Jump to content

iPhone 4


avid
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να την βγαλει την συσκευη doa πρεπει να δηλωσει και τι βλαβη εχει. Μπορει να στην φερουν και ποιο γρηγορα. Ποιο μικροφωνο σου ειχε χαλασει? Της συσκευης?

 

μιλουσα και δεν με ακουγανε.

δοκιμασα και τα ακουστικα το ιδιο και bluetooth hans free παλι το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 10,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μιλουσα και δεν με ακουγανε.

δοκιμασα και τα ακουστικα το ιδιο και bluetooth hans free παλι το ιδιο

 

Ρε κατι παραξενα πραγματα. Μην ανυσηχεις πιστευω οτι θα σου φερουν καινουργια. Αν δεν σου φερουν καινουργια θα τους κανεις να σου φερουν.;)

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Σε πλαστικό η αλουμίνιο ναι, αλλά σε γυαλί δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα, εκτός βέβαια και αν το πετάς όπως να 'ναι εδώ και εκεί. Έτσι σίγουρα θα γρατζουνιστει ακόμα και από διαμάντι να ήταν φταγμένο. Αλλά όχι και με νύχι που μας λέει ο φίλος, εκτός βέβαια και αν έχει ...διαμαντόνυχο. :lol:

 

Να σε καλα φιλε μου εσκασα στα γελια !!!

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εν αναμονή της άφιξης του 4 μου την Πέμπτη, θα κάνω μια ερώτηση η οποία είμαι σίγουρος οτι σε πολλούς θα φανεί χαζή, αλλά ειλικρινά δεν ξέρω, παρόλο που πιστεύω οτι ξέρω αρκετά πράγματα, έχοντας το 3G δυόμιση χρόνια !

Λοιπόν, εξυπακούεται οτι θέλω να περάσω τα πάντα απο το 3G στο καινούργιο 4ρι και να είναι ίδιο με αυτό που έχω. Θα κάνω restore from backup μόλις το βάλω και όλα καλά. Η απορία μου είναι η εξής. Επειδή παντού διαβάζω οτι είναι καλύτερα για το κινητό να το κάνεις Set up as new, μπορώ ας πούμε την πρώτη φορά να το κάνω set up as new και μετά να το ξανασυνδέσω να κάνω restore from backup του 3G ??? ΄Η με το set up as new σβήνονται τα backup προηγούμενης συσκευής ??

Sorry αν η ερώτηση είναι ηλίθια ή αν έχει ξανασυζητηθεί, αλλά επειδή εδώ και πολύ καιρό που μπάινω σε φόρουμς δεν έχω δεί κάτι σχετικό, όποιος μπορεί να δώσει τα φώτα του θα με υποχρεώσει !

Edited by panosxxx
Link to comment
Share on other sites

μιλουσα και δεν με ακουγανε.

δοκιμασα και τα ακουστικα το ιδιο και bluetooth hans free παλι το ιδιο

Συγνώμη αλλά μήπως παίζει και κάποια άλλη βλάβη;το hands free & το Bluetooth έχουν λογικά ξεχωριστά μικρόφωνα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά μήπως παίζει και κάποια άλλη βλάβη;το hands free & το Bluetooth έχουν λογικά ξεχωριστά μικρόφωνα.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν ήξερα τι είχε θα το είχα φτιάξει. αλλά μάλλον θα είναι κάτι σοβαρό

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την πρώτη φόρτιση μετά από 5+ ημέρες με κλήσεις, sms (χωρίς περιήγηση στο διαδίκτυο, wifi), έχει περασμένη την 4.0.1.

Αφού λοιπόν έσβησε η συσκευή αφού έφτασε στο 0% η μπαταρία, έβαλα τον φορτιστή στο ρεύμα και έδειξε στην οθόνη της συσκευής μία μπαταρία με λίγο κόκκινο στα αριστερά της και από κάτω ένα κεραυνό.

