Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σχετικα με το itunes acc το εχει κανεις με προπληρωμενη απο AΤΕ?Ή ξερει στα σιγουρα αν γινεται?

Ευχαριστω εκ των προτερων...! :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τη δικη μου πλευρα με Eurobank και Κυπρου ολα μια χαρα στο iTunes. Τωρα τι σχεση εχει αυτη η συζητηση στο θεμα αυτο, δεν το καταλαβαινω. :wacko:

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας την πρώτη σελίδα του thread είδα κάτι που μου έκανε εντύπωση και θέλω να μου πείτε αν όντως ισχύει. Λέει στα τεχνικά χαρακτηριστικά οτι δεν πρέπει να χρησιμοποιείται η συσκευή πάνω απο τα 3000 μέτρα! Δηλαδή αν είμαι στο αεροπλάνο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω???:wacko: Και κάτι άλλο είναι η θερμοκρασία χρήσης, λέει 0 έως 35 βαθμούς που πιστεύω ότι όλοι οι κατασκευαστές λένε τόσο αλλά όχι οτι δεν δουλεύουν και πέρα απο αυτά τα όρια γιατί αν είναι όποτε πηγαίνεις στο χιονοδρομικό για snowboard και τέτοια πρέπει να το αφήνεις σπιτι...:confused:
Link to comment
Share on other sites

το εγραψα και αλλου αλλα το γραφω και εδω για σιγουρια!!...περιμενω ενα μηλοτηλεφωνο απο αμερικη και για αυτο θα ηθελα να ρωτησω χρειαζομαι να εχω με το που ανοιξω αμερικανικη μικρο σιμ για την ενεργοποιηση?η ανοιγω αποφυλακιζω ξεμπλοκαρω και ειμαι ετοιμος?επειδη ειχα και παλια μηλοτηλεφωνο μπορω να χρησιμοποιησω παλιο λογαριασμο στο itunes?

επισης παντα μεσω itunes μπορω να περασω τις επαφες ηχους κλησης που ειχα απο το προηγουμενο??

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντήσει κάποιος με Γουιντ... Στο Γενικα --> Πληροφορίες --> φορέας τι του γράφει; Εμένα μου βγάζει μη διαθέσιμο. Θα το προσπερνούσα αυτό αν δεν μου επηρέαζε τις ρυθμίσεις δικτύου οι οποίες σε κάθε επανεκκίνηση χάνονται και πρέπει να τις ξαναπερνάω...

 

Επίσης αυτό συνδυάζεται και με το ότι μου λείπει η επιλογή για FaceTime η οποία απαιτεί φορέα με 7.0 και άνω. Όσοι έχετε καρτούλα sim Wind πείτε μου επίσης αν την κόψατε μόνοι σας ή την προμηθευτήκατε από κατάστημα Wind γιατί έχω την υποψία ότι η Γουίντ σνομπάρει απίστευτα το iPhone...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτώντας την πρώτη σελίδα του thread είδα κάτι που μου έκανε εντύπωση και θέλω να μου πείτε αν όντως ισχύει. Λέει στα τεχνικά χαρακτηριστικά οτι δεν πρέπει να χρησιμοποιείται η συσκευή πάνω απο τα 3000 μέτρα! Δηλαδή αν είμαι στο αεροπλάνο δεν μπορώ να το χρησιμοποιήσω???:wacko:

 

Στη καμπινα αεροπλανου εχεις κανονικη ατμοσφαιρικη πιεση οποτε στην ουσια δεν εισαι σε υψομετρο. ;)

 

Τωρα αν ανεβεις πιο ψηλα απο Everest ή κανεις ελευθερη πτωση απο αεροπλανο... τοτε καταλαβαινεις. :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Στη καμπινα αεροπλανου εχεις κανονικη ατμοσφαιρικη πιεση οποτε στην ουσια δεν εισαι σε υψομετρο. ;)

 

Τωρα αν ανεβεις πιο ψηλα απο Everest ή κανεις ελευθερη πτωση απο αεροπλανο... τοτε καταλαβαινεις. :D

 

Σωστό αυτό με το αεροπλάνο! Οσο για την θερμοκρασία όμως?

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό με το αεροπλάνο! Οσο για την θερμοκρασία όμως?

