Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@street

για ονόματα δρόμων δεν μπορώ να σου πω γιατί δεν το παρατήρησα... αυτό που σχολίασα παραπάνω είναι πως σε κάποια χωριά των 100 κατοίκων (πχ Σαμαρίνα, Σμίξη, Φούρκα, Ζούζουλη) το Navigon είχε όλους τους δρόμους κ παράδρομους ενώ το TomTom πολλούς από αυτούς δεν τους απεικόνιζε καθόλου... μιλάω για δρόμους που τους διέσχιζα κάθετα κ απλά στην TomTom οθόνη "δεν υπήρχαν" (γεγονός που δεν επηρέασε το ταξίδι μου, αλλά μου θα μου δημιουργούσε ανασφάλεια εάν δεν είχα το Navigon) αλλά κ δρόμους που ενώνουν χωριά (Σαμαρίνα - Ζουζουλη) όπου το ένα είχε τον επαρχιακό δρόμο (30 λεπτά) και το άλλο μου πρότεινε μόνη διαδρομή να επιστρέψω Γρεβενά και να κάνω κύκλο (2 1/2 ώρες ταξίδι).. αυτό για παράδειγμα μου γλύτωσε μια μέρα διακοπών κ μεγάλης ταλαιπωρίας... αναφέρω την προσωπική μου εμπειρία κ δεν έχω λόγο να ταυτιστώ με κάποιο προϊόν. Γράφω κ παραπάνω ότι το ΤomTom ήταν φίλου, οπότε δεν το έχω δουλέψει γενικότερα (αστικά) όπου υποψιάζομαι οτι δεν θα έχει κανένα απολύτως θέμα... Επίσης, αναφέρω ξανά πως (ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ) βρίσκω την απεικόνιση του Navigon πιο περιγραφική κ βοηθητική (με μικρές διαφορές από TomTom, που όμως υπάρχουν). Σε αυτό συμφώνησαν κ οι υπόλοιποι 3 συνεπιβάτες μου (όχι ότι αυτό λέει κάτι). Κ πριν πέσουν να με φάνε οι "υπέρμαχοι" (πλάκα κάνω) του Tom Tom, εδώ παιδιά γράφουμε προσωπικές εμπειρίες... αν από εκείνο το ταξίδι βαθμολογούσα τα δύο Navi's, θα έβαζα 95% στο Navigon & 90% στο TomTom... δεν απαξιώνω κάποιο καλό προϊόν, απλά κρίνω κάποιο άλλο λίγο καλύτερο...:ninja:

Για tom tom δεν ξερω γιατι δεν εχω ασχοληθει πολυ, αλλα για γραφικη απεικονιση που λες το navigon κι εμενα με ενθουσιασε. Γιατι εκανα τη διαδρομη θεσ/κη-μετσοβο-γιαννενα, και ακομα και απο το κανονικο gps, ειχα πολυ καλυτερη ενημερωση για το που ειμαι. Οσο δε για την εικονα, εβγαζε μεχρι και οτι ειμαι σε τουνελ και ποσο ακομα απεχω (κατα προσεγγιση αυτο βεβαια). Το ιδιο και στη Μανη που ειχα παει. Με εβρισκε και σε σημεια που το gps εδειχνε οτι ειμαι στο υπερπεραν. Αλλα και στην ευρωπη που εχω βγει με το navigon, δεν ειχα κανενα παραπονο. Με εβγαλε ανετα εκει που ηθελα.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα.

