνεις restore επομένως, ναι θα χρειαστεί να κάνεις restore οπότε και θα χάσεις ότι είχες μέσα στο κινητό σου
Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...