Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρυξέλλες, Βέλγιο

Η Ευρωπαϊκή Επιτροπή ανακοίνωσε πως εξασφάλισε από την αμερικανική εταιρεία υπολογιστών Apple την άρση των περιορισμών στην χρήση εργαλείων για την υλοποίηση εφαρμογών στα κινητά τηλέφωνα iPhone, όπως επίσης και εγγυήσεις για την επιδιόρθωση του υλικού της εντός της ΕΕ.

 

Ο αντιπρόεδρος της Κομισιόν, επίτροπος αρμόδιος για θέματα ανταγωνισμού, Χοακίν Αλμούνια χαιρέτισε τις αποφάσεις του αμερικανικού ομίλου και ανακοίνωσε τον τερματισμό των ερευνών για την ικανοποίηση των ευρωπαϊκών αιτημάτων.

 

«Η ανακοίνωση της Apple για την προκαταρκτική μας έρευνα δείχνει πως η Κομισιόν μπορεί να χρησιμοποιήσει τους κανονισμούς για τον ανταγωνισμό προκειμένου να εξασφαλίσει τάχιστα αποτελέσματα για την αγορά με εμφανή πλεονεκτήματα για τους καταναλωτές, χωρίς να ξεκινήσει μία επίσημη διαδικασία», αναφέρει το σχετικό ανακοινωθέν της επιτροπής.

 

Η έρευνα της Κομισιόν είχε αρχίσει την περασμένη άνοιξη και περιελάμβανε τις εταιρικές πρακτικές της Apple σχετικά με τα iPhone.

 

Πρόσφατα, η Apple χαλάρωσε τους περιορισμούς στα εργαλεία ανάπτυξης και τις γλώσσες προγραμματισμού των εφαρμογών στο iPhone. Επιπλέον επέτρεψε τις διασυνοριακές εγγυήσεις επιδιόρθωσης για τις χώρες της ΕΕ.

 

Αυτή η αλλαγή πολιτικής θα θέσει τέλος στις δυσκολίες που αντιμετώπιζαν οι Ευρωπαίοι καταναλωτές για την επιδιόρθωση ενός iPhone που είχαν αγοράσει σε άλλη χώρα από αυτήν που κατοικούν.

 

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Γαλλικό

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το οτι ειναι κλειδωμενα τα παντα στο iphone δεν ειναι μονο γνωμη μας,τον "κολλημενων αντι iphone" ειναι και της ΕΕ ....
Link to comment
Share on other sites

Να επισημανω οτι το οτι ενας κατοχος iphone κανει jaibreak δεν συνεπαγεται και χρηση πειρατικών προγραμματων που σαφως βλαπτουν την Apple και τους συνεργατες της. Εγω δεν έχω στο κινητο μου πειρατικο προγραμμα αλλα δεν θα μπορουσα να εχω iphone διχως SBSettings, iFile (αγορασμενο), biteSMS (αγορασμενο), και ενα σκασμό επιπροσθετα προγραμματα που δεν ενω βλαπτουν την Apple συντελουν στην παραμετροποιηση και προσωπικοποιηση της αγαπημενης μας συσκευης στα δικά μας standard. Για να μην αναφερθώ στην υπαρξη του πολυ σταθερου backgrounder ως multitasking λυσης πολυ πριν το iOS4, ουτε στη στενη παρακολουθηση του iOS team της Apple στο Jailbreak community και της αντιγραφης εφαρμογων όπως το backgrounder, λυσεις copy paste πριν το OS3.0 και πολλες αλλες εφαρμογες που κανουν την ζωη μας ευκολότερη και την εμπειρια του iPhone αναντικαταστατη απο αλλη συσκευη IMO.
Link to comment
Share on other sites

Ανεξάρτητα από το τι λέει η apple και η Ε.Ε., θέλω εγώ ο χρήστης να επιλέγω για το δικό μου iPhone. Όποιος πιστεύει ότι JB σημαίνει πειρατική λογισμικό, μάλλον δε γνωρίζει τι είναι το jb.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γράφουμε όσα ζούμε: www.pella24.gr
Link to comment
Share on other sites

Μην σπέρνετε πανικό καταρχήν....ΑΝ λεμε η apple αποφασιζει να brickaρει τηλεφωνα που εχουν υποστει JB δε θα το κανει αυθαιρετα...δεν μπορει να σε κατηγορει οτι ''κλεβεις'' ενα app tvn 0,70 ευρω ή και των 5-6-80 ευρω και την ίδια ωρα να σου ''κλεψει'' 700 ευρω brickaροντας το τηλεφωνο σου. Σιγουρα θα προειδοποιησει καιρο πριν και θα δωσει διόροια. Περαν αυτου μου φένεται παντελώς αστεια είδηση.
Link to comment
Share on other sites

