Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eχεις δικιο το jailbreak ειναι tethered...το ξεχασα τελειως αυτο :O..Ευχαριστω οπως και να χει :D

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τιποτα... Ελπιζω να ειναι αυτο! :D
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Πως μπορω να στειλω με bluetooth μια φωτογραφια η εναν ηχο σε ενα αλλο κινητο.Βλεπω δεν εχει τετοια επιλογη.Χρειαζεται καποια εφαρμογη σχετικη?

 

δεν υπαρχει αυτη η δυνατοτητα φιλε μου..εκτος αν θες να στειλεις απο iphone σε iphone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Κατεβασα ενα προγραμμα του app store απο τον υπολογιστη μου. Η απορια μου ειναι η εξης. Το αρχειο .ipa, για να λειτουργησει το προγραμμα, θα πρεπει να το περασω στο κινητο μεσω καποιου προγραμματος, πχ iphonebrowser, και μετα με τον ifile να το εγκαταστησω; Και αν ναι, μετα θα ειναι πληρως λειτουργικο; Ευχαριστω!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εισαι Jb;

 

Ανοιγεις το iTunes και το σερνεις μεσα στα προγραμματα σου το αρχειο .ipa και μετα κανεις Sync και το εγκαθιστά στο τηλεφωνο.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο desire ειχα μια εφαρμογή που έψαχνα και κατεβαζα τραγούδια λεγόταν musicbox mp3. Υπάρχει κατι αντίστοιχο;

 

Όσο για τους ήχους κλήσεις αν Κάνω μετατροπή έναν ήχο σε .amr μετά τι κάνω; Τον περνάω στο τηλέφωνο και απο που;

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο desire ειχα μια εφαρμογή που έψαχνα και κατεβαζα τραγούδια λεγόταν musicbox mp3. Υπάρχει κατι αντίστοιχο;

 

Όσο για τους ήχους κλήσεις αν Κάνω μετατροπή έναν ήχο σε .amr μετά τι κάνω; Τον περνάω στο τηλέφωνο και απο που;

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

Υπάρχουν αρκετές για να αναγνωρίζουν τραγούδια και κατόπιν να τα αγοράζεις.

Για να τα κατεβασεις δωρεάν υπάρχει μια εφαρμογη στο cydia. Η MewSeek.

Μπορείς να κανείς 10 download free, αλλα μετα αν σ αρέσει πρέπει να την αγοράζεις. Κοστίζει 9.90$

 

Υπάρχει η δυνατότητα μετρατροπης ενός mp3 μέσα απο το iTunes σε ringbone.

Επίσης μπορείς όποιον ήχο έχεις να τον εισαγεις στο iTunes στα ringtones και να τον συχρονιζεις με το iPhone σου για να μπορείς μετα να τον επιλεξεις.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Στο desire ειχα μια εφαρμογή που έψαχνα και κατεβαζα τραγούδια λεγόταν musicbox mp3. Υπάρχει κατι αντίστοιχο;

 

Όσο για τους ήχους κλήσεις αν Κάνω μετατροπή έναν ήχο σε .amr μετά τι κάνω; Τον περνάω στο τηλέφωνο και απο που;

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

δεν υπαρχει κατι αναλογο απο οσο γνωριζω στο μηλο, για αυτο εχουμε και τον γαλαξια μας :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις.

Εχω την εντύπωση οτι σε σχέση με το desire hd και το android οι ελειψεις ειναι αρκετές σε θέμα εφαρμογών και ας εχει το AppStore πολλές παραπάνω.

Να δούμε πως και αν το συνηθησω.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εισαι Jb;

 

Ανοιγεις το iTunes και το σερνεις μεσα στα προγραμματα σου το αρχειο .ipa και μετα κανεις Sync και το εγκαθιστά στο τηλεφωνο.

Ναι ειναι jb. Αν παω στο φακελο που εχω στο λαπτοπ που ειναι ολες οι εφαρμογες .ipa, τη βαλω εκει και αυτη και μετα κανω sync, θα την περασει;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι jb. Αν παω στο φακελο που εχω στο λαπτοπ που ειναι ολες οι εφαρμογες .ipa, τη βαλω εκει και αυτη και μετα κανω sync, θα την περασει;

 

Οχι αυτο ειναι αδυνατον. Μονο μεσα απο το itunes. Ειτε με drag and drop στο φακελο apps του itunes ειτε με διπλο κλικ πανω στην εφαρμογη και μετα sync με το iphone και στις 2 περιπτωσεις. Αν διαθετεις το installous τοτε μπορεις να πλοηγηθεις στο φακελο user/downloads και να αφησεις εκει το .ipa και μετα να ανοιξεις το installous και μεσα απο την καρτελα downloads να εγκαταστησεις την εφαρμογη.