Μετά πάτησα να ανοίξω την συσκευή αλλά δεν άνοιγε, πιθανώς ήθελε λίγο χρόνο ώστε να πάρει ρεύμα. Μετά άνοιξε και έδειχνε επάνω δεξιά την μπαταρία με το ποσοστό επί της % ότι φορτίζει. Όταν κλείδωνε η συσκευή, η οθόνη έσβηνε και όταν πατούσα το πλήκτρο κάτω ή το επάνω δεξιά έδειχνε την μπαταρία σιγά σιγά να πρασινίζει και μετά πάλι έσβηνε η οθόνη χωρίς να δείχνει ένδειξη της φόρτισης (την μεγάλη μπαταρία). Όταν ξεκλείδωνα την συσκευή έδειχνε την μπαταρία επάνω δεξιά το ποσοστό της να αυξάνεται. Μόλις φόρτισε και η ένδειξη έγινε 100% το έβγαλα από την πρίζα. Έτσι κάνει όταν φορτίζει κανονικά; Η διάρκεια της φόρτισης ήταν 2 περίπου ώρες. Κάποιοι είπαν ότι δείχνει μια πριζούλα όταν φορτίσει, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Ας μ' ενημερώσει κάποιος αν είναι έτσι η διαδικασία της φόρτισης.

 

Επίσης πως ενεργοποιούμε το GPS;

Παρατήρησα και κάτι άλλο, σε ένα συγκεκριμένο σημείο όταν ανοίγω την πυξίδα, μου λέει παρεμβολή της πυξίδας, να μετακινηθώ ή να κάνω την κίνηση 8 στην συσκευή για να προσανατολιστεί. Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό;

 

Ακόμη στα Μηνύματα υπάρχει αναφορά παράδοσης;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Edited by alcateluser
Link to comment
Share on other sites

!!!

 

μολις θα εγραφα οτι μου κρατησε 2 μερες!!!! 5???? πω ρε φιλε ωραιος

 

edit: tip για αναφορα βαζε *# μπροστα απο το μηνυμα και θα σου στειλει. δε το βλεπει ο αλλος.

 

το gps ειναι ενεργοποιημενο απο μονο του. και οταν δουλευει εμφανιζει ενα βελακι πρασινο κοντα στη μπαταρια.

ναι δειχνει μια μπριζα αντι για κεραυνο πανω στη μπαταρια οταν φορτισει. πιθανως ηθελε κανα 5λεπτο ακομα? δε πειραζει...

και αυτο με το 8 ισχυει καλιμπραρεις λιγο επιτοπου αν χρειαζεται αυτο σου λεει να κανεις

Edited by fuz10n

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

!!!

 

μολις θα εγραφα οτι μου κρατησε 2 μερες!!!! 5???? πω ρε φιλε ωραιος

 

edit: tip για αναφορα βαζε *# μπροστα απο το μηνυμα και θα σου στειλει. δε το βλεπει ο αλλος.

 

το gps ειναι ενεργοποιημενο απο μονο του. και οταν δουλευει εμφανιζει ενα βελακι πρασινο κοντα στη μπαταρια.

ναι δειχνει μια μπριζα αντι για κεραυνο πανω στη μπαταρια οταν φορτισει. πιθανως ηθελε κανα 5λεπτο ακομα? δε πειραζει...

και αυτο με το 8 ισχυει καλιμπραρεις λιγο επιτοπου αν χρειαζεται αυτο σου λεει να κανεις

 

Aπό μόνο του ενεργοποιημένο το GPS; Δεν υπάρχει κάποια επιλογή πως δουλεύει; Mέσα στους χάρτες δεν μου δείχνει κάτι, έτσι είναι;

 

Για να δείξει την πριζούλα όταν φορτίσει πλήρως, μήπως πρέπει να είναι απενεργοπoιημένο το ποσοστό της μπαταρίας;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα την πρώτη φόρτιση μετά από 5+ ημέρες με κλήσεις, sms (χωρίς περιήγηση στο διαδίκτυο, wifi), έχει περασμένη την 4.0.1.