Μην σπέρνετε πανικό καταρχήν....ΑΝ λεμε η apple αποφασιζει να brickaρει τηλεφωνα που εχουν υποστει JB δε θα το κανει αυθαιρετα...δεν μπορει να σε κατηγορει οτι ''κλεβεις'' ενα app tvn 0,70 ευρω ή και των 5-6-80 ευρω και την ίδια ωρα να σου ''κλεψει'' 700 ευρω brickaροντας το τηλεφωνο σου. Σιγουρα θα προειδοποιησει καιρο πριν και θα δωσει διόροια. Περαν αυτου μου φένεται παντελώς αστεια είδηση.

Δεν ειναι βλακας ο steve , ψυχακιας ειναι αλλα ΟΧΙ βλακας :happy:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι βλακας ο steve , ψυχακιας ειναι αλλα ΟΧΙ βλακας :happy:

 

Συμφωνω απόλυτα...και μονό που θα χασει το 50-60% των αγοραστών που συνεπαγεται με κατι αμέτρτηα ΔΙς ευρω δειχνει πόσο αστεία είναι η είδηση

Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν είναι παράνομο το jailbreaking, γιατί λετε στον κόσμο ότι ο "steve jobs θα τα κλήσει τα jb iphones"... :wacko:

 

Δηλαδή τι θα πει; Σας τα κλείνω ενώ είναι νόμιμο να έχετε jb iphone?

Αφού τώρα βγήκαν τα αμερικάνικα δικαστήρια και είπαν ότι είναι ΟΚ. Νομικά που θα πατήσει;

 

Ο καθένας λέει ότι θέλει μου φαίνεται από ότι διαβάζει στο ιντερνετ!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί συνεχίζουμε να σχολιάζουμε και να χαρακτηρίζουμε ως "είδηση" κάτι που δεν είναι είδηση αλλά μια από τις πολλές ανόητες φήμες που κατακλύζουν το web... :) Edited by foxx
Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Η πιο πιθανη τακτικη της Apple στο θεμα JB, την οποια και εφαρμοζει πιστευω, ειναι το καθε update που γινεται στη συσκευη για να κανει εμμεσα δυσκολη τη ζωη αυτων που βγαζουν το JB. Οποτε για παραδειγμα, ας πουμε οτι βγηκε για τη 4.1 το JB της. Στη συνεχεια μετα απο λιγο καιρο θα βγει νεο update απο την Apple... τη συνεχεια τη γνωριζουμε ολοι.

 

Για τις φημες περι Brick-αρισματος, τις θεωρω (και ας με συγχωρεσετε για την εκφραση) απλα γελοιες .

Edited by energetic

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η περίπτωση να κλειδώσει η Apple το κινητό..να το brick-αρει ,για πολλούς λόγους.Και ένας λόγος είναι ο νομικός δεν έχει που να στηρίξει αυτό που θέλει να κάνει όταν ήδη έχει βγει απόφαση που το jB είναι νόμιμο.

 

Να τους κάνει την ζωή δύσκολη ναι ,αλλά να κάνει τέτοια πατάτα...δύσκολο!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Για το λευκό μηλοφωνο έχουμε καμία ενημέρωση ;;

 

Καμία απολύτως και από πουθενά φίλε...

Ότι θα διαβάσεις και θα ακούσεις θα είναι Ράδιο Αρβύλα καθώς δεν υπάρχει ούτε καν από την Apple ενημέρωση...

Link to comment
Share on other sites

Για το λευκό μηλοφωνο έχουμε καμία ενημέρωση ;;

 

Καμία απολύτως και από πουθενά φίλε...

Ότι θα διαβάσεις και θα ακούσεις θα είναι Ράδιο Αρβύλα καθώς δεν υπάρχει ούτε καν από την Apple ενημέρωση...

 

Το μονο που υπαρχει καινουργιο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ειναι αυτο.!

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που υπαρχει καινουργιο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει ειναι αυτο.!