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα. Θα το δοκιμασω. Ευχαριστω πολυ!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το πρώτο μου καμένο πιξελ σήμερα. Είμαι γκαντεμης ή δεν ειναι κ τοσο σπάνιο; Για να σιγουρευτω ότι δεν ειναι σκόνη έβγαλα φωτό την οθόνη σε macro και την μεγεθυνα στον υπολογιστή. Ειναι μωβ κ τετράγωνο κ μου τη δίνει!

Τι μου προτείνετε να κάνω παιδιά; Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το πρώτο μου καμένο πιξελ σήμερα. Είμαι γκαντεμης ή δεν ειναι κ τοσο σπάνιο; Για να σιγουρευτω ότι δεν ειναι σκόνη έβγαλα φωτό την οθόνη σε macro και την μεγεθυνα στον υπολογιστή. Ειναι μωβ κ τετράγωνο κ μου τη δίνει!

Τι μου προτείνετε να κάνω παιδιά; Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα.

 

ΦΥΣΙΚΑ να το πάς για service! Έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ μισθό κοστίζει... :!:

Δεν έχει σημασία εάν είναι σπάνιο φαινόμενο ή όχι... SERVICE...!!!

Το μόνο που δεν ξέρω είναι εάν έχουν κανένα όριο με καμένα pixels για να δεχτούν ως ελαττωματική μια οθόνη! :X

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ανακάλυψα το πρώτο μου καμένο πιξελ σήμερα. Είμαι γκαντεμης ή δεν ειναι κ τοσο σπάνιο; Για να σιγουρευτω ότι δεν ειναι σκόνη έβγαλα φωτό την οθόνη σε macro και την μεγεθυνα στον υπολογιστή. Ειναι μωβ κ τετράγωνο κ μου τη δίνει!

Τι μου προτείνετε να κάνω παιδιά; Το κινητό το έχω ενάμιση μήνα.

 

Εγώ δεν θα το πειραζα... Ουτος ή άλλως θέλει προσπάθεια ακόμα και για να το δεις.... Εάν το πας για σέρβις πόσο καιρό θα λείπει; Και το παλικάρι που θα το ξεβιδωσει για να αλλάξει την οθόνη, θα το ποντάρει το ίδιο καλα με το εργοστάσιο;;;

Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ να το πάς για service! Έναν ΟΛΟΚΛΗΡΟ μισθό κοστίζει... :!:

Δεν έχει σημασία εάν είναι σπάνιο φαινόμενο ή όχι... SERVICE...!!!

Το μόνο που δεν ξέρω είναι εάν έχουν κανένα όριο με καμένα pixels για να δεχτούν ως ελαττωματική μια οθόνη! :X

 

Για service θα ήθελα να το αποφύγω επειδή ξέρω ότι θα μου το φέρουν με γρατζουνιες! Και το έχω άθικτο εντελώς! Έχω πικρες εμπειρίες απο service του παρελθοντος! Κανονικά αν ειναι σωστοί απο εκει που το πήρα θα πρεπει να μου το αλλάξουν με τη μια. Τουλάχιστον σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού αυτο ειδα ότι γίνεται!

Μα δεν εχει συμβεί σε κανέναν άλλον εδώ μέσα; Τι γκαντεμοδυναμη κ αυτή!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ'όλα σιγουρέψου ότι είναι dead pixel μπαίνοντας εδώ: http://www.knoxing.com/iphone-app/#_home απ'το iPhone.

 

Επίσης δοκίμασε την επιλογή Repair iPhone LCD μήπως δεν είναι τόσο σοβαρό και ξεκολλήσει το ελαττωματικό pixel :)

 

Εάν τίποτα δεν αλλάξει, τα καλά νέα για εσένα είναι ότι το policy της Apple έχει τίτλο: "No Dead Pixels allowed" ;)

 

Πιθανότατα θα γίνει αντικατάσταση, γιατί α) δεν υπάρχει επίσημο service για iPhone στην Ελλάδα, β) έτσι κάνουν συνήθως και στο εξωτερικό.

 

PS. Αν το έχεις πάρει από Vodafone οφείλουν να το παραλάβουν απ'το σπίτι σου και να σου το αντικαταστήσουν για όσο καιρό δεν το έχεις με ένα iPhone 3G.

 

Ακόμα και ένα καμένο pixel είναι πολύ ενοχλητικό όταν έχουμε να κάνουμε με μιά τέτοια ανάλυση όπως του iPhone 4 (όπου φαίνεται η παραμικρή λεπτομέρεια).

Ίσως επίσης να είναι 2 και παραπάνω pixel καμένα και απλά να μην φαίνεται καθαρά.

Αυτά από εμένα. Ελπίζω να σε βοήθησα :)

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα sync τις εφαρμογες με το iTunes και καποιες που ειχα κατεβασει με το installous μου τις εσβησε, πηγα να τις ξανακατεβασω και μου βγαζει οτι "file already exists" και δεν κανει τιποτα! τι κανω λαθος?
Link to comment
Share on other sites

 

Ακόμα και ένα καμένο pixel είναι πολύ ενοχλητικό όταν έχουμε να κάνουμε με μιά τέτοια ανάλυση όπως του iPhone 4 (όπου φαίνεται η παραμικρή λεπτομέρεια).