Σήμερα χρειαστηκα να συνδέσω τον υπολογιστή μου με το iPhone. Το θέμα είναι ότι από το προγραμμα Mywi δεν μπορούσα να συνδεθω γιατι μου έβγαζε χωρίς πρόσβαση Ίντερνετ.... Αναγκάστηκα λοιπόν να συνδεθω από τις ρυθμίσεις " γενικά δίκτυο κοινή χρήση δικτύου σύνδεση με USB. " υπάρχει περίπτωση στην κοσμοτε που είμαι να μην αφαιρεθεί ο όγκος απο το ενάμιση γιγα που έχω free και να μου έρθει κανένα κουστουμακι....; Αλήθεια με το Mywi γιατι δεν μπόρεσα να συνδεθω; Τι βλακεία έκανα; Μπορεί κάποιος να μου πει αν είχε παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Σήμερα χρειαστηκα να συνδέσω τον υπολογιστή μου με το iPhone. Το θέμα είναι ότι από το προγραμμα Mywi δεν μπορούσα να συνδεθω γιατι μου έβγαζε χωρίς πρόσβαση Ίντερνετ.... Αναγκάστηκα λοιπόν να συνδεθω από τις ρυθμίσεις " γενικά δίκτυο κοινή χρήση δικτύου σύνδεση με USB. " υπάρχει περίπτωση στην κοσμοτε που είμαι να μην αφαιρεθεί ο όγκος απο το ενάμιση γιγα που έχω free και να μου έρθει κανένα κουστουμακι....; Αλήθεια με το Mywi γιατι δεν μπόρεσα να συνδεθω; Τι βλακεία έκανα; Μπορεί κάποιος να μου πει αν είχε παρόμοιο πρόβλημα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Το tethering η Cosmote το προσφέρει τζάμπα. Άν πχ. έχεις πακέτο 500 MB (όπως εγώ) και "δώσεις" internet στο PC σου, θα σου αφαιρεθούν MB απο το πακέτο. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πέρασες ξεχωριστό πρόγραμμα, το built-in μου δουλεύει μια χαρά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Το tethering η Cosmote το προσφέρει τζάμπα. Άν πχ. έχεις πακέτο 500 MB (όπως εγώ) και "δώσεις" internet στο PC σου, θα σου αφαιρεθούν MB απο το πακέτο. Αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί πέρασες ξεχωριστό πρόγραμμα, το built-in μου δουλεύει μια χαρά.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Επειδή νόμιζα ότι χρεώνεται.

Αν όντως σεν χρεώνεται τότε δεν χρειάζεται το προγραμμα εκτός αν θέλεις να δώσεις μέσω wifi σε πολλούς υπολογιστές :) .

Για να είμαι σίγουρος λοιπόν ότι χρήση κάνω αφαιρείται απο το ενάμιση γιγα που έχω στο προγραμμα μου.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To iPhone μου εκανε 2φορες ενα παλαβο πραγμα.Μιλάω,κλεινω την κληση και ξαφνικά μαύρη οθονη!!με το touch δεν γίνονταν κατι,με το home button Επισης τιποτα!!το κλειδωνω ,πάω να το ξεκλειδωσω και ολα οκ!

Αραγε ειναι μυνημα για κατι η τυχαίο γεγονός;το εχει κανει σε κανέναν αλλο αυτο;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

To iPhone μου εκανε 2φορες ενα παλαβο πραγμα.Μιλάω,κλεινω την κληση και ξαφνικά μαύρη οθονη!!με το touch δεν γίνονταν κατι,με το home button Επισης τιποτα!!το κλειδωνω ,πάω να το ξεκλειδωσω και ολα οκ!

Αραγε ειναι μυνημα για κατι η τυχαίο γεγονός;το εχει κανει σε κανέναν αλλο αυτο;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Η συσκευη σου είναι jailbreak?

Τι εφαρμογές περασες τελευταία;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλή χρονια!

Ένας φίλος μου αγόρασε από αμερική ένα iphone 4 16gb και έχει το τελευταίο update 4.2.

Yπάρχει κάποιο jailbreak για το 4.2 για να δουλέψει σε ελληνικό δίκτυο?

Eυχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλή χρονια!

Ένας φίλος μου αγόρασε από αμερική ένα iphone 4 16gb και έχει το τελευταίο update 4.2.

Yπάρχει κάποιο jailbreak για το 4.2 για να δουλέψει σε ελληνικό δίκτυο?

Eυχαριστώ!

 

Οχι δυστυχως

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα και καλή χρονια!

Ένας φίλος μου αγόρασε από αμερική ένα iphone 4 16gb και έχει το τελευταίο update 4.2.

Yπάρχει κάποιο jailbreak για το 4.2 για να δουλέψει σε ελληνικό δίκτυο?

Eυχαριστώ!

 

Φιλε μου δυστυχως υπαρχει μονο tethered jb! Οσο για το unlock παιζει ρολο και το baseband!

Link to comment
Share on other sites

@Te salat

Οχι δεν έχει γίνει jb ποτέ...

Τελευταίες εφαρμογές που πέρασα ???χμμμ isocialize,weather+,alarm rebel. A και το Jenga!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

@Te salat

Οχι δεν έχει γίνει jb ποτέ...

Τελευταίες εφαρμογές που πέρασα ???χμμμ isocialize,weather+,alarm rebel. A και το Jenga!

 

Αν στο ξανα κάνει και με δικό σου ρίσκο βέβαια, παρε πρώτα ένα backup οτι δεν θες να χασεις και μετα καντο restore like new.

Σεταρισε μετα επαφές mail, βασικες εφαρμογές και αστο 2-3 μέρες για να δεις πως δουλεύει.

Αν όλα πανε καλε βάλε ξανα τις υπόλοιπες εφαρμογές.