 

 

Σε θερμοκρασία κάτω του 0 δε θα μπορείς ούτε α να κανείς... Θα μιλάς στο κινητό; Ασε δε που αν έχεις γάντια δε θα μπορεις ούτε κλήση ν απαντήσεις.... Συστάσεις είναι απλά για καλή λειτουργία. Δε διαφέρει σε κάτι άλλο απο αλλά κινητά.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό με το αεροπλάνο! Οσο για την θερμοκρασία όμως?

 

Εχω χρησιμοποιησει συσκευες απο -25 εως και +48 βαθμους Κελσιου. Δυο απο αυτες ηταν και τα iPhone 2G και 3GS. Η διαφορα, ειδικα στο πολυ κρυο (κατω του μηδενος),ειναι οτι η οθονη αρχιζει να εχει μια μικρη καθυστερηση οταν αλλαζεις πχ μενου. Οχι στη ταχυτητα του μενου αλλα στα χρωματα της οθονης. Δεν υπηρχε κανενα αλλο θεμα. Μετεπειτα δουλευαν κανονικα οπως και αλλες συσκευες με οθονη. Στη ζεστη δεν παρατηρησα καμια αλλαγη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό θεωρήσει πως η θερμοκρασία είναι πάνω από όριο θα απενεργοποιηθεί και ταυτόχρονα θα βγάλει στην οθόνη αντίστοιχη ένδειξη.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Αν το κινητό θεωρήσει πως η θερμοκρασία είναι πάνω από όριο θα απενεργοποιηθεί και ταυτόχρονα θα βγάλει στην οθόνη αντίστοιχη ένδειξη.

 

Ευτυχως δεν μου την εβγαλε ποτε αυτη την ενδειξη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εχω χρησιμοποιησει συσκευες απο -25 εως και +48 βαθμους Κελσιου. Δυο απο αυτες ηταν και τα iPhone 2G και 3GS. Η διαφορα, ειδικα στο πολυ κρυο (κατω του μηδενος),ειναι οτι η οθονη αρχιζει να εχει μια μικρη καθυστερηση οταν αλλαζεις πχ μενου. Οχι στη ταχυτητα του μενου αλλα στα χρωματα της οθονης. Δεν υπηρχε κανενα αλλο θεμα. Μετεπειτα δουλευαν κανονικα οπως και αλλες συσκευες με οθονη. Στη ζεστη δεν παρατηρησα καμια αλλαγη.

 

 

Ίσως να φταίει το ότι έχει γυαλί στην οθόνη και με το κρύο ν αντιδρά ανάλογα. Γι αυτό και το μενού να μην κολλάει...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Iphone4,10 μέρες περίπου και όλα λειτουργούσαν μιά χαρά μέχρι που έκανα

αναβάθμηση στήν 4.1:mad:

Όταν ανοίγω τήν κάμερα και βγεί το τετραγωνάκι για να εστιάσει παγώνει η εικόνα και κολλάει η εφαρμογή,αν έχω ενεργοποιημένω το HDR τότε εμφανίζονται και κάθετες χρωματιστές γραμμές και μετά παγώνει η εικόνα!!!

Έχω ξαναπεράσει την 4.1 με όλους τους δυνατούς τρόπους ,DFU mode ,Recavery mode κτλ αλλά ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ:mad:

To ερώτημα: είναι κάποιο bug της 4.1 ή πάω για επισκευή ;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να φταίει το ότι έχει γυαλί στην οθόνη και με το κρύο ν αντιδρά ανάλογα. Γι αυτό και το μενού να μην κολλάει...

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Κοιταξε, προσωπικα θεωρω οτι αυτη η ανταποκριση ειναι δεδομενη σε αυτες τις θερμοκρασιες. Παρομοια συμπεριφορα εχω δει σε ολες τις συσκευες με οθονη. Τωρα για διαφορες απο τη μια στην αλλη συσκευη, ουτε καν με προβληματισε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση ρε παιδια...μολις εκανα το jelbrake και μου κανει το εξης.μολις το ανοιγω και ειναι στην μαυρη οθονη με το μηλο επανω ψηλα αριστερα και δεξια βγαζει 2 γραμμουλες σαν καμμενα πιξελ.μολις το κινητο ανοιξει ολα λανονικα.ειναι απο το jelbrake αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μια από τα ίδια....

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone classic 1.1.2 otb

iphone 3G 2.1

iphone 3GS 16GB white

iphone 4 16gb black:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο φορουμ οτι μπορεις να αγορασεις το iphone 4 απο istorm.Tι ειναι αυτο ρε παιδια κ που υπαρχει στην θεσσαλονικη?Εχει φθηνες τιμες?Δεν ξερω κ ρωταω για να μαθω.Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

ναι, στο δικο μου που αναβάθμησα σε 4,1 εξαφανίστηκαν.