απλα πληροφοριακα, οσο μεγαλυτερη ειναι η αναλυση τοσο λιγοτερο φαινεται ενα καμμενο pixel. οσο αφορα το iphone 4, ειναι το κινητο που φαινεται λιγοτερο καμμενο ενα pixel απ οτι σε οποιοδηποτε αλλο τηλεφωνο.........:)

Link to comment
Share on other sites

Για service θα ήθελα να το αποφύγω επειδή ξέρω ότι θα μου το φέρουν με γρατζουνιες! Και το έχω άθικτο εντελώς! Έχω πικρες εμπειρίες απο service του παρελθοντος! Κανονικά αν ειναι σωστοί απο εκει που το πήρα θα πρεπει να μου το αλλάξουν με τη μια. Τουλάχιστον σε κάποια φόρουμ του εξωτερικού αυτο ειδα ότι γίνεται!

Μα δεν εχει συμβεί σε κανέναν άλλον εδώ μέσα; Τι γκαντεμοδυναμη κ αυτή!

 

Συμβαίνουν αυτά. Μην απελπιζεσαι.

Τώρα όσον αφορά την ποιότητα του service στην Ελλάδα δυστοιχως έχεις δίκιο. Αλλά πιστεύω ότι πρέπει να το κυνηγησεις λίγο. Το ποστ του φίλου clarco5 ειναι Αναλυτικοτατο! Ακολούθησε το και μην αγχωνεσαι. Στην apple εκτός των άλλων πληρώνεις και επαγγελματισμο. Το οτι μπαινει το Ελληνικο στοιχειο μεσα τα ζοριζει λιγο τα πραγματα αλλα...Νομίζω ότι θα έχεις αποτέλεσμα.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια.

τι θηκη προτεινετε για το κινητο?

λεω να το πάρω και θελω αμεσως και την θηκη του

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σημερα sync τις εφαρμογες με το iTunes και καποιες που ειχα κατεβασει με το installous μου τις εσβησε, πηγα να τις ξανακατεβασω και μου βγαζει οτι "file already exists" και δεν κανει τιποτα! τι κανω λαθος?

Το εχω παθει κι εγω. Θα απενεργοποιησεις απο το itunes τον αυτοματο συγχρονισμο οταν συνδεεις το κινητο για αρχη. Επειτα, οταν θα το συνδεεις, πρωτα θα κανεις δεξι κλικ αριστερα που δειχνει το κινητο σου (πχ kostas-iphone) και θα επιλεγεις transfer purchases, και μετα θα κανεις sync. Ετσι θα περνα ολες τις εφαρμογες και δε θα τις χανεις.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σε Ευχαριστω θα το δω και ελπίζω να μην εχω πρόβλημα.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντήσεις.

Εχω την εντύπωση οτι σε σχέση με το desire hd και το android οι ελειψεις ειναι αρκετές σε θέμα εφαρμογών και ας εχει το AppStore πολλές παραπάνω.

Να δούμε πως και αν το συνηθησω.

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

 

Φίλε μου κανεις λάθος. Έχω περάσει και απο android. Μαλιστα αυτες τις μέρες στηνω μια rom με android σ ένα HD2.

Περα απο τις βασικες εφαρμογές που κυκλοφορούν σε όλες τις πλατφόρμες , υπάρχει το χάος.

 

Χρειάζεσαι χρόνο για να μάθεις την φιλοσοφία το iOS.

Αν κανεις υπομονή θα το λατρεψεις. Αν Όχι θα γυρίσεις στην ταλαιπωρία του XDA και του "εμένα δεν μου δουλεύει αυτο, εκείνο κλπ".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου κανεις λάθος. Έχω περάσει και απο android. Μαλιστα αυτες τις μέρες στηνω μια rom με android σ ένα HD2.

Περα απο τις βασικες εφαρμογές που κυκλοφορούν σε όλες τις πλατφόρμες , υπάρχει το χάος.

 

Χρειάζεσαι χρόνο για να μάθεις την φιλοσοφία το iOS.

Αν κανεις υπομονή θα το λατρεψεις. Αν Όχι θα γυρίσεις στην ταλαιπωρία του XDA και του "εμένα δεν μου δουλεύει αυτο, εκείνο κλπ".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Δεν θα διαφωνησω στα περι χρόνου.

Αυτός ειναι άλλωστε και π λόγος που το εχω ακομα. .. :) κάτω απο άλλες συνθήκες και υπολογίζοντας οτι και λόγω ηλικίας δεν εχω και πολύ υπομονή θα το ειχα δώσει ήδη.

Αλήθεια για να βάλω σημεία στιξεις ( κόμμα ερωτηματικό και αλλά ) Πρεπει να γυρναω συνέχεια σε αριθμητικό ;

 

 

Sent from my iPhone4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...