Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

Παρελαβα σημερα το iphone 4, θα ηθελα να ρωτησω με ποια διαδικασια παίρνουμε την θηκη απο την apple, διοτι δεν βρισκω την εφαρμογη που λεει στο site της.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φιλε μου σε mac εισαι η σε pc?Σε ρωταω γιατι ισως χρειαστει να βρεις καποιο αρχειο και να σβησεις μια γραμμη.

 

Σε pc το προσπαθούσα και τελικά το έκανα σ ενός φίλου τον mac. Δεν ξέρω γιατι γ@^&θηκε έτσι. Με το 3GS δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Ελπίζω στα μελλοντικά update να μην έχω τα ίδια.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σου!

 

Υ.Γ. Αν νομίζεις πως κάτι έφτεγε σε παρακαλώ ανέφερέ το μήπως χρειαστεί στο μέλλον.

Link to comment
Share on other sites

http://www.apple.com/gr/iphone/case-program/

απο εδω για παραγγελια θηκης δωρεαν.

 

Καλημερα,

Παρελαβα σημερα το iphone 4, θα ηθελα να ρωτησω με ποια διαδικασια παίρνουμε την θηκη απο την apple, διοτι δεν βρισκω την εφαρμογη που λεει στο site της.

 

http://www.apple.com/gr/iphone/case-program/

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα ,να χρησιμοποιείς την Τροποποίηση Μηνύματος!
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς χάνει το σήμα ?

Βγαίνει απλά από 3G και ξαναμπαίνει μετά από 30sec ή χάνει σήμα εντελώς και κάνει search ....?

 

Για άλλη μια φορά ,προσωπικά δεν έχω χάσει σήμα και κλήση...και πίστεψε με το έχω προσπαθήσει πάρα πολύ!(διάβασε και 2 σύντομα review του φίλου energetic & το δικό μου)

 

Ευχαριστω για το ποστ σου. Ημουν ετοιμος να κανω παραθεση το ποστ του φιλου μας, για το μικρο review μου. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πως κατεβαζουμε μια δωρεαν εφαρμογη απο το app store εαν δεν εχω λογαριασμο? Προσπαθησα να κανω εχθες οταν ενεργοποιησα το τηλεφωνο αλλα δεν μου τον δημιουργουσε!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, πως κατεβαζουμε μια δωρεαν εφαρμογη απο το app store εαν δεν εχω λογαριασμο? Προσπαθησα να κανω εχθες οταν ενεργοποιησα το τηλεφωνο αλλα δεν μου τον δημιουργουσε!

 

Βασικα θα πρεπει να κανεις λογαριασμο κι ας μην εχεις πιστωτικη καρτα. Ακολουθησε τα παρακατω βηματα απο οποιο link σε βολευει καλυτερα.

 

Creating An iTunes App Store Account Without A Credit Card

How to Create an App Store Account Without a Credit Card

 

Ετσι θα κανεις εγγραφη και θα κατεβαζεις τα δωρεαν apps χωρις να εχεις δηλωσει πιστωτικη καρτα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! θα το προσπαθησω το μεσημερακι απο το σπιτι και ελπιζω να τα καταφερω! Και κατι αλλο φιλε energetic μηπως ξερεις! Τα δεδομενα του internet που μπορει να τα παρακολουθει κανεις για να μην ξεφευγει απο το πακετο του?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω! θα το προσπαθησω το μεσημερακι απο το σπιτι και ελπιζω να τα καταφερω! Και κατι αλλο φιλε energetic μηπως ξερεις! Τα δεδομενα του internet που μπορει να τα παρακολουθει κανεις για να μην ξεφευγει απο το πακετο του?

 

Πηγαινε στο Settings > General > Usage και θα τα δεις στο Cellural Network Data. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, εκτός και αν έχεις τρελό πρόβλημα αστάθειας ή έχεις ενεργοποιημένο το HDR!

:p

 

κ πως το απενεργοποιεις αυτο το ρημαδι;

 

επισης.. πως κ απο που περναμε την 4.1;

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Τροποποίηση !
Link to comment
Share on other sites

επισης.. πως κ απο που περναμε την 4.1;

 

Μολις του συνδεσεις με itunes θα σου βγαλει οτι ειναι διαθεσιμη η 4.1.Την κατεβαζεις κ την περνας

Link to comment
Share on other sites

Σε pc το προσπαθούσα και τελικά το έκανα σ ενός φίλου τον mac. Δεν ξέρω γιατι γ@^&θηκε έτσι. Με το 3GS δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Ελπίζω στα μελλοντικά update να μην έχω τα ίδια.

 

Ευχαριστώ για την προσοχή σου!

 

Υ.Γ. Αν νομίζεις πως κάτι έφτεγε σε παρακαλώ ανέφερέ το μήπως χρειαστεί στο μέλλον.