Αφού λοιπόν έσβησε η συσκευή αφού έφτασε στο 0% η μπαταρία, έβαλα τον φορτιστή στο ρεύμα και έδειξε στην οθόνη της συσκευής μία μπαταρία με λίγο κόκκινο στα αριστερά της και από κάτω ένα κεραυνό.

Μετά πάτησα να ανοίξω την συσκευή αλλά δεν άνοιγε, πιθανώς ήθελε λίγο χρόνο ώστε να πάρει ρεύμα. Μετά άνοιξε και έδειχνε επάνω δεξιά την μπαταρία με το ποσοστό επί της % ότι φορτίζει. Όταν κλείδωνε η συσκευή, η οθόνη έσβηνε και όταν πατούσα το πλήκτρο κάτω ή το επάνω δεξιά έδειχνε την μπαταρία σιγά σιγά να πρασινίζει και μετά πάλι έσβηνε η οθόνη χωρίς να δείχνει ένδειξη της φόρτισης (την μεγάλη μπαταρία). Όταν ξεκλείδωνα την συσκευή έδειχνε την μπαταρία επάνω δεξιά το ποσοστό της να αυξάνεται. Μόλις φόρτισε και η ένδειξη έγινε 100% το έβγαλα από την πρίζα. Έτσι κάνει όταν φορτίζει κανονικά; Η διάρκεια της φόρτισης ήταν 2 περίπου ώρες. Κάποιοι είπαν ότι δείχνει μια πριζούλα όταν φορτίσει, δεν παρατήρησα κάτι τέτοιο. Ας μ' ενημερώσει κάποιος αν είναι έτσι η διαδικασία της φόρτισης.

Ναι, έτσι συμπεριφέρεται κατά τη φόρτιση.

Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση στην ένδειξη της μπαταρίας επάνω δεξιά εμφανίζεται μια πρίζα.

 

Επίσης πως ενεργοποιούμε το GPS;

Δεν θέλει να κάνεις κάτι.

Άνοιξε το Google Maps και αν είναι η πρώτη φορά θα σου ζητήσει να βρει τη θέση σου. Απλά αποδέξου το και θα σε βρει.

Πάτα στο κουμπάκι που βρίσκεται κάτω αριστερά. Μη σε απασχολεί το εικονιδιάκι.

Είναι απλά λόγω παλιότερης έκδοσης λογισμικού.

 

 

Παρατήρησα και κάτι άλλο, σε ένα συγκεκριμένο σημείο όταν ανοίγω την πυξίδα, μου λέει παρεμβολή της πυξίδας, να μετακινηθώ ή να κάνω την κίνηση 8 στην συσκευή για να προσανατολιστεί. Το παρατήρησε κανείς άλλος αυτό;

Είναι απόλυτα λογικό.

Κάνε 2-3 οχτάρια με το χέρι σου το κινητό και θα επανέλθει.

 

Ακόμη στα Μηνύματα υπάρχει αναφορά παράδοσης;

Ευχαριστώ πολύ προκαταβολικά.

Όχι δεν υπάρχει αναφορά παράδοσης.

 

Για να δείξει την πριζούλα όταν φορτίσει πλήρως, μήπως πρέπει να είναι απενεργοπoιημένο το ποσοστό της μπαταρίας;

Όχι, καμία σχέση.

 

 

ΥΓ: Όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν με λεπτομέρειες στο βιβλιαράκι οδηγιών...

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Για να δείξει την πριζούλα όταν φορτίσει πλήρως, μήπως πρέπει να είναι απενεργοπoιημένο το ποσοστό της μπαταρίας;

 

οχι τη δειχνει και με το ποσοστο ενεργοποιημενο.

 

Όχι δεν υπάρχει αναφορά παράδοσης.

 

 

*# μηνυμα :)

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι το γνωρίζω αυτό τον τρόπο, απλά απάντησα εάν υποστηρίζει από μόνο του αναφορές το iPhone.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

οκ οκ...

 

ενα προγραμματακι που βρηκα χτες για βιντεο το HandBreak να επισημανω. πολυ ευκολο και μετατρεπει για να περνας τις ταινιες μεσω itunes μια χαρα. εκανα ενα 720p 960χ640 τρομερο στην οθονη.

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έχω απορία αν σου δώσουν το ίδιο η ολοκαίνουριο ;)

 

Αν εχει DOA θα παρει καινουργιο, που μαλλον εχει και το εγραψαν στη φορμα. Αν οχι, ετσι και το επιστρεψουν χωρις να εχει επισκευαστει τοτε εχει δικαιωμα ως καταναλωτης να παρει ολοκαινουργια.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

*# μηνυμα :)

 

Για οποιον δε γνωριζει, αν ειναι jailbroken υπαρχει απο cydia εφαρμογη και δε χρειαζεται να πληκτρολογεις τιποτα.

source: iphone.delivery.advinux.com
package: iphonedelivery

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια παρακαλω!!!

 

Υστερα απο αλλαγη εταιρίας και αγορα του iphone απο την cosmote με νεα συνδεση,

η Cosmote μου ειπε οτι για να μου δωσει την ειδικη καρτα sim για το iphone πρεπει να πληρωσω 15 ευρω. Δεν εχει σημασια το ποσο αλλα δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου την παρεχουν οι ιδιοι;

Edited by antoniskaragiann
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι συμπεριφέρεται κατά τη φόρτιση.

Όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση στην ένδειξη της μπαταρίας επάνω δεξιά εμφανίζεται μια πρίζα.

 

Δεν θέλει να κάνεις κάτι.

Άνοιξε το Google Maps και αν είναι η πρώτη φορά θα σου ζητήσει να βρει τη θέση σου. Απλά αποδέξου το και θα σε βρει.

Πάτα στο κουμπάκι που βρίσκεται κάτω αριστερά. Μη σε απασχολεί το εικονιδιάκι.

Είναι απλά λόγω παλιότερης έκδοσης λογισμικού.

 

Είναι απόλυτα λογικό.

Κάνε 2-3 οχτάρια με το χέρι σου το κινητό και θα επανέλθει.

 

Όχι δεν υπάρχει αναφορά παράδοσης.

 

Όχι, καμία σχέση.

 

ΥΓ: Όλα αυτά που ρωτάς υπάρχουν με λεπτομέρειες στο βιβλιαράκι οδηγιών...

 

Αφού έδειξε η μπαταρία 100%, έπρεπε να περιμένω λίγο ακόμη, για να δείξει το πριζάκι δίπλα στην μπαταρία;

 

Στους Χάρτες που πάει να βρει το σημείο μου, δεν έχει μέσα τίποτα! Λέει μόλις το ανοίξω ''Tα δεδομένα κινητών είναι απενεργοποιημένα''

 

Δυστυχώς, βιβλίο οδηγιών δεν υπάρχει στην συσκευασία!

 

*# μηνυμα :)

Δεν μου δουλεύει γιατί; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά; *# μετά κολλητά το sms.

Link to comment
Share on other sites

Αν ήξερα τι είχε θα το είχα φτιάξει. αλλά μάλλον θα είναι κάτι σοβαρό

 

Ούτε εγώ ξέρω, εικασίες κάνω ... συγνώμη αν ακούστηκα ειρωνικός!

 

Μια βοηθεια παρακαλω!!!

 

Υστερα απο αλλαγη εταιρίας και αγορα του iphone απο την cosmote με νεα συνδεση,

η Cosmote μου ειπε οτι για να μου δωσει την ειδικη καρτα sim για το iphone πρεπει να πληρωσω 15 ευρω. Δεν εχει σημασια το ποσο αλλα δεν ειναι υποχρεωμενοι να μου την παρεχουν οι ιδιοι;

Τι να σου πω στην vodafone μου την έδωσαν τσάμπα την microsim.:confused:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου δουλεύει γιατί; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά; *# μετά κολλητά το sms.

 

κολλητα τα *# μετα δε παιζει ρολο. ισως κατι γινεται με την κοσμοτε εγω εχω βοντα

SpringBored...

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αφού έδειξε η μπαταρία 100%, έπρεπε να περιμένω λίγο ακόμη, για να δείξει το πριζάκι δίπλα στην μπαταρία;

 

Kάλα δεν εκανες και εγκλημα που το εβγαλες πριν το πριζακι...αλλα καλο θα ειναι να κανεις πληρη φορτιση...για να καταλαβεις το 100% υποτιθεται οτι ειναι το softwαρικο μαξιμουμ...με το πριζακι ολοκληρωνεται πραγματικα ας πουμε.

Link to comment
Share on other sites

κολλητα τα *# μετα δε παιζει ρολο. ισως κατι γινεται με την κοσμοτε εγω εχω βοντα

 

Εγώ έχω Wind ;)

 

Kάλα δεν εκανες και εγκλημα που το εβγαλες πριν το πριζακι...αλλα καλο θα ειναι να κανεις πληρη φορτιση...για να καταλαβεις το 100% υποτιθεται οτι ειναι το softwαρικο μαξιμουμ...με το πριζακι ολοκληρωνεται πραγματικα ας πουμε.

 

Όταν φορτίζει, στο εικονίδιο της μπαταρίας επάνω δεξιά, δείχνει μέσα ένα κεραυνό και όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση, δείχνει μέσα στην μπαταρία το πριζάκι, ε;

Κάτι έδειχνε αλλά δεν το πρόσεξα, πιθανώς αφού έδειχνε 100% δίπλα στην μπαταρία, μέσα στο εικονίδιο της να είχε το πριζάκι, αλλά είναι τόσο μικρό που πιθανώς δεν το πρόσεξα!

Edited by nervous
συνεχόμενα μηνύματα,χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση
Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζει, στο εικονίδιο της μπαταρίας επάνω δεξιά, δείχνει μέσα ένα κεραυνό και όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση, δείχνει μέσα στην μπαταρία το πριζάκι, ε;

Κάτι έδειχνε αλλά δεν το πρόσεξα, πιθανώς αφού έδειχνε 100% δίπλα στην μπαταρία, μέσα στο εικονίδιο της να είχε το πριζάκι, αλλά είναι τόσο μικρό που πιθανώς δεν το πρόσεξα!

 

Το πριζακι για να εμφανιστει πρεπει να περασουν 1-2-3-5 λεπτα απο το 100%.

Link to comment
Share on other sites

κολλητα τα *# μετα δε παιζει ρολο. ισως κατι γινεται με την κοσμοτε εγω εχω βοντα

Εγώ έχω Wind ;)

κι εγω cosmote. Τι κανουμε λαθος βρε παιδια??

*#

?? εισαι σιγουρος? το εκανα 2 φορες και δεν ηρθε τιποτα. εχω το 3gs με 4.02

Δεν μου δουλεύει γιατί; Μήπως δεν κάνω κάτι σωστά; *# μετά κολλητά το sms.

 

Δεν είναι για όλες τι εταιρίες τα ίδια!

Συνδρομητες Cosmote: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *0# (αστερακι μηδεν διεση κενο μημυμα)

Συνδρομητες QTelecom: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε ! (θαυμαστικο κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Wind: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *NOT# (αστερακι ΝΟΤ διεση κενο μηνυμα)

Συνδρομητες Vodafone: Μπροστα απο το μηνυμα σας προσθεστε *# (αστερακι διεση κενο μηνυμα)

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...