Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά έχω ένα iphone4 κλειδωμένο στην at&t αλλά jailbraked. αξίζει να το δώσω 500 ευρώ; η να περιμένω το ξεκλείδωμα του που λένε τον άλλο μήνα;
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγώ πάντως όσα death grip και να του έχω κάνει δεν έχει αλλάξει τίποτα στο σήμα του, με ή χωρίς 3G δουλεύει μια χαρά και δεν έχω χάσει κλήση καμιά. Μάλιστα μπορώ να πω ότι έχω καλύτερο σήμα από το 5800 που είχα, που πολλές φορές μου έχανε κλήσεις. Επίσης να αναφέρω ότι στην περιοχή μου δεν έχω και την τρομερή κάλυψη από το δίκτυο τηλεφωνίας μου!

 

Είδες που σου τα έλεγα και στο review μου? No problem. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

σκεφτομαι να αγοράσω το iPhone 4G

και ηθελα να ρωτησω αν το προβλημα με το σημα που ειχε στην αρχη..αν υπαρχει ακομα η το εχουν λυσει!

 

ευχαριστω!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

σκεφτομαι να αγοράσω το iPhone 4G

και ηθελα να ρωτησω αν το προβλημα με το σημα που ειχε στην αρχη..αν υπαρχει ακομα η το εχουν λυσει!

 

ευχαριστω!

 

Αντε πες 10 σελίδες βαρεθηκες να τις δεις. Τα ποστ που είναι ακριβώς πάνω από το δικό σου, ούτε καν σε αυτα δεν έκανες τον κόπο να ριξεις μια ματιά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Sry ρε φιλε δεν το ειδα!

δηλαδη μπορω να προχωρησω σε αγορά...

 

κατι αλλο

το ασπρο εχει ακομα προβλημα με την προσοψη?

το 3G μετα απο καιρο ραγησε στην πισω μερια!

My Phones

In Use: iPhone 5, Samsung Galaxy S3

Link to comment
Share on other sites

Sry ρε φιλε δεν το ειδα!

δηλαδη μπορω να προχωρησω σε αγορά...

 

κατι αλλο

το ασπρο εχει ακομα προβλημα με την προσοψη?

το 3G μετα απο καιρο ραγησε στην πισω μερια!

 

Δεν έχει βγει κάπου επίσημα ότι έχει πρόβλημα με το χρώμα απ'όσο ξέρω. Άγνωστοι οι λόγοι που ακόμα δεν κυκλοφορεί

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν είδα εάν έχει ανφερθεί ξανά το πρόβλημα που αντιμετωπίζω, είναι σεχετικά με την θερμοκρασία του κινητού.

 

Χτές μου το έκανε για 3η φορα μέσα σε 1 μήνα, εκεί που διάβαζα κάποια emails και απαντούσα πάλι μου έβγαλε το μύνημα υψηλής θερμοκρασίας και σταμάτησε να λειτουργεί μέχρι να κρυωσει - όπως έγραφε και η ειδοποιηση στην οθόνη του. Μου κάνει εντύπωση γιατί είμαι στο γραφείο μου, δεν το είχα στον ήλιο καθώς επίσης το έχω και σε θήκη σιλικονης και δεν έρχεται σε επαφή με το χέρι μου που ίσως του μεταφέρει την θερμοκρασία σώματος.

 

Επειδή το έχω για επαγγελματική χρήση με φοβίζει πολύ αυτό το πρόβλημα και δεν γνωρίζω εάν το έχετε αντιμετωπίσει και εσείς. Το έχω από τον Ιούλιο και να πώ την αλήθεια ποτέ δεν μου το έκανε με τις ζέστες του καλοκαιριού, το κάνει απο τον τέλος Σεπτεμβριου. Πολυ περίεργο.

Να διευκρινήσω ότι το δουλευα σε 3g και πάντα παρατηρώ ότι μου ζεσταίνει πολύ το πίσω μέρος του κινητού.

Τελος παντων, αφού μετα από πολλα φυσήματα να κρυώσει επανήλθε μετά από 5 λεπτα περίπου, όταν ήρθε σε πλήρης λειτουργια βρήκα 12 κλήσεις....άντε να εξηγήσω στους συνεργάτες μου τι είχε γίνει.....απλώς είπα ότι ήμουν εκτος δικτύου.

 

Νομίζετε ότι πρέπει να το πάω για service ή είναι μέσα στα φυσιλογικά πλαίσια ?

 

Σημερα το εκανε και εμενα.Ξαφνικα ενω το είχα στην τσέπη του μπουφαν.Παρατηρησα ομως το εξής : το δικο μου ειναι jailbroken και εχτες του εβαλα το sbsettings.Τωρα το εβγαλα και θα το παρακολουθησω.Εχω την εντυπωση οτι ειναι απο λαθος γιατι το τηλεφωνο οταν το πιασα ηταν κρυο.Εχει κανεις αποψη?

 

ενας φιλος που πηρε πριν μια βδομαδα ειναι ιδιας κατασκευης με το δικο μου που ειναι απο σεπτεμβρη...

 

κανενα δεν εχει προβλημα με το σημα μην ακους.

 

Επιτελους ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι...Μεχρι στιγμης ολα εχουν προβλημα με το σημα.Ισως να μην ειναι σημαντικο αλλα υπαρχει!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το εκανε και εμενα.Ξαφνικα ενω το είχα στην τσέπη του μπουφαν.Παρατηρησα ομως το εξής : το δικο μου ειναι jailbroken και εχτες του εβαλα το sbsettings.Τωρα το εβγαλα και θα το παρακολουθησω.Εχω την εντυπωση οτι ειναι απο λαθος γιατι το τηλεφωνο οταν το πιασα ηταν κρυο.Εχει κανεις αποψη?

 

 

 

Επιτελους ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι...Μεχρι στιγμης ολα εχουν προβλημα με το σημα.Ισως να μην ειναι σημαντικο αλλα υπαρχει!

και εγω το πιστευω ακραδαντα αυτο και το εχω ξαναγραψει.

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα οτι οταν αφηνω το τηλεφωνο καπου ακουγεται ενα τριξιμο απο την πισω μερια.Χτυπησα με το δαχτυλο το γυαλι πισω και προς την καμερα ακουγεται σαν κατι να ειναι λασκα μεσα στο κινητο και με το χτυπημα ακουγεται (αυτο δε συμβαινει αμα το χτυπησεις προς τα κατω).Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?:worry:

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα οτι οταν αφηνω το τηλεφωνο καπου ακουγεται ενα τριξιμο απο την πισω μερια.Χτυπησα με το δαχτυλο το γυαλι πισω και προς την καμερα ακουγεται σαν κατι να ειναι λασκα μεσα στο κινητο και με το χτυπημα ακουγεται (αυτο δε συμβαινει αμα το χτυπησεις προς τα κατω).Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?:worry:

 

Δοκίμασα αυτό που λες και σε εμένα ακούγεται ένας ήχος σαν μπιλίτσα, αν αυτό σου λέει κάτι

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα αυτό που λες και σε εμένα ακούγεται ένας ήχος σαν μπιλίτσα, αν αυτό σου λέει κάτι

 

Aκριβως ετσι :)

Nokia N9 :love:

 

Βαλάντης!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα, προσφατα πηρα το 4ρι, ολα καλα, το σημα το χανει και σε μενα κανονικα (λολ) αλλα μια χαρα στις κλησεις.

Μερικες ερωτησουλες :

 

- Εχετε πραγματικο push σε pop3 λογαριασμους? Εχω hol και αλλους 2 αλλα δεν εχω δικο μου exchange server ουτε ειναι IMAP απ'οσο ξερω. Αν και εχω ενεργοποιημενο Push, προφανως κανει fetch απ οσο παρατηρησα, μαλλον ειναι θεμα του provider? τουλαχιστον για μια απλη συνδρομη Hol, εχει κανει κανεις push για να εχει real-time email download?

-Δημιουργια mailbox folders εκτος των βασικων μαμισιων γινεται?

-πως μπορεις να κανεις ολα τα μηνυματα read (διαβασμενα) γρηγορα? εχω παντα αρκετα αδιαβαστα γιατι πρεπει να κανω tap ενα-ενα, και μια ζωη εχω unread. πχ μερικα τα βλεπω στο pc οποτε ειναι λιγο ενοχλητικο να θεωρω να τα ξαναδιαβασω.

-το ξυπνητηρι με τη μια βαραει δυνατα! δεν εχει προοδευτικο ηχο ? φανταζομαι με αλλο app θα μου πειτε..

 

κατα τα αλλα τηλεφωναρα και δεν το χορταινεις.. και αυτα τα apps..ατελειωτα!!

και augmented reality απο Χρυσο Οδηγο ειδα, μπραβο.

 

Επισης για τους χρηστες του Mobile Me, πως το βρισκετε? χρησιμο?

Ευχαριστώ!

 

PS : Vaja cases πηρε κανεις απο το site τους? αν ναι, πηγε τελωνειο ?

"I'm all in favor of keeping dangerous weapons out of the hands of fools. Let's start with typewriters." (Frank Lloyd Wright)
Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ειναι το καταλληλο topic για να το γραψω αυτο που θελω αλλα επειδη πιστευω οτι πολλοι θα βοηθηθουν...με το προγραμμα FASTPAD λυθηκε για μενα κ το σημαντικοτερο για μενα προβλημα του iphone λογω των μεγαλων δαχτυλων....μεγαλο πληκτρολογιο για γρηγορη γραφη!!!!!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

soory αλλα δεν αντεξα κ ηθελα να το μοιραστω..ελπιζω να βοηθησα.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

βάλτε το fullscreen plugin για safari και yourtube για download βίντεο από το yourube πρόγραμμα.... δεν χρειάζετε έτσι επιπλέον προγράμματα και browser αυτά από μένα

α και το soundhound! τραγουδάς κιόλας και το βρίσκει!!!!! αν έχετε άλλα καλά προγράμματα να προτείνεται πείτε

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Χθες παρατηρησα οτι οταν αφηνω το τηλεφωνο καπου ακουγεται ενα τριξιμο απο την πισω μερια.Χτυπησα με το δαχτυλο το γυαλι πισω και προς την καμερα ακουγεται σαν κατι να ειναι λασκα μεσα στο κινητο και με το χτυπημα ακουγεται (αυτο δε συμβαινει αμα το χτυπησεις προς τα κατω).Το εχει παρατηρησει κανεις αλλος?:worry:

φιλε μου ειναι το power/sleep button η το lock μαλλον αυτο που λες.εκτος αν εχεις bumper της apple και το κανει πιο εντονα γιατι εχει ενα κενο αναμεσα στο κουμπι και στην θηκη.αυτο με την μπιλια που ειπε ενας φιλος πιο πανω πρωτη φορα το ακουω και δεν ισχυει

Link to comment
Share on other sites

προφανως δεν ειναι το καταλληλο topic για να το γραψω αυτο που θελω αλλα επειδη πιστευω οτι πολλοι θα βοηθηθουν...με το προγραμμα FASTPAD λυθηκε για μενα κ το σημαντικοτερο για μενα προβλημα του iphone λογω των μεγαλων δαχτυλων....μεγαλο πληκτρολογιο για γρηγορη γραφη!!!!!ΓΙΟΥΠΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

soory αλλα δεν αντεξα κ ηθελα να το μοιραστω..ελπιζω να βοηθησα.

 

φίλε το ίδιο μου φαίνονται εμένα τα γράμματα εκτός και αν δεν μπορώ να βρω ρύθμιση για το μέγεθος.

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να πας στις ρυθμισεις αριστερα πανω και να ενεργοποιησεις το USE KEYPAD...αν είχε κ ελληνικο Τ9...αχαριστος ανθρωπος...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι εννοούσες qwerty πληκτρολόγιο με μεγαλύτερα γράμματα...κι εγώ θέλω ελληνικό T9... :(
Link to comment
Share on other sites

συγγνωμη λαθος διατυπωση...βεβαια πρεπει να σου πω οτι δεν καταλαβαινω μπροστα σε αυτο το πληκτρολογιο γιατι σας αρεσει τοσο πολύ το qwerty...ή τουλαχιστον αν δεν ηταν αφης να το δεχτω αλλα αφης σε αυτο το στυλ εμενα τουλαχιστον προσωπικα δεν με βολευει καθολου...ενω αυτο του προγραμματος ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΦΑΝΤΑΖΕΙ ΑΔΙΑΝΟΗΤΟ...awesome οπως λεει και ο Barney στο How i met your mother...Legendery για τους γνωστες...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

α και το soundhound! τραγουδάς κιόλας και το βρίσκει!!!!! αν έχετε άλλα καλά προγράμματα να προτείνεται πείτε

Shazam ,έχω και το soundhound αλλά κάποια τραγούδια δεν τα έβρισκε...

 

Βασικά έγώ ψάχνω κάποιο plug in να κάνω publish ,βίντεο από το youtube στο F/b

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Shazam ,έχω και το soundhound αλλά κάποια τραγούδια δεν τα έβρισκε...

 

Βασικά έγώ ψάχνω κάποιο plug in να κάνω publish ,βίντεο από το youtube στο F/b

 

Και εγώ το ίδιο κάποιος με δοκιμασμένη λύση στο YouTube;

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

White iPhones show up for reservation in updated Apple app

http://www.9to5mac.com/32269/white-iphones-show-up-for-reservation-in-updated-apple-app

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.λεω να μεταπηδησω και εγω απο wm και symbian στο μηλο αλλα δεν σας κρυβω οτι με φοβιζει λιγο παροτι μου αρεσει.ακουω γα κλειδωμενο bluetooth γαι κλειδωμενο τηλεφωνο και το σκεπτομαι.τελικα τι γινεται?το εχει ξεκλειδωσει κανενας να μπορει να παρει προγραμματα πλοηγησης και να στελνει αρχεια σε αλλα κινητα με το bluetooth? δωστε μου τα φωτα σας οποιος θελει.ευχαριστω εκ των προτερων.....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...