Αν καποια στιγμη στο pc σου ειχες κανει downgrade το 3gs που ειχες η καποιο αλλο iphone τοτε πιθανοτατα αυτο σου δημιουργουσε το προβλημα και το οποιο διορθωνεται βρισκοντας το host αρχειο στο c:\windows\system32\drivers\etc\hosts...ανοιγμα σαν admin με notepad και διαγραφη της σειρας gs.apple......αποθηκευση και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν περέλαβα και εγώ σήμερα την θήκη της apple και απ΄'οτι βλέπω

η ποιότητά της είναι ασύγκριτη με αυτές τις κινέζικες του 1 ευρώ Καμμιά σχέση.

Ναι τώρα μπορώ να έχω το Iphone μου σε θήκη ετσι ναι είμαι υπέρ της θήκης.

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη εργονομίας, πως τα πάει το 4άρι?

Θέλω να πω, για τις γωνίες που έχει πλέον, σε αντίθεση με την καμπύλη που είχε το 3GS. Το νιώθετε καλύτερα στο χέρι, ή είναι πολλές οι στιγμές που παραλίγο να πέσει και ξεφυσήσατε το "Ουφ!!! Τη γλίτωσα και αυτή τη φορά..."?

Αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας (φυσικά όχι με τη χρήση θήκης ή κάτι παρόμοιο)

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη εργονομίας, πως τα πάει το 4άρι?

Θέλω να πω, για τις γωνίες που έχει πλέον, σε αντίθεση με την καμπύλη που είχε το 3GS. Το νιώθετε καλύτερα στο χέρι, ή είναι πολλές οι στιγμές που παραλίγο να πέσει και ξεφυσήσατε το "Ουφ!!! Τη γλίτωσα και αυτή τη φορά..."?

Αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας (φυσικά όχι με τη χρήση θήκης ή κάτι παρόμοιο)

Δεν είχα το 3G/ 3gs όσο το είχα πιάσει σε φίλους ,με το 4αρι μου δεν έχω πρόβλημα να πω ότι μου γλυστράει από το χέρι ή το αισθάνομαι κάπως ,μια χαρά το αισθάνομαι στο χέρι ,στιβαρό .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Από άποψη εργονομίας, πως τα πάει το 4άρι?

Θέλω να πω, για τις γωνίες που έχει πλέον, σε αντίθεση με την καμπύλη που είχε το 3GS. Το νιώθετε καλύτερα στο χέρι, ή είναι πολλές οι στιγμές που παραλίγο να πέσει και ξεφυσήσατε το "Ουφ!!! Τη γλίτωσα και αυτή τη φορά..."?

Αν μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας (φυσικά όχι με τη χρήση θήκης ή κάτι παρόμοιο)

 

Εχω το 2G, το 3GS και το iPhone 4. Δεν εχω κανενα προβλημα στο iPhone 4 απο θεμα χρησης και εργονομιας. Απο τις παραπανω συσκευες η 2G ηταν αψογη στο μεγεθος και σχημα με μοναδικο ελαττωμα το πισω μερος της οπου και γλιστραγε επειδη ηταν απο βουρτσισμενο αλουμινιο. Με το 3GS δεν γλιστρησε ποτε αλλα πηρε ογκο η συσκευη σε συγκριση με το 2G. Τωρα το iPhone 4 εχει σχεδον... μικροτερο στην ουσια, μεγεθος του 2G αλλα δεν γλιστραει καθολου λογω των γυαλινων επιφανειων μπρος και πισω. Mε λιγα λογια στο iPhone 4 βρισκω την ιδανικη αισθηση στα χερια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: παω settings->General->About και στο Carrier μου ελεγε παλιοτερα AT&T ( το εχω παρει απο Αμερικη) τωρα πλεον μετα απο jb και αρκετη χρηση αλλαξε και λεει COSMOTE 8.1

Μεχρι πριν μια εβδομαδα ελεγε ΑΤ&Τ.

Αυτο γιατι εγινε? Δεν παιζει κανενα ρολο ετσι? Δεν ξεκλειδωσε μονιμα μηπως (θαυμα ψαχνω ε?)

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: παω settings->General->About και στο Carrier μου ελεγε παλιοτερα AT&T ( το εχω παρει απο Αμερικη) τωρα πλεον μετα απο jb και αρκετη χρηση αλλαξε και λεει COSMOTE 8.1

Μεχρι πριν μια εβδομαδα ελεγε ΑΤ&Τ.

Αυτο γιατι εγινε? Δεν παιζει κανενα ρολο ετσι? Δεν ξεκλειδωσε μονιμα μηπως (θαυμα ψαχνω ε?)

 

Αυτό είναι λίγο παράξενο γιατί σου έδειχνε AT%T, αλλά να σου ξεκλείδωσε αποκλείεται..