 

Αν αυτο ισχυει, τοτε το video που ειδαμε να κανει unboxing ενα λευκο iPhone 4 ισως εχει καποια βαση αν και προσωπικα δεν με πειθει ακομα. Ετσι κι αλλιως το λευκο δεν ειναι του γουστου μου. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτο ισχυει, τοτε το video που ειδαμε να κανει unboxing ενα λευκο iPhone 4 ισως εχει καποια βαση αν και προσωπικα δεν με πειθει ακομα. :D

 

Ακόμα και αν αληθεύει η φήμη πως βγαίνει όπου να'ναι το λευκό, το video πάλι προφανώς fake είναι καθώς γυρίστηκε περισσότερο από ένα μήνα πριν. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και αν αληθεύει η φήμη πως βγαίνει όπου να'ναι το λευκό, το video πάλι προφανώς fake είναι καθώς γυρίστηκε περισσότερο από ένα μήνα πριν. :)

 

Γι'αυτο και δεν με πειθει. :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπορώ να βγάλω την πιστωτική κάρτα απο το itunes και να κατεβαζω μονο τις free εφαρμογες, γιατι μονο για καρτα μου εχει.

Ακόμα πως κάνω deauthorize καποιο pc που δν θυμαμαι που ειχα κανει συγχρωνισμο, το ειχα βρει παλια να ξεσυγχρωνισω ολα τα pc.

Tέλος αν αλλάξω mail στο account μου θα χασω τα apps που εχω κατεβασει στον επομενο συγχρωνισμο?

Ευχαριστώ πολυ..

Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με την θήκη bumper δεν ταιριάζουν οι έξτρα φορτιστές που έχω αγοράσει... :( Μόνο το γνήσιο καλώδιο ταιριάζει. Πρέπει κάθε φορά να βγαίνει η θήκη για να εφαρμοζει καλά. Βάλε-βγάλε όμως το λάστιχο χαλάει και η θήκη φθείρεται... :(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,μπορεί να μου πεί κάποιος πως μπορώ να βγάλω την πιστωτική κάρτα απο το itunes και να κατεβαζω μονο τις free εφαρμογες, γιατι μονο για καρτα μου εχει.

Ακόμα πως κάνω deauthorize καποιο pc που δν θυμαμαι που ειχα κανει συγχρωνισμο, το ειχα βρει παλια να ξεσυγχρωνισω ολα τα pc.

Tέλος αν αλλάξω mail στο account μου θα χασω τα apps που εχω κατεβασει στον επομενο συγχρωνισμο?

Ευχαριστώ πολυ..

 

από υπολογιστή μπες στο λογαριασμό σου , στο itunes και εκεί που λέει κάρτα επέλεξε none. Μέσα από το iphone νομίζω δεν την έχει την επιλογή.

 

Για το deauthorise δες εδώ πώς γίνεται.

http://support.apple.com/kb/ht1420

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση

Πως θα ξέρω τον χρόνο των εξερχόμενων κλησεων ( για να μην ξεπεράσω το όριο του δωρεάν χρόνου ομιλίας) προέκυψε τώρα γιατί πάω σε συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έστειλα το αίτημα για την free bumber case για το 4αρι μου που με περιμένει ήδη στο σπίτι στην Αθήνα στο κουτάκι του...τώρα πότε θα είμαι εκεί να το ενεργοποιήσω και πότε θα έρθει το bubmer... καλό Πάσχα...:lol::lol:

 

Υ.Γ. αν αυτό δεν λέγεται μαζοχισμός....:blink::rolleyes:

"Imagination Im More Importnant Than Knowledge"

Albert...

Link to comment
Share on other sites

Σε iphone4 μολις 5 ημερων αντιμετωπιζω το εξης προβλημα. Οταν ανοιγω την καμερα χωρις να κανω καποια αλλη ενεργεια εγω, το τηλεφωνο νεταρει μονο του, μετα κολλαει και κανει restart. Καθε φορα. Δοκιμασα ολα τα γιατροσοφια που μου ειπαν απο την Vodafone. Reset, restore, τιποτα.

Το αντιμετωπιζουν και αλλοι αυτο το προβλημα? Λυνεται και πως?

Ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

2 μέρες και καμμιά απάντηση στο post μου. Για δείτε και το δικό μου πρόβλημα ρε παιδιά.

Edited by h1963
Renew
Link to comment
Share on other sites

από υπολογιστή μπες στο λογαριασμό σου , στο itunes και εκεί που λέει κάρτα επέλεξε none. Μέσα από το iphone νομίζω δεν την έχει την επιλογή.

 

Για το deauthorise δες εδώ πώς γίνεται.

http://support.apple.com/kb/ht1420

 

μόλις μπήκα στο account μου και δεν μου εχει επιλογη για "none"

δες το επιλογές μου έχει, http://i399.photobucket.com/albums/pp77/stakas_2009/c53131e2.jpg

χρησιμοποιώ έναν χρόνο πιστωτική και θελω να την βγάλω τελειως .

Edited by stakas86
Για άμεση και έγκυρη ενημέρωση mantatanews.gr :happy:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...