 

εκανες gelbrake με την 4.01 και μετα εκανες 4.1 και ξαναεκανες jelbrake h το προηγουμενο δουλευει κανονικα και μετα την αναβαθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο φορουμ οτι μπορεις να αγορασεις το iphone 4 απο istorm.Tι ειναι αυτο ρε παιδια κ που υπαρχει στην θεσσαλονικη?Εχει φθηνες τιμες?Δεν ξερω κ ρωταω για να μαθω.Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω

 

Ειναι ενα καταστημα που ανοιξε στο κολωνακι(οποτε απο οτι καταλαβαινεις ειναι μονο στην αθηνα)...Ειναι apple premium reseller...! :D

Αλλα απο οτι νομιζω στελνει αντικαταβολη με courier σε ολη την Ελλαδα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να κανω μια ερωτηση ρε παιδια...μολις εκανα το jelbrake και μου κανει το εξης.μολις το ανοιγω και ειναι στην μαυρη οθονη με το μηλο επανω ψηλα αριστερα και δεξια βγαζει 2 γραμμουλες σαν καμμενα πιξελ.μολις το κινητο ανοιξει ολα λανονικα.ειναι απο το jelbrake αυτο?

Και σε μένα το κάνει αυτό σε 4.0.1 jailbreak.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα στο φορουμ οτι μπορεις να αγορασεις το iphone 4 απο istorm.Tι ειναι αυτο ρε παιδια κ που υπαρχει στην θεσσαλονικη?Εχει φθηνες τιμες?Δεν ξερω κ ρωταω για να μαθω.Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω

 

Το ιStorm είναι Premium Reseller. Κατάστημα, δηλαδή, που πουλάει, μεταξύ άλλων, τα προϊόντα της Apple.

Στην Θεσσαλονική δεν υπάρχει. Μέχρι στιγμής στην πλατεία Κολωνακίου.

 

Περισσότερα για το iStorm: http://www.istorm.gr/

 

Όσο για τις τιμές, δεν έχουν διαφορά από αυτές της Vodafone ή της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου απαντήσει κάποιος με Γουιντ... Στο Γενικα --> Πληροφορίες --> φορέας τι του γράφει; Εμένα μου βγάζει μη διαθέσιμο. Θα το προσπερνούσα αυτό αν δεν μου επηρέαζε τις ρυθμίσεις δικτύου οι οποίες σε κάθε επανεκκίνηση χάνονται και πρέπει να τις ξαναπερνάω...

 

Επίσης αυτό συνδυάζεται και με το ότι μου λείπει η επιλογή για FaceTime η οποία απαιτεί φορέα με 7.0 και άνω. Όσοι έχετε καρτούλα sim Wind πείτε μου επίσης αν την κόψατε μόνοι σας ή την προμηθευτήκατε από κατάστημα Wind γιατί έχω την υποψία ότι η Γουίντ σνομπάρει απίστευτα το iPhone...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

κοίτα, δεν το έχω πάρει ακόμα (από την παρασκευή που πούλησα το 3GS μου το ψάχνω), αλλά δε θα έλεγα οτι η wind το σνομπάρει.

Ίσα - ίσα, αυτό που ξέρω είναι ότι από το τέλος του μήνα θα το φέρνει και επίσημα...

Link to comment
Share on other sites

Ποσες σελιδες με apps μπορουμε να γεμισουμε;;

 

Αν θυμάμαι καλά,11 Οθόνες x 16 Φακέλους x 12 Εφαρμογες,+ τις θέσεις του dock

 

Αν δε φτάσουν υπάρχουν και tricks :D

 

Διαβασα στο φορουμ οτι μπορεις να αγορασεις το iphone 4 απο istorm.Tι ειναι αυτο ρε παιδια κ που υπαρχει στην θεσσαλονικη?Εχει φθηνες τιμες?Δεν ξερω κ ρωταω για να μαθω.Ας μου πει καποιος.Ευχαριστω

 

Είναι επίσημος reseller της Apple,βρίσκεται στην Αθήνα,αλλα αποστέλει σ'ολη την Ελλάδα.

Περισσότερα εδώ

 

Στη Θεσσαλονίκη υπάρχει το Madmacs

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...