 

Μην πιστεύεις στα θαύματα ..:lol:

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση: παω settings->General->About και στο Carrier μου ελεγε παλιοτερα AT&T ( το εχω παρει απο Αμερικη) τωρα πλεον μετα απο jb και αρκετη χρηση αλλαξε και λεει COSMOTE 8.1

Μεχρι πριν μια εβδομαδα ελεγε ΑΤ&Τ.

Αυτο γιατι εγινε? Δεν παιζει κανενα ρολο ετσι? Δεν ξεκλειδωσε μονιμα μηπως (θαυμα ψαχνω ε?)

Προφανως εγινε αναβαθμιση των "Carrier Settings". Το 8.1 ειναι το τελευταιο update της Cosmote. Καποια στιγμη θα σου ζητησε να δεχτεις νεες ρυθμισεις παροχου και ετσι εγινε η αναβαθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση...

 

Πήγα στη wind πριν λίγο και ρώτησα για το 4 και μου είπαν οτι θα το έχουν με τον καινούριο χρόνο!!!! :wacko::wacko:

Επειδή έχω πολύ μεγάλη επιδότηση....

Υπάρχει τρόπος να το πάρω από αλλού (όπως γίνεται παράδειγμα cosmote-γερμανός)?

Μπορώ να πάω σε άλλη εταιρεία χωρίς να χάσω την επιδότηση?

Μπορώ να "πουλήσω" την επιδότηση σε άλλον και να πάρω τα μετρητά να το πάρω σκέτη συσκευή?

 

Anyone? :worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

^

^

Η επιδοτηση προυποθετει συνηθως ανανεωση συμβολαιου. Μπορεις να παρεις το iPhone 4 απο αλλο παροχο κινητης αλλα η επιδοτηση στη Wind που εχεις θα μεινει στασιμη. Ισως και να τη χασεις. Συμβουλη μου αν δε μπορεις να περιμενεις, να παρεις το iPhone 4 απο καπου αλλου. Στη συνεχεια μπορεις να παρεις την επιδοτηση με την ανανεωση συμβολαιου στη Wind (αν θες να μεινεις φυσικα), παιρνοντας μια σχετικα καινουργια συσκευη που κυκλοφορησε στην αγορα και να πουλησεις τη συσκευη λιγο φθηνοτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

^

^

Η επιδοτηση προυποθετει συνηθως ανανεωση συμβολαιου. Μπορεις να παρεις το iPhone 4 απο αλλο παροχο κινητης αλλα η επιδοτηση στη Wind που εχεις θα μεινει στασιμη. Ισως και να τη χασεις. Συμβουλη μου αν δε μπορεις να περιμενεις, να παρεις το iPhone 4 απο καπου αλλου. Στη συνεχεια μπορεις να παρεις την επιδοτηση με την ανανεωση συμβολαιου στη Wind (αν θες να μεινεις φυσικα), παιρνοντας μια σχετικα καινουργια συσκευη που κυκλοφορησε στην αγορα και να πουλησεις τη συσκευη λιγο φθηνοτερα.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση!!

Μάλλον θα πάω να πάρω μια από τις συσκευές που μου δίνουν δωρεάν και θα την πουλήσω.... :rolleyes:

 

Μια ερώτηση-διευκρίνηση...η wind συνεργάζεται με κάποιον (πλαίσιο,e-shop,κλπ) όπως η cosmote με γερμανό?Μήπως έχουν εκεί το iphone μαζί με την επιδότηση... ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου για την απάντηση!!

Μάλλον θα πάω να πάρω μια από τις συσκευές που μου δίνουν δωρεάν και θα την πουλήσω.... :rolleyes:

 

Μια ερώτηση-διευκρίνηση...η wind συνεργάζεται με κάποιον (πλαίσιο,e-shop,κλπ) όπως η cosmote με γερμανό?Μήπως έχουν εκεί το iphone μαζί με την επιδότηση... ? :wacko:

Δεν νομίζω ότι η wind συνεργάζετε με κάποιον,σίγουρα όμως ένα τηλέφωνο θα σου λύσει την απορία .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το apple bumper. Καλη ποιοτητα αλλα χανει σαν αισθηση τι κινητο......
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε το apple bumper. Καλη ποιοτητα αλλα χανει σαν αισθηση τι κινητο......

 

Φυσικά και χάνει σε αίσθηση. Ισοπεδώνεται θα έλεγα παρ' όλο το minimal χαρακτήρα του bumper. Πάντως μέχρι στιγμής και ανάμεσα σε καμμιά δεκαριά άλλες, είναι η αγαπημένη μου "θήκη" με μόνες ενστάσεις το σκληρό γυαλιστερό πλαστικό που γρατζουνιέται πανεύκολα, και την σχεδόν μηδενική προστασία της συσκευής. Ειδικά το δεύτερο, η έλλειψη προστασίας δηλαδή, είναι και ο λόγος που δυστυχώς το δικό bumper αναπαύεται σε κάποιο συρτάρι. :)

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...