 

Αν όμως στο ξανακάνει πρέπει να πας στο κατάστημα που το αγορασες και να τους δώσεις γραπτώς με λεπτομεριες το πρόβλημα που σου παρουσιάζει.

 

Το πιθανότερο είναι ότι κάποια εφαρμογη κρασαρει και συμπαρασύρει το σύστημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις επαφές πώς τις έχετε στο iPhone? Με Ελληνικούς χαρακτήρες, με Αγγλικούς, τις έχετε συνχρονισμένες με Facebook κτλπ?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλή χρονιά σε όλους!!! :)

 

Μια ερώτηση...

Όταν ξεκλειδώνω το τηλ μετά από εισερχόμενη κλήση,μου "πετάει" τον τηλεφωνικό κατάλογο...

Γίνεται να το μπλοκάρω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω δύο πράγματα;Η εφαρμογή fm που συζητήθηκε θα βγει τελικά; Επίσης αν βγουν μπαταριές liquid metal θα μπορούμε να αντικαταστήσουμε τις υπάρχουσες με αυτές;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω δύο πράγματα;Η εφαρμογή fm που συζητήθηκε θα βγει τελικά; Επίσης αν βγουν μπαταριές liquid metal θα μπορούμε να αντικαταστήσουμε τις υπάρχουσες με αυτές;

 

Οτι ξερεις, ξερουμε!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις επαφές πώς τις έχετε στο iPhone? Με Ελληνικούς χαρακτήρες, με Αγγλικούς, τις έχετε συνχρονισμένες με Facebook κτλπ?

 

Επειδη πανω απο τις μισες επαφες μου δεν ανηκουν σε ελληνες, παλιοτερα τις ειχα ολες στα αγγλικά.

Με το iphone εχω τους ελληνες με ελληνικα και τους ξενους με αγγλικα.

Στις επαφες εμφανιζονται πρωτα οσες ειναι με ελληνικα και απο κατω αυτες με αγγλικα. Καθε κατηγορια ταξινομιμενη.

Το ιδιο και η μπαρα, πανω το ελληνικο αλφαβητο και κατω το λατινικο.

Δεν εχω κανενα προβλημα στην ευρεση.

 

Με το Facebook συχρονιζω μονο οσους εχω στις επαφες μου. Σε πολλες περιπτωσεις χρειαζεται να επεμβω για μικροδιορθωσεις μετα το συχρονισμο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Επειδη πανω απο τις μισες επαφες μου δεν ανηκουν σε ελληνες, παλιοτερα τις ειχα ολες στα αγγλικά.

Με το iphone εχω τους ελληνες με ελληνικα και τους ξενους με αγγλικα.

Στις επαφες εμφανιζονται πρωτα οσες ειναι με ελληνικα και απο κατω αυτες με αγγλικα. Καθε κατηγορια ταξινομιμενη.

Το ιδιο και η μπαρα, πανω το ελληνικο αλφαβητο και κατω το λατινικο.

Δεν εχω κανενα προβλημα στην ευρεση.

 

Με το Facebook συχρονιζω μονο οσους εχω στις επαφες μου. Σε πολλες περιπτωσεις χρειαζεται να επεμβω για μικροδιορθωσεις μετα το συχρονισμο.

 

Το Facebook με καίει εμένα. Όταν τον άλλο τον λένε κανονικά πχ. "Γιάννης Τάδε" και στο Facebook τον λένε "Το Φονικό Σουβλάκι", υπάρχει κάποιος τρόπος να συχρονίσεις χωρίς να αλλάξεις το κανονικό όνομα απο τον κατάλογο της συσκευής σου; Δεν ξέρω αν κατάλααβες τι ενοώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

για σας μου φέρανε το iphone 4g από αμερική τι πρέπει να κάνω για να δουλέψει ελληνικά help!!!!!!

Αν εχει την 4.2 μεσα, προσευχη να βγει συντομα το μονιμο jailbreak και το unlock. Αν εχει την 4.1 (πραγμα δυσκολο) να ακολουθησεις καποιο οδηγο απο τα αντιστοιχα ποστ που λενε για το jailbreak. Για unlock δε θυμαμαι αν εχει η 4.1.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν εχει την 4.2 μεσα, προσευχη να βγει συντομα το μονιμο jailbreak και το unlock. Αν εχει την 4.1 (πραγμα δυσκολο) να ακολουθησεις καποιο οδηγο απο τα αντιστοιχα ποστ που λενε για το jailbreak. Για unlock δε θυμαμαι αν εχει η 4.1.

 

Δυστυχως όπως τα λες φιλε Areian0s ειναι τα πράγματα. Και unlock δεν εχει βγει Οποτε μονο η προσευχή του μένει:(

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Το Facebook με καίει εμένα. Όταν τον άλλο τον λένε κανονικά πχ. "Γιάννης Τάδε" και στο Facebook τον λένε "Το Φονικό Σουβλάκι", υπάρχει κάποιος τρόπος να συχρονίσεις χωρίς να αλλάξεις το κανονικό όνομα απο τον κατάλογο της συσκευής σου; Δεν ξέρω αν κατάλααβες τι ενοώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Καλημέρα

Αυτό (λογικά) εξαρτάται από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για τον συγχρονισμό.

Εγώ χρησιμοποιώ το My Phone + που μου δίνει επιλογή εάν θέλω να συγχρονίσω και το όνομα ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το Facebook με καίει εμένα. Όταν τον άλλο τον λένε κανονικά πχ. "Γιάννης Τάδε" και στο Facebook τον λένε "Το Φονικό Σουβλάκι", υπάρχει κάποιος τρόπος να συχρονίσεις χωρίς να αλλάξεις το κανονικό όνομα απο τον κατάλογο της συσκευής σου; Δεν ξέρω αν κατάλααβες τι ενοώ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω τις επαφές μου τις έχω στο google και τις συχρονιζω απο εκει σε iPad, iPhone και MacBook ώστε να είναι παντού ίδιες και όταν προσθετω κάποια συχρονιζουν αυτόματα σε όλες τις συσκευές.

Στις επαφές του google υπάρχει η δυνατότητα συγχωνευσης δυο επαφών όταν πρόκειται για το ίδιο άτομο όπως στην περίπτωση των επαφών απο facebook που χρησιμοποιούν nickname.

Μετα την συγχώνευση κάνω edit και διορθώνω μόνο το όνομα βάζοντας το πραγματικο και βάζω το nickname στην θέση που λέει εταιρεία γράφοντας facebook "φονικό σουβλάκι":lol:

Μετα το edit συχρονιζονται παντού και τις έχω σωστά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Αυτό (λογικά) εξαρτάται από την εφαρμογή που χρησιμοποιείς για τον συγχρονισμό.

Εγώ χρησιμοποιώ το My Phone + που μου δίνει επιλογή εάν θέλω να συγχρονίσω και το όνομα ή όχι.

Μπορείς να μου πεις δυό λόγια για το πως δουλεύει η εφαρμογή? Και βασικά πώς λέγεται, δεν την βρήκα έτσι στο Appstore.

 

Εγω τις επαφές μου τις έχω στο google και τις συχρονιζω απο εκει σε iPad, iPhone και MacBook ώστε να είναι παντού ίδιες και όταν προσθετω κάποια συχρονιζουν αυτόματα σε όλες τις συσκευές.

Στις επαφές του google υπάρχει η δυνατότητα συγχωνευσης δυο επαφών όταν πρόκειται για το ίδιο άτομο όπως στην περίπτωση των επαφών απο facebook που χρησιμοποιούν nickname.

Μετα την συγχώνευση κάνω edit και διορθώνω μόνο το όνομα βάζοντας το πραγματικο και βάζω το nickname στην θέση που λέει εταιρεία γράφοντας facebook "φονικό σουβλάκι":lol:

Μετα το edit συχρονιζονται παντού και τις έχω σωστά.

 

Και είναι αξιόπιστο αυτό? Γιατί μου φένεται λίγο περίεργο να περνάς επαφές σε μια ιστοσελίδα και μετά να συνχρονίζεις. Και εσύ την επαφή την βλέπεις με το κανονικό όνομα, απλά συνχρονίζει με το Facebook κι ας έχει διαφορετικό όνομα, ε?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Επειδη θα πουλησω το κινητο μου θελω να σας ρωτησω 2 πραγματακια.

1.Πως γινεται να σβησω ολα τα στοιχεια μου απο το κινιτο?

2.Πως αντιγραφω τις επαφες στη sim?

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα το κινητο και εχει μια κουκιδα ασπρη στο σημειο που δειχνει το σημα.

σαν pixel αλλα δεν ειναι καθως φενεται μονο οταν ειναι κλειστη η οθονη. σαν σκονη φέρνει.

το εχω λιγοτερο απο εβδομαδα. λετε να το παω πίσω? δεν ενοχλει πάντος, πρεπει να την ψαξεις για να την βρεις.

το κινητο οταν το πήρα ήταν σφραγισμενο στο κουτι του. εγω το ενεργοποιησα.

 

καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...