Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρισκο μεν μπορεί να πιάσει δε ..

Γιατί δεν δοκιμάζεις να κόψεις την sim σου και να την βάλεις στο Iphone?

Υπάρχουν και guides στο internet ,αλλά και βίντεο στο youtube πως να το κάνεις..Το πολύ πολύ να μείνεις χωρίς sim το Σ/Κ.

 

Oριστε μερικά links 1,2,3.

Oρίστε και βίντεος από το youtube..

 

Καποια παιδιά από εδώ το έχουν κάνει (οχι εγώ πάντως,πήρα μαζί και micro sim +adaptor για να βάλω την sim και στα κανονικά κινητά )

Edited by cellphone
προσθήκη links

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ξερω το εχω δει οτι γινεται αλλα δεν το κανω γιατι μπορει να θελω να βαλω την σιμ σε αλλο τηλεφωνο .θα παω να παρω ενα ανταπτορα και μια καινουργια σιμ ..σιγα εδωσα τοσα λεφτα τα 20 ευρω θα με νοιαξουν??? :-)
Link to comment
Share on other sites

έτσι θα το φτιάξεις: http://support.apple.com/kb/ht2534

 

ευχαριστω μολισ το εκανα κ λειτουργει:)

Try not to become a man of success, but rather try to become a man of value.

 

Albert Einstein

Link to comment
Share on other sites

to cellular data αν ειναι ανοιχτο,μπορει να χρεωθω κατι? εχω δοκιμασει να μπω στον σαφαρι και ανοιχτο και κλειστο και δεν ανοιγει σελιδα.αραγε μηπως απαντησα στην απαντηση μου???

αρα τι ακριβως κανει οταν ειναι ανοιχτο?την σιγουρια ψαχνω παιδια.

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα του iphone 4, το πήρα σήμερα. Ως κάτοχος ipad μου πήρε όλες σχεδόν τις εφαρμογές και τις πέρασε στο iphone. Πάρα πολύ καλό. Ερώτηση: δεν μπορώ να καταλάβω πότε συνδέεται σε gprs δεν βλέπω κάποια ένδειξη να αλλάζει, για wifi το βλέπω αλλά για gprs όχι. Καμιά συμβουλή σε αυτό? Πήρα και μια θήκη που καλύπτει την πίσω πλευρά και τα πλαϊνά (είναι σκληρή) και για μπροστά έχει αυτοκόλλητο screen protector.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθα στην παρέα του iphone 4, το πήρα σήμερα. Ως κάτοχος ipad μου πήρε όλες σχεδόν τις εφαρμογές και τις πέρασε στο iphone. Πάρα πολύ καλό. Ερώτηση: δεν μπορώ να καταλάβω πότε συνδέεται σε gprs δεν βλέπω κάποια ένδειξη να αλλάζει, για wifi το βλέπω αλλά για gprs όχι. Καμιά συμβουλή σε αυτό? Πήρα και μια θήκη που καλύπτει την πίσω πλευρά και τα πλαϊνά (είναι σκληρή) και για μπροστά έχει αυτοκόλλητο screen protector.

 

καλως ηρθες φιλε μου.την ενδειξη στην δειχνει διπλα απο το ονομα του παροχου σου ειτε με Ε ειτε με ενα απλο κυκλακι ειτε με το σηματακι 3G

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κατι.

Μπαίνω εδώ περα: http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone

και βλέπω το i phone 4 32gb $299. Σε ευρώ πόσα είναι και πόσο περίπου θα μου το φέρουν με τα έξοδα αποστολής;

Συμφέρει να το πάρω απο κει περα;Τι προβλήματα θα έχω αν το πάρω από εκει και το χρησιμοποιω στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κατι.

Μπαίνω εδώ περα: http://store.apple.com/us/browse/home/shop_iphone/family/iphone

και βλέπω το i phone 4 32gb $299. Σε ευρώ πόσα είναι και πόσο περίπου θα μου το φέρουν με τα έξοδα αποστολής;

Συμφέρει να το πάρω απο κει περα;Τι προβλήματα θα έχω αν το πάρω από εκει και το χρησιμοποιω στην Ελλάδα;

Δε θα στο φέρουν. Επίσης, η τιμή αύτη είναι με διετές συμβόλαιο AT&T. Δεν υπάρχει δυνατότητα να το πάρεις από ΗΠΑ χωρίς συμβόλαιο. Αν βγάλεις το συνολικό κόστος, θα δεις ότι μάλλον σε συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα ή το πολύ από κάποια άλλη χώρα της ΕΕ, αρκεί να ταξίδευες εκεί ούτως ή άλλως.

Link to comment
Share on other sites

Δε θα στο φέρουν. Επίσης, η τιμή αύτη είναι με διετές συμβόλαιο AT&T. Δεν υπάρχει δυνατότητα να το πάρεις από ΗΠΑ χωρίς συμβόλαιο. Αν βγάλεις το συνολικό κόστος, θα δεις ότι μάλλον σε συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα ή το πολύ από κάποια άλλη χώρα της ΕΕ, αρκεί να ταξίδευες εκεί ούτως ή άλλως.

 

ευχαριστώ πολύ.Σε άλλες χώρες της Ε.Ε. έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή(π.χ.Σουηδία);

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου.την ενδειξη στην δειχνει διπλα απο το ονομα του παροχου σου ειτε με Ε ειτε με ενα απλο κυκλακι ειτε με το σηματακι 3G

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση όμως βλέπω πάντα το 3G και μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές (έχω ενεργά push notifications). Εννοώ πως βλέπω ότι έχω συνδεθεί στο ιντερνετ με gprs όχι που είναι το είδος του δικτύου που πιάνω. Βασικά όταν πάω στα emails μου και κάνει update βλέπω το κυκλάκι δίπλα από την μπαταρία να γυρνάει. Μήπως είναι αυτό? Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω απο την προηγουμενη παρασκευη (το εχω 8 μερες δλδ) σημερα το φορτησα τριτη φορα και πριν λιγο το εβγαλα απο το ρευμα και το αφησα και δουλευε ,μετα απο 5 λεπτα πηγα να παρω ενα τηλ και ειχε κλεισει προσπαθω να το αναψω αλλα δεν αναβει με τιποτα τι το ξανα εβαλα για φορτηση τι το συνδεσα στον υπολογιστη τιποτα δεν αντιδρα τι να κανω???? οποιος ξερει ας βοηθησει???

να το παω την δευτερα πισω το πηρα απο κοσμοτε???

 

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιας και παρακαλω helppppppp!!!! πηγα να κανω restore το 4.1 με shift+restore αφου πρωτα το κατεβασα ξεχωριστα και κολλησε στο recovery mode!!! δοκιμασα τα παντα και τιποτα!!!!δεν βγενει απο recovery mode!! το χαλασα?!!!plzzzzzz helpppppppppppppppppppppppppppppppppp!!!!!!

μου βγαζει αυτο! the iphone could not be restored. an unknown error occured (3014)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια το εχω απο την προηγουμενη παρασκευη (το εχω 8 μερες δλδ) σημερα το φορτησα τριτη φορα και πριν λιγο το εβγαλα απο το ρευμα και το αφησα και δουλευε ,μετα απο 5 λεπτα πηγα να παρω ενα τηλ και ειχε κλεισει προσπαθω να το αναψω αλλα δεν αναβει με τιποτα τι το ξανα εβαλα για φορτηση τι το συνδεσα στον υπολογιστη τιποτα δεν αντιδρα τι να κανω???? οποιος ξερει ας βοηθησει???

να το παω την δευτερα πισω το πηρα απο κοσμοτε???

 

ευχαριστω!!!!

 

δηλαδή τι άλλο θα μπορούσες να κανεις? εννοείτε ότι θα το πας πίσω

Link to comment
Share on other sites

παιδια γιας και παρακαλω helppppppp!!!! πηγα να κανω restore το 4.1 με shift+restore αφου πρωτα το κατεβασα ξεχωριστα και κολλησε στο recovery mode!!! δοκιμασα τα παντα και τιποτα!!!!δεν βγενει απο recovery mode!! το χαλασα?!!!plzzzzzz helpppppppppppppppppppppppppppppppppp!!!!!!

μου βγαζει αυτο! the iphone could not be restored. an unknown error occured (3014)

 

Δοκίμασες με Tiny Umbrella και kick it out of recovery;

 

Καλησπερα παιδια το εχω απο την προηγουμενη παρασκευη (το εχω 8 μερες δλδ) σημερα το φορτησα τριτη φορα και πριν λιγο το εβγαλα απο το ρευμα και το αφησα και δουλευε ,μετα απο 5 λεπτα πηγα να παρω ενα τηλ και ειχε κλεισει προσπαθω να το αναψω αλλα δεν αναβει με τιποτα τι το ξανα εβαλα για φορτηση τι το συνδεσα στον υπολογιστη τιποτα δεν αντιδρα τι να κανω???? οποιος ξερει ας βοηθησει???

να το παω την δευτερα πισω το πηρα απο κοσμοτε???

 

ευχαριστω!!!!

 

Το έκανες hard reset;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Samsung Omnia ► HTC Topaz ► HTC HD2 ► HTC Desire ► iPhone 4
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση όμως βλέπω πάντα το 3G και μόλις έκλεισα όλες τις εφαρμογές (έχω ενεργά push notifications). Εννοώ πως βλέπω ότι έχω συνδεθεί στο ιντερνετ με gprs όχι που είναι το είδος του δικτύου που πιάνω. Βασικά όταν πάω στα emails μου και κάνει update βλέπω το κυκλάκι δίπλα από την μπαταρία να γυρνάει. Μήπως είναι αυτό? Ευχαριστώ!

Θες να μαθεις το ειδος του δικτυου που εχεις ή που λεει αν εισαι σε καποιο δικτυο περα του wifi;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Θες να μαθεις το ειδος του δικτυου που εχεις ή που λεει αν εισαι σε καποιο δικτυο περα του wifi;

 

Αν είμαι συνδεμένος στο ιντερνετ εκτός wifi. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δε θα στο φέρουν. Επίσης, η τιμή αύτη είναι με διετές συμβόλαιο AT&T. Δεν υπάρχει δυνατότητα να το πάρεις από ΗΠΑ χωρίς συμβόλαιο. Αν βγάλεις το συνολικό κόστος, θα δεις ότι μάλλον σε συμφέρει να το πάρεις από Ελλάδα ή το πολύ από κάποια άλλη χώρα της ΕΕ, αρκεί να ταξίδευες εκεί ούτως ή άλλως.

ποιος σου ειπε πως δεν μπορεις να το παρεις χωρις συμβολαιο απο αμερικη?κανεις λαθος.απο apple store μπορεις να αγορασεις κανονικοτατα.

Με λένε Νίκο, και είμαι καλά...
Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι συνδεμένος στο ιντερνετ εκτός wifi. Ευχαριστώ!

Αν λοιπον δεν εχει το σηματακι του wifi, αλλα λεει Ε, εχει ενα μικρο στρογγυλο κυκλακι ή λεει 3G, τοτε εισαι χωρις wifi.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το έκανες hard reset;

 

Πως το κανεις hard reset???

τελικα το ανοιξα πατωντας το home button το πανω, και δεν ξερω αν επαιξε ρολο το ειχα συνδεμενο στο pc

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιος σου ειπε πως δεν μπορεις να το παρεις χωρις συμβολαιο απο αμερικη?κανεις λαθος.απο apple store μπορεις να αγορασεις κανονικοτατα.

 

Το παιδι ηθελε να το παρει απο το νετ και να του ερθει στην ελλαδα στην τιμη που εχει στην αμερικη με συμβολαιο. Αυτο δε γινεται. Το τι γινεται στο καταστημα, ειναι κατι που δεν τον ενδιαφερει. Αλλιως θα το ειχε ρωτησει. Αρα αγορα απο το νετ και αποστολη στην ελλαδα δε γινεται. Οχι μονο στην αμερικη, αλλα σε καμια χωρα. Ειναι μονο εγχωριες οι αγορες.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν λοιπον δεν εχει το σηματακι του wifi, αλλα λεει Ε, εχει ενα μικρο στρογγυλο κυκλακι ή λεει 3G, τοτε εισαι χωρις wifi.

 

Ναι και αν συνδέομαι στο ιντερνετ χωρίς wifi αλλά με από κινητή τηλεφωνία, βλέπω ένα στρογγυλό εικονίδιο αριστερά από την μπαταρία όταν κατεβάζει? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Αν κανει και κυκλο αυτο το εικονιδιο, σημαινει οτι χρησιμοποιει δικτυο για να κατεβασει οτι κατεβαζει.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν κανει και κυκλο αυτο το εικονιδιο, σημαινει οτι χρησιμοποιει δικτυο για να κατεβασει οτι κατεβαζει.

 

Οκ ευχαριστώ πολύ, είναι ακριβώς όπως το περίμενα :)

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ, είναι ακριβώς όπως το περίμενα :)

Τιποτα!

 

Να ρωτησω εγω κατι. Για τα θεματα, για το winterboard, πρεπει να ειναι απο συγκεκριμενη πηγη τα θεματα;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Πως το κανεις hard reset???

τελικα το ανοιξα πατωντας το home button το πανω, και δεν ξερω αν επαιξε ρολο το ειχα συνδεμενο στο pc

ευχαριστω!!!!

 

lol μα από το πάνω κουμπί ανοίγει